Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 260 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 01 Lip 2015 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 162
Loty: 106
Kilometry: 194 017
Ewentualną alternatywą może być trasa:
Czeski Cieszyn - Ostrawa Hl.n. (odjazdy co godzinę, np. 9:37, przyjazd 10:28) - 171 CZK za 4 osoby. Przewoźnik: Ceske Drahy. Można kupić online lub w kasie w tej samej cenie.
Ostrawa Hl.n. - Praga (odjazdy co 2 godziny, np. o 10:40, przyjazd 14:31 - 190 CZK za osobę. Przewoźnik: Regiojet. Zakup online, można anulować nawet 15 min przed odjazdem.
Czyli razem za 4 osoby będzie 931 CZK w jedną stronę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#142 PostWysłany: 05 Lip 2015 19:36 

Rejestracja: 05 Lip 2015
Posty: 5
Hej,

Pierwszy raz wybieram się pociągiem za granicę i kombinuje jak tu najtaniej dotrzeć z Warszawy do Ostravy 15 lipca :) Przejrzałem wątek i mam w związku z tym pytanie - dalej 'działa' opcja Warszawa - Zebrzydowice, a następnie bilet od Bohumina do Ostravy (kupując na stronie czeskich kolei)? Wówczas po prostu mam dwa bilety (chcę kupić wcześniej przez Internet), czy mam dokupować jakąś przejściówkę w Zebrzydowicach?

Chciałbym jechać PKP IC o 12:40, jest to relacja międzynarodowa do Pragi jeśli dobrze widzę i mam pytanie czy nie trzeba dokupować jakichś miejscówek czy czegoś dodatkowego jadąc w ten sposób? Od razu spytam też o drogę powrotną? Działa to analogicznie? Kupuję wówczas bilet od Ostravy do Bohumina, a potem przejściówka i bilet od Zebrzydowic do Wawy?

Z góry dzięki za pomoc! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 05 Lip 2015 20:23 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
nie kombinuj chyba że zależy na cenie kup sobie w promocji bilet na intercity , lub jedż do Katowic PB , potem do Cieszyna busikiem i z Czeskiego Cieszyna masz full wypas połączeń do Ostrawy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 05 Lip 2015 20:46 

Rejestracja: 05 Lip 2015
Posty: 5
No właśnie chodzi o cenę, dzisiaj byłem w kasie - bilet bezpośrednio do Ostravy IC 150zł~, przy mojej zniżce studenckiej do Zebrzydowic 50zł, więc róznica spora. Stąd też moje pytanie czy ta opcja o której piszę wyżej jest dostępna :) Dodatkowo, taka opcja byłaby dla mnie dużo korzystniejsza ze względu na toboły jakie z sobą wiozę (plecak, namiot, torba)...

Katowice - Cieszyn - Ostrava? Sporo przesiadek widzę i nie wiem jak to cenowo +/- wychodzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 05 Lip 2015 23:23 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Sliwa0907 napisał(a):
No właśnie chodzi o cenę, dzisiaj byłem w kasie - bilet bezpośrednio do Ostravy IC 150zł~, przy mojej zniżce studenckiej do Zebrzydowic 50zł, więc róznica spora. Stąd też moje pytanie czy ta opcja o której piszę wyżej jest dostępna :) Dodatkowo, taka opcja byłaby dla mnie dużo korzystniejsza ze względu na toboły jakie z sobą wiozę (plecak, namiot, torba)...
Katowice - Cieszyn - Ostrava? Sporo przesiadek widzę i nie wiem jak to cenowo +/- wychodzi?

A nie ma już zniżki 40% przy zakupie w dwie strony w taryfie "Most PKP-ČD"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 06 Lip 2015 01:09 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Pewnie jest, ale w taryfie międzynarodowej z Warszawy i tak się nie opłaci.
Rozwiewając wątpliwości w pociągach EC nie ma czegoś takiego jak przejściówka, wymagany jest bilet międzynarodowy na odcinek graniczny (najkrótszy to Zebrzydowice-Bohumin, ale trzeba policzyć czy się to opłaca).

O 12:30 jedzie akurat pociąg do Wiednia, możesz spróbować kupić bilet SparDay do Wiednia za 29 EUR i wysiąść w Ostrawie. Nie wiadomo tylko czy pula biletów promocyjnych się nie wyczerpała. Intercity wprowadziło ceny relacyjne do Czech, ale relacja Warszawa-Ostrawa to cena 30,5 E a do tego trzeba doliczyć 3,5EUR za miejscówkę, więc wychodzi 34 EUR (zatem SparDay jest 5 EUR tańszy).

