Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pociągi pospieszne i ekspresowe:

Obowiązują numerowane miejsca.

Frecciabianca, czyli Biała Strzała - prędkość 200 kmh
Frecciargento, czyli Srebrna Strzała - prędkość max 250 kmh
Frecciarossa, czyli Czerwona Strzała - prędkość max 300 kmh, najbardziej prestiżowa.

Bilety kupujemy na trenitalia.it Wrzucane są do systemu 4 miesiące przed datą podróży. Bilet można wydrukować i okazać na żądanie. Oczywiście nie podlega on skasowaniu. Zakupiony bilet obowiązuje na konkretny pociąg. Trenitalia (włoskie koleje) oferuje pewną pulę biletów o obniżonej cenie (taryfy ECONOMY i SUPER ECONOMY). Im wcześniej zakupimy bilety, tym większa szansa na uzyskanie promocyjnych cen na bilety.

Pociągi regionalne:

Na pociągi regionalne nie ma limitu miejsc. Bilety można kupić z wyprzedzeniem co najwyżej 7 dniowym na http://www.trenitalia.com/ . Na te połączenia taka sama cena obowiązuje również w dniu przejazdu (inaczej mówiąc, nie ma biletów o obniżonej cenie na pociągi Regio). Bilet można kupić w automatach na stacji, które obsługują karty płatnicze oraz przyjmują gotówkę. Przed wejściem bilet podlega skasowaniu na stacji. Nieskasowanie biletu może podlegać karze pieniężnej.

Bieżący rozkład pociągów i aktualne informacje o połączeniach można śledzić na http://www.viaggiatreno.it/viaggiatreno/

Przy odległościach do 200 km podróż musi zostać zakończona w ciągu 6 godzin od momentu skasowania biletu (w Lombardii w ciągu 3 godzin, na odległość do 50 km).

Pociągi nocne:
Treno Notte - również kuszetki i sypialne.
http://www.trenitalia.com/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1607 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#941 PostWysłany: 14 Gru 2015 12:25 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Do odwołania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#942 PostWysłany: 21 Gru 2015 11:22 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Czy moglibyście mi wyjaśnić/doradzić kilka kwestii dot. Zakupu biletów?
- Patrzę na bilety 4 mies do przodu, pociągi Frecca. Mam możliwość zakupu w taryfie economy ale już taryfa super-economy jest niedostępna, Dlaczego?
-Czy kupując w sobotę w promocji 2w1 mogę kupić bilety w taryfie za 9e? (jest napisane, że promocje nie łączą się).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#943 PostWysłany: 21 Gru 2015 11:35 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 309
Loty: 24
Kilometry: 30 624
Jak kupujesz na Trenitalia.com, to wybraniu odpowiedniego kursu wyskakuje cała tabelka z cenami i zawsze jest zaznaczona cena najniższa. Kupując z maksymalnym wyprzedzeniem, czyli 4 miesiące to zawsze najtańsza jest normalna cena bez żadnych promocji. Jak kupowałem dla 2 osób dorosłych i 1 dziecka i pomimo taryfy Bimbi Gratis i tak bardziej mi się opłacało zapłacić za 3 bilety niż korzystać z tej taryfy.
Może super-economy jest niedostępna bo w economy bilety są już w cenie minimalnej? Kilka razy widziałem, że economy na jednych kursach potrafi kosztować tyle co super-economy na innych.
Fakt jest taki, że najtańszych biletów jest zawsze śladowa ilość. W czerwcu kupując bilety dla 3 osób, w ostatniej chwili się zatrzymałem przed zapłatą i potem w drugim oknie przeglądarki zacząłem zakupy od nowa to cena już była wyższa. Na szczęście wystarczyło zamknięcie przeglądarki i odczekanie jakiegoś czasu. Na trasie Rzym - Neapol gdzie Freccie zasuwają co godzinę, najtańsze bilety (pomimo całego pustego pociągu, sprawdzałem od razu w pierwszy dzień jak pojawiła możliwość zakupu biletów na interesujący mnie termin) były tylko na jeden, góra dwa kursy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#944 PostWysłany: 21 Gru 2015 11:46 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
totti napisał(a):
-Czy kupując w sobotę w promocji 2w1 mogę kupić bilety w taryfie za 9e? (jest napisane, że promocje nie łączą się).

Nie da się tak kupić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#945 PostWysłany: 21 Gru 2015 12:45 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
hey, reasumując bo też jestem zaintersownay, lepiej kupić od razu te 4-ce szybciej niż potem kombinować z jakimiś promo, wg mnie chyba tak, pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#946 PostWysłany: 22 Gru 2015 22:31 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Wyjaśnijcie mi proszę kwestię biletów na regionale.
Kupione przez internet czyli skasowane są ważne 4 godziny od godziny odjazdu?
Czy jest możliwe podróżowanie na takim bilecie kursem wcześniejszym niż godzina na bilecie?
To samo pytanie dotyczy biletów kupowanych w kasach na dworcu.
Nie wiem w jaki sposób kupić, jakie są dokładne praktyczne różnice

I pytanie które pojawiło się przy wybieraniu pociągu.
System proponuję mi na jednym bilecie na trasie La spezia-Florencja przesiadkę w Pizie gdzie pomiędzy pociągami jest pięć minut. Czy to jest wykonalne? Nie wiem czy mogę zaufać stronie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#947 PostWysłany: 22 Gru 2015 22:48 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Może kogoś zainteresuje.

