Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pociągi pospieszne i ekspresowe:

Obowiązują numerowane miejsca.

Frecciabianca, czyli Biała Strzała - prędkość 200 kmh
Frecciargento, czyli Srebrna Strzała - prędkość max 250 kmh
Frecciarossa, czyli Czerwona Strzała - prędkość max 300 kmh, najbardziej prestiżowa.

Bilety kupujemy na trenitalia.it Wrzucane są do systemu 4 miesiące przed datą podróży. Bilet można wydrukować i okazać na żądanie. Oczywiście nie podlega on skasowaniu. Zakupiony bilet obowiązuje na konkretny pociąg. Trenitalia (włoskie koleje) oferuje pewną pulę biletów o obniżonej cenie (taryfy ECONOMY i SUPER ECONOMY). Im wcześniej zakupimy bilety, tym większa szansa na uzyskanie promocyjnych cen na bilety.

Pociągi regionalne:

Na pociągi regionalne nie ma limitu miejsc. Bilety można kupić z wyprzedzeniem co najwyżej 7 dniowym na http://www.trenitalia.com/ . Na te połączenia taka sama cena obowiązuje również w dniu przejazdu (inaczej mówiąc, nie ma biletów o obniżonej cenie na pociągi Regio). Bilet można kupić w automatach na stacji, które obsługują karty płatnicze oraz przyjmują gotówkę. Przed wejściem bilet podlega skasowaniu na stacji. Nieskasowanie biletu może podlegać karze pieniężnej.

Bieżący rozkład pociągów i aktualne informacje o połączeniach można śledzić na http://www.viaggiatreno.it/viaggiatreno/

Przy odległościach do 200 km podróż musi zostać zakończona w ciągu 6 godzin od momentu skasowania biletu (w Lombardii w ciągu 3 godzin, na odległość do 50 km).

Pociągi nocne:
Treno Notte - również kuszetki i sypialne.
http://www.trenitalia.com/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1607 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#641 PostWysłany: 14 Paź 2014 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Maciek78 napisał(a):
Magaa napisał(a):
Witam, mam pytanie odnosnie polaczen Szwajcaria-Wlochy. Na jakiej stronie najlepiej kupowac bilety: trenitalia, SBB, jeszcze jakas inna, czy moze nie ma to znaczenia? Chodzi mi o bezposredni pociag Basel-Milano lub Zurich-Milano.

Odnosnie karty w Trenitalia i bonusow: akurat podroz bedzie w okolicach moich urodzin, ale oczywiscie bilet chce kupic z wyprzedzeniem, zeby zalapac sie na promocyjna cene. Czy ten bonus (10e) wpadnie mi wczesniej jesli sie u nich zarejestruje, czy dopiero po urodzinach (= po zakupie biletow)?

Szwajcarskie koleje maja mnóstwo innych rozwiązań niż zwykły bilet, moze taka kombinacja wyjdzie taniej.
Podaj cel i datę, moze uda sie cos znaleźć.

Jemu raczej chodzi o taryfę smart więc wątpię żeby coś tańszego dało się znaleźć bez jakichs specjalnych kart itp zniżek.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#642 PostWysłany: 14 Paź 2014 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Maciek78 napisał(a):
Szwajcarskie koleje maja mnóstwo innych rozwiązań niż zwykły bilet, moze taka kombinacja wyjdzie taniej.
Podaj cel i datę, moze uda sie cos znaleźć.


21.11 Basel-Milano
23.11 Milano-Basel

Znalazlam 32e "tam" i 32e Milano-Zurich + Zurich-Basel 32CHF za powrot. Jesli komus by sie chcialo rzucic okiem czy da sie taniej, bede wdzieczna. Mozliwe, ze do tego czasu bede juz dysponowac karta 50%off na koleje szwajcarskie, dlatego ten ostatni odcinek dokupilabym juz pozniej za 16CHF. Z tego co sprawdzalam karta 50%off nie obniza promocyjnej ceny tego miedzynarodowego pociagu, ale moze sie myle?

