Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 125 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#21 PostWysłany: 27 Kwi 2015 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@maxima Ten pass nie jest ważny na trasie Tokaido Shinkansen, która zaczyna się od Osaki i biegnie na wschód do Tokio przez Kioto i Shizuokę. On jest ważny JEDYNIE na trasie Sanyo Shinkansen czyli od Osaki na zachód (w kierunku Hiroszimy). Nie możesz się przesiąść w Osace na Kodamę bo to też trasa Tokaido Shinkansen. Z Osaki możesz do Kioto pojechać tylko lokalnym pociągiem (to blisko). Jeśli nie wynajduje Ci połączeń normalnie to szukaj Hiroszima do Shin-Osaka i oprócz tego Shin-Osaka do Kioto (ale na tej trasie odznacz shinkanseny).

Np. tak:
Załącznik:
sample.jpg
sample.jpg [ 146.47 KiB | Obejrzany 1691 razy ]

PS W opisie jest, że możesz jechać shinkansenami, w tym (incl.) Mizuho i Nozomi (te pociągi są wyłączone z JR Pass'a na cały kraj dlatego ta informacja została dodana). Oznacza to, że między Hiroszimą a Shin-Osaką możesz jechać KAŻDYM shinkansenem.


Ostatnio edytowany przez billabong, 27 Kwi 2015 18:36, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#22 PostWysłany: 27 Kwi 2015 18:34 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
dzięki!
czyli żadna z tras na screenie nie spełnia warunków passa? Do Osaki mogę dojechać dowolnym pociągiem z Hiroszimy, a w Osace poszukać już czegokolwiek do Kioto?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#23 PostWysłany: 27 Kwi 2015 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Dokładnie tak. Żadna z tras na Twoich screenach nie spełnia warunków tego biletu, ale tak jak napisałaś: do Osaki wszystko, a dalej lokalnym.
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#24 PostWysłany: 27 Kwi 2015 18:52 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Różnica w czasie przejazdu shinkansenem a lokalnym między Shin-Osaka a Kioto to ok. 10 minut, więc dużej straty nie ma :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#25 PostWysłany: 27 Kwi 2015 19:46 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Jasne, bardziej interesowała mnie wygoda - na screenach są połączenia bezpośrednie i takie byłoby najlepsze. Po co targać walizki ;) ale skoro się nie da, to trudno :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#26 PostWysłany: 18 Maj 2015 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2014
Posty: 40
Ja mam natomiast pytanie dotyczące JR pass'a- wiem o nim już prawie wszystko poza jednym- termin ważności. Czy jeśli mam 14dniowy pass i aktywuję go np. w sobotę o 20.00 (aby dojechać z Osaki do Tokio) to czy on jest ważny do soboty dwa tygodnie później do 19.59 czy do piątku 23.59 ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#27 PostWysłany: 18 Maj 2015 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Do piatku 23.59. Na pasie sa tylko informacje w jakich dniach jest wazny, bez godzin.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
olgierd79 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#28 PostWysłany: 18 Cze 2015 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2014
Posty: 40
I jeszcze jedno- wiem ze mając JRP mozna ale nie trzeba bukować miejscówek bo zawsze sa wagony dla takich co nie zarezewowali. Jednak słyszałem ze na pociągi z Tokio do Nikko taka miejscówkę trzeba zarezerwowac bo sie nie pojedzie. Czy to prawda , czy warto ryzykować? A swoja droga jak i gdzie sie te miejscówki bukuje, czy to kosztuje i czy aby to zrobic trzeba miec juz w ręku JRP a dokładnie kwit na jego wydanie, ktory dostanę poczta. Bo na Hyperdii widze możliwość bukowania ale całego biletu a ja przeciez turysta :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#29 PostWysłany: 18 Cze 2015 17:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Gdzie słyszałeś/czytałeś taką bzdurę o tym, że się nie pojedzie bez rezerwacji?
W Tokyo wsiadasz albo w shinkansen Yamabiko, który jedzie do Sendai, Nasuno który jedzie do Koriyamy albo Tsubasa do Shinjo. Każdy z tych pociągów ma wagony 自由席 (wymawiane dżju-seki) czyli bez rezerwacji miejsc. Przesiadasz się w Utsunomiya na zwykły pociąg i tyle w temacie w zasadzie.

