Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 339 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 15 Cze 2014 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Seeba napisał(a):
Widziałem, że na zagranicznych stronach ceny niższe ale chciałbym mieć wszystko w domu przed lipcem więc liczę się z kosztem ~100zł

a nie ma możliwości że ta dioda led przypadkowo się włączy w plecaku - przycisk jest solidny ?
strasznie nie lubię urządzeń z latarkami bo czasem się włączy i jak się zorientuje po czasem kilkunastu godzinach to już po ptakach i zero energii.


Przycisk jest bardzo solidny, wklęsły. Do tego jest typowe zabezpieczenie stosowane we wszystkich powerbankach z LED - przycisk trzeba przytrzymać przez prawie 10s, dopiero wtedy włącza się dioda.

Jak chcesz coś na szybko, na Allegro są powerbanki na 1 akus 18650 za 12 zł. Akumulatorek jest wbudowany. Naładuje to baterię Smartfona gdzieś do połowy, ale za te pieniądze warto, można sobie strzelić 2 szt a potem bez żalu wydać po rodzinie.

Dla celów naukowych wykonałem drenaż tego urządzonka, jak widać w środku siedzi aku 18650, elektronika wygląda przyzwoicie, za 12 zł to rewelacja:

Załączniki:
Komentarz do pliku: Ładowarka za 12 zł z Allegro
pb1.jpg
pb1.jpg [ 118.95 KiB | Obejrzany 15471 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 22 Wrz 2014 21:24 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Tak informacyjnie
We wroclawskich neonetach jest w promocji Tracer Powerbank 8400mAh za 80zl. Cena bez rewelacji ale jak ktos chce kupic w sklepie stacjonarnym to jest OK.

Chodzi o ten model
http://www.tracer.pl/product/power-bank-8400-mah-niebieski
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 22 Wrz 2014 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 1987
Loty: 112
Kilometry: 141 978
srebrny
Polecam TP-LINK TL-PB10400. Dwa wyjścia USB (1A i 2A), 10400 mAh, renomowana firma i koszt... 129 zł. Starcza na kilka ładowania ajfona ;-) Żywotność wg producenta to około 500 cykli.
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 28 Wrz 2014 15:05 

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 60
a znacie jakieś opcje ladowarek solarnych polączone z power bankiem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 19 Paź 2014 15:48 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Polecam serdecznie POWER BANK M-LIFE 10000mAh. Z kuponem można wyrwać na Allegro za ~60 zł, a stosunek jakość / cena pierwszorzędna. Trzy razy ładowałem iPhone'a z poziomu 10% do ~70% i nie zużyłem nawet 25% pojemności pb. Ciekawi mnie tylko, jak długo utrzyma taką wydajność.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 19 Paź 2014 16:53 

Rejestracja: 10 Lip 2014
Posty: 95
Loty: 69
Kilometry: 168 562
Ja korzystam z EasyAcc http://www.easyacc.com/power-bank/p120- ... -bank.html
Kupiony głównie z myślą o tablecie. Jak na razie nie zawodzi. Często ładowane 3 urządzenia jednocześnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 05 Lis 2014 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Po kilku miesiącach użytkowania Powerbanka PQI 7800 mogę go polecić. Udaje się naładować 3 krotnie Iphona, ładuje też aparat i kamerę. Generalnie poręczny, ma wskaźnik naładowania i po intensywnym używaniu go przez rok nie widzę na razie strat w wydajności.

Nie zmienia to faktu, że np. do kamery lepiej sprawdza się zapasowa bateria zamiast podłączania powerbanka, zwłaszcza gdy low battery dosięgnie mnie podczas filmowania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 05 Lis 2014 11:39 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1148
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
To ja mogę polecić power bank Luxa2 P1. Pojemność do 80% jest przez 1000 cykli. Ma 2 wyjścia ładowania, wygląda jak przenośny dysk.
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 05 Lis 2014 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Każdy powerbank naładuje/zasili wszystko, co potrzebuje 5V przy prądzie do 1A.
Nie ma znaczenia, jakiej firmy jest obudowa - to nie smartfon.
Elektronika jest prosta, zwykła przetwornica napięcia z 3-4V na 5V (o wydajności prądowej 1-2A)
a w drugą stronę ładowarka LI-ON, zapewniająca ładowanie ogniw stałym prądem i napięciem 4,2-4,3V.
Ewentualnie prosty woltomierz na 4 diodach LED i funkcja latarki.

