Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#61 PostWysłany: 02 Mar 2015 21:29 

Rejestracja: 31 Gru 2012
Posty: 125
W Indiach wszystko się da , tylko kwestia ceny.Wystarczy udać się do najbliższego biura podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#62 PostWysłany: 02 Mar 2015 21:30 

Rejestracja: 23 Lut 2013
Posty: 110
Loty: 4
Kilometry: 8 792
nick, wydaje się, że mam, tzn wpisałam login, kody i przekierowało mnie na cleartrip ale nie jestem do końca przekonana skoro nie działa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#63 PostWysłany: 02 Mar 2015 21:38 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 69
W Bombaju na dworcu na 1 piętrze w obsłudze turystycznej wystarczy tego samego dnia 500 rupii (25zl) ekstra i znajdują się miejsca na 2 godziny przed odjazdem. I jak tu ma się kolejka na sto osob?
Oczywiście pytamy o miejsce dając "paszport" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
vito uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#64 PostWysłany: 02 Mar 2015 22:33 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 87
snazzy napisał(a):
W Bombaju na dworcu na 1 piętrze w obsłudze turystycznej wystarczy tego samego dnia 500 rupii (25zl) ekstra i znajdują się miejsca na 2 godziny przed odjazdem. I jak tu ma się kolejka na sto osob?
Oczywiście pytamy o miejsce dając "paszport" :)


To jest oficjalna obsługa turystyczna czy jakaś prywatna agencja? Dzięki za info!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#65 PostWysłany: 02 Mar 2015 22:39 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 69
Oficjalne.

Kasy dla turystów są z daleka widoczne, przed nimi znajdują się żółte drewniane ławeczki, by nie stać w ewentualne kolejce.

Wszystko się da załatwić :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#66 PostWysłany: 02 Mar 2015 22:43 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 49
Loty: 33
Kilometry: 62 360
Oficjalna kasa/informacja dla zagranicznych turystów. Ale szczerze powiedziawszy nie byli zbyt pomocni gdy sam miałem problem z biletami. Jest też sporo prywatnych agencji, które kupują bilety i pobierają jakąś stałą kwotę czy też procent od transakcji. Ale i tak kończy się na wejściu na oficjalną stronę biletową i zakupie przez system, nie ma raczej mowy o żadnych trikach/dodatkowych miejscach tylko dlatego że kupujesz przez agencję. Dlatego tak jak pisałem już wyżej, najlepiej przebrnąć przez rejestrację na cleartripie, ogarnąć system i radzić sobie samemu. Zwłaszcza jak ktoś zamierza dużo podróżować, wtedy może przydać się takie własne konto i orientacja w systemie biletowym do załatwienia czegoś na ostatnią chwilę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#67 PostWysłany: 02 Mar 2015 22:55 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 430
Loty: 267
Kilometry: 329 797
niebieski
Zdecydowanie lepiej pomęczyć się w kraju i założyć konto połączone z IRTC, tym bardziej, że na Cleartripie można rezerwować też autobusy, o innych rzeczach nie mówiąc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#68 PostWysłany: 11 Mar 2015 11:21 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
będąc w Indiach mieliśmy problem z płatnościami za bilety w cleartripie, z mojego mastercarda oraz z visy z millennium nie dawało się zapłacić, poszło z visy albo mastercarda ING
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#69 PostWysłany: 12 Mar 2015 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Ja bilety kupowałem przez konto na Cleartrip (połączone z IRTC) kartą kredytową Raiffeisen WizzAir i płatność przebiegła bez problemów.
Natomiast zastanawia mnie kwestia jednej z rezerwacji pociągu w Indiach. Otóż na stronie Cleartrip w zakładce "Trips" mam status pociągu: "Waitlist" (przy pozostałych mam "Confirmed"). Kiedy i jak to się zmienia? Czy zostanę jakoś powiadomiony o zmianie statusu?
Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#70 PostWysłany: 12 Mar 2015 17:33 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 49
Loty: 33
Kilometry: 62 360
Waitlist oznacza, że na tę chwilę nie ma wolnych miejsc w pociągu i masz któryś tam numerek na liście rezerwowej. Zależnie od trasy i czasu do podróży ludzie zaczynają rezygnować, a na ich miejsce wchodzą ci z listy rezerwowej. Tak więc Twój numerek będzie stopniowo malał, aż miejmy nadzieję dostaniesz normalne miejsce. Cleartrip powinien wysłać powiadomienie, kiedy bilet zostanie potwierdzony, ale najbezpieczniej jest za pomocą kodu PNR samemu sprawdzać aktualny status.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#71 PostWysłany: 01 Kwi 2015 19:08 

