Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 339 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 09 Lut 2016 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Xiaomiforsale wygrywa szybkością i tym że nie ryzykujesz utraty baterii (pisalem o tym w innym wątku). W zeszła środę kupilem u nich telefon i w piątek po południu już był u mnie we Wrocławiu. :)

Wysłane z mojego 2014813 przy użyciu Tapatalka
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#182 PostWysłany: 09 Lut 2016 06:49 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
kanapa napisał(a):
Jak po taniości to z China ale to trwa i można sie naciąć.

hmmm fakt - trwa to ok 3 tyg, ale "naciąć" się ?
Z reguły popularne serwisy typu Ali, GB, BG nie pozwalają sobie by u nich sprzedawcy oferowali podróby, bo ma to negatywny wpływ na działalnośc serwisu, więc wszelkie reklamacje załatwiane są na korzyść klienta i bez większych problemów. Jedynym mankamentem może być fakt, że zazwyczaj trwa to trochę czasu bo reklamację można złożyć w zależności od serwisu, nawet od 60 dni od wysyłki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 09 Lut 2016 18:40 

Rejestracja: 16 Sie 2015
Posty: 102
Doczu napisał(a):
kanapa napisał(a):
Jak po taniości to z China ale to trwa i można sie naciąć.

hmmm fakt - trwa to ok 3 tyg, ale "naciąć" się ?
Z reguły popularne serwisy typu Ali, GB, BG nie pozwalają sobie by u nich sprzedawcy oferowali podróby ...


Reguła regułą tu masz rację.
Problemy są kiedy dasz się naciąć przy zakupie oryginału nie do końca oryginalnego. Minimalne niedopowiedzenie w opisie i klops - widziały oczy co brały.
Sporo jest uznanych handlowców na alli czy innych portalach ale i im trzeba czytać dokładnie ogłoszenia. :/

Jak ktoś jest bardzo cierpliwy i ma znajomych np w UK to może kupować bezpośrednio od xiaomi.com Wysyłka z europejskiego magazynu do Niemiec, Francji i UK.
Image
Mi sie ta sztuka nie udała, stany magazynowe tego co mi sie podoba znikają jak kamfora.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 10 Lut 2016 01:39 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 5
Cześć,
Z racji tego ze często jezdze pociągami w dluzsze trasy i lubię w podróży posiedziec na telefonie, postanowiłem się zaopatrzyć w tematowe cudo :-) nie bardzo wiem o co chodzi z:
Calfy napisał(a):
Niedawno zamawiałem taki i wyszedł mi 10$. Teraz z cashbackiem i 5$ od givingassistant wychodzi 8.81$ także całkiem spoko.


Calfy czy moglbys mi opisac o co chodzi z cashbackiem i 5$? Ja widze oferty za 21$: http://m.gearbest.com/xiaomi-10400mah-power-bank-_gear/

Pozdrawiam i z gory dzięki za odpowiedz :-)
Michał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 10 Lut 2016 08:26 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 25
Jak pisałem post, to były jeszcze po $18 :) Ogólnie to trzeba trochę poczekać i znów pewnie obniżą cenę, z tego co pamiętam to często jest na nie zniżka.

Jeżeli chodzi o cashback + $5 to jest taka strona jak givingassistant. Za rejestrację z reflinka dostajesz $5 plus na wielu stronach masz cashback (na gearbest 12%, na banggood 6%, itp.). Na PW podeślę Ci dokładne info, żeby nie zaśmiecać tematu ;)

EDIT:
Z tego co widzę w tej chwili tylko czerwony jest w cenie $18,75 (http://www.gearbest.com/power-banks/pp_144267.html) ;) Ale tak jak mówię, jak się trochę poczeka to i inne kolory powinny być dostępne w niższej cenie. Jak ja brałem w styczniu to cena za srebrny była $15.69, więc jak widać ciągle to skacze ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Miked lubi ten post.
Miked uważa post za pomocny.
 
