Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Blackall napisał(a):
Jeśli przy gate nikt nie zwróci uwagi, to przejdzie i 50 litrowy, więc takie pytanie jest trochę bez sensu...

Natomiast maksymalna pojemność zgodna z wytycznymi to 40 cm x 20 cm x 25 cm = 20 litrów. A że plecaki zazwyczaj nie są idealnie dopasowane do sizera, to realnie jeszcze mniej. Zupełnie inną kwestią jest natomiast to, że ludzie w większości przypadków mają nieco za duże plecaki bo nikt tego aż tak mocno nie kontroluje (choć to zależy od dnia / lotniska / obsługi / szczęścia itp). Plecak można też ugnieść, a walizkę - niekoniecznie.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2018 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 101  Następna
Autor Wiadomość
#1121 PostWysłany: 20 Wrz 2014 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Ja za to słyszałem bezpośrednią opinię użytkownika, że w porządnym deszczu pokrowiec nie wystarczył i przez nasiąknięte szelki woda dostała się do środka.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#1122 PostWysłany: 06 Paź 2014 18:38 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ktoś podróżujący Wizzairem mógłby wypowiedzieć się na temat Forclaza?

Byłem dzisiaj w Decathlonie, 30L prawie spełnia reguł małego podręcznego, wydaje się jednak taki... mały :)
http://www.decathlon.pl/plecak-30-l-for ... 45978.html
Natomiast 40L jest sporo za duży. I tutaj pytanie - czy idzie go jakoś zwinąć lub nie dopakować do końca, żeby przeszedł jako mały podręczny?
http://www.decathlon.pl/plecak-40-l-for ... 43268.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1123 PostWysłany: 06 Paź 2014 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Campus Maysen 45l. Tylko ten. Jeżdzę z nim od 5lat i jeszcze mnie nie zawiódł. A jak pięknie wchodzi wypakowany do pudła Ryanaira ku zdziwieniu Pań :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1124 PostWysłany: 06 Paź 2014 18:54 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Meduzy napisał(a):
Campus Maysen 45l. Tylko ten. Jeżdzę z nim od 5lat i jeszcze mnie nie zawiódł. A jak pięknie wchodzi wypakowany do pudła Ryanaira ku zdziwieniu Pań :)

Chodzi o pudełko Wizzaira! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1125 PostWysłany: 06 Paź 2014 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
ciacho_majonez napisał(a):
Meduzy napisał(a):
Campus Maysen 45l. Tylko ten. Jeżdzę z nim od 5lat i jeszcze mnie nie zawiódł. A jak pięknie wchodzi wypakowany do pudła Ryanaira ku zdziwieniu Pań :)

Chodzi o pudełko Wizzaira! :)

Ahhh... Wizzaira to ja bojkotuję za to pudełko :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1126 PostWysłany: 06 Paź 2014 19:09 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Meduzy napisał(a):
ciacho_majonez napisał(a):
Meduzy napisał(a):
Campus Maysen 45l. Tylko ten. Jeżdzę z nim od 5lat i jeszcze mnie nie zawiódł. A jak pięknie wchodzi wypakowany do pudła Ryanaira ku zdziwieniu Pań :)

Chodzi o pudełko Wizzaira! :)

Ahhh... Wizzaira to ja bojkotuję za to pudełko :)

Za pudełeczko chciałoby się powiedzieć. Ja też długi czas bojkotowałem, jednak stał się on dla mnie koniecznością, dlatego proszę o radę w sprawi ww. plecaków :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1127 PostWysłany: 06 Paź 2014 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
Ktoś podróżujący Wizzairem mógłby wypowiedzieć się na temat Forclaza?

