Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Wrz 2014 22:14 

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 4
Cześć wszystkim. Jako że jeszcze nigdy nie podróżowałem nigdzie daleko (czyt. poza Europę i basen Morza Śródziemnego) chciałem zasięgnąć Waszych opinii.
Razem z narzeczoną zastanawiamy się nad tym gdzie spędzić naszą podróż poślubną. Mamy dostępny termin od końcówki sierpnia - powiedzmy od 25.08.2015 do około 20.09.2015. W tym terminie chcemy się wstrzelić w jakiś 2-tygodniowy zakres czasowy, ale jeszcze nie wiemy dokąd najlepiej się wybrać. Oczywiście naszym głównym ograniczeniem jest budżet - myślimy o ok. 4.000/os. łącznie ze wszystkim na co można wydać pieniądze.

Naszym pierwszym typem jest Tajlandia, ale z racji tej całej pory deszczowej i tego co czytam z internecie jestem coraz bardziej sceptycznie nastawiony do tego miejsca. Co możecie nam doradzić, żeby wybrać się w miejsce, które zapamiętamy jako najlepszą podróż naszego życia za te pieniądze? (Jeśli trzeba to kilkaset złotych w jedną lub drugą nie powinno być strasznym problemem :) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 30 Wrz 2014 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
'Najlepsza' ... hm - a co lubicie? Szalony trip czy all inclusive i drinki z palemką?
Bo jeśli to pierwsze - wypożyczcie samochód w Perth i oddajcie go w Melbourne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
DJADKJGU lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 30 Wrz 2014 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Że tak powiem jeden lubi pomarańcze a drugi jak mu stopy śmierdzą :D

Nie znamy Was w ogóle to trochę ciężko doradzić - napisz coś więcej :)

i możesz tutaj: search.php poszukać podróż poślubn*, bo takie pytania dosyć często padają - może znajdziesz w starych postach jakąś inspirację :)
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Wrz 2014 01:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 228
Hej, no i jak, udało wam się wybrać jakąś miłą destynację, czy to ciągle jeszcze przed Wami??
Ja polecałabym Sri Lankę. Mają wszystko, co dobre na stosunkowo niewielkim obszarze. Trochę łatwych gór, widoków, wodospadów, lasy, zabytki, rajskie plaże, dobre jedzenie i niskie ceny. Sri Lanka jest też całoroczną destynacją (różne części wyspy są najlepsze w różnych porach roku)
Często są też promocje lotnicze na ten kierunek. Jeśli sami zajmiecie się organizacją podróży (czyli bez biura), zmieścicie się w budżecie 8000/2 os./2 tyg. Ja zmieściłam się w budżecie 10 tys./3 tyg./2 os. bez oszczędzania.
Pomysł z Australią to moim zdaniem nieporozumienie w waszym budżecie. Nie zdecydowałabym się też na Bliski Wschód - moim zdaniem zbyt mało romantyczne miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Wrz 2014 07:26 

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 4
zbyhu napisał(a):
i możesz tutaj: search.php poszukać podróż poślubn*, bo takie pytania dosyć często padają - może znajdziesz w starych postach jakąś inspirację :)


Dzięki, na pewno przejrzę dokładniej :) zadałem tylko pytanie, bo mamy dość sztywny termin i wielkość kosztów :)

łowca napisał(a):
'Najlepsza' ... hm - a co lubicie? Szalony trip czy all inclusive i drinki z palemką?


Czasami zapominam jak wielki jest Świat i że każdy lubi coś innego, więc pozwólcie, że doprecyzuję co nam się marzy :)
Chcemy żeby było egzotycznie - żeby rosły palmy, świeciło słońce, żeby można było zobaczyć zarówno niezwykłe krajobrazy jak i piękne miasta, zeby jeden dzień można było wykąpać się w morzu/oceanie, a drugiego dnia pojechać i zobaczyć jak tętni życiem niesamowite miasto, żeby można było poznać kulturę całkowicie odmienną niż u nas w Europie, żeby można było iść do restauracji i nie martwiąc się o budżet spróbować smaków jakich jeszcze nie poznaliśmy no i żeby było na tyle bezpiecznie, że nie martwiłbym się o to, że ktoś nas zaciągnie z ciemną uliczkę i rozszarpie na strzępy.