Jeżeli chcesz zarezerwować miejscówkę to oczywiście możesz - na JRP możesz to zrobić bezpłatnie, tylko w kasach biletowych. Musisz przedstawić JRP (nie voucher na jego wydanie, który dostaniesz pocztą tylko faktyczny JRP już po wymianie vouchera) - jeżeli dokładnie znasz swój plan to możesz to zrobić za jednym zamachem przy wymianie vouchera - najpierw dostaniesz JRP, a później wydadzą Ci miejscówki.
Ponieważ z angielskim różnie to u kasjerów bywa (szczególnie na mniejszych stacjach) to lepiej byś miał rozpisane to na kartce i ją podał razem z JRP. Japończycy najpierw piszą miesiąc, później dzień więc przykład rozpiski na dzisiaj to:
6/18 - Tokyo (16:00) - (16:49) Utsunomiya / TSUBASA 145

Jeżeli nie wykorzystasz miejscówki to żaden problem, bo tak jak wspomniałam są one darmowe i jak nie pojedziesz tym pociągiem to możesz jechać następnym bez miejscówki lub odebrać miejscówkę na kolejny na dworcu przed odjazdem.

Z miejscami problemu nie ma - trochę tłoczniej będzie od 18/07 do 30/08 bo dzieci mają letnie wakacje z bardzo dużym nasileniem ruchu przez tydzień w połowie sierpnia w trakcie Obon.
Góra
 Profil Relacje PM off
olgierd79 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#30 PostWysłany: 20 Cze 2015 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2014
Posty: 40
No to dobrze wiedzieć. Co dziwne informację taką usłyszałem od osoby, która od roku mieszka w Tokio ale nie miałem już później możliwości o to dopytać. Myślałem ze to na tyle popularny kierunek z rzadką ilością połączeń że wyjątkowo tu trzeba te miejscówki zarezerwować stąd pytanie. Dzięki też za pozostałe wskazówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#31 PostWysłany: 04 Lip 2015 16:26 

Rejestracja: 06 Sty 2015
Posty: 45
Cześć,
mam jedno pytanie.

W momencie gdy będę wymieniał JR pass "exchange order" na JR PASS na Narcie, to wymyśliłem sobie że wydrukuje z hyperdia, którymi pociągami będę jechał i poproszę o rezerwację miejscówek w pociągach. Czy taka prośba zostanie zrealizowana?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#32 PostWysłany: 04 Lip 2015 16:55 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
lbanka napisał(a):
Cześć,
mam jedno pytanie.

W momencie gdy będę wymieniał JR pass "exchange order" na JR PASS na Narcie, to wymyśliłem sobie że wydrukuje z hyperdia, którymi pociągami będę jechał i poproszę o rezerwację miejscówek w pociągach. Czy taka prośba zostanie zrealizowana?

Tak samo jak ty zrobiłem to w Tokio / miałem rozpiskę na kartce na 7 dni JR Pass a pierwsza podróż miała być za 3 dni na kolejne 7 - Pan sie uśmiechnął i w ciągu około 15 minut wydrukował bilety wraz z rezerwacjami dla Mnie i żony - oczywiście z japońskim kulturalnym podejsciem do klienta / :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#33 PostWysłany: 04 Lip 2015 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@ lbanka

Od momentu gdy odbierzesz Japan Rail Pass, pracownicy punktu obsługi pasażera (Midori no Madoguchi) na dowolnej stacji wydadzą Ci za darmo rezerwacje na wszystkie połączenia jakie im podasz.