Cytuj:
Jemu raczej chodzi o taryfę smart więc wątpię żeby coś tańszego dało się znaleźć bez jakichs specjalnych kart itp zniżek.

Jej, ale jakos przezyje ta zniewage :roll: ;)
Jak sie domyslacie, chodzi mi o opcje jak najtansza, do tego rozwazam wyrobienie roznych kart znizkowych, bo przez najblizszy rok bede troche jezdzic po tych rejonach, dlatego pytam tez o wloskie karty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#643 PostWysłany: 14 Paź 2014 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Magaa napisał(a):
...

Cytuj:
Jemu raczej chodzi o taryfę smart więc wątpię żeby coś tańszego dało się znaleźć bez jakichs specjalnych kart itp zniżek.

Jej, ale jakos przezyje ta zniewage :roll: ;)
Jak sie domyslacie, chodzi mi o opcje jak najtansza, do tego rozwazam wyrobienie roznych kart znizkowych, bo przez najblizszy rok bede troche jezdzic po tych rejonach, dlatego pytam tez o wloskie karty.

będziemy musieli jakoś z tym żyć, wybacz ;)
to jest zupełnie inna sytuacja! oczywiście zgłębiaj temat, bo z tymi kartami na pewno w szwajcarii będziesz miała sporo zniżek.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#644 PostWysłany: 15 Paź 2014 14:30 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 138
Zbanowany
OT nam sie robi... :twisted:
Do Bazylei jest zawsze drogo.
do Zurychu:
http://meinfernbus.de/booking/search?route=Zürich-Mailand+%28Milano%29&from=89&depart=21.11.2014&to=1194&back=1&return=23.11.2014&adult=1&children=0&bikes=0&search_by=cities
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#645 PostWysłany: 15 Paź 2014 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Kopciuszek napisał(a):
OT nam sie robi... :twisted:
Do Bazylei jest zawsze drogo.
do Zurychu:
http://meinfernbus.de/booking/search?route=Zürich-Mailand+%28Milano%29&from=89&depart=21.11.2014&to=1194&back=1&return=23.11.2014&adult=1&children=0&bikes=0&search_by=cities

to +/- tyle samo co za pociąg do zurychu(no chyba, że są tańsze niż znalezione 19 euro).
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#646 PostWysłany: 15 Paź 2014 15:26 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 138
Zbanowany
Ale że z Mediolanu? Ja tam widziałem co najwyżej za 29e lub 32chf.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#647 PostWysłany: 15 Paź 2014 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Kopciuszek napisał(a):
Ale że z Mediolanu? Ja tam widziałem co najwyżej za 29e lub 32chf.

pociągi z milano centrale do genewa/zurych są od 22 euro.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#648 PostWysłany: 20 Paź 2014 18:11 

Rejestracja: 25 Maj 2011
Posty: 33
Co mam zrobić z biletem na pendolino ^^ z Florencji do Mediolanu (25 X), który jest mi nie potrzebny a wydałem 29 ojro w taryfie super economy.
Jeszcze nie dostałem odpowiedzi od włoskiej kolei, odpowiedzi z banku by anulować tą transakcje.
Gdzie mogę komuś innemu odsprzedać bilet ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#649 PostWysłany: 20 Paź 2014 19:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Kris Travel-driver napisał(a):
Co mam zrobić z biletem na pendolino ^^ z Florencji do Mediolanu (25 X), który jest mi nie potrzebny a wydałem 29 ojro w taryfie super economy.
Jeszcze nie dostałem odpowiedzi od włoskiej kolei, odpowiedzi z banku by anulować tą transakcje.
Gdzie mogę komuś innemu odsprzedać bilet ?