Promocja 2w1 w każdą sobotę jest rozszerzona na 25, 26 grudnia i 1 stycznia.

http://www.trenitalia.com/tcom-en/Offer ... cial-Offer
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#948 PostWysłany: 23 Gru 2015 09:52 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
totti napisał(a):
Wyjaśnijcie mi proszę kwestię biletów na regionale.
Kupione przez internet czyli skasowane są ważne 4 godziny od godziny odjazdu?
Czy jest możliwe podróżowanie na takim bilecie kursem wcześniejszym niż godzina na bilecie?
To samo pytanie dotyczy biletów kupowanych w kasach na dworcu.
Nie wiem w jaki sposób kupić, jakie są dokładne praktyczne różnice

I pytanie które pojawiło się przy wybieraniu pociągu.
System proponuję mi na jednym bilecie na trasie La spezia-Florencja przesiadkę w Pizie gdzie pomiędzy pociągami jest pięć minut. Czy to jest wykonalne? Nie wiem czy mogę zaufać stronie

Wszystko masz w poprzednich postach. Ogarnij się w końcu
Góra
 Profil Relacje PM off
jekyll lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#949 PostWysłany: 23 Gru 2015 11:03 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Przeczytałem cały wątek, ale dziękuję za sugestię...
Byłem pewien że bilety na regionale można kupić 7 dni przed podróżą, na stronie trenitalia mogę jednak kupić już bilety na kwiecień, coś się zmieniło?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#950 PostWysłany: 23 Gru 2015 12:13 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Jak widać się zmieniły zasady i możesz kupić na kwiecień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#951 PostWysłany: 23 Gru 2015 12:22 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
hey, czy dziecko 16 lat skończone to jeszcze dziecko w trenitalii czy już dorosły, jak ktoś wie od ręki proszę o info, jak nie to będę szukał w regulaminach podróży, pzdr
edit: skończone 15 to już dorosły, wracając do 2 za 1 w soboty, wg mnie nie do końca się zawsze opłaca, na moim kierunku i termienie, 2x 2 za 1 to 2x30E=60 E a ten sam pociąg w opcji 3+1 to 54E
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#952 PostWysłany: 25 Gru 2015 17:13 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Powiedzcie proszę jaka taryfę obowiązuje 2za1?
Czy będzie to tylko base czy również economy lub super economy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#953 PostWysłany: 25 Gru 2015 17:31 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 199
Loty: 166
Kilometry: 286 767
niebieski
Tylko na taryfę base ;)

Cytuj:
Con la Speciale 2x1 viaggi in due pagando un solo biglietto* tutti i sabati e durante le feste di Natale nei seguenti giorni:

*a prezzo Base intero.

_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#954 PostWysłany: 09 Sty 2016 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Kolejna ciekawa promocja na italotreno.
Chyba przedłużenie poprzedniej z kodem "FESTE40",
tym razem zniżkę noworoczną można dostać na kod:
"BUON2016". Kod obniża ceny biletów o ok. 40%

;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelGa lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#955 PostWysłany: 09 Sty 2016 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2014
Posty: 66
Co wpisać w polu tax codę i adres ? Chce się zarejestrować na trenitalia i te pola są wymagane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#956 PostWysłany: 09 Sty 2016 20:12 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 309
Loty: 24
Kilometry: 30 624
Było wcześniej. Musisz coś podać. Na necie są generatory całych tożsamości, gdzieś tu był podawany link. Ja podałem zarówno i tax code, adres i numer dowodu sztucznie wygenerowany. Jak znajdę link to podam później. Jak było też wspominane wcześniej, warto się "zastanowić" nad datą urodzin z tego względu, że na urodziny dają zawsze kupon zniżkowy - ja dostałem 10euro rabatu na zakup biletu za minimum 20 czy 25 euro.

EDIT:
Link do generatora tożsamości, z którego korzystałem: http://www.fakenamegenerator.com/gen-random-it-it.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#957 PostWysłany: 14 Sty 2016 07:49 

Rejestracja: 29 Mar 2011
Posty: 253
Loty: 10
Kilometry: 28 060
niebieski
Tak na szybko - chciałem zadać pytanie (spiesze sie praca, wyjazd jutro) - co do pociągu we Włoszech?? jak z zakupem bilety -jak zakupie online bilety - odbieram w kasie czy w automacie? Dzieki za podpowiedź.

Tak wypadło że będę zmuszony chyba nimi pojechać :) jakby ktos mial linka pomocnego ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#958 PostWysłany: 14 Sty 2016 07:56 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
Hey normalnie możesz wydrukować
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#959 PostWysłany: 14 Sty 2016 09:23 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 309
Loty: 24
Kilometry: 30 624
Możesz pokazać bilet w pliku PDF z kodem na smartfonie lub tablecie, możesz wydrukować PDF w domu, może odebrać bilet w automacie, a i pewnie w kasie też odbierzesz jak się uprzesz...
Jeśli chodzi o link, to bilety kupujesz na trenitalia.com, jeśli to bilet na Regionale, to spokojnie możesz kupić bilet w automacie lub w kasie przed odjazdem pociągu - zakup online nie daje żadnych dodatkowych korzyści.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#960 PostWysłany: 15 Sty 2016 06:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Walentynkowe 2 za 1 w okresie 8 - 14 lutego :)

http://www.trenitalia.com/tcom/Offerte- ... entino-2x1
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1607 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group