      
#186 PostWysłany: 10 Lut 2016 08:53 

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 110
od 08.02,2016 sa w biedronce Power Bank 4800 mAh...25 zl..moze ktos sie skusi :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 22 Lut 2016 14:30 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Jeszcze mały suplement do mojego wpisu odnoszącego się do XiaoMi 20000 mAh.
Otóż należy pamiętać, że taki PowerBank na długo starcza, ale i też długo się ładuje.
Dlatego też polecam osobom, które naprawdę potrzebują PB, który będą używać przez długi czas bez dostępu do gniazdka elektrycznego, lub posiadających szybką ładowarkę.
Standardową ładowarką z Galaxy S5 najwięcej udało mu się wyciągnąć prąd ładowania na poziomie 1,4-1,6 A a i tak PB ładował się w okolicach 13h, a nie był jeszcze rozładowany do końca.
Dlatego też śmiem twierdzić, że nawet jesli ktoś jedzie gdzieś na odludzie, na tydzień, to większości spokojnie starczy 10000 mAh, czy nawet 5000 mAh (oczywiście przy założeniu, że korzystamy ze smartfona bez oglądania filmów, czy młócenia w gry :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 22 Lut 2016 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
To masz coś niewydajne / zepsute, albo za rzadki prąd w gniazdku :mrgreen:
Bo ja ładowarką do LG output 5V/1.8A ładowałem 10 000 jakieś 3-4 godziny :D
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 22 Lut 2016 21:03 

Rejestracja: 06 Lis 2014
Posty: 34
Loty: 48
Kilometry: 90 575
może już było ale jestem świeżo po więc napiszę.. jeśli kupicie power bank będąc w Chinach może być problem z wywiezieniem go drogą lotniczą (dlatego na zamawiane w necie trzeba czekać gdyż płyną a nie lecą) Nie można umieszczać baterii w bagażu głównym (kolega mimo wyraźnej informacji zostawił 5 sztuk i do Europy dotarła tylko kartka z informacją gdzie można je odebrać w BJS) w bagażu podręcznym można przewozić ale do określonej pojemności (pamiętam tylko napis 160 ale nie wiem czego0 nie wiem czy wartości się sumują czy to jest na jedna sztukę, byłem bardzo wyluzowany przed długim lotem:) ale mój pawerbank miał oznaczenie 10400mAh i po obejrzeniu przy kontroli bezpieczeństwa przeszedł.Póki co działa:)
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#190 PostWysłany: 22 Lut 2016 23:03 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
MaPS napisał(a):
To masz coś niewydajne / zepsute, albo za rzadki prąd w gniazdku :mrgreen:
Bo ja ładowarką do LG output 5V/1.8A ładowałem 10 000 jakieś 3-4 godziny :D

no cóż Ci mam powiedzieć... ?
Moje czasy polegają na obmiarach przez cały czas ładowania. Amperomo/voltomierz był wpięty przez cały czas ładowania i moje czasy to czasy REALNE, a nie spisane z ładowarki. Dlatego tez podałem model telefonu, którego ładowarki używałem.
Może LG oferuje ładowarkę, która podaje większy prąd niż deklarowany. Podepnij ładowarkę z S5, to będzie można coś bardziej wiarygodnie powiedzieć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 22 Lut 2016 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
MaPS napisał(a):
To masz coś niewydajne / zepsute, albo za rzadki prąd w gniazdku :mrgreen:
Bo ja ładowarką do LG output 5V/1.8A ładowałem 10 000 jakieś 3-4 godziny :D

Podane czasy są niemożliwe do osiągnięcia - no chyba że masz ładowarkę ~3A, a takich LG do telefonów nie produkuje. Najwidoczniej Twój power bank ma faktyczną pojemność ok 6-7000 mAh.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 23 Lut 2016 00:41 

Rejestracja: 16 Sie 2015
Posty: 102
Pax. Pax.
Jedna sprawa to ładowarka typu szybkiego i fakt że te mocniejsze szybciej ładują - ja używam od IPada i kilka godzin i jest ok przy Xiao 10400.
Inna sprawa że bardzo ważna jest jakość kabelka od ładowania!
Te tanie to badziew i warto kupić coś markowego.
Młodemu kupiłem króciutkiego od Xiao - ma może z 20 cm.

Co,do,samolotów to ważna jest MOC aku a nie pojemność.
Jakieś takie przepisy wstawili że aku od mocniejszych elektronarzędzi nie polecą i koniec.
Ile toto jest to nie pamietam - popatrzcie w firmach kurierskich.

