Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pociągi pospieszne i ekspresowe:

Obowiązują numerowane miejsca.

Frecciabianca, czyli Biała Strzała - prędkość 200 kmh
Frecciargento, czyli Srebrna Strzała - prędkość max 250 kmh
Frecciarossa, czyli Czerwona Strzała - prędkość max 300 kmh, najbardziej prestiżowa.

Bilety kupujemy na trenitalia.it Wrzucane są do systemu 4 miesiące przed datą podróży. Bilet można wydrukować i okazać na żądanie. Oczywiście nie podlega on skasowaniu. Zakupiony bilet obowiązuje na konkretny pociąg. Trenitalia (włoskie koleje) oferuje pewną pulę biletów o obniżonej cenie (taryfy ECONOMY i SUPER ECONOMY). Im wcześniej zakupimy bilety, tym większa szansa na uzyskanie promocyjnych cen na bilety.

Pociągi regionalne:

Na pociągi regionalne nie ma limitu miejsc. Bilety można kupić z wyprzedzeniem co najwyżej 7 dniowym na http://www.trenitalia.com/ . Na te połączenia taka sama cena obowiązuje również w dniu przejazdu (inaczej mówiąc, nie ma biletów o obniżonej cenie na pociągi Regio). Bilet można kupić w automatach na stacji, które obsługują karty płatnicze oraz przyjmują gotówkę. Przed wejściem bilet podlega skasowaniu na stacji. Nieskasowanie biletu może podlegać karze pieniężnej.

Bieżący rozkład pociągów i aktualne informacje o połączeniach można śledzić na http://www.viaggiatreno.it/viaggiatreno/

Przy odległościach do 200 km podróż musi zostać zakończona w ciągu 6 godzin od momentu skasowania biletu (w Lombardii w ciągu 3 godzin, na odległość do 50 km).

Pociągi nocne:
Treno Notte - również kuszetki i sypialne.
http://www.trenitalia.com/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1607 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1021 PostWysłany: 26 Lut 2016 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Chodzi o paszport w znaczeniu - dokument uprawiający do przekroczenia granicy. Z Włoch do Francji możesz jechać na dowód, więc można spokojnie wpisać numer dowodu.
Góra
 Profil Relacje PM off
pascal uważa post za pomocny.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1022 PostWysłany: 29 Lut 2016 10:41 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Zaliczyłem w ten weekend Italo Treno i z całą odpowiedzialnością napiszę, że Freccia bije ich w każdej kwestii. No może poza ceną :)
Czystość - zdecydowanie Freccia. IT takie spaprane w środku, jakby wysłużone. Nie ma jeszcze odruchu wymiotnego, ale za rok...
Prędkość - niby Italo Treno jest najszybszym pociągiem w Europie a trasę Roma - Napoli jechaliśmy ledwie z prędkością max 270 kmh. Freccia dochodziła do 305 kmh
Obsługa - ok, remis. Tu i tu mili i uśmiechnięci konduktorowie/konduktorzy (niepotrzebne skreślić). Jednak w IT kontrola wiązała się jedynie z pokazaniem wydruku (sic!). W zasadzie na tym samym wydruku mogę jeszcze pojeździć.
Media - tu i tu DRAMAT!! O Trenitalii już było, że ciężko o cokolwiek się wypytać. Jednak IT zeszło grubo niżej. Na stronie jest info, że na trasie Napoli - Avellino jest bus Italo Treno. na FB potwierdzili i podesłali linka z rozkładem. Na pytanie gdzie jest przystanek odesłali pod adres mailowy. A tam jak grochem o ścianę. Na miejscu jednak się okazało, że takiego czegoś nie ma i muszę iść do IT. Fuck Italo Treno :lol:
Wygląd - no te IT są piękne, ale mój z zewnątrz był tak usyfiony, że stojący obok pociąg relacji Roma - Latina wyglądał jak młody bóg.

