Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 27 Lut 2015 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Czy tydzień na Ko Phi Phi to nie za dużo? Myślę, że sam sobie musisz odpowiedzieć. Co tam można robić już mniej więcej wiesz. Główne atrakcje to tak jak na większości wysp plaże, widoki, spacery czy rafa, jeśli ją znajdziesz. Wycieczka na sąsiednie wysepki. Dodatkowo może jeszcze podglądanie małpek na Monkey Beach. Ewentualnie wieczorne imprezy jeśli się lubi. W zależności od upodobań tydzień to może być za krótko albo za długo.

Niestety nie mam żadnej wiedzy jeśli chodzi o Ko Kradan. Przychodzi mi na myśl, że jeden z użytkowników, bonieq, wielokrotnie wspominał o wyspie Ko Ngai, która leży blisko Ko Kradan. Bardzo prawdopodobne, że w którymś temacie opisywał też jak się tam dostać, może to byłoby dla Ciebie pomocne, musisz poszukać na forum. W ogóle to warto poczytać jego posty, bo ma dużą wiedzę o Azji i wielokrotnie tutaj pomagał innym.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 01 Mar 2015 16:52 

Rejestracja: 23 Lut 2015
Posty: 28
Czytając posty wspomnianego użytkownika bonieq2 postanowiłem zmienić kierunek z Ko Kradan na Ko Ngai :) Czytałem, oglądałem - ta wyspa jest idealna. Nurkowanie z brzegu, nurkowanie wokół pobliskich skał, po dopłynięciu łódką, spacery po pokrytych lasem deszczowych wzniesieniach, zero dróg, hałasów - raj. Znalazłem na stronie gophiphi, że poza sezonem z Ko Phi Phi Don kursuje prom o 9 rano do Krabi albo o 11:30 na Ko Lanta. Napisałem jeszcze do nich, żeby się upewnić.

http://www.gokohphiphi.com/schedule.html

Zobaczymy, ale myślę, że nie powinno być większego problemu, tylko nie wiem, czy będąc o 10 rano w Krabi, zdążylibyśmy pojechać do Trang, skąd wziąć busik do Pak Meng Pier i jeszcze stamtąd dostać się na Ko Ngai. Najlepiej byłoby przez Ko Lanta, najbliżej... Jeszcze tylko nie wiem jak się dostać 30. czerwca z Ko Ngai do Phuket, bo 1. lipca (właściwie 2. o 00:20) mamy wylot.

Pozostaje jeszcze kwestia hotelu na Ko Ngai. Bonieq2 zawsze mówi o Koh Ngai Villa, bo jak wspomina - jest najtaniej. Ja na booking nie znalazłem dostępnych dat w tym terminie (moge jeszcze do nich napisac) ale za to na hotel4free znalazłem inny hotelik w tej samej cenie - Koh Ngai Resort i z tego co widzę, też ma opcję zapłacenia później i bazpłatnej anulacji. Śniadanie w cenie.

-- 01 Mar 2015 15:58 --

Jest jeszcze prom z Phuket do Ko Lanta o 8:30 i 13:30 w niskim sezonie (tak jest niby napisane), ale powrotnego takiego nie widzę :roll: A gdyby był taki, byłoby to wielkie ułatwienie drogi powrotnej, bo z Ko Ngai na Ko Lanta i z stamtąd bezpośrednio do Phuket.

-- 01 Mar 2015 16:07 --

Na stronie http://www.phiphi.phuket.com/schedule.htm znalazłem połączenie o 8 rano z Ko Lanta do Ko Phi Phi, więc jeśli to prawda (próbowałem robić rezerwację i się dało - jest napisane, że tylko ten późniejszy kursuje w sezonie) to trzeba na 8 rano dostać się z Ko Ngai do Ko Lanta i droga powrotna załatwiona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 02 Mar 2015 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Tak jak pisałam wcześniej, w tych wszystkich kwestiach Ci już nie pomogę. Może jeszcze ktoś kto był w tamtych stronach coś tu napisze.
Natomiast mimo, że tam nie byłam to myślę, że zarówno Ko Ngai jak i Ko Kradan to świetny wybór, sama tam chętnie się wybiorę, jeśli jeszcze zdarzy mi się być w Tajlandii.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 06 Mar 2015 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
@Skrzypuu, kilka dni temu wróciłam z Tajlandii, odwiedziliśmy Trang, Koh Ngai, Koh Lantę, Koh Phi Phi, Phuket, James Bond Island, Phang-Nga i Koh Lak. Jeśli nadal masz jakieś pytania to pisz, może coś doradzę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 07 Mar 2015 20:06 

