Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pociągi pospieszne i ekspresowe:

Obowiązują numerowane miejsca.

Frecciabianca, czyli Biała Strzała - prędkość 200 kmh
Frecciargento, czyli Srebrna Strzała - prędkość max 250 kmh
Frecciarossa, czyli Czerwona Strzała - prędkość max 300 kmh, najbardziej prestiżowa.

Bilety kupujemy na trenitalia.it Wrzucane są do systemu 4 miesiące przed datą podróży. Bilet można wydrukować i okazać na żądanie. Oczywiście nie podlega on skasowaniu. Zakupiony bilet obowiązuje na konkretny pociąg. Trenitalia (włoskie koleje) oferuje pewną pulę biletów o obniżonej cenie (taryfy ECONOMY i SUPER ECONOMY). Im wcześniej zakupimy bilety, tym większa szansa na uzyskanie promocyjnych cen na bilety.

Pociągi regionalne:

Na pociągi regionalne nie ma limitu miejsc. Bilety można kupić z wyprzedzeniem co najwyżej 7 dniowym na http://www.trenitalia.com/ . Na te połączenia taka sama cena obowiązuje również w dniu przejazdu (inaczej mówiąc, nie ma biletów o obniżonej cenie na pociągi Regio). Bilet można kupić w automatach na stacji, które obsługują karty płatnicze oraz przyjmują gotówkę. Przed wejściem bilet podlega skasowaniu na stacji. Nieskasowanie biletu może podlegać karze pieniężnej.

Bieżący rozkład pociągów i aktualne informacje o połączeniach można śledzić na http://www.viaggiatreno.it/viaggiatreno/

Przy odległościach do 200 km podróż musi zostać zakończona w ciągu 6 godzin od momentu skasowania biletu (w Lombardii w ciągu 3 godzin, na odległość do 50 km).

Pociągi nocne:
Treno Notte - również kuszetki i sypialne.
http://www.trenitalia.com/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1607 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#701 PostWysłany: 30 Sty 2015 18:31 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Jeśli trasy są popularne to na miesiąc przed jest już pozamiatane.
Im wcześniej tym lepiej tak jak zacytowane wyżej ;)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#702 PostWysłany: 30 Sty 2015 19:46 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 42
Zbanowany
witam
mam pytanie
w jaki sposób sprawdzić cene na połączenie Bergamo- Milan Centrale ? Kiedy wyszukuje na stronie www to pojawia sie taki komunikat jak na załaczonym obrazku

Załączniki:
Bez tytułu0000000.jpg
Bez tytułu0000000.jpg [ 42.28 KiB | Obejrzany 1464 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#703 PostWysłany: 30 Sty 2015 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
Odpowiedź sam przedstawiłeś na powyższym screenie :)
Żeby sprawdzić cenę wystarczy wybrać datę podróży nie późniejszą niż 7 dni od dzisiaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#704 PostWysłany: 17 Lut 2015 19:14 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 236
Loty: 38
Kilometry: 88 050
niebieski
gdzieś wyczytałem że bilet jest ważny 5 godzin od skasowania
nie wiem czy dobrze to rozumiem
chcę wsiąść do pociągu F4 na termini wysiąść w Ciampino trochę pochodzić a po
2 godzinach pojechać jeszcze dale 2 stacje
czy jest to możliwe na jednym bilecie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#705 PostWysłany: 18 Lut 2015 19:32 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#706 PostWysłany: 26 Lut 2015 17:11 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 17
Witam

Chcę dostać się wraz z kolegą i jego dzieckiem z Mediolanu do Turynu i z powrotem. Chcemy żeby było to możliwie najtaniej - możemy jechać dłużej niż szybkie koleje
Gdzie najlepiej szukać, ew czy jakieś inne rozwiązania niż kolej?

Do tej pory jedyne co znalazłem to w jedną stronę za nas 3 48 ojro wg trenitalia. Niestety supereconomy dostępe dopiero 7 dni przed datą wyjazdu więc nie wiem nawet ile to by kosztowało

Może jest jakaś wyszukiwarka tanich połączeń?

