Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pociągi dalekobieżne
#1 PostWysłany: 22 Sty 2013 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2011
Posty: 55
Witam,
czy ktoś może smigał po Chinach pociągami?
W zasadzie chodzi mi o to jak najlepiej zarezerwować bilet. Od 2013 można rezerwować bilety z 18-dniowym wyprzedzeniem, i tak właśnie chciałbym, z racji tego, że tanie miejsca sypialne szybko się wyprzedają (Hard-Sleeper), a do przejechania 8-10 h nocą.
Oczywiście po przeszukaniu znalazłem właściwie takie opcje:
- zamawianie przez pośrednika, który wysyła bilety do hotelu. Minusy: duża prowizja, w pierwszy dzień nie będę w hostelu tylko prosto na pociąg, i trzy jakoś tak nie do końca bym ufał takim przesyłkom,
- zamawianie biletu przez hotel - podobnie jak wyżej
- zamówienie na stronie http://www.12306.cn. Niestety, strona tylko po chińsku i płatność chińską kartą. Znajoma Chinka mówiła, że wtedy bilety odbiera się na dworcu. (aha tylko kwestia, czy strona www przyjmuje nie-chińskie paszporty, bo wyczytałem że automaty do kupna biletu nie pozwalają wklepać nie-miejscowych numerów paszportów)

Czy ktoś przerabiał którąś z tych opcji, a może ma jakieś inne przemyślenia? ;)
Dzięki za wieści!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 24 Cze 2013 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Pewnie za pozno, ale moze innym sie przyda:
http://www.chiny-info.pl/Przewodnik/Transport/Pociag.aspx
moje wypociny o pociagach w Chinach.

Cytuj:
aha tylko kwestia, czy strona www przyjmuje nie-chińskie paszporty, bo wyczytałem że automaty do kupna biletu nie pozwalają wklepać nie-miejscowych numerów paszportów


Automaty faktycznie obsluguja tylko chinskie ID, ale odbior internetowej rezerwacji odbywa sie w kasie.
pzdr!
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
madziaro uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 11 Lip 2014 16:12 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
niestety nie odnajduje strony, jak wchodzę z menu głównego w transport to też nic się nie wyświetla..

Dlatego spytam się na forum:
Za 1,5 tyg zaczynam swoją wyprawę do Chin i mam duużo podróży koleją w planach, większość to pociągi nocne na które chciałbym kupić hard sleepery; są wakacje, podobno niesprzyjająca pora na bezproblemowe zakupy :P w dodatku plan podróży jest bardzo napięty w swojej wersji podstawowej (jest oczywiście modyfikowalny, ale wolał bym tego nie robić) - dlatego zależy mi na dopięciu wszystkiego jak trzeba ;) i tu pojawia się kilka problemów

1) podobno od 1 marca jest jakaś pilniejsza kontrola tożsamości pasażera, i jeśli nazwisko zawiera jakieś "ń" w paszporcie a w rezerwacji jest przez "n" to nie wydadzą biletu? Nie chce mi się aż wierzyć ale może?
2) podobno ze względu właśnie na ten system obcokrajowcy nie mogą kupić więcej niż 5 biletów na raz?
3) czy jestem skazany na pośredników? (przynajmniej na pierwszą część wycieczki) jeśli tak to który pobiera najmniejsze prowizje?
4) jak funkcjonuje zakup biletów na miejscu na stacji dla połączeń z innych miast - teoretycznie możliwe za opłatą 5Y ale w paru miejscach ludzie pisali że nie chcieli im sprzedać?
5) jakieś inne rady ;) ?

edit
6) to jeszcze dodam pytanie o aktualną stronę do wyszukiwania połączeń i cen po angielsku - korzystałem z http://www.chinatrainguide.com/ ale rozkłady i ceny nie zgadzają się do końca z tym co u pośredników? z drugiej strony http://www.trainby.com/ ma identyczne ceny/rozkłady i nie wiem czy pośrednicy zawyżają już przed etapem prowizji czy strony obie nieaktualne są?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Lip 2014 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Washington napisał(a):
6) to jeszcze dodam pytanie o aktualną stronę do wyszukiwania połączeń i cen po angielsku - korzystałem z http://www.chinatrainguide.com/ ale rozkłady i ceny nie zgadzają się do końca z tym co u pośredników? z drugiej strony http://www.trainby.com/ ma identyczne ceny/rozkłady i nie wiem czy pośrednicy zawyżają już przed etapem prowizji czy strony obie nieaktualne są?