Przeczytałeś warunki taryfy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#650 PostWysłany: 20 Paź 2014 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Ze strony trenitalia.com:
Cytuj:
Please note: for the Super Economy refund, change and access to a different train is not permitted.
Biletu anulować nie możesz. Zwrotu nie dostaniesz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Pociągi w Italii
#651 PostWysłany: 16 Lis 2014 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3411
srebrny
Jakby ktoś się zastanawiał, którą klasę wybrać we Frecci :)

http://www.seat61.com/frecciarossa.htm
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Pociągi w Italii
#652 PostWysłany: 16 Lis 2014 17:02 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Miałam taką sytuację, że spóźniłam się na pociąg Mediolan-Genua.
Lądowałam na Melpensie. Samolot miał spóźnienie. Z lotniska Melpensą Express na Milano Centrale.
Zaczepiłam na stacji jakiegoś konduktora i kazał mi iść do biura Trenitalii, które jest na stacji.
Poszłam. Powiedziałam, że spóźniłam się na pociąg.
Pani kazała pokazać bilet z Expressu, który rzeczywiście odjechał 5 min później niż w rozkładzie i przepisała mi bilet, za darmo, na kolejkę bez rezerwacji miejsc.
Zawsze warto spróbować ;)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#653 PostWysłany: 28 Lis 2014 10:44 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
W styczniu wybieram sie z dziewczyna do Bolonii ale naszym głównym celem bedzie Wenecja. Rozglądam sie powoli jak najtaniej sie tam dostać i jak narazie trafiłem tylko na pociąg, strona teravision.com oferuje nieraz bilety po 9e/ow ale godziny są średnie.
Znacie jakiś inny środek transportu zeby sie tam dostać ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#654 PostWysłany: 28 Lis 2014 10:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Tylko pociąg, bezkonkurencyjny. Nie wiem, na czym polega średniość godzin, ale jeździ prze calutki dzień w równych odstępach, o każdej godzinie. Regionalne za 11,95 i szybkie czasem w promocji za 9 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#655 PostWysłany: 28 Lis 2014 11:10 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Godziny po 9e są średnie :)

a te które mnie interesują czyli

31.01 Bolonia-Wenecja S.Lucia od rana do 14:10 są po 30e/2os
i powrót 02.02 z rana o 7:25 bo wylot mam o 13 są po 38e/2os

Dlatego właśnie próbuje zbić ta cenę :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#656 PostWysłany: 28 Lis 2014 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3411
srebrny
konrad91 napisał(a):
Rozglądam sie powoli jak najtaniej sie tam dostać

No i tu niestety tkwi szkopuł, że robisz to za powoli, a raczej za późno :)
Jak się chce najtańsze bilty na szybkie koleje włoskie, to trzeba kupować od razu po ich pojawieniu się, czyli na 4 miesiące przed terminem podróży. Teraz prawdopodobnie będzie tylko drożej, no chyba, że trafi się po drodze jeszcze jakaś akcja promocyjna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#657 PostWysłany: 19 Gru 2014 11:15 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 981
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Dość pilnie potrzebuję odpowiedzi na pytanie: czy konduktorzy weryfkują imię i nazwisko na bilecie kupionym przez Internet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#658 PostWysłany: 19 Gru 2014 11:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Okazjonalnie tak, na ogół jednak oglądają tylko bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off
snooka lubi ten post.
snooka uważa post za pomocny.
 
      
#659 PostWysłany: 19 Gru 2014 16:46 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
konrad91 napisał(a):
Godziny po 9e są średnie :)

a te które mnie interesują czyli

31.01 Bolonia-Wenecja S.Lucia od rana do 14:10 są po 30e/2os
i powrót 02.02 z rana o 7:25 bo wylot mam o 13 są po 38e/2os

Dlatego właśnie próbuje zbić ta cenę :)

To jedź regionalnym. Minimalnie dłużej, a cena stała. Tylko wyszukiwarka może Ci ich nie pokazać. Trzeba "odcinkować". Tu chyba wystarczy do Mestre.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#660 PostWysłany: 19 Gru 2014 17:53 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Zmieniłem trochę plan wyjazdu i zrezygnowałem ze zwiedzenia Bolonii tak zeby udało mi sie obrócić do Wenecji za 18e RT ;)


Wysłane z iPhone 5s za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1607 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group