Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Polska - Ankara
#1 PostWysłany: 22 Maj 2015 21:39 

Rejestracja: 22 Maj 2015
Posty: 3
Skąd
  • Najlepiej Katowice, z innych Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, (Berlin, Praga)

Dokąd
  • Ankara

Data wylotu
  • 05.07.2015

Data powrotu
  • 02.09.2015

Długość pobytu
  • 8 tygodni

Bagaż
  • Bagaż rejestrowany

Ilość pasażerów
  • 1

Sam znalazłem
  • Warszawa-Rzym-Stambuł-Ankara 930zł

Dodatkowe informacje
  • Dzień dobry,
    potrzebuję pomocy w znalezieniu lotu do Ankary. Niestety nie ma z Polski bezpośrednich lotów do tego miasta, dlatego w grę ewentualnie wchodzi Berlin lub Praga. Próbowałem szukać lotów do innych tureckich miast, a potem z nich do Ankary.

    Data wylotu powinna znaleźć się pomiędzy 3-6lipca, a powrotu 1-4 września.

    Najtańszą opcję do tej pory znalazłem jak powyżej za 930zł. (Z jakiegoś powodu niektóre wyszukiwarki nie uwzględniają dla mnie lotu Warszawa-Stambuł i proponują np. przelot przez Ateny, a potem Stambuł itp.)

    Dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
 Temat postu: Re: Polska - Ankara
#2 PostWysłany: 22 Maj 2015 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Z Lwowa do Stambułu pegasus za 130$ RT.
I pegasusem tez Stambułu - Ankara za 82TRY
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Polska - Ankara
#3 PostWysłany: 23 Maj 2015 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@12p12 może kilka złotych drożej, ale co myślisz o Lufthansie? 1 etix, 23kg bagażu... jak coś się stanie, to Ci przebookują. Jeśli ma być najtaniej, to rzeczywiście Pegasus z kombinacjami, ale musisz przemyśleć, czy dla 100-200zł. w kieszeni nie lepiej spokojnie spać :) Ja zawsze latam LH przez MUC. A w przypadku Pegasusa pamiętaj, że nie dadzą Ci w standardzie jedzenia (trzeba sobie dokupić, a to jednak większość dnia w podróży) oraz bagaż masz tylko 20kg (w przypadku lotu międzynarodowego ORAZ 15kg w przypadku lotu krajowego w Turcji (można 20kg, ale w wyższej taryfie)).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Polska - Ankara
#4 PostWysłany: 23 Maj 2015 14:24 

Rejestracja: 22 Maj 2015
Posty: 3
Dzięki za odpowiedzi.
Najtaniej jak udało mi się ustalić Lwów-Stambuł to 152 dolary, a Stambuł-Ankara 110TRY. Do tego dojazd do Lwowa z Katowic to dodatkowo jakieś 180zł (bez wymyślania przejazdów pociągiem do granicy itd.) Udało mi się znaleźć przelot Warszawa-Kijów-Stambuł za 558zł, ale do lotniska Ataturk, a Pegasus obsługuje loty z drugiego lotniska, co powoduje nowy problem, a skoro bagaż w lotach krajowych jest mniejszy to próbuję ewentualnie szukać przejazdu autobusem Stambuł-Ankara.

Przez lufthanse najtańsze loty udało mi się znaleźć od 1300zł, więc różnica już duża.

Nie mając żadnego doświadczenia w ustalaniu takich podróży i po kilkugodzinnej walce z wyszukiwarkami lotów wciąż nie mam ustalonego planu, dlatego wszelkie wskazówki w tej kwestii będą bardzo cenne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Polska - Ankara
#5 PostWysłany: 23 Maj 2015 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Bierz UIA przez Kijów do Stambułu. I potem ew. bus do Ankary, choć to bedzie uciązliwe i dlugotrwałe, ale mimo wszystko tanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Polska - Ankara
#6 PostWysłany: 23 Maj 2015 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@Robaku ja bym busa nie brał z prostego powodu - duży terminal autobusowy znajduje się nieopodal europejskiego sklepu IKEA (w Stambule są 2: EU i Azja). Dojechać z bagażem tam, to spory problem: metro, metrobus + przesiadki + szukanie w tak zatłoczonym mieście. Ja odjeżdżałem stamtąd raz i moim przewodnikiem był brat koleżanki - Turek... drugi raz bym tam nie trafił i nawet się na to nie pisał. Gdyby nie on, z całą pewnością nie poradziłbym sobie z bagażem i trzeba byłoby brać taksówkę za kilkadziesiąt TRY.

@12p12 ja jeszcze zasugeruję, abyś sprawdził(a) sobie lot by Turkish Airlines z IST do ESB (Istanbul Ataturk Havalimani). Owszem, Pegasus lata z SAW (i to jest bardzo, bardzo daleko), ale ostatnio gdy leciałem, cena w Turkish Airlines była odrobinkę niższa niż Pegasusem! Ja brałem zaś Pegasusa, bo... po prostu miałem ochotę zobaczyć lotnisko SAW. Nie jest powiedziane, że Pegasus będzie najtańszy.

Nie wiem też, czy warto się aż tak szarpać dojazdem do Lwowa czy Kijowa a potem jeszcze zmiana lotniska. Przecież spędzisz w podróży tyle, co średnia podróż do Azji z przesiadką. Jeżeli jednak tak, to może zerknij na WizzAir z Budapesztu (z Katowic to pewnie nie aż tak daleko) albo np. Turkish Airlines z Pragi. Ankara jednak jest troszkę mniej obleganym kierunkiem niż Stambuł, który de facto jest sporym hubem (TK lata wszędzie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Polska - Ankara
#7 PostWysłany: 24 Maj 2015 23:56 

Rejestracja: 22 Maj 2015
Posty: 3
Patrzałem na wiele możliwości do samej Ankary z innych państw i nie widziałem biletu poniżej 1tys.

Bilet do Stambułu już mam. Z Turkish Airlines Stambuł-Ankara ceny za wysokie i jeszcze limity bagażowe. Prawdopodobnie wybiorę opcję dojechania metrem właśnie do stacji autobusowej gdzie co 0.5-1h jeździ autobus do Ankary.

Oby się udało. Dziękuję wszystkim za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group