PS. Może ktoś poratuje - szukam porządnego kabla do IPada o długości 180 cm. Najlepiej z oplotem nylonowym i transmisją danych.
Ma ktoś sprawdzone w użytkowniku jakieś modele?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 25 Lut 2016 17:37 

Rejestracja: 25 Lut 2016
Posty: 6
Witam. Natrafiłem na aukcji obudowę do power banku http://allegro.pl/show_item.php?item=6010428380. Posiadam zużytą baterie od laptopa. Nie znam stanu akumulatorków w tej baterii. Czy warto w coś takiego zainwestować? Dodam że waga akurat nie ma znaczenia. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 25 Lut 2016 19:22 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
można zaryzykować.
Zazwyczaj jest tak, że baterie w laptopie mają blokadę po iluś tam cyklach ładowania i same ogniwa mogą być w całkiem niezłej kondycji.
Zawsze jak ogniwa z laptopa będą w kiepskiej kondycji, możesz sobie w Chinach dokupić porządne ogniwa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 25 Lut 2016 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2015
Posty: 132
O ile sama obudowa może być fajna, to za tą cenę nie warto. Poszukaj w Chinach (np. na aliexpress) i znajdziesz dokładnie taką samą (lub nawet aluminiową, a nie plastikową) 3-4x taniej.

A jeśli chodzi o samą ideę wykorzystania ogniw z laptopa to polecam. Obudowa z Chin + ogniwa z laptopa i wychodzi power bank o całkiem niezłej pojemności za śmieszną cenę. Sam tak mam i podobne złożyłem kilku znajomym i każdy sobie chwali.
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#196 PostWysłany: 25 Lut 2016 22:59 

Rejestracja: 25 Lut 2016
Posty: 6
Mam ladowarke 5v 1200 mA czy taka ladowarka do pelna zaladuje 8szt akumulatrkow? Jakie straty wystapia na tym powerbanku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 25 Lut 2016 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Każdą ładowarką naładujesz, to tylko kwestia czasu :D
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off
Kalispell lubi ten post.
 
      
#198 PostWysłany: 25 Lut 2016 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Teoretycznie powerbank o pojemności 10000 mAh powinien się naładować do pełna przy ładowarce o wydajności 1A w 10 godzin.
Bo 10000 mAh to 10 Ah czyli doładujemy mu przez każdą kolejną godzinę 1 Ah.
Ładowarka 2A - 5h, 3A - 3,33h
A nawet nieco szybciej, bo prąd dotyczy napięcia 5V, które jest konwertowane na 4,4V czyli prąd będzie większy o te 10% minus to, co przetwornica zamieni w ciepło.

Oryginalne baterie do laptopów mają zwykle markowe akumulatory, bo żaden producent nie zaoszczędzi tu na jakimś badziewiu w trosce o dobre i powtarzalne parametry.
Nawet w chińskich odpowiednikach siedzą zwykle w miarę przyzwoite akusy a można je mieć już od 9 USD za 6 ogniw (Ali).

Co do używek:
Baterie w laptopach są nieustannie doładowywane a ich żywotność to 500-1000 cykli ładowania - nie ma sensu używać mocno zużytych ogniw w powerbanku.
Czasami faktycznie ogniwa nie zużywają się proporcjonalnie i np. jedno padnie - cała bateria do laptopa jest wtedy niesprawna, ale ogniwa poza tym uszkodzonym mogą być w dobrej kondycji. Ale to raczej zabawa dla fanatyków grzebania w bebechach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 25 Lut 2016 23:56 

Rejestracja: 25 Lut 2016
Posty: 6
Dzięki za informacje. Wiec sprawdze te akumulatorki ktore mam z baterii od lapka.
Patrzylem za nowymi akumulatorkami nie wiem ktore wybrac z zabezpieczeniem czy bez?
Co do pojemnosci to jak kupie 8x 3000 mah to bedzie mial 24 ah czyli z tego bedzie wpraktyce 20 ah? Wyswietlacz tez troszke pradu bierze i przetwornica
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 26 Lut 2016 00:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Pamiętaj, że te 24Ah to mają wbudowane ogniwa przy 3,6V a powerbank przekształca to na 5-5.5V i do tego sam faktycznie trochę energii pożera.
Więc w uproszczeniu uzyskasz jakieś 2/3 z tej pojemności na ładowanie baterii, powiedzmy, że 16000 mAh.
A może nawet mniej, bo często elektronika odcina ładowanie wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 339 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group