W związku z tym ostatnim raczej odrzuciłem Amerykę Południową - nie mam raczej zaufania do Kolumbijczyków, mieszkańców niektórych miast brazylijskich itp. Natomiast oczywiście Ameryka Środkowa, Północna, Daleka Azja czy Australia i Oceania są w kręgu naszych najbliższych zainteresowań.

łowca napisał(a):
Bo jeśli to pierwsze - wypożyczcie samochód w Perth i oddajcie go w Melbourne ;)


A zmieścimy się w budżecie razem z przelotem, wizą, paliwem itp? Australia to jest mój dream of the dreams, ale z tego co się orientowałem to jeszcze chyba mnie nie stać :(

Koala22 napisał(a):
Ja polecałabym Sri Lankę.


Sri Lanka jest jednym z naszych top picks jak na razie :) Nie wiem tylko czy na 2 tygodnie nie jest za mała i za szybko się jej nie zwiedzi? I jak z pogodą we wrześniu? Nie ma takiej sytuacji jak w Tajlandii?

Dzięki wszystkim za dotychczasowe zainteresowanie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Wrz 2014 08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Sri Lanka ma dość podobnie jak Tajlandia jak chodzi o pogodę, wrzesień to czas wymieniania się monsunów w zależności od wybrzeża. W tym czasie północny-wschód powinien teoretycznie mieć jeszcze dobrą pogodę. Podobnie południowo-wschodnie wybrzeże Tajlandii np. Koh Samui powinno jeszcze być ok. Generalnie jednak lepiej ruszać w sierpniu, bo im bliżej października tym większe szanse na deszcz. Oczywiście potem z kolei im bliżej listopada-grudnia tym na drugim wybrzeżu lepsza pogoda, dlatego wrzesień jest nieco kłopotliwy, ale nie oznacza to, żeby wtedy nie jechać.
My na Sri Lance byliśmy w drugim okresie przejściowym monsunów czyli kwiecień/maj - było ok, a jak zaczęło na dobre padać na południu do pojechaliśmy na północny - wschód.
Tu masz jeszcze odnośnie pogody: http://www.lonelyplanet.com/sri-lanka/weather

-- 30 Wrz 2014 07:52 --

Jeszcze jeden zupełnie inny temat, ale wykluczający raczej plażowanie - Ladakh w Indiach, ale to jak nie Indie :)
Jeżeli lubicie góry to miejsce jest wspaniałe, a przełom sierpnia/września to jeszcze doskonały czas na ten region.

Poza tym oczywiście w tym okresie Indonezja, ale trzeba znaleźć tani lot by zmieścić się w budżecie. Loty na Bali są dość drogie, ale można poszukać tańszej Jakarty lub Bangkoku czy też Kuala Lumpur lub Singapur i potem Air Asia lub Tiger Air. W ten sposób można się zmieścić w lotach na Bali w 2500 pln na osobę. Tematów odnośnie Bali, Lombok itp. na forum od groma.

-- 30 Wrz 2014 07:54 --

Australia super - ale trzeba by zwiększyć budżet, zwłaszcza że Western Australia lub Northern Territory nie należą do specjalnie tanich miejsc, nawet jak na Australię.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Wrz 2014 08:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 126
Loty: 19
Kilometry: 36 462
marcin_choina napisał(a):

Sri Lanka jest jednym z naszych top picks jak na razie :) Nie wiem tylko czy na 2 tygodnie nie jest za mała i za szybko się jej nie zwiedzi? I jak z pogodą we wrześniu? Nie ma takiej sytuacji jak w Tajlandii?



nie jest za mała, szczególnie jeśli będziesz się poruszał tamtejszą komunikacją publiczną to nie uda ci się jej zwiedzić za szybko :) Mi dwóch tygodni było mało...
Sri Lanka była także moją pierwszą "daleką" podróżą i mogę polecić - było "łatwo" i bezpiecznie. Niektóre błędy początkującego uszły nam płazem, prawie bezboleśnie i mamy same pozytywne wspomnienia :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Koala22 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 30 Wrz 2014 10:46 

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 4
A co uważacie o Ameryce Środkowej typu: Kuba, Dominikana, Panama, Meksyk itd. ? Jest szansa się tam wybrać? I czy warto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Wrz 2014 11:11 

Co uwazamy? Jest caly dzial temu poswiecony:
a) ameryka-srodkowa,forum,767
b) ameryka-centralna,forum,211

Czy jest szansa?
Tak, szansa jest.

