Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Paź 2015 09:39 

Rejestracja: 14 Kwi 2014
Posty: 20
Loty: 1
Kilometry: 6 847
Cześć,

Może ktoś będzie w stanie mi udzielić informacji dotyczącej płatności kartą w Tajlandii. Mając polską kartę ( MasterCard, Visa ) i płacąc za coś np w sklepie jak wygląda przewalutowanie ? z Bat jest przewalutowanie na EUR a potem na PLN?
Mam kilka kart walutowych np w USD lub EUR ( Visa - preepaid) i zastanawiam się czy bardziej nie opłacałoby się płacić np kartą w EUR. Kupując walutę EUR/USD w kantorach internetowych kurs jest zdecydowanie lepszy niż na kurs VISA/ MasterCard.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 07 Paź 2015 11:43 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
jesli masz zamiar używać karty kredytowej to pamiętaj o jednej ważnej rzeczy na początek:
obecnie banki doliczają jeszcze marżę za płatność w innej walucie niż PLN, do tego doliczą Ci przewalutowanie (paskarsie) z BTH na EUR i na PLN
gdybyś wybrał pieniądze z bankomatu wówczas jeszcze dodatkowo prowizję / oprocentowanie za wybranie gotówki, a bankomat fee za operację w bankomacie (ta najczęściej w Tajlandii nie jest wysoka, ale jednak)

Możesz tego całego bałaganu uniknąć korzystając z karty płatniczej (VISA w USD albo MC w EUR) posiadając na niej walutę zakupioną u nas w wirtualnym kantorze.

Jeśli nie masz takich możliwości to kup sobie dolary i to będzie najtańsze wyjście, wymiana w kantorze jest bardzo dobra (tania)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Gru 2015 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
drop napisał(a):
ta najczęściej w Tajlandii nie jest wysoka, ale jednak

200 batów niewysoka?

polecam karty dolarowe w Polsce (t-mobile)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Sty 2016 12:06 

Rejestracja: 21 Sie 2015
Posty: 1
Czy korzystaliście z kart walutowych kantoru alior banku na miejscu? Nie ma problemu z wypłatami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Sty 2016 13:34 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
nie ma problemu, korzystalismy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 18 Sty 2016 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Najlepiej sprawdzić kursy rozliczeniowe dla Visa i Mastercard
Visa: https://www.visaeurope.com/making-payme ... ange-rates
Mastercard: https://www.mastercard.com/global/curre ... index.html
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Mar 2016 19:20 

Rejestracja: 14 Mar 2016
Posty: 11
Mam pytanie odnośnie wypłat z bankomatów w Tajlandi?? Co myślicie o koncie Millenium 360 stopni? Pan na infolinii powiedział mi że wypłaty na całym świecie ze wszystkich bankomatów za darmo ale nie widzę żeby ktokolwiek na forum polecał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Mar 2016 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Sprawdź sobie dla potwierdzenia w tabeli opłat i prowizji. Jeśli pracownik tak Ci powiedział, to zapewne tak jest. Wiele banków w Polsce oferuje bankomaty na świecie za darmo i nie jest to żadna nowość.
Tajska opłata za wypłatę z bankomatów i tak będzie Ciebie obowiązywać(nie jest to zależne od naszych banków).
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off
kamil0244 lubi ten post.
kamil0244 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 26 Mar 2016 13:13 

Rejestracja: 14 Mar 2016
Posty: 11
Ooookej czyli w sumie nie kłamał:) Ale do końca też prawdy nie powiedział:) Dzięki wielkie, jednak chyba weźmiemy większość kasy ze sobą a wypłatę z bankomatu zostawimy jako opcję awaryjną:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Mar 2016 13:47 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
W tajlandii lepiej sprawdziły się nam osobiście dolary - kursy w kantorach niezłe, brak prowizji za wypłatę z bankomatu (wtedy 180thb, teraz ponoć 200thb za transakcię).