Howgh!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1023 PostWysłany: 04 Mar 2016 14:17 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Italo Treno - zniżka 20e

Kupujemy bilet z linka poniżej i po zakupie - do 7 dni - przyjdzie voucher na 20 euro do wykorzystania na podróże do 31 maja

http://www.italotreno.it/it/offerte-tre ... -primavera
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1024 PostWysłany: 04 Mar 2016 14:48 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
hey, @Maciek78 przetłumacz warunki - bo z translatora wychodzi że: musi być używany jako środek płatniczy dla pojedynczego zakupu, oferta generalnie wg mnie OK, dla kogoś kto ma w planie więcej podróży we Włoszech, ja akurat szukam jednorazowego powrotu z Mestre do Bolonii dla czterch osób, w tym dwójki dzieci, z warunków wynika że musiałbym teraz kupić dwa bilety 2x15E i do każdego po tygodniu miałbym voucher na dwa kolejne, brzmi kusząco, pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1025 PostWysłany: 04 Mar 2016 14:51 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
1 Kupujesz bilet
2 Do 7 dni dostajesz mailem voucher
3 Wykorzystujesz voucher do następnego zakupu - zasada to 1 zakup - 1 voucher

Czyli żeby kupić 4 bilety to dwa musimy kupić normalnie a dwa kolejne będziemy mogli obniżyć o 20e
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1026 PostWysłany: 04 Mar 2016 14:57 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
OK, czyli dobrze zrozumiałem, Italo jeszcze nie jechałem, zakładam, że miejsca się wybiera? podobnie jak w TrenItalia? nie ma jakiegoś regulaminu extra do tej promo, bo zastanaiwam się czy to tak zadziała, dostanę vouchery na 20E a moje bilety będą kosztować 15E czy pokryją całość, po latach doświadczeń zawsze rozkładm na czynniki pierwsze, pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1027 PostWysłany: 04 Mar 2016 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@santech Tak w italo miejsca się wybiera.
Myślę, że zamiast kombinować z tym voucherem, lepiej poczekać na typową promocję z kodem na -40 lub -50%.
Teraz na przykład jest promocja na niektóre pociągi -60% w formule eXtra Large.
Mestre-Bologna wychodzi po 11,60 Euro na znacznie wygodniejszych miejscówkach niż Smart ;)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Pacyfa, 04 Mar 2016 15:06, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1028 PostWysłany: 04 Mar 2016 15:04 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
@Maciek78 i tu jest problem, podana chyba przez Ciebie ostatnia SPRING50 miała wykluczenia, niedziela i piątek, a ja właśnie na niedzielę potrzebuję, i mam obawy że kolejne też będą miały wykluczenia, mam już plan awaryjny ale IT ma lepszy czas, pozdr
edit: sorry myślałem że odpisał Maciek78
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1029 PostWysłany: 04 Mar 2016 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
No niestety, wygląda na to, że również ta promocja (-60% na eXtra Large) nie działa w niedzielę :|
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
santech lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1030 PostWysłany: 04 Mar 2016 15:11 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Niech mnie drzwi ścisną! Zmienili zawartość linka! Nie widzę już tej oferty o której pisałem powyżej
Góra
 Profil Relacje PM off
santech lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1031 PostWysłany: 04 Mar 2016 15:12 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
wszystko wskazuje na to że chyba skorzytam z vouchera, zgodnie ze schematem który opisałem, dam znać czy zadziałało po 7 dniach od zakupu, pzdr
edit: chyba jednak nie, ale dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1032 PostWysłany: 07 Mar 2016 09:51 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
@santech
Chyba w końcu masz ofertę :) Powrót gratis przy zakupie biletu w obie strony. Podróże od 20.03 do 31.05, zakup do niedzieli.
Link:
https://biglietti.italotreno.it/Booking ... ture=it-IT

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1033 PostWysłany: 07 Mar 2016 11:31 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
dzięki, niestety ja szukam tylko OW, pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1034 PostWysłany: 09 Mar 2016 11:36 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
Gdzie ta promocja na stronie, bo nawiguję po niej i nawiguje i nie widzę tej nowej promocji.
Za to coś innego mi się wyświetla jak nawiguję po połączeniach, a mianowicie:
Book now on the website and receive back 20 €, bo nigdzie nie widzę na ich stronie żadnych terms and conditions o tej promocji!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1035 PostWysłany: 09 Mar 2016 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@becareful Zobacz posty 972 i 974 w tym temacie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1036 PostWysłany: 09 Mar 2016 13:34 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
Pacyfa napisał(a):
@becareful Zobacz posty 972 i 974 w tym temacie.


