Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 05 Kwi 2016 11:39 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Four Seasons Hotel Prague, polecam, sprawdziłem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
#142 PostWysłany: 05 Kwi 2016 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
Mandarin Oriental - też nie będziesz zawiedziony :)
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 05 Kwi 2016 11:51 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
daleko od centrum. A mój typ sam osobiście sprawdziłem na bookingu, że jest bliżej!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 05 Kwi 2016 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
a to sorki :oops:
jak wieźli limo z osmolonymi szybami to nie zauważyłem gdzie to stoi 8-) :roll:

:D
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Praga - noclegi
#145 PostWysłany: 26 Kwi 2016 22:33 

Rejestracja: 28 Cze 2015
Posty: 7
OSTRZEGAM wszystkich przed nocowaniem w http://hostel-praha.cz. Zostaliśmy OKRADZENI przez ten Hostel. Trzymajcie się z daleka.
Hostel zarezerwowano i opłacono przez booking.comna 2 noce. Jednym z warunków była opcja zameldowania do godziny 24.00, co było jedną z przyczyn wyboru miejsca.
Otóż w kilka dni po złożeniu rezerwacji hostel zmienił sobie warunki, wysłał e-mail, że zameldowanie do 18.00.
My niczego nie świadomi przyjechaliśmy o 23.00, zostaliśmy poinformowani, że naszego noclegu nie ma, że został anulowany.
Na pytanie co z pieniędzmi, które już zapłaciliśmy, recepcjonistka powiedziała, że nie ma pieniędzy i nie będzie. Pobrali sobie 100% kwoty, którą zapłaciliśmy za 2 noclegi, a pokój wynajęli komuś innemu. Zostaliśmy w środku nocy bez noclegu, wyczerpani po podróży i bardzo chamsko potraktowani przez obsługę.
Zadzwoniłem na booking.com, ale na infolinii odcinają się od sprawy i udają, że skoro hostel sobie tak zmienił i taki ma regulamin to wszystko gra. To jest niezrozumiałe, bo booking.com pozwala na to, by jego klienci byli oszukiwani...Dramat.
Jestem młodym lekarzem, byłem na wielu konferencjach, w różnych hotelach 4 i 5* i zawsze byłem bardzo dobrze potraktowany. Teraz chcieliśmy spróbować budżetowych podróży, hostelu i skończyło się jak wyżej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#146 PostWysłany: 06 Maj 2016 22:01 

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 15
Witam, wybieramy się samochodem z Krakowa na weekend do Pragi i mam upatrzone 2 hotele 3* -b.proszę znających Pragę o opinię który wybrać:
1. Hotel Brilliant, Prosecká 73/69
2. Abito Hotel, Chodovská 1430/3a

ew. proszę o opinię, czy jazda "1-ynką" przez Brno będzie OK, bo widać, że wiele tam remontów...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#147 PostWysłany: 08 Maj 2016 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@Adax Nie znam tych hoteli, więc o standardzie się nie wypowiem. Jeśli chodzi o położenie to oba są dość oddalone od centrum, a ten drugi ma raczej industrialno-kolejowe sąsiedztwo :roll: Chyba więc lepszy jest ten pierwszy, no i możliwe dojechanie do/z hotelu metrem. ale oczywiście wszystko zależy od Waszych potrzeb i preferencji. Osobiście wolałbym jednak dopłacić i wybrać coś bardziej w centrum (najlepiej na Żiżkovie), zwłaszcza, że jak piszesz, wybieracie się do Pragi tylko na weekend ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#148 PostWysłany: 09 Maj 2016 07:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Adax napisał(a):
Witam, wybieramy się samochodem z Krakowa na weekend do Pragi i mam upatrzone 2 hotele 3* -b.proszę znających Pragę o opinię który wybrać:
1. Hotel Brilliant, Prosecká 73/69
2. Abito Hotel, Chodovská 1430/3a

Na twoim miejscu wybrałbym ten pierwszy. Masz tam metro i jakieś knajpy. Drugi z kolei jest na Michlach, straszne wygnajewo, nic tam nie ma, a w dodatku sąsiednie Nusle nie mają najlepszej opinii.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#149 PostWysłany: 09 Maj 2016 09:17 

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 34
Adax napisał(a):
Witam, wybieramy się samochodem z Krakowa na weekend do Pragi i mam upatrzone 2 hotele 3* -b.proszę znających Pragę o opinię który wybrać:
1. Hotel Brilliant, Prosecká 73/69
2. Abito Hotel, Chodovská 1430/3a

ew. proszę o opinię, czy jazda "1-ynką" przez Brno będzie OK, bo widać, że wiele tam remontów...?