Jeśli chce się jakości, trzeba zainwestować w dobre ogniwa.
Od 15 lat świat zawalają miliony laptopów. Są coraz to szybsze i mniejsze.
Łączy je jedno - zasilanie bateryjne zbudowane z 4,6 czy 9 ogniw typu 18650 - takich samych, jakie stosuje się w latarkach Cree i w powerbankach właśnie. Ponad 90% wszystkich laptopów bazuje właśnie na tych ogniwach.
Oczywiście każdy producent laptopów chce się pochwalić możliwie najdłuższym czasem pracy na baterii a to nakręca przemysł - jest dużo badań, inwestycji w nowoczesne technologie, są wymierne efekty.
Jednak tylko najwięksi producenci zainwestowali w "baterie" na tyle dużo, że ich produkty są na najwyższym poziomie, mają wyśrubowane i powtarzalne parametry.
Chińczycy są znani ze słabych kamerek i słabych akumulatorków właśnie.
Zauważcie, że oni konsekwentnie nie ruszają technologii, które wymagają wielkich nakładów finansowych - stąd ciężko kupić w Chinach HDD czy kompletnego laptopa.
Rozbierzcie chiński telefon czy tablet - przeciętny ekran, trochę plastiku i niewielka płytka z elektroniką, bateria. Amen.
Żadnych skomplikowanych wielowarstwowych technologii, używania drogich materiałów i złącz czy kształtów.
Dzięki temu kosztuje to od 30 USD.
Dużo łatwiej zrobić efektowną obudowę czy elektronikę do smartfona/tabletu, niż opartą na skomplikowanych procesach chemicznych wydajna baterię.
Naturalnie nie próbuję tu wywodzić, że Chińczycy nie mają technologii. Mają, choćby taki procesor Mediatek bije na głowę przeciwników oszczędnością energii a i wydajność ma konkurencyjną. Ale oni przede wszystkim robią biznes, szukając masowego odbiorcy i taniej produkcji. Cena dominuje produkt, ma go zakupić przynajmniej kilka milionów klientów, pobawić się tanim produktem przez rok, dwa i zakupić kolejny.
W międzyczasie powinni dokupić sobie drugą, trzecią baterię, zewnętrzną ładowarkę i ze 3 pokrowce.

Wiodący producenci akumulatorków są nam dobrze znani - to Samsung, LG, Sony, Panasonic, może kilku jeszcze nie wymieniłem.

Podsumowując moje zdanie na ten temat - jeśli szukacie dobrego power banku, powinniście wiedzieć, co siedzi w środku.
Miło, jeśli urządzenie ma 2 wyjścia ładowania czy diodę LED. Fajnie, jeśli wygląda jak bolid F1.
Najważniejsze są jednak same akumulatorki - to od nich i tylko od nich zależy wydajność tego prostego urządzonka.
Akumulatorki będą służyć przez kilka lat, o ile nie będziemy ich nieustannie ładować.
Najlepiej przechowywać w połowie naładowane, przed podróżą naładować.
Nieużywane ładować co kilka miesięcy, lepiej nie do końca (zalecane jest, by nieużywana bateria była naładowana do 3/4 pojemności).

Panele solarne - najprościej i najtaniej zakupić panel solarny 6V i dolutować sobie do niego kabelek USB.
Najpopularniejsze wersje to:
- 2W, gdzie w pełnym słońcu osiągamy prąd ładowania 0,33A, koszt na Aliexpress przy 1 szt 6 USD, przy 10 szt. 3,50USD/szt.
- 3W, prąd ładowania 0,45A, koszt przy 1 szt. 9 USD, przy 10 szt. 5,5 USD.
Dla porównania, typowa ładowarka sieciowa ładuje telefon prądem 500-750 mA, tablet wymaga około 1-1,3A (producenci dołączają ładowarki 2A, bo a nuż klient będzie grał w jakąś wymagającą grę podczas ładowania i jeszcze używał zewnętrznej klawiatury, myszy itd.).
Wniosek - takim panelem solarnym naładujemy telefon czy powerbank, ale potrwa to kilka godzin, dłużej, niż ładowanie z sieci.
Bo mniejszy jest prąd ładowania, przy panelu 2W mniej więcej o połowę.
Tableta nie naładujemy solarem bezpośrednio wcale, bo naszemu panelowi solarnemu daleko do wydajności prądowej 1A.