Czy warto?
Warto.


Moja opinia.
Ciagle uwazam ze to pytanie na forum to jest pierwszy krok twoich poszukiwan i sam nie wlozyles za wiele wkladu w to, jezeli skaczesz z kontynentu na kontynent a takze przy budzecie 4000zl bierzesz pod uwage Australie i piszesz ze chcesz sie nie martwic o wydatki.. Moje obecne wyobrazenie o tobie jest takie ze raz na rok udajesz sie na wakacje pomiedzy lipcem a sierpnien do jednego z trzech krajow Bulgaria, Chorwacja badz Egipt. Zatem tez na podroz poslubna chyba najlepiej ci zaproponowac inne kraje ktore naleza do tej grupy a znajduja sie poza Europa: Barbados, St. Lucia, Cape Verde, Malediwy badz tez Seszele (tak zeby nie bylo obciachu posrod znajomych ze pojechales w podroz poslubna tam gdzie oni jezdza corocznie). Prawde mowiac to nie ma znaczenia gdzie sie wybierzesz posrod tych miejsc bo podroz poslubna i tak zbiega sie do tego samego.. lozko, wino, plaza ;) Ja kieruje swoje plany podroznicze glownie cena biletu, raz wpadnie Gwatemala, raz Filipiny.. tez tak mozesz zrobic, im wiecej zaoszczedzisz na bilecie - tym wiecej bedziesz mial do wydania na miejscu.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 03 Paź 2014 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 228
Zgadza się. Jeśli masz trochę ograniczony budżet to najpierw znajdź promocję lotniczą i daj się zaskoczyć! Potem szybko kupić przewodnik taki jak lonely planet i wiesz wszystko.
P.s. nadal wydaje się, że Sri Lanka jest dla Ciebie idealna. Byłam tam 6 tygodni i chciałabym więcej. Zachwyconych osób jest zresztą sporo :D zobacz wątek o sri Lance na tym forum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Paź 2014 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2011
Posty: 597
niebieski
Innym ciekawym, a niepowtarzalnym kierunkiem, ktory sprawi, ze te podroz zapamietacie do konca zycia jest Nepal
Jakies 3 tygodnie temu byl Nepal w rewelacyjnej cenie ok 1350zl. Terminy lotow nie obejmowaly wrzesnia, ale jakby promocja sie powtorzyla za jakis czas to bral bym w ciemno :)
_________________
Proszę, wejdź i kliknij. Możesz pomóc innym :)
www.pajacyk.pl
www.wyklikajzywnosc.pl
www.okruszek.org.pl
www.pustamiska.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Paź 2014 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
student napisał(a):
Innym ciekawym, a niepowtarzalnym kierunkiem, ktory sprawi, ze te podroz zapamietacie do konca zycia jest Nepal
Jakies 3 tygodnie temu byl Nepal w rewelacyjnej cenie ok 1350zl. Terminy lotow nie obejmowaly wrzesnia, ale jakby promocja sie powtorzyla za jakis czas to bral bym w ciemno :)


Fakt, tamtejsze palmy i plaże nie mają sobie równych :lol:
Andiron ma rację - bez sensu nastawiać się koniecznie na jakieś konkretne miejsce.
Będą tanie bilety na Wasz termin to szybko sprawdzajcie, co tam na miejscu mogłoby Wam podpasować i szybko kupujcie.
Jak uda się Wam zamknąć budżet na samoloty w tych 4k, to wakacje powinny być udane.
Azja Pd.Wsch. najtańsza, palm, plaż i rozmaitych świątyń bez liku, miłe wspomnienia prawie murowane.
Chyba, że przeszkadza Wam brud, smród, nieład, hałas itp. - wtedy lepiej miasta tamtejsze omijać, zaraz z lotniska brać kolejny samolot "na plażę".

Chociaż taki np. Singapur zadziwić może czystością, więc niekoniecznie wszędzie musi być źle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: system89 oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group