Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Lut 2016 12:41 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Jakoś się chyba starzeję, albo za dużo czasu straciłem na logistykę dość skomplikowanych dolotów do USA.
Wyjazd za tydzień a ja w lesie...
Będę z rodzinką na zachodnim wybrzeżu 2 tygodnie, ale część czasu mamy z góry determinowaną meczami NBA w LA, które są punktem obowiązkowym.
Na dziś wygląda to co mam zarezerwowane wygląda tak:
17.02 przylot San Francisco, przejazd nocnym megabusem do LA
18.02 LA, mecz, nocleg
19.02 LA, mecz, nocleg
20.02 LA, mecz, nocleg
21.02 przejazd w dzień megabusem do Las Vegas
22.02 Vegas zwiedzanie

23.02 - 28.02 do zaplanowania
28.02 dojazd do Ontario koło LA, zwrot samochodu, nocleg koło lotniska Ontario
29.02 wylot rano

Tak więc do zaplanowania mamy dni od 23 lutego (Vegas) do 28 lutego wieczorem (przyjazd do Ontario do hotelu).
Chcemy koniecznie zobaczyć Grand Canyon, bardzo wskazany Antelope Canyon i Horseshoe band. Dobrze byłoby zahaczyć San Francisco.
Trochę bez sensu wychodzi, że przylatujemy do SF i od razu grzejemy do LA, no ale mecz... Loty były kupowane przed ogłoszeniem terminarza, więc wyszło jak wyszło.
Pomóżcie wykombinować jak to rozegrać - wypożyczenie samochodu w Vegas 23 lutego, zwrot 28 lutego w Ontario.
Może być ew. jakiś przejazd busem bo z Vegas do SF przez góry trochę cykoria w lutym...
Ogólnie strach pogody, bo z tydzień temu np. w Grand Kanionie był atak zimy, planowałem kupić wycieczki gotowce ale chyba na własną rękę chcemy to zrobić...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 11 Lut 2016 02:55 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Post pod postem bo nie mam opcji "Zmień".
Ułatwiam sprawę - zabukowałem tanio przelot z Vegas do San Francisco i na dziś plan jest taki:
17.02 przylot San Francisco, przejazd nocnym megabusem do LA
18.02 LA, mecz, nocleg
19.02 LA, mecz, nocleg
20.02 LA, mecz, nocleg
21.02 przejazd w dzień megabusem do Las Vegas
22.02 Vegas
23-24.02 wypożyczenie samochodu i objazdówka po parkach
25.02 objazdówka, powrót do Vegas, zwrot auta, nocleg
26.02 rano wylot do San Francisco, zwiedzanie
27.02 rano wypożyczenie samochodu, przejazd drogą 101 do Los Angeles, nocleg na trasie
28.02 ciąg dalszy przejazdu, dojazd do Ontario koło LA, zwrot samochodu, nocleg koło lotniska Ontario
29.02 rano wylot powrotny

Czy ma to sens waszym zdaniem, biorąc pod uwagę zimę (na razie jest ładnie)?
Oczekuję porad jeśli chodzi o objazdówkę z Vegas po parkach - jak to zrobić sensownie w 3 dni, gdzie nocować 2 noce?
I jeszcze kwestia Route 66 - są w rodzinie tacy co koniecznie chcą chociaż "liznąć" - fajne zdjęcie, te sprawy.
Może to zrobić ostatniego dnia tuż przed powrotem do Ontario? Jakieś sugestie fajnej miejscówki blisko LA i Ontario?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Lut 2016 13:23 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 25
Z Vagas do Page masz teoretycznie 8h czysej jazdy..po drodze kawalek R66 spokojnie wystarczajacy na zaspokojenie ciekawosci. Ja bym ruszyl wczenie z vegas po drodze tama hoovera i R66.... nocleg w okolicy Williams. Z Wiliams nastepnego dnia przez grand canyon do Page. W Page po poludniu horse shoe bend a nastepnego dnia rano antelope canyon i dalej droga przez Zion do vegas(6 godizn czystej jazdy)

Z Vegas do SF mogles jechac przez Tahoe - drogi odsniezane na biezaco wiec z przejazdem problemow raczej nie ma.

W SF warto wpasc do Academy of sciences i Japanese garden w Golden Gate Park oraz do Muir woods po drugiej stronie mostu Golden Gate. Poza tym oczywisce typowo - pier 39/Fishermans Wharf, Lombard Street, Baker Beach itp itd zaleznie od czasu. Auto w SF wypozyczyl bym od razu po przylocie - wiecej w ten spodob zwiedzicie.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg0 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 11 Lut 2016 14:32 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Rubicon napisał(a):
Z Vegas do SF mogles jechac przez Tahoe - drogi odsniezane na biezaco wiec z przejazdem problemow raczej nie ma.
...
W SF warto wpasc do Academy of sciences i Japanese garden w Golden Gate Park oraz do Muir woods po drugiej stronie mostu Golden Gate. Poza tym oczywisce typowo - pier 39/Fishermans Wharf, Lombard Street, Baker Beach itp itd zaleznie od czasu. Auto w SF wypozyczyl bym od razu po przylocie - wiecej w ten spodob zwiedzicie.


Ale za 50 USD/os mam lot z bagażem i po półtorej godzinie jestem w SF.
Samochodem trzebaby się tłuc pewnie 2 dni przez Tahoe.

Co do samochodu - właśnie nad tym myślę, może lepiej wziąć samochód wprost z lotniska + tańszy nocleg gdzieś na peryferiach niż tłuc się komunikacją do hotelu w centrum i wypożyczać w centrum samochód następnego dnia.
Na lotnisku jest najtaniej z wypożyczaniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Lut 2016 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Dla parkow w okolicy LV to juz nawet jest specjalny watek:
parki-narodowe-okolic-las-vegas-zion-bryce-dolina-smierci,761,52289&start=40

Hotele w Vegas zarowno poza centrum jak blizej Stripu sa tanie, wiec duzo nie oszczedzisz. A jednak Vegas najlepiej zwiedza sie poznym wieczorem i w nocy wiec bliskosc hotelu bedzie ulatwieniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Lut 2016 16:48 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 25
greg0 napisał(a):
Ale za 50 USD/os mam lot z bagażem i po półtorej godzinie jestem w SF.
Samochodem trzebaby się tłuc pewnie 2 dni przez Tahoe.


Rozumiem...wspomnialem tylko ze wzgledu na to ze nie ma sie co bac drog zima nawet wysoko w gorach.

greg0 napisał(a):
Co do samochodu - właśnie nad tym myślę, może lepiej wziąć samochód wprost z lotniska + tańszy nocleg gdzieś na peryferiach niż tłuc się komunikacją do hotelu w centrum i wypożyczać w centrum samochód następnego dnia.
Na lotnisku jest najtaniej z wypożyczaniem.


W Vegas spij w centrum ale w SF zdecydowanie wynajal bym auto na lotnisku...zaoszczedzisz sporo czasu ktory zmarnowal bys na tluczenie sie komunikacja i jak sam pisales masz tez wtedy mozliwosc poszukania tanszego noclegu. Ja noclegu bym szukal albo w okolicach lotniska albo po drugiej stronie zatoki w okolicy Walnut Creek (jesli jedziesz z rodzina to moze warto wynajac pokoj z dwoma sypialniami w Marriot Residence Inn w Pleasant hill. Bardzo fajny hotel, okolo 30 minut jazdy od san Francisco z bardzo przyzwoitym sniadaniem w cenie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: krzqchu oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group