Wpisujemy w Ali czy na Ebay "solar panel 6V 2W", wybieramy sprawdzonego sprzedawcę i niską cenę.

Sposób przylutowania kabelka jest b. prosty, na panelu są punkty lutownicze oznaczone jako (+) i (-).
Kupujemy kabelek USB z wtyczka typu micro lub z gniazdkiem typu A.
Obcinamy, odizolowujemy przewody, obcinamy krótko zielony i niebieski - służą do transmisji danych i nie będą nam potrzebne.
Lutujemy biały przewód do punktu (-) i czerwony przewód do punktu (+).
Nanosimy trochę kleju z pistoletu, aby kabelki się nie urwały.
Ładowarka solarna jest gotowa.

Na rynku są dostępne "cudowne" ładowarki solarne o pojemnościach 10000-30000 mAh (zależy, na ile Chińczyk zaszalał).
Faktyczna pojemność wbudowanych aku to około 5000 mAh (4 kiepskie akumulatorki po 1000-1300 mAh każdy, a le Chińczyk zawsze liczy, że mają po 2600 mAh, jakby akusy były od Samsunga a nie Xi-Xenga).
Wbudowany panel solarny ma moc 1,5W, co daje prąd ładowania około 0,25A - pojemność 5000mAh uzyskamy po około 20h ładowania w pełnym słońcu.
Koszt takiej ładowarki przy 1 szt. to jakieś 18USD, przy zakupie 5 szt. można zejść do 13USD.
Są też dostępne ładowarki solarne do laptopów za około 80USD.
Spełnią swoje zadanie, ale pamiętajmy, że wbudowany malutki panel solarny będzie potrzebować 2-3 doby na pełne naładowanie akumulatorków w urządzeniu.
Góra
 Profil Relacje PM off
CamperWestfalia lubi ten post.
CamperWestfalia uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 07 Gru 2014 12:32 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
kosaml napisał(a):
a znacie jakieś opcje ladowarek solarnych polączone z power bankiem ?

Owszem. Użytkuję taką od kilku lat http://doczu.pl/goal-zero-gide-10/
Sprawdza się. Niestety ma sporą wadę - cenę :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 12 Gru 2014 01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
Mam i polecam kruger&matz km0138
dwa wyjścia, 2.1A i 1.2A,
w zestawie kilkanaście końcówek,
i cały dobrze wykonany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 12 Gru 2014 01:37 

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 29
Polecam dla iPhon'ów "Mophie Juice Pack". Dedykowany dla Apple pełni funkcję power bank i wytrzymałego pokrowca :) Minusem jest nabranie przez telefon gabarytów i dodatkowej wagi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 24 Gru 2014 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Ostatnio wpadł mi w łapki PQI Power 5000C
Ogólnie jakość wykonania przyzwoita, latarka tylko dla bajeru. Pojemność faktycznie taka jak być powinna. Ogólnie można polecić :)
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 24 Gru 2014 22:34 

Rejestracja: 29 Lip 2013
Posty: 121
Loty: 41
Kilometry: 134 425
Ja mogę z czystym sumieniem polecić powerbank Xiaomi 10400 mAh. Sprawdzony już na wyjazdach i mojego Samsunga S3 ładuje 4.5 razy do pełna. Cena na aliexpress to około 80zl, tyle że trzeba uważać na podróbki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 24 Gru 2014 23:01 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
przemorx napisał(a):
Ja mogę z czystym sumieniem polecić powerbank Xiaomi 10400 mAh. Sprawdzony już na wyjazdach i mojego Samsunga S3 ładuje 4.5 razy do pełna. Cena na aliexpress to około 80zl, tyle że trzeba uważać na podróbki.