Rejestracja: 22 Wrz 2013
Posty: 26
Witam znawców indyjskich kolei.
Mam takie pytanie: mamy zarezerwowane bilety na określonej trasie (Cleartrip, na razie wailtlist, ale to nie ważne w tym wypadku). W międzyczasie z planów podróży wyszło, że wygodniej by nam było wsiąść do tego pociągu na wcześniejszej stacji niż to wynika z zarezerwowanych biletów (jedną stację wcześniej, ok. godzinę jazdy). Czy da się to jakoś zrobić oficjalnie (zmienić rezerwację)? A jak nie to może da się nieoficjalnie?
Będę wdzięczny za wszelkie porady i sugestie.
pozdr.
JBr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#72 PostWysłany: 01 Kwi 2015 20:49 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 281
Loty: 2
Kilometry: 9 598
niebieski
Wsiadaj normalnie na wcześniejszej.
Najwyżej jak konduktor sprawdzi Ci bilet wcześniej do rżnij głupka i ostatecznie dopłacisz jakieś grosze do stacji od której masz faktycznie podróż.
Wielokrotnie tak robiliśmy tylko na odwrót - mieliśmy bilet do miejscowości A, a faktycznie jechalismy do miejscowości B, np. 100-200 km dalej. Jak już raz miałeś sprawdzony w takim wypadku bilet to oni będą pamiatali ze Cię sprawdzali i na 99,9% nie zrobią tego drugi raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#73 PostWysłany: 01 Kwi 2015 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Z pewnością da się rezerwację anulować i zrobić nową (http://www.cleartrip.com/faq/account/tour/trains_cancellation.shtml#cancel).
Czy nie da się dokupić biletu przez aplikację na brakujący odcinek? Ewentualnie pozostaje kombinowanie na miejscu - w kasie, lub u konduktora. W końcu to Indie ;)
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#74 PostWysłany: 10 Kwi 2015 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Razem z dwójką znajomych zrobiłem rezerwację przez cleartrip na trasie Goa-Kerala w dniu 25 lutego 2015 roku. Bilety opłacone i dostaliśmy miejsca na waitlist od 9 do 11.
Właśnie sprawdziłem status na cleartrip poprzez numer PNR i mamy miejsca na waitlist od 6 do 8 więc za wiele się nie przesunęliśmy a przejazd tym pociągiem mamy za tydzień - 17 kwietnia 2015 roku.
Jest jeszcze szansa, że nagle kilka osób się wykruszy-jak to wygląda z Waszego doświadczenia?
A jak się nie wykruszą to jest jakaś możliwość żeby i tak się dostać tego 17. kwietnia do Kerali? ;)
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 10 Kwi 2015 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 280
Loty: 39
Kilometry: 64 957
My mieliśmy w marcu pierwsze dwa numery z Waitlist i przez parę tygodni tak było. Dopiero w dzień odjazdu info przyszło na @

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#76 PostWysłany: 10 Kwi 2015 13:05 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Na dobę przed odjazdem (o 10.00 czasu Indian Standard Time) wrzucana jest pula biletów TATKAL (trzeba nieco dopłacić do standardowej ceny). Jak Twoja kolejka się nie ruszy, to zaczaj się na te bilety TATKAL a tamtą rezerwację anuluj. Mi się tak udało kupić bilety do Bikaneru.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#77 PostWysłany: 10 Kwi 2015 13:18 

Rejestracja: 23 Lut 2013
Posty: 110
Loty: 4
Kilometry: 8 792
My miałyśmy bilety na waitliście, i w ciągu 3 tygodni nic się nie zmieniało. A w dniu wyjazdu, na dworcu, dowiedziałyśmy się, że jedziemy i miałyśmy miejsca w sleeperze, z tym, że jedno łóżko było na dole, zamiast preferowanych dwóch górnych ;) Maila z wiadomością o zmianie statusu nie otrzymałam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#78 PostWysłany: 01 Wrz 2015 20:07 

Rejestracja: 12 Sty 2012
Posty: 83
Loty: 42
Kilometry: 75 324
Czy ktoś z Was ma również od dwóch dni problem z płatnością za pociągi przez Cleartripa? Kupiłem bez problemu 3 pociągi, jeden z "waitlist", następnie chciałem kupić w ten sam dzień pociąg (na którym miałem waitlist), ale na inną godzinę. Po płatności otrzymałem komunikat, że coś poszło nie tak "Oops, your booking didn’t go through. Sorry, we were unable to confirm your booking. We know it’s annoying, but it happens... itd". Pomyślałem, że nie można kupić na ten sam dzień dwóch biletów, więc skasowałem ten z waitlist, niestety to nie pomogło. Od tego momentu przy płatności na dowolnej trasie jest ten sam komunikat. Ktoś maił podobny problem?

Próbowałem używać kilku kart, wciąż to samo.

Ostatnie pytanie. Czy można kupować bilety dla osób niepowiązanych z kontem IRCTC? Czy posiadacz konta musi być pasażerem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#79 PostWysłany: 01 Wrz 2015 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Kupowałem pół roku temu i wtedy posiadacz konta nie musiał być pasażerem. Przy zakupie podawałem za każdym razem nazwiska pasażerów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: pociągi w Indiach
#80 PostWysłany: 01 Wrz 2015 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
stan napisał(a):


Ostatnie pytanie. Czy można kupować bilety dla osób niepowiązanych z kontem IRCTC? Czy posiadacz konta musi być pasażerem?


W październiku/listopadzie kupiłem tak sporo biletów dla znajomych na grudzień i nie było żadnych problemów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group