Nie wiem czy dobrze translator mi przetłumaczył!
Dotyczy tylko podróży od 1 kwietnia do 31 maja, tak? I ważna jest do dzisiaj do 23.59 czy do jutra do 23.59?

A jeśli chodzi o miejscówki nie wiesz czy dopuszczalne jest zajęcie innego miejsca, tej samej klasy, bo chciałbym kupić jeden bilet a potem drugi dla podróżującej ze mną osoby za te extra 20€, a nie chciałbym się rozdzielać z tą osobą po różnych wagonach?
A ciekawe czy te 20€ będzie można wykorzystać np. na bilety z innych promocji np. 50%?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1037 PostWysłany: 09 Mar 2016 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@becareful Zajęcie innego miejsca jest jak najbardziej możliwe, jeśli takie miejsca są. Jeśli nie ma, to (prawie) zawsze można się jakoś dogadać ;)
Poza tym kupując bilet dla siebie wyznaczasz sobie miejsce (na przykład w takiej dwójeczce, a nie w czwórce ze stolikiem), kupując następny miejsce obok siebie. Jeśli w międzyczasie ktoś go nie zajmie, to wszystko będzie cacy ;)

Podejrzewam, że nie będzie możliwe użycie tego vouchera i połączenie go z inną promocją. Prawie zawsze jest tam informacja, że promocje się nie łączą. Jeśli nie ma, to zapewne i tak system nie łyknie ci zarówno vouchera, jak i kodu promocyjnego. :roll:

...acha, z regulaminu promocji wynika, że rezerwacja ma być do 23:59 10 marca...czyli jutro :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1038 PostWysłany: 09 Mar 2016 14:38 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Rezerwacja do jutra, ale rezerwacja do której będzie wystawiony voucher. Voucher do zrealizowania w dowolnym terminie
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1039 PostWysłany: 09 Mar 2016 15:10 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
Maciek78 napisał(a):
Rezerwacja do jutra, ale rezerwacja do której będzie wystawiony voucher. Voucher do zrealizowania w dowolnym terminie


Na pewno voucher na dowolny termin, bo mi się wydaje że od 1 kwietnia do 31 maja do zrealizowania? Czy mogę skorzystać z niego na przejazdy na 31 marca?

-- 09 Mar 2016 14:13 --

Pacyfa napisał(a):
@becareful Zajęcie innego miejsca jest jak najbardziej możliwe, jeśli takie miejsca są. Jeśli nie ma, to (prawie) zawsze można się jakoś dogadać ;)
Poza tym kupując bilet dla siebie wyznaczasz sobie miejsce (na przykład w takiej dwójeczce, a nie w czwórce ze stolikiem), kupując następny miejsce obok siebie. Jeśli w międzyczasie ktoś go nie zajmie, to wszystko będzie cacy ;)

Podejrzewam, że nie będzie możliwe użycie tego vouchera i połączenie go z inną promocją. Prawie zawsze jest tam informacja, że promocje się nie łączą. Jeśli nie ma, to zapewne i tak system nie łyknie ci zarówno vouchera, jak i kodu promocyjnego. :roll:

...acha, z regulaminu promocji wynika, że rezerwacja ma być do 23:59 10 marca...czyli jutro :roll:


Już raz zamawiałem bilety, ale nie kojarzę żebym wybierał miejscówkę, przydzieliło mi losowo chyba!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1040 PostWysłany: 09 Mar 2016 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@becareful Możesz wybrać dowolne miejsce pod warunkiem, że nie jest już zajęte ! Przy rezerwacji z automatu jest ci przydzielone miejsce według Twoich preferencji (np. okno, korytarz, więcej miejsca na nogi). Potem, jeśli Ci ono nie pasuje (lub chcesz siedzieć koło kogoś innego), możesz je bez problemu zmienić ;)

Załącznik:
italo1.JPG
italo1.JPG [ 26.78 KiB | Obejrzany 727 razy ]


Załącznik:
italo2.JPG
italo2.JPG [ 34.11 KiB | Obejrzany 727 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1607 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group