Najtaniej wyjdzie jak rozbijesz podróż na 2 etapy: Warszawa-Katowice i Katowice-Ostrava (jedziesz całą trasę tym samym pociągiem). Na pierwszy odc kupujesz bilet studencki w SuperPromo (24,01 zł), a drugi to koszt biletu relacyjnego Katowice-Ostrawa 13E+3,5 za miejscówkę. Za wszystko powinno wyjść zatem ok. 93 zł.

Istnieje czeska strona do obliczania ceny biletu międzynarodowego http://jizdenka.idos.cz/IT.aspx Przy zakupie biletu powrotnego w taryfie Most (40% zniżki) bilet Katowice-Ostrawa RT wychodzi taniej niż bilet relacyjny, a mianowicie 18,6 EUR. Prawdopodobnie trzeba do tego doliczyć koszt miejscówek (3,5 E z Polski i 3 E do Polski), ale ciągle wychodzi taniej. W takim wypadku podróż na odcinku Warszawa-Ostrawa wyjdzie za ok. 77 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
obibok uważa post za pomocny.
 
      
#147 PostWysłany: 06 Lip 2015 08:16 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Za "moich" czasów to taryfa Most na relację Warszawa-Ostrava-Warszawa wychodziła o wiele taniej niż zwykły bilet Warszawa-Katowice-Warszawa (jeździło się w ten sposób za półdarmo do Krakowa). No i nie zmuszali do zakupu miejscówek. Ale to były inne czasy... Fakt, że przekraczanie granicy nigdy nie było w cywilizowany sposób uregulowane.
Natomiast dzięki za ten link - dawniej to było po prostu http://www.jizdenka.cz i myślałem, że to już nie działa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 06 Lip 2015 09:04 

Rejestracja: 05 Lip 2015
Posty: 5
Dzięki za pomoc! Myślę jeszcze nad opcją Warszawa - Katowice - Cieszyn - Ostrava. Orientujecie się czy dużo z Cieszyna jeździ połączeń do Ostravy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 06 Lip 2015 09:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22452
Odpal cd.cz, i sprawdź ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 06 Lip 2015 09:45 

Rejestracja: 05 Lip 2015
Posty: 5
Dziękuje wszystkim! ;) Zdecydowałem na Wawa - Katowice - Cieszyn - Ostrava, z moja zniżką całość za 50 ziko~ :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 06 Lip 2015 10:50 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
W EC po polskiej stronie (tj. realnie od Bohumina lub Petrovic) nikt mnie nigdy nie zmuszał do zakupu miejscówki. Do Katowic bilet kosztuje u konduktora poniżej 70 zł już z opłatą. Więc żadne oferty powyższe nie są konkurencyjne jakoś specjalnie. @Mezo, wyliczyłeś ile kosztuje całość? Przy wielu walizkach szczególnie odc. Katowice - CZESKI Cieszyn może być uciążliwy.
Jeśli nie, to mimo wszystko podróż na około - więc sam najbardziej kombinujesz. Kontunując, jeśli nie: warto rozważyć (w dni robocze) opcję Katowice - Rybnik - Chałupki (KS, jako alternatywnie dla ostatniej części poł. jest PKS Racibórz). Dalej CSAD Kavina ze Starego Bohumina do Ostrawy. Do przejścia praktycznie sama granica (most) w przypadku PKS lub kilkaset metrów (KS).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 06 Lip 2015 12:04 

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 113
Loty: 76
Kilometry: 78 662
Ja w maju jechałem z Pragi do Warszaw nocnym Chopinem. Bilety na odcinki Praga - Bohumin i Zebrzydowice - Warszawa. Jadąc z Czech do Polski można kupić przejściówki, w drugą stronę to nie działa. Ogólnie w Bohuminie zmienia się załoga konduktorska - wysiada czeska obsługa, wsiada polska. A kontrole biletów zaczynają się zazwyczaj od Zebrzydowic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 06 Lip 2015 13:42 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Nie do końca jest tak jak piszesz, piszesz co wydarzyło się podczas twojej podróży w maju a to niekoniecznie oznacza że tak jest zawsze.
Z moich obserwacji:
-w przpadku większych opóźnień/fatalnej pogody pl wsiadają w Zebrzydowicach.
-w EC naprawdę nie ma przejściówek, konduktorzy mogą wystawić bilet np. do Katowic za 60parę zł. I kontrolę często przeprowadzają już od Petrovic (mimo że to Czechy).
-w TLK/Rychliku udaje się często przejechać bez jakiejkolwiek przejściówki.
-Normalnie wymiana następuje w: Bohuminie (noc) / Petrovicach: EC z/do Wiednia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 06 Lip 2015 13:48 

Rejestracja: 05 Lip 2015
Posty: 5
Generalnie po przeliczeniu ogarnąłem transport z Wawy do Katowic (24zł w superpromo IC), później bus do Cieszyna (14zł) i z samego Cieszyna do Ostrawy multum pociągów w cenie 54 KC (~8,5zł), także chyba najkorzystniej to wychodzi. Trochę się powożę ale generalnie mam cały dzień na dotarcie do Ostrawy także nie jest to pierwszy mój wyznacznik :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 06 Lip 2015 14:24 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Ja przez Wodzisław i Chałupki płaciłem 10+4+5(32Kc) więc jednak mniej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 06 Lip 2015 15:13 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 113
Jadąc dowolnym pociągiem międzynarodowym z Polski przez Czechy, czy dalej nie warto kupować biletu na całą trasę w Polsce, chyba, że promocyjne.