Witam,jestem tu nowy,ale chciałbym pomóc ponieważ Prage znam dość dobrze.Pierwszy hotel straszne dziadostwo, drugi lepszy ale daleko i okolica kiepska w sensie, że nic tam nie ma oprócz torów kolejowych.Znajdziesz sobie coś na Żiżkowie za te same pieniądze, a będziesz miał lepiej i bliżej.Nie zgadzam sie, że Nusle mają złą opinie, cała Praga jest bardzo bezpiecznym miastem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#150 PostWysłany: 09 Maj 2016 09:19 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6246
HON fly4free
Adax napisał(a):
proszę o opinię, czy jazda "1-ynką" przez Brno będzie OK, bo widać, że wiele tam remontów...?
ja bym wybrał drogę Olomouc-Hradec Kralove-Praha
D1 między Brnem a Pragą jest na długim odcinku jakości naszej drogi nr 18, Olszyna-Krzyżowa, albo i gorszej. ja jechałem tą drogą pod koniec 2015 - wrażenie takie, jakbyś złapał gumę we wszystkich czterech kołach. widać coś w końcu zaczęli robić, stąd pewnie ta ilość remontów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#151 PostWysłany: 09 Maj 2016 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
robuś napisał(a):
Nie zgadzam sie, że Nusle mają złą opinie, cała Praga jest bardzo bezpiecznym miastem

Też bardzo dobrze znam Pragę, mieszkałem tam sporo czasu i mam tam wielu znajomych, przeważnie już nienajmłodszych. Owszem, na pewno Praga jest nieporównywalnie bardziej bezpieczna niż np. Johannesburg, ale o niektórych dzielnicach jak Smíchov nawet miejscowi nie wypowiadają się najlepiej, a wracając do Nusli poczytaj opinie mieszkańców na forum: http://www.praha4.cz/Bezpecnost-a-kriminalita
Skargi dotyczą głównie narkomanów i Cyganów.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#152 PostWysłany: 09 Maj 2016 10:44 

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 34
krasnal napisał(a):
robuś napisał(a):
Nie zgadzam sie, że Nusle mają złą opinie, cała Praga jest bardzo bezpiecznym miastem

Też bardzo dobrze znam Pragę, mieszkałem tam sporo czasu i mam tam wielu znajomych, przeważnie już nienajmłodszych. Owszem, na pewno Praga jest nieporównywalnie bardziej bezpieczna niż np. Johannesburg, ale o niektórych dzielnicach jak Smíchov nawet miejscowi nie wypowiadają się najlepiej, a wracając do Nusli poczytaj opinie mieszkańców na forum: http://www.praha4.cz/Bezpecnost-a-kriminalita
Skargi dotyczą głównie narkomanów i Cyganów.

Przeczytałem i skargi nie dotyczą głównie cyganów narkomanów.Skargi dotyczą również-puszczania psów bez smyczy, przepalonych żarówek w latarniach ulicznych, parkowania na ścieżkach rowerowych, grafiti na ścianach, braku oznaczonego przejścia przez ulice, przyznasz, że nie są to jakieś ciężkie przestępstwa. A Prage porównywałem nie do Johannesburga, tylko zachowując wszelkie proporcje chociażby do naszej kochanej Warszawy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#153 PostWysłany: 09 Maj 2016 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@krasnal @robuś Odchodzicie od tematu, Adax prosił o radę w kwestii wyboru hotelu, a zaraz zrobi się tu typowe polskie piekiełko ;)
Obaj i tak odradzacie człowiekowi hotel w tej okolicy...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#154 PostWysłany: 10 Maj 2016 17:34 

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 15
Dzięki Wszystkim, nie spodziewałem się takiego odzewu :)

Tak, ten 2-gi chwyciłem na Booking w megapromocji, ale zrezygnowałem, jak zobaczyłem te torowiska :( Póki co trzymam Hotel Brilliant (też dobra cena) ale zaniepokoiła nas wypowiedź robuś, że to dziadostwo :( - szukam zwykłej 3* sypialni na 2 noce -3 dni zwiedzania a Żiżkowa nie znam -może ktoś poda jakiś hotelik, bo z Brillianta mogę jeszcze do niedzieli zrezygnować.