Rejestracja: 29 Lip 2014
Posty: 6
Loty: 26
Kilometry: 53 297
Hej przeczytalem caly temat i faktycznie to koh ngai wyglada super. pytanie jak sie tam dostac z phuket? i potem wrocic?
Bedziemy tam w ok. 25.03-3.04
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 09 Mar 2015 11:52 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 30
Ja wybieram sie z kwietniu w tamte rejony. Na poczatek Bangkok a potem? Nie mam pojecia. Troche przeraza mnie odleglosc od stolicy miejsc o ktorych piszecie i dlatego chcialem celowac w Ko Chang lub Samui plus okolice.
Bedzie to dobry wybor? Jak macie info nt. sprawdzonych srodkow transportu/nazwy firmy to prosze bardzo o podanie.
Aaa, jak jeszcze moge zapytac: oplaca sie miec gotowke na karcie a na miejscu systematycznie wybierac i wymieniac?:-)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 09 Mar 2015 12:01 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@masta112, wyszukaj sobie wpisy bonieq2 o Koh Ngai. Zawarł w nich dużo przydatnych informacji, m.in. dt transportu.

@MichaelloEs, zajrzyj może do tego wątku: jaka-waluta-do-tajlandii,1115,62662&p=508239&hilit=Tajlandi%2A+walut%2A#p508239
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 10 Mar 2015 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
masta112 napisał(a):
Hej przeczytalem caly temat i faktycznie to koh ngai wyglada super. pytanie jak sie tam dostac z phuket? i potem wrocic?
Bedziemy tam w ok. 25.03-3.04


Nasza trasa: DMK - TST lot, transfer z Trang to Pak Meng, prom na Koh Ngai, łodka na Koh Lantę, prom na Koh Phi Phi, prom na Phuket....itp. Można taniej autobusem. Tyle, że my zatrzymywaliśmy się po drodze na dzień czy dwa, albo na kilka godzin (Koh Phi Phi). Zależy jak często chcesz się przemieszczać i ile zobaczyć :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 24 Maj 2015 19:28 

Rejestracja: 23 Lut 2015
Posty: 28
Planowanie dalej wre i dalej mam trochę pytań.

Pierwsze 3 dni spędzimy w Patong, bo mamy już rezerwację z agoda.com , choć tak naprawdę chodzi mi po głowie pomysł, żeby anulować tę rezerwację na rzecz noclegów w Our Jungle House Resort w Khao Sok. Ceny jak za takie noclegi, to są naprawdę niskie, bo domki są w lesie deszczowym, przy samym parku narodowym. Cena za bungalow "Nature" to 4000 THB za 2 osoby za 3 noce, czyli 65zł za osobę za noc. http://www.khaosokaccommodation.com/accommodation/ Proszę więc o informacje, jak i czy wgl, da się odwołać rezerwację na agoda (wzięliśmy opcję "zarezerwuj teraz, zapłać później", bez darmowej anulacji) i jak dostać się do ośrodka w Khao Sok z Phuket.

Druga sprawa to czy wiecie, czy jest możliwość (wysłałem maila, ale wciąż czekam na odpowiedź), a jeśli tak to jak to wygląda cenowo, noclegu na Similanach i czy ma to sens, żeby tam jechać - główny powód to snurkowanie - tym bardziej, że będzie to pora deszczowa. Jeśli nie ma możliwości noclegu tam, to czy warte są wycieczki jednodniowe z Phuket, których koszt to ok 200zł/os. Czy dać sobie spokój na rzecz 4 dniowego pobytu na Koh Ngai i tam snurkowanie przez ten czas pod ręką i za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 25 Maj 2015 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Odpowiedzi raczej będą subiektywne, bo każdy lubi co innego. Jak dla mnie Patong to bardzo marne oblicze tajskiego wybrzeża, jak zobaczyłam zatłoczoną plażę to stwierdziłam, że czuję się trochę jak nad Bałtykiem. Pewne jest, że w Tajlandii jest mnóstwo piękniejszych plaż. Patong wyróżnia się życiem nocnym: ulica klubów go-go i ta druga, z klubami dla gejów. Poza tym spodobało mi się miasteczko Phuket, ale pewnie dlatego, że trafiliśmy do hotelu z fajnymi lokalsami i obok było dużo miejsc z totalnie lokalnym jedzeniem tajskim. Co kto lubi :)
W Khao Sok nie bylismy, ale nasi znajomi tak i byli zadowoleni. Kupili z tego co pamiętam jakis pakiet 2dniowy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 25 Maj 2015 18:52 