Byłem dzisiaj w Decathlonie, 30L prawie spełnia reguł małego podręcznego, wydaje się jednak taki... mały :)
http://www.decathlon.pl/plecak-30-l-for ... 45978.html
Natomiast 40L jest sporo za duży. I tutaj pytanie - czy idzie go jakoś zwinąć lub nie dopakować do końca, żeby przeszedł jako mały podręczny?
http://www.decathlon.pl/plecak-40-l-for ... 43268.html


Lecialam ostatnio z 40, tylko z tą starszą wersją, ale one są chyba wielkościowo takie same. Plecak zapakowany praktycznie na maksa, tylko górnej pokrywy nie wypychałam za bardzo. Stelaż oczywiście wyjęty. Do kosza się mieścił, trochę góra wystawała ale jakby mocno przycisnąć to by było ok. Przy wejściu do samolotu nikt na niego uwagi nie zwrócił. Trasa WAW-CFU.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1128 PostWysłany: 06 Paź 2014 20:46 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
olus napisał(a):
Lecialam ostatnio z 40, tylko z tą starszą wersją, ale one są chyba wielkościowo takie same. Plecak zapakowany praktycznie na maksa, tylko górnej pokrywy nie wypychałam za bardzo. Stelaż oczywiście wyjęty. Do kosza się mieścił, trochę góra wystawała ale jakby mocno przycisnąć to by było ok. Przy wejściu do samolotu nikt na niego uwagi nie zwrócił. Trasa WAW-CFU.

Jak wyciągnąć stelaż?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1129 PostWysłany: 06 Paź 2014 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
W moim od środka jest taka jakby klapka zamknięta na rzep. Odpinasz i wyciągasz ten pręt, który stanowi stelaż. Na forum jest gdzieś temat o podręcznym Wizza i tam jest dużo na temat Forclaza 40, ktoś nawet wrzucał zdjęcia w koszu.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez uważa post za pomocny.
 
      
#1130 PostWysłany: 06 Paź 2014 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 495
Loty: 35
Kilometry: 111 384
ja jeżdzę z hiteca jako podręczny, nigdy nigdzie nie miałam z nim problemów
http://allegro.pl/plecak-trekkingowy-hi ... 98156.html
wytrzymał już sporo i wolałam dołozyć kilka złoty bo ma naprawde dobre opinie. wygodny na plecach no i mozna spiąć do duzo mniejszych rozmiarów jako mini-podręczny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1131 PostWysłany: 06 Paź 2014 21:31 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
73 wysokości i przechodzi jako mały podręczny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1132 PostWysłany: 06 Paź 2014 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 495
Loty: 35
Kilometry: 111 384
sci3agnieta góra i absolutnie nigdy nie mialam z nim problemów. Choc przy moim wzroście 153cm wygląda na większy;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1133 PostWysłany: 09 Paź 2014 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
ciacho_majonez napisał(a):
Ktoś podróżujący Wizzairem mógłby wypowiedzieć się na temat Forclaza?

Byłem dzisiaj w Decathlonie, 30L prawie spełnia reguł małego podręcznego, wydaje się jednak taki... mały :)
http://www.decathlon.pl/plecak-30-l-for ... 45978.html
Natomiast 40L jest sporo za duży. I tutaj pytanie - czy idzie go jakoś zwinąć lub nie dopakować do końca, żeby przeszedł jako mały podręczny?
http://www.decathlon.pl/plecak-40-l-for ... 43268.html


Z Forclazem 30 Air latam od roku - po wypchaniu na maxa ledwo mieści się w koszyku Wizzaira ale wchodzi.
Trochę wystaje górą, ale jakby trzeba było to można wyjąc stelaż i wtedy się go dociśnie z góry.

Forclaz 40 jest mocno polecany w tym wątku - na wymiary wchodzi, wysokośc zawsze można skorygowac dopychajac - ale stelaż trzeba wyjąc (to akurat jest proste bo to jeden prosty profil).
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1134 PostWysłany: 09 Paź 2014 23:19 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Tomo14 napisał(a):
ciacho_majonez napisał(a):
Ktoś podróżujący Wizzairem mógłby wypowiedzieć się na temat Forclaza?

Byłem dzisiaj w Decathlonie, 30L prawie spełnia reguł małego podręcznego, wydaje się jednak taki... mały :)
http://www.decathlon.pl/plecak-30-l-for ... 45978.html
Natomiast 40L jest sporo za duży. I tutaj pytanie - czy idzie go jakoś zwinąć lub nie dopakować do końca, żeby przeszedł jako mały podręczny?
http://www.decathlon.pl/plecak-40-l-for ... 43268.html


Z Forclazem 30 Air latam od roku - po wypchaniu na maxa ledwo mieści się w koszyku Wizzaira ale wchodzi.
Trochę wystaje górą, ale jakby trzeba było to można wyjąc stelaż i wtedy się go dociśnie z góry.