Jadąc np. pociągiem EC z Gdańska na Wiedeń warto kupić bilet do Zebrzydowic (np. ze zniżką studencką), kolejny bilet kupujemy u konduktora czeskiego jak przyjdzie (zwykle za Bohumin)

Koszt biletu na całe Czechy (trasa Zebrzydowice Gr - Breclav) to około 12 EUR (w tym opłata za wystawienie biletu w pociągu około 1,5 EUR). Zaletą kupowania biletów w Czechach jest to, że można płacić w EUR, co się przydaje jak tylko przejeżdzamy przez ten kraj.

W przypadku podróży do Wiednia to kolejne 10 EUR kupujemy jak przyjdzie ekipa konduktorska w Austrii. Alternatywnie w przypadku podróży do Bratysławy 7 EUR (koszt w kasie w Breclav).
Nikt nie wymaga już później kupowania miejscówek jak pociąg przekroczy granicę, praktycznie nikt nie kupuje nawet Czesi kupujący bilety w kasie.

Dla przykładu trasa Gdańsk Oliwa - Breclav.
Bilet kupiony w Polsce około 300 zł ze specjalną wizytą na stacji Gdańsk Główny lub Gdynia Główna
Kupiony odcinkami około 200 zł lub 150 zł (ze zniżką studencką) do Zebrzydowic online, póżniej u konduktora
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
 
      
#157 PostWysłany: 06 Lip 2015 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Ja jechałam w lutym bez żadnej przejściówki w Zebrzydowicach (co gorsza tam wsiadałam...), nic się nie stało (zero kontroli, do Czech się jedzie ok. 10 minut), ale nie polecam takiej zabawy i nie jestem z tego dumna. Do Ostravy także brak kontroli (miałam bilet kupiony na czeskiej stronie). Jak już ktoś jedzie przez Katowice to najtaniej rzeczywiście wychodzi przez Cieszyn (choć ja nie lubię tych busów Cieszyn-Katowice i nie będę wspierała tego biznesu, bo moim zdaniem nie szanują pasażerów i wolę już jechać z kimś prywatnym autem albo jechać stopem).
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off
pomoc lubi ten post.
pomoc uważa post za pomocny.
 
      
#158 PostWysłany: 06 Lip 2015 15:31 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
pomoc napisał(a):
W EC po polskiej stronie (tj. realnie od Bohumina lub Petrovic) nikt mnie nigdy nie zmuszał do zakupu miejscówki.

Dawniej nie, ale ostanio koledze wmusili, bo podobno coś zmienili w przepisach. Najlepsze jest jak przyjeżdża pociąg pełen Czechów czy Austriaków, a w Katowicach wsiadają "nasi" i ich wypraszają na korytarz, bo mają miejscówki.
seba92 napisał(a):
Ja w maju jechałem z Pragi do Warszaw nocnym Chopinem. Bilety na odcinki Praga - Bohumin i Zebrzydowice - Warszawa. Jadąc z Czech do Polski można kupić przejściówki, w drugą stronę to nie działa. Ogólnie w Bohuminie zmienia się załoga konduktorska - wysiada czeska obsługa, wsiada polska. A kontrole biletów zaczynają się zazwyczaj od Zebrzydowic.

A te przejściówki to oficjalne są? Dawno temu chciałem kupić u polskiej konduktorki bilet, jeszcze w Bohuminie. To mi sprzedała od Chałupek. Nie było cywilizowanego sposobu, czy co...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 06 Lip 2015 15:35 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
To nie są żadne przejściówki. Jadąc Chopinem z Czech można kupić bilet do punkty granicznego, ale to jest zwykły bilet krajowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 06 Lip 2015 17:24 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
@obibok, mi przed chwila Czeski Konduktor próbował wcisnąć bilet do biletu :D :D Stwierdził że sieciówka jest ważna na wszystkie krajowe ale na międzynarodowe nie (a to zwykły Os był).
Ale w końcu odpuścił, powiedział że "następnym razem...".
@invasion, dokładnie, im szybciej upadną (choć póki co się nie zapowiada) tym lepiej. Ale ja nadal obstaję że przez Wodzisław taniej i przy dobrym opracowaniu przyJemniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 260 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group