Jednakże, jeżeli masz zamiar robić dużo rezerwacji, to polecam wykonać tylko te najbardziej potrzebne na Naricie, a te dalsze w jakiś spokojniejszych okolicznościach. Nie wiem do końca jak wygląda biuro JR na Naricie, ale możliwe, że jest niezbyt duże i będziesz tam stać w kolejce razem z mnóstwem zniecierpliwionych podróżnych. Dlatego proponuję nie przesadzać z liczbą rezerwacji, żeby nie robić zamieszania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#34 PostWysłany: 05 Lip 2015 20:45 

Rejestracja: 06 Sty 2015
Posty: 45
Wielkie dzięki za wyjaśnienia. Od razu z marszu zapytam, czy na wszystkich stacjach JR istnieją też napisy w alfabecie łacińskim?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#35 PostWysłany: 05 Lip 2015 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Na każdej stacji kolejowej w Japonii nie byłem, ale posiłkując się goglem, wychodzi że nie http://www.jrpass.com/blogs/english-at-japanese-stations. Natomiast podróżując, w moim przypadku głównie shinkansenami, a więc siłą rzeczy korzystając z dużych stacji, nie było z tym problemu. Dodatkowo w shinkansenach były zapowiedzi następnej stacji.

Biorąc pod uwagą legendarną punkutalność japońskich kolei pododbno wystarczy pilnować godzin z rozkładu i będzie dobrze. Choć ja akurat chyba miałem pecha i trafiłem na jakąś awarię czy coś, bo Narita Express na lotnisko miały ponad godzinne opóźnienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#36 PostWysłany: 18 Sie 2015 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Gru 2014
Posty: 12
Jako, że prawie już chciałem tu zadać pytanie o potrzebę kupowania JR Pass dla dziecka w wieku 4 lat, jednak wpierw postanowiłem trochę poszperać w necie - może komuś się przyda - tu jest info w tym zakresie: http://www.jrpass.com/blogs/japan-rail- ... r-children

Wynika z tego, że dla dziecka w wieku pomiędzy 0 a 5 lat nie trzeba kupować JR Pass, tyle że może być konieczność umieszczenia go na kolanach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#37 PostWysłany: 31 Sie 2015 16:21 

Rejestracja: 31 Sie 2015
Posty: 2
Witam, ja z pytaniem na ktore do tej pory nie udalo mi sie znalezc odpowiedzi :(
Mianowicie: Czy aktywujac JR Passa okresla sie date oraz GODZINE kiedy to zaczynamy z niego korzystac? Otoz czy jesli aktywuje JRPassa na Naricie dnia 10.10.2015 (sobota) w okolicach godziny 14-stej, pociag do Hiroshimy (przez Osake) ze stacji Tokyo station mamy zalozmy ok 16:00 a ostatnia podroz zamierzamy odbyc do 16:00 dnia 17.10.2015 (sobota) to czy "zmiescimy" sie w 7dniowym JR Passie??? Czy 7dniowy JR Pass=7x24h=168 godzin od momentu rozpoczecia podrozy?
Mamy bardzo napiety harmonogram :P a liczac dniami wychodziloby
1-dzien: 10.10
2-dzien: 11.10
3-dzien: 12.10
4-dzien: 13.10
5-dzien: 14.10
6-dzien:15.10
7-dzien: 16.10 (!!!!!)
Bardzo prosze o pomoc. Edel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#38 PostWysłany: 31 Sie 2015 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Nie - godzina nie ma tu żadnego znaczenia.

Nieważne o której godzinie aktywujesz pass 10/10 - czy to 6:00 czy 14:00 czy 21:00 będzie on ważny tylko i wyłącznie do godziny 23:59 16/10.

Załącznik:
jrp.jpg
jrp.jpg [ 247.53 KiB | Obejrzany 1124 razy ]

Przykład: Ważny od 29/11/2011 do 05/12/2011 włącznie - godziny w ogóle nie są wyszczególnione.


Ostatnio edytowany przez billabong, 31 Sie 2015 16:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#39 PostWysłany: 31 Sie 2015 16:30 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 58
Loty: 74
Kilometry: 158 957
Jest pewna "ciekawostka", choć tutaj nie ma zastosowania. Jeśli zaczniesz podróż przed północą to bilet pozostaje ważny aż do jej zakończenia, nawet jeśli to już kolejny dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#40 PostWysłany: 31 Sie 2015 16:41 

Rejestracja: 31 Sie 2015
Posty: 2
Wielkie dzieki za odpowiedz, :roll: :roll: :roll:
Nie wiem czemu ale zalozylam, ze dziala to podobnie jak w polskim MZKP, bilet 1-dniowy=24h od skasowania .
Trudno bedzie trzeba zrezygnowac z Takayamy albo kupic dodatkowe bilety :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 125 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group