Ja do wyszukiwania połączeń używałam www.travelchinaguide.com i sprawdził się bardzo dobrze, rozkłady miał aktualne. Ale w sumie jechałam tylko dwoma pociągami.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Lip 2014 22:10 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 447
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
Również używałem http://www.travelchinaguide.com
O ile dobrze pamiętam to była możliwość wyboru czy bilety mają być dostarczone kurierem do hotelu czy odbiór na stacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Lip 2014 00:04 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
i jaką prowizję pobierali? Bo bardzo skrzętnie to ukrywają?

edit - ok, znalazłem - 50Y od biletu.. zna ktoś tańszą opcję?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Lip 2014 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
witam,
Ja znam, ale nie chcę sie tu rozpisywać bo mi się dostanie za autoreklamę.
Jak coś to na PW.
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Sty 2016 22:17 

Rejestracja: 11 Sie 2011
Posty: 44
Loty: 36
Kilometry: 78 687
Miałam podobny problem jak leciałam do Chin, ostatecznie stwierdziłam, że szkoda mi kasy na prowizje dla agencji (odbyłam 6 podróży pociągiem, więc opłata byłaby całkiem spora) oraz bałam się jak dużo więcej zapłaciłabym za przewalutowanie (bo aż podwójne, z PLN na EUR/USD i wtedy dopiero na yuany). Dlatego bilety na pociągi kupiłam pierwszego dnia po przylocie na stacji głównej kolejowego w Pekinie (na stacji jest jedno okienko, w którym obsługa mówi po angielsku, jak się przyjdzie wieczorem koło 20-21 to kolejki są małe). Nie wyszłam na tym źle, zaoszczędziłam bardzo dużo, musiałam tylko jeden przejazd godzinowo przesunąć, bo pociąg, którym planowałam jechać nie miał już miejsc w drugiej klasie i jedną podróż całonocną spędziłam na hard seat - 16h...., ale tego się spodziewałam, bo jak już planowałam przejazdy pociągami, to miejsc w wagonach sypialnych już praktycznie nie było. Muszę przyznać, że nie było tak źle i hard seat wcale nie jest takie hard, a całkiem wygodne. Jak ktoś się decyduje na zakup biletów na miejscu, to polecam wydrukować sobie wcześniej rozkład na danej trasie, żeby pokazać w kasie, którym pociągiem chciałoby się pojechać, bardzo ułatwia życie.
_________________
Zapraszam na mojego bloga, w którym opisuje swoje różne podróże. :)

194 kraje

Aktualnie opisany wyjazd do Pragi, na Born To Be Wild, Pangaea, a teraz relacja z Serbii, a później z Rygi (;
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 06 Maj 2016 01:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Pytanie - czy jeśli pojawię się w Szanghaju na dworcu kolejowym to czy bez większych obaw mogę zakładać że:
- ceny biletów są stałe jak np. widoczne na ctirip.com i na miejscu kupię w tej samej cenie bez prowizji pośredników?
- kupię bilet do Pekinu z dwudniowym wyprzedzeniem
- kupię bilet do Zhangjiajie z podobnym wyprzedzeniem
- sprzedadzą mi bilety "od do" na odcinki w całkiem innych rejonach Chin np. z Zhangjiajie do Guilin będąc na dworcu w Szanghaju

Wiem, że pociągi bywają wypchane, poza tym że nie mówią po angielsku. Ale właśnie wiem też, że w Szanghaju podobno idzie się po angielsku dogadać bo mają pewnie dużo turystów więc wolałbym kupić przynajmniej połowę biletów na zapas by mieć spokój.
Wydrukuję sobie np. rozkład po angielsku to chyba nie będą mieć problemu wiedzieć o jaki bilet mi chodzi?
Wolę kupić na miejscu skoro pośrednik i tak wysyła bilet albo trzeba go odebrać fizycznie w jakimś dworcu itp.

Dodam że będę podróżował w niemal całej II połowie czerwca więc chyba nie jest to jeszcze szczyt sezonu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Maj 2016 07:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Ceny połączeń są stałe,
bilet do Pekinu ale skąd?
Zhangjiajie to chińskie top 10, może byc różnie,
Miej spisane nr pociągu skąd dokąd, date i rodzaj biletu.
II połowa czerwca to początek sezonu, oraz powroty studentów do domów,
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Maj 2016 08:31 

@chiny-info.pl, jak na cTrip dana klasa pociągu jest wyprzedana, to faktycznie tak jest czy w kasie może być jeszcze dostępna?
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Maj 2016 08:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Zależy co ile odświeża im sie skrypt, którym ciągną infomacje o dostępności z oficjalnej storny chińksich kolei.
Zdarzają się zwroty biletów, część biletów jest puszczana tylko w internet, część tylko w kasy na dworcach, nikt do końca nie wie jak to działa...
_________________
http://www.chiny-info.pl