Potwierdzam. Także jestem użytkownikiem tegoż.
Co do Ali to bym uważał. IMO lepiej dołożyć do oryginału, który można nawet w PL kupić. Już nie chodzi o kwestie poprawnej pojemności, ale o bezpieczeństwo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 25 Gru 2014 04:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Ale do jakiego oryginału? Ogniwa są produkowane niemal wyłącznie w Azji.
A reszta to trochę plastiku plus standardowa elektronika, notabene tez z Azji.
I logo. Które można zamówić według uznania już przy zakupie 500 szt.
Powerbank musi mieć dobre ogniwa. Jak są tandetne, nie ma co liczyć na cud.
Samsung, LG, Sony, Panasonic i paru innych robi dobre ogniwa 18650 do laptopów, wszyscy z nich korzystamy.
Ale jak zawsze, bogatemu wolno kupić coś drogiego i też zapewne dostanie jakość, na jaką liczył, tyle, że za 2-3 razy wyższą cenę.
Mój znajomy handluje na Palawanie power bankami, ogniwami słonecznymi, bo tam bardzo często wyłączają prąd.
Sprzedał tego kilkaset sztuk i jakoś nikogo w powietrze nie wysadził, niby dlaczego miałby?
Pewnie, że są rzeczy gorsze jakościowo, nietrudno je znaleźć, jak coś kosztuje 2 dolary i zawiera baterię, to jest to niewiele warte w praktyce.
Chociaż np. takie ogniwo słoneczne 2W 6V potrafi już naładować komórkę z kilka godzin (prąd nominalny przy pełnym słońcu 330 mA) a kosztuje tylko 3,50 USD przy zakupie 10 szt. Tanie i dobre, firmowe - made in China.
Działa tak samo, jak każde inne ogniwo słoneczne o tych parametrach, żadnych czarów tu nie ma.
Ale po dolutowaniu kabelka USB nawet Chińczycy życzą sobie za to ogniwo już 10 USD.

Od kilku lat korzystam z chińskich telefonów i nie tylko.
Np. od niedawna z Coolpada 7320 - kamerka z przetwornikiem od Sony takim jak w Galaxy S4, GPS łapie zasięg w kilka sekund, procesor śmiga aż miło dzięki 8 rdzeniom, nie ma się do czego przyczepić. Dałem 133 USD. To mam oryginał czy podróbę?,,

A kupowanie na Ali jest zwykle bezpieczniejsze, niż np. na takim Allegro - widać komentarze nie tylko dotyczące sprzedawcy, ale też konkretnego produktu, który sprzedaje - wystarczy odrobinę poczytać i wiadomo, czego się spodziewać.

Każdy ma wybór - jeden zapłaci za produkt serwisowany w Europie i mniej lub bardziej świadomie przepłaci, inny kupi za te same pieniądze 3 inne produkty w Chinach i przy odrobinie szczęścia sporo przyoszczędzi.
Nie można po prostu stwierdzić "kupuj w Chinach, bo warto" czy "kupuj w Europie, warto zapłacić więcej" - to indywidualna kwestia i użytkownik powinien znać obie możliwości.
Wiele osób kupuje dobre chińskie produkty tylko na Allegro, świadomie przepłacając w przekonaniu, że sprzedający wywiąże się w razie problemów z ochroną gwarancyjną. Kwestia wyboru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 25 Gru 2014 08:07 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
jobi napisał(a):
Ale do jakiego oryginału? Ogniwa są produkowane niemal wyłącznie w Azji.

Że też Ci się chłopie chciało taki wywód sprokurować.
Poczytaj o podróbkach Xiaomi i co się z nimi czasem dzieje. Że nie wspomnę już o przekłamanej pojemności ogniw.
Mój wywód się odnosił do tego konkretnego sprzętu a nie generalizowałem na temat zakupów na dalekim wschodzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 25 Gru 2014 10:35 

Rejestracja: 29 Lip 2013
Posty: 121
Loty: 41
Kilometry: 134 425
Powerbank Xiaomi jest na tyle popularny, że można znaleźć masę podróbek. Nie chodzi tu o jakość wykonania (btw ta jest zaskakująco dobra, jak na chińczyka), a o pojemność ogniw. Można trafić takie które mają 1/10, a reszta to jakieś żelastwo, żeby waga się zgadzała.
Moim zdaniem faktem jest, że na ali łatwo zweryfikować, który to ogryginł - jest masa komentarzy osób, które już otrzymały przesyłkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 25 Gru 2014 11:52 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Zaniżona pojemność ogniw w podróbkach jest najmniejszą z dolegliwości.
Dużo poważniejszą wadą podróbek są niezabezpieczone ogniwa, które mogą wybuchnąć.
Image

Swoją drogą taniej niż na Ali można oryginały kupić na dx.com Zresztą ja stamtąd własnie posiadam swój powerbank.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 25 Gru 2014 12:40 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1148
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
Ja tam polecam power bank od Luxa2, dokładniej P1 outdoor. Jest wydajny, nie grzeje się. Szybko ładuje, ma 2 wejścia USB (1A i 2,1A)
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 339 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group