Tutaj jest arykuł:

http://marciniwuc.com/jak-placic-karta-za-granica/

który moim zdaniem bardzo kompleksowo wyjaśnia sprawy związane z płatnościami kartami za granicą.
Góra
 Profil Relacje PM off
kamil0244 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 26 Mar 2016 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
W mojej opinii wszystko zależy od tego, jak dużo pieniędzy chcemy wydać. Jeśli kilka tysięcy EUR, to rzeczywiście lepiej kupować u nas, kombinować, itp. - można sporo zaoszczędzić. Jeśli jednak bookujemy hotele, za które płacimy z góry; większość środków transportu mamy kupionych (pomijając jakieś tam lokalne, pojedyncze podróże), chyba nie ma sensu aż tak kombinować. Jeżeli to kraj EUR, zawsze mam ze 200-300 EUR w portfelu, na drobne wydatki (typu woda czy jakieś tam owoce na straganie). Jeżeli to kraj nie EUR, wypłacam najczęściej w bankomacie od razu po wylądowaniu na lotnisku równowartość tego, co będzie mi niezbędne (w zależności od tego, jak wysokie są ceny i jak dużo dni zostanę). Resztę staram się zawsze płacić kartą. W praktyce próbowałem zarówno operować tylko gotówką oraz tylko kartą. Nawet jeśli przewalutowanie jest większe w przypadku karty, zdecydowanie zrekompensuje się nam to tym, że sporo drobnych pieniędzy zostaje po powrocie. Taki Hong Kong, ile to HKD zostało w portfelu w postaci drobnych... bo nie chcieli przyjmować monet albo brakowało mi do pełnej kwoty GBP czy EUR (aby wymienić na lotnisku). Jakaś "stówka" na pewno do tyłu. Poza tym trzeba już wymienić coś tam na lotnisku, gdzie opłaty są sporo większe. Porównywałem z kartą mBanku i CITI PremierMiles. Za porządny lunch na lotnisku zapłacony kartą i przeliczając to potem na kurs wymiany PLN na EUR w Polsce i EUR na HKD na lotnisku wyszło, że kartą zapłaciłem o jakieś 30 groszy drożej (cała kwota wynosiła 80zł). Tak samo było w Brazylii, przygotowałem się w kwestii gotówki, ale sporo też płaciłem kartą. Jak sobie przeliczyłem kurs, za hotel, który kosztował 2400 brazylijskich reali w przypadku gotówki (wymienionej z PLN na EUR w Polsce w kantorze Alior Banku; a potem w kantorze w Sao Paulo i to nie na lotnisku ale w mniej turystycznej dzielnicy, gdzie kasa wymieniana była przez Brazylijczyka) a karty, wyszłoby, że kartą zapłaciłbym jakieś 60zł. drożej ale... miałbym przy tej okazji ubezpieczenie (a tak musiałem kupić jeszcze hostel na Hotels.com za jakieś 40zł., co by aktywować ubezpieczenie). Tak więc o ile nie chcemy wydać 5000 EUR albo więcej, nie sądzę, aby to miało aż tak wielkie znaczenie. No chyba, że liczy się każdy grosik i jest to warte zachodu (jeżdżenia po kantorach, kombinowania, szukania i marnowania czasu na znajdowanie najlepszego kursu zamiast cieszenie się miejscem).
Góra
 Profil Relacje PM off
kamil0244 lubi ten post.
matek121 uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 27 Mar 2016 02:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
kamil0244 napisał(a):
Mam pytanie odnośnie wypłat z bankomatów w Tajlandi?? Co myślicie o koncie Millenium 360 stopni? Pan na infolinii powiedział mi że wypłaty na całym świecie ze wszystkich bankomatów za darmo ale nie widzę żeby ktokolwiek na forum polecał.
A Pan na infolinii powiedział ile % biorą za przewalutowanie? :mrgreen:
Co za różnica, czy pobiorą w formie jednej opłaty, czy prowizji za przewalutowanie - im wyjdzie na to samo.

Jedyne sensowne karty to te od Aliora (TmUB i Kantor).
Góra
 Profil Relacje PM off
kamil0244 lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 27 Mar 2016 07:06 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Patrz na całościowy koszt operacji a nie samą prowizję. Sporo banków przewalutowuje po tzw. kursie własnym bankowym, a tu hulaj dusza, piekła nie ma, zdarzają się spready na poziomie 10-12%, więc czy nazwą to prowizja czy przewalutowanie po kursie banku to tak czy tak może być bardzo kosztowne.
Góra
 Profil Relacje PM off
kamil0244 lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 27 Mar 2016 07:46 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 709
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
na tym forum już jest jeden wielki wątek karta dla podróżnika po kolejny poczytaj tam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kamil0244 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group