Czy lepiej kupować na miejscu na dworcach czy przez internet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#707 PostWysłany: 26 Lut 2015 17:31 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 1284
Loty: 253
Kilometry: 427 726
srebrny
Sciagnij na andka trenit wyszukiwarka polaczen we wloszech. Z tego co patrzylem najtanszy bilet jest za 9 euro od osoby taniej nie bedzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#708 PostWysłany: 27 Lut 2015 01:56 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
https://www.groupon.it/deals/viaggi/ga-italo/57483738

pociągi Italo (Pendolino?) po 9 EUR OW od 16.03 do 21.05 (oprócz Wielkanocy) we wtorki, środy i czwartki;
trasy:
Bologna - Milano o Milano - Bologna
Napoli - Roma o Roma - Napoli
Firenze - Roma o Roma - Firenze
Bologna - Roma o Roma - Bologna
Firenze - Milano o Milano - Firenze
Firenze - Napoli o Napoli - Firenze
Bologna - Napoli o Napoli - Bologna
Padova - Roma o Roma - Padova
Roma - Venezia o Venezia - Roma
Milano - Roma o Roma - Milano
Roma - Torino o Torino - Roma
Milano - Napoli o Napoli - Milano
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#709 PostWysłany: 09 Mar 2015 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
Pewnie wyjdzie że jestem leniem, ale trudno, przejrzałem kilka stron do tyłu i nie wiedzę tego tematu. ;)

Jak jest z punktualnością pociągów regionalnych?
Chodzi mi o to, czy 15-20 minut na przesiadkę z regionale Bergamo-Milan na pociąg w kierunku Francji to wystarczająco i w 100% nie mam się czym przejmować, czy różnie może być i lepiej nie ryzykować? Pytam, bo nie uśmiecha mi się ewentualne czekanie całą noc na dworcu w Mediolanie na kolejny pociąg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#710 PostWysłany: 09 Mar 2015 11:01 

Niestety z punktualnością szału nie ma. Moim zdaniem 15-20 minut to duże ryzyko. Kiedyś jechałam regio ze Sieny do Pizy z przesiadką w Empoli i akurat w tym pociągu większość ludzi się przesiadało do pociągu do Pizy więc on czekał na ten spóźniony pociąg ze Sieny ale jeśli sam sobie kombinujesz przesiadkę to wg mnie 15-20 min to bardzo duże ryzyko. Chyba zawsze jak jechałam regio to łapał kilkanaście minut opóźnienia.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#711 PostWysłany: 09 Mar 2015 11:02 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 152
Jak wszędzie, na głównych magistralach raczej obywa się bez kłopotów. Ale zawsze jest ryzyko ;) ostatnio czekałem na pociąg kilka minut w Bolognii, w Weronie, w Bresci ale nie więcej niż 5 minut od rozkładu.
_________________
Pozdrawiam Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#712 PostWysłany: 09 Mar 2015 11:11 

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 157
Dużo zależy od trasy. Niestety pociągi regionalne nierzadko czekają aż przejedzie opóźniony szybki pociąg wyższej kategorii. Ze swojego doświadczenia powiem, że często pociągi nadrabiają opóźnienie w trasie. Ale to musisz spojrzeć ile rezerwy czasowej ma twoje połączenie między przyjazdami a odjazdami. Ale ja mam takie wrażenie po pół roku poruszania się po Włoszech kolejami, że opóźnienia powyżej 20-30 minut trafiają się niezwykle rzadko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#713 PostWysłany: 09 Mar 2015 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
Dzięki za odpowiedzi. Skoro tak różnie jest z tymi pociągami, to w takim razie przyjadę do Mediolanu godzinę wcześniej. Wolę poczekać te 80 minut, niż potem się denerwować i koczować na dworcu do rana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#714 PostWysłany: 09 Mar 2015 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 810
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Ja jechałem na trasie Rzym - Cassino - Rzym, z racji ze chciałem jak najtaniej to w Cassino aby dostać się na cmentarz musiałem jechać jednym z trzech kursów autobusowych ktore jadą na góre, dlatego po wielu wpisach na róznych forach, ze roznie bywa z tymi pociągami w Italii - jedni pisali ze do Cassino jechali póltora godziny, a z powrótem trzy godziny tym samym pociągiem, więc wyjechałem wcześniej godzine i musiałem tyle czekac na miejscu na autobus, jednak zarówno z Rzymu, jak i w drodze powrotnej pociąg był punktualny co do minuty wręcz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#715 PostWysłany: 11 Mar 2015 18:43 