Ostatnio edytowany przez michzak, 19 Lip 2017 15:03, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Maj 2016 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 670
srebrny
Mam pytanie o podróżowanie pociągami chińskimi z dużą walizką i innym bagażem (jedziemy z blisko trzyletnim dzieckiem, więc niestety sporo rzeczy trzeba ze sobą zabrać). Czy to nie problem w przypadku Hard Sleeper lub Soft Sleeper (czy są jakieś różnice odnośnie miejsca na bagaż w tych opcjach, bo raczej skłaniam się ku Hard Sleeper, ale konkretne powody mogą mnie przekonać do soft sleeper?). Zastanawiam się czy damy radę się wyspać w takim pociągu uważając na te wszystkie graty i biorąc pod uwagę, że córka nie będzie miała odrębnego miejsca.. Bardzo wstępna koncepcja na nasze zwiedzanie Chin to:
Szanghaj -------szybki pociąg klasy G-----> Pekin -------szybki pociąg klasy G------> Xi'an -----miejsca typu Hard lub Soft Sleeper----> Szanghaj.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Maj 2016 20:00 

Rejestracja: 13 Gru 2014
Posty: 45
Zbanowany
Mam pytanie o pociąg Szanghaj-Pekin. Jedzie on kilka godzin (klasy G).
Jedzie chyba z dworca w tym samym miejscu gdzie znajduje się lotnisko SHA?
Czy bilet na wybrany kurs (interesuje mnie rano lub przed południem) kupię z 1-2 dniowym wyprzedzeniem?
W tej samej cenie mogę kupić lot z tego samego miejsca - lotnisko SHA - na lotnisko PEK, co byście wybrali?
Pisze ktoś tu na forum, że pociągiem "warto" się przejechać i może to i racja.
Z drugiej strony mogę kupić lot i mieć spokój, że biletów na interesujący mnie kurs pociągu nie zabraknie.
Z ilu dniowym wyprzedzeniem może zabraknąć biletów na takiej trasie na dany kurs II klasą?
ps. czy dojazd z lotniska PEK do miasta około północy jest w miarę prosty i tani?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Maj 2016 03:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Pociag warto zaliczyc, w PL sie nie doczekasz za zycia;)
z 2 dniowym wyprzedzeniem powinno byc ok, chyba ze jakies swieto wypada...
Samolot to gorsza opcja bo musisz dojechac n lotnisko nadac bagaz, byc te 2h wczesnij, pozniej czekasz na bagaz i powrot do miasta.
Pociag wygrywa moim zdaniem...
W nocy jezdzi tylko bus- Xidan Night Line do centrum, taksa powinna byc 120-130rmb do ogolnie rozumianego 'downtown'
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Cze 2016 02:05 

Rejestracja: 17 Paź 2015
Posty: 24
Zbanowany
Witam
Lecę do Szanghaju Pudong skąd za parę dni będę chciał wziąć pociąg do Pekinu.
Proszę o pomoc gdzie najlepiej i najszybciej (a najchętniej też po angielsku!) kupię bilet w Szanghaju z lekkim wyprzedzeniem np. 2 dniowym?
Czy muszę jechać na to drugie lotnisko gdzie jest stacja kolejowa do Pekinu?
Czy mogę kupić bilet w centrum albo po przylocie gdzieś na lotnisku PVG? Będę miał hostel w okolicy Placu Ludowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Cze 2016 02:12 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
bylem w Chinach cztery lata temu ale mysle ze wiele sie nie zmienilo (a jesli juz to na lepsze) :D
najlepiej i najszybciej a pewnie i po angielsku a rowniez z lekkim wyprzedzeniem kupisz bilet na dworcu w Szanghaju (Shanghai Railway Station) - dojedziesz tam metrem - linie 1, 3 i 4 :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Cze 2016 02:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
KTR2015 napisał(a):
Witam
Lecę do Szanghaju Pudong skąd za parę dni będę chciał wziąć pociąg do Pekinu.
Proszę o pomoc gdzie najlepiej i najszybciej (a najchętniej też po angielsku!) kupię bilet w Szanghaju z lekkim wyprzedzeniem np. 2 dniowym?
Czy muszę jechać na to drugie lotnisko gdzie jest stacja kolejowa do Pekinu?
Czy mogę kupić bilet w centrum albo po przylocie gdzieś na lotnisku PVG? Będę miał hostel w okolicy Placu Ludowego.


Poza dworcem możesz tez spróbować kasy biletowe rozrzucone po mieście. W hostelu powinni wiedzieć gdzie są w okolicy.
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
KTR2015 uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 06 Cze 2016 04:22 

Rejestracja: 17 Paź 2015
Posty: 24
Zbanowany
Dzięki jeszcze jedno pytanie - czy kasy mają scentralizowany system, tzn. taki że mogę kupić bilety na dowolne odcinki w Chinach (nie tylko na pociągi z/do Szanghaju?).
Ponieważ interesują mnie też pociągi np. w południowych Chinach z Kantonu itp. i chciałbym kupić w Szanghaju bilety z wyprzedzeniem tygodniowym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Cze 2016 04:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Tak, chociaż mogą Cię odsyłać do innego okienka. Kasy są oznaczone która sprzedaje co, ale na angielski nie licz.
W Szanghaju powinno być względnie z górki, na mniejszych dworcach, w mniejszych miastach czasem sporo się namachasz rękoma zanim dostaniesz bilet...
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group