Czy podobnie uważacie jak pemat: Kraków-Olomouc-Hradec Kralove-Praha ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#155 PostWysłany: 10 Maj 2016 18:01 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Planujesz zwiedzać coś jeszcze po drodze czy tylko Pragę? Dużo bagażu zabierasz? Bo możesz dojechać np. do Cieszyna i pojechać pociągiem, są szybkie, komfortowe i dość tanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#156 PostWysłany: 11 Maj 2016 11:01 

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 34
Adax napisał(a):
Dzięki Wszystkim, nie spodziewałem się takiego odzewu :)

Tak, ten 2-gi chwyciłem na Booking w megapromocji, ale zrezygnowałem, jak zobaczyłem te torowiska :( Póki co trzymam Hotel Brilliant (też dobra cena) ale zaniepokoiła nas wypowiedź robuś, że to dziadostwo :( - szukam zwykłej 3* sypialni na 2 noce -3 dni zwiedzania a Żiżkowa nie znam -może ktoś poda jakiś hotelik, bo z Brillianta mogę jeszcze do niedzieli zrezygnować.

Czy podobnie uważacie jak pemat: Kraków-Olomouc-Hradec Kralove-Praha ?

Na Żiżkowie są takie hotele Olśanka, Ostaś, Vitkov, Geo, powinieneś być zadowolony, przez dwa dni to nawet śniadania nie zdążą ci sie znudzić, fajna dzielnica,troche z dala od tłumu turystów a mimo to wszędzie blisko, wieże telewizyjną będziesz miał jako punkt orientacyjny więc nie zabłądzisz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#157 PostWysłany: 11 Maj 2016 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@robuś @Adax Z wymienionych powyżej byłem w Hotelu Geo i szczerze polecam. Takie spokojne 3 gwiazdki. Bardzo dobre śniadanie. Blisko sklep i knajpki. Niedaleko Wieża Telewizyjna, czyli jedna z praskich atrakcji. No i bardzo dobre połączenie metrem ze ścisłym centrum Pragi. Jedyny minus jaki mi teraz przychodzi do głowy to słabo z miejscem do parkowania... :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#158 PostWysłany: 11 Maj 2016 12:42 

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 15
kleyo napisał(a):
Planujesz zwiedzać coś jeszcze po drodze czy tylko Pragę? Dużo bagażu zabierasz? Bo możesz dojechać np. do Cieszyna i pojechać pociągiem, są szybkie, komfortowe i dość tanie.
Tylko Pragę, preferujemy samochód, ale b. proszę oświeć mnie jak wygląda cenowo i czasowo Pociąg do Pragi?

@robuś, @Pacyfa - no właśnie sprawdziłem, że drogie parkingi, a w tym zarezerwowanym już Brilliant (Prosecká 73/69) mam gratis. Czy rzeczywiście będzie daleko? 10-15 min. do metra chyba, zna ktoś jeszcze tego Brillanta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#159 PostWysłany: 11 Maj 2016 17:47 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Z Cieszyna pociąg jedzie ok. 4 i pół godziny (niektóre krócej, niektóre trochę dłużej), bez problemu można kupić za ok. 50 zł w jedną stronę. Sprawdzałem Ceske Drahy, jeszcze jest Leo Ekspress i chyba nawet z Krakowa bezpośrednio, ale tego nie chciało mi się sprawdzać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#160 PostWysłany: 12 Maj 2016 12:43 

Rejestracja: 19 Maj 2012
Posty: 565
niebieski
ja jechałem przez brno dwa miesiące temu szybko i bez większych problemów też z krakowa. bardzo szybko się jedzie nie zastanawiałbym się nawet nad pociągiem. sprawdź strefy parkowania bo parkingi faktycznie kosztują po 15-30 euro (te przy hotelach) ale w weekendy w niektórych strefach masz za darmo, my na zizkovie mieliśmy strefą z darmowym parkowaniem 30 metrów od hotelu, nazwy hotelu nie podaję bo raz że nie pamiętam a dwa że za tę cenę szału nie było, internet tylko na niższych pietrach.
moim zdaniem w wielu polskich miastach w nocy jest duzo bezpieczniej niż w pradze, pełno pijanych w nocy, policji nigdzie nie widziałem. zwłaszcza w drodze na zizkov pełno podchmielonych grupek podąża, im dalej od centrum tym więcej zasikanych i zarzyganych chodników. na moscie karola grupa nastolatków w szalikach slavi skopała żebraka mimo że wokół było trochę ludzi mimo 2 w nocy.
miasto ogólnie super, ale z tym bezpieczeństwem bym jednak nie przesadzał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group