Rejestracja: 01 Sie 2013
Posty: 99
Czy ktoś zna włoski i jest mi w stanie powiedzieć czy bilet z tego grouponu http://www.groupon.it/deals/viaggi/ga-italo/57483738
ma mozliwość zmiany terminu tzn czy jest flexible ?
Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#716 PostWysłany: 11 Mar 2015 21:07 

Rejestracja: 09 Sie 2011
Posty: 64
Podróżujesz od 16 marca do 21 maja we wtorek, środę i czwartek na trasach wymienionych w powyższym linku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#717 PostWysłany: 11 Mar 2015 21:36 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 288
Davepl napisał(a):
Czy ktoś zna włoski i jest mi w stanie powiedzieć czy bilet z tego grouponu http://www.groupon.it/deals/viaggi/ga-italo/57483738
ma mozliwość zmiany terminu tzn czy jest flexible ?
Dzięki
Nie znam co prawda włoskiego, ale po pierwsze przy tej cenie nie liczyłbym na taką możliwość, a po drugie te zapisy:
- Scegli la tratta facendo attenzione alla stazione di partenza, alla data e all’orario. Quindi clicca su Prossimo
- Assicurati di avere inserito i dati corretti: una volta confermati, non sarà più possibile modificarli
po wrzuceniu do tłumacza mówią mniej więcej, że masz określić trasę, datę i godzinę odjazdu, a następnie upewnić się, że podałeś prawidłowe dane, bo nie podlegają one zmianie.
Dodatkowo jest jeszcze zapis: "Il biglietto Italo emesso non è modificabile né rimborsabile",
czyli: bilety nie mogą być zmienione lub refundowane.
Reasumując, nie mam 100% pewności, ale raczej te bilety nie są flexible.

I pamiętaj o punkcie: "Non valido per viaggi dal 31.03 al 09.04 e il 30.04.2015" czyli wyłączonych terminach od 31.03 do 09.04 i 30.04.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#718 PostWysłany: 12 Mar 2015 16:38 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
KrzysiekF napisał(a):
Polecicie jakieś fajne trasy z BERGAMO ?

Oczywiście Brescia- Verona , czy trasy do Como już znam :) Może jakieś urokliwe małe miasteczka?



Lecco ;)
Albo Sarnico - tu dojedziesz nawet miejskim autobusem
Góra
 Profil Relacje PM off
KrzysiekF uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#719 PostWysłany: 12 Mar 2015 17:22 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Ja polecam trasę z Bergamo przez Lecco (przesiadka do drugiego pociągu) do np. Piona. Jest to chyba ostatnia miejscowość nad Como. Trasa wzdłuż jeziora niezwykle malownicza. Usiąść po prawej stronie. Pociąg jedzie dalej do Tirano, które też jest warte zobaczenia . I samo i jako baza do wyjazdu Berniną Express do Szwajcarii, St. Moritz, lub choćby tylko do Le Prese nad jeziorem Poschiavo. To ostatnie miejsce urzekające :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#720 PostWysłany: 12 Mar 2015 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
ewaolivka napisał(a):
Ja polecam trasę z Bergamo przez Lecco (przesiadka do drugiego pociągu) do np. Piona. Jest to chyba ostatnia miejscowość nad Como. ...

ostatnia to colico

na takie autobusowo-pociągowe wycieczki chyba (bo nie wiem jak z autobusami) doskonale nadaje się bilet dobowy na transport w lombardii. można sobie strzelić np:
pociągiem :arrow: bergamo-colico-tirano
potem bus (1godzina) :arrow: tirano-edolo
i powrót pociągiem :arrow: edolo-iseo/-rovato-bergamo(lub -brescia-bergamo)

potem obczaję co i jak z tymi biletami i, jak nikt inny się nie pofatyguje, to wrzucę przykładowa trasę z godzinami, cenami itp itd.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
KrzysiekF uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1607 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group