Rejestracja: 23 Lut 2015
Posty: 28
A czy orientuje się jak to sprawdzić czy da się odwołać rezerwację na agoda.com? Jeszcze nic nie zapłacilismy. Pieniadze mieli wyciagnac z konta 10 dni bodajze przed przyjazdem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 28 Maj 2015 01:28 

Rejestracja: 23 Lut 2015
Posty: 28
Rezerwacja na agoda.com anulowana - trzeba było odnaleźć maila z informacjami na temat konta na agoda, zalogować się i anulować rezerwację - koszt 15$. Pojawił się jednak nowy problem. Our Jungle House nie odpowiada, a pieniądze nie zostały wpłacone, więc i nie ma potwierdzenia przyjęcia rezerwacji. Pisałem maile, i pytania z tripadvisor i nic. Na Fb nie mają opcji wysłania wiadomości. Co w tej sytuacji należy zrobić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 07 Cze 2015 16:39 

Rejestracja: 23 Lut 2015
Posty: 28
Our Jungle House odpisał po 2 dniach - mail został wysłany z Gmail'a. Na maile wysyłane z tripadvisor ani na te wysyłane na adresy znalezione w sieci nikt nie odpowiedizał, więc moja rada - wysłać maila na adres podany na samym dole oficjalnej strony ośrodka (na zielonym tle) z poczty międzynarodowej typu Gmail, czy Yahoo. Teraz mam jeszcze pytanie odnośnie wymiany waluty. Lądujemy na Phuket o 20:00 i jedziemy do Khao Sok. Po 4 noclegach jedziemy na Phuket, skąd bierzemy prom na Phi Phi Don. Po paru nocach spróbujemy dostać się na Koh Ngai. Jak myślicie - gdzie najlepiej wymieni walutę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 01 Lut 2016 00:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 228
@Skrzypuu No i jak wasza podróż do raju wyszła? Będzie jakaś relacja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 16 Mar 2016 18:53 

Rejestracja: 23 Lut 2015
Posty: 28
Relacja to nie wiem, ale chcę założyć temat odnośnie Our Jungle House. Bo ośrodek jest naprawdę niesamowity i nie chciałbym, aby ktokolwiek zrezygnował z jego odwiedzenia z powodu problemów ze skontaktowaniem się z nimi, a wiem jak to wyglądało w naszym przypadku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 27 Mar 2016 23:28 

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 3
Jeśli chodzi o Phuket to, to jest nasze ulubione miejsce. Byliśmy tam juz wiele razy i na sąsiednich wyspach też. Jesli chodzi o pobyt, to najlepsze miejsce to Kata/Karon. Blisko wszedzie (do najważniejszych miejsc zabytkowych), łatwy dojazd i cudowne plaże. Sklepow i miejsc do zjedzenia - naprawde dobrych - mnóstwo!
Spalismy w phuket town w guesthousach, w rawaii - w 4 gwiazdkowych hotelach. Ale najlepsze miejce to Karon Beach. Wynajelismy od Polakow (mlodzi z 2 latkiem) zajebisty 160 m2 apartament - penthouse z jacuzzi na tarasie. Do plazy blisko, do knajp blisko. Blushell condo tak to sie nazywało.
Jesli ktos chce namiar, to piszcie na priv. Nie chce tu robic kryptoreklamy. Wiem tylko ze mieli oglaszac sie na airbnb.

-- 27 Mar 2016 23:36 --

Znalazlam - na airbnb

https://www.airbnb.pl/rooms/11775376?ph ... d=62687466
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 29 Mar 2016 20:11 

Rejestracja: 27 Cze 2015
Posty: 5
Skrzypuu . Cześć. Mam pytanie co takiego niesamowitego jest w tym Our Jungle House?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group