Forclaz 40 jest mocno polecany w tym wątku - na wymiary wchodzi, wysokośc zawsze można skorygowac dopychajac - ale stelaż trzeba wyjąc (to akurat jest proste bo to jeden prosty profil).

Kupiłem go wczoraj, a jutro przejdzie chrzest bojowy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1135 PostWysłany: 09 Paź 2014 23:26 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Potwierdzam, że Forclaz 30 bez problemu wchodzi jako mały podręczny w Wizzair. Do tego jest dość wygodny do noszenia.
W wersji wypakowanej w 1/3 i ściśniętej paskami leciał z nami też jako drugi mały podręczny w Ryanair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1136 PostWysłany: 15 Paź 2014 21:25 

Rejestracja: 05 Paź 2011
Posty: 24
Rozważam kupno tego plecaka jako idealnego na bagaż podręczny:
http://www.decathlon.pl/plecak40-l-forc ... 45976.html
Temat pojawiał się już na forum, ale wygląda na to jednak że jest kilka modeli. Co do tego w decathlonie powiedzieli że stelaża nie da się z niego wyjąć i faktycznie tak to wygląda, że wyjęcie nie jest możliwe. Czy ktoś z Was miał plecak ze stelażem, da się wejść z takim na pokład??

Z góry dzięki za odpowiedź, pytanie trochę pilne, bo lecę w weekend.
_________________
>> moje wycieczki <<
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1137 PostWysłany: 15 Paź 2014 21:56 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
przerzuciłem Twoje pytanie do odpowiedniego tematu - poszukaj w nim a znajdziesz odpowiedź ;)
Forclaz 40 jest polecany, a stelaż można wyjmować
na ogół w lowcostach nie zwracają wcale uwagi na plecaki; jednak w razie w warto móc wyjąć stelaż i schować (chociażby do nogawki, widziałem jak jeden pasażer tak robił :P), bez stelażu plecak zawsze się jakoś upchnie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1138 PostWysłany: 15 Paź 2014 22:37 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
bazyl napisał(a):
Rozważam kupno tego plecaka jako idealnego na bagaż podręczny:
http://www.decathlon.pl/plecak40-l-forc ... 45976.html
Temat pojawiał się już na forum, ale wygląda na to jednak że jest kilka modeli. Co do tego w decathlonie powiedzieli że stelaża nie da się z niego wyjąć i faktycznie tak to wygląda, że wyjęcie nie jest możliwe. Czy ktoś z Was miał plecak ze stelażem, da się wejść z takim na pokład??

Z góry dzięki za odpowiedź, pytanie trochę pilne, bo lecę w weekend.

Kupiłem dokładnie ten plecak i da się wyciągnąć z niego stelaż, zajmuje to około 5 sekund :) co do wymiarów to wypchany w całości jest za duży, ale nie trzeba przecież pakować go do końca oraz jak Washington słusznie wspomniał - przy plecakach mało kto zwraca uwagę na wymiary.

Plecak przetestowany dwukrotnie jako mały podręczny Wizz - w KTW i CRL, przeszedł bez zająknięcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1139 PostWysłany: 15 Paź 2014 23:00 

Rejestracja: 26 Cze 2014
Posty: 191
Loty: 90
Kilometry: 169 440
A próbował wyjmować ktoś wkładkę usztywniającą z forclaza 30 - widziałem gdzieś info że jest to możliwe ale w przypadku mojego modelu nie bardzo widzę jak, musiałbym zniszczyć/rozpruć powłokę plecaka.
A tak przy okazji zastanawiam się czy odsprzedać model 30 litrowy i kupić forclaz 40. Kupiłem go z myślą o Wizzair i spełnia swoje zadania ale wydaje się lekko za mały gdy po wyjściu z lotniska chce dorzucić do niego to co przewiozłem na sobie. :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1140 PostWysłany: 15 Paź 2014 23:30 

CPQ napisał(a):
Kupiłem go z myślą o Wizzair i spełnia swoje zadania ale wydaje się lekko za mały gdy po wyjściu z lotniska chce dorzucić do niego to co przewiozłem na sobie. :roll:

To po co chcesz wyciągać wkładkę?
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2018 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 101  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group