Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
wyszukiwarka-najtanszych-biletow-w-pendolino-intercity,35,155015


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1362 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 07 Sty 2016 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
panlukasz napisał(a):

Hmmmm... Jechałem dwoma flirtami i standard w jedynce zdecydowanie gorszy niż pendolino. W obu coś brzęczało, buczało i telepało. Po ponad czterech godzinach z Kutna do Szczecina byłem szczęśliwy, że wysiadam.
Pendolino na krótkim odcinku, ale jednak jedzie 200 km/h.


Wybacz, ale na 'mojej' trasie Pendolino to tylko nazwa, bo w takim samym czasie 'moją' trasę pokonuje EIC (z internetem) i o dziwo TLK (tak, międzynarodówki o bardzo wczesnej porze i bardzo późnej, wprost idealne dla mnie). Świadomie nigdy nie wybieram Pendolino, wystarczyły mi ze 3 czy 4 podróże i irytacja w trakcie (w tym koszmarny wyjazd Katowice-Gdańsk za niemałe pieniądze). Więc co mi po tym, że on teraz jedzie 200 km/h?
Natomiast jako pasażer, który kupuje bilety za własne pieniądze i dosyć często podróżuje, cieszę się z takiego Flirta, bo to oznacza dla mnie być może kiedyś randomową podróż w ludzkich warunkach (ostatni wyjazd Biała Podlaska-Warszawa wspominam niemal ze łzami w oczach, 'spocone' szyby, grzyb, przepełnienie pociągu, okropieństwo). Może mam małe wymagania (mimo że przez ostatnie niemal 7 lat wyjeździłam sporo km pociągami w kraju), a może jednak naprawdę nie ma tragedii? Cóż, jechałam trochę krócej, Inowrocław-Kutno, no i w klasie dla robaków, '2'; na mojej trasie byłam naprawdę zadowolona, szkoda było mi wysiadać z tego ciepełka na ciężkie mrozy panujące wtedy w Kutnie :D Dla mnie standard był zdecydowanie wyższy, bo był dostęp do internetu (tutaj nie trzeba 'sprzedawać' swojego nr tel jak w EIC) i telefon normalnie działał. Flirty (o ile nie będą w przyszłości grzeszyć awariami) na tym etapie to nie jest skład, który nie mógłby jeździć na jakiejkolwiek trasie w Polsce.
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
#182 PostWysłany: 06 Lut 2016 15:24 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 264
Próbował ktoś z was walczyć o odszkodowanie w ramach opóźnienia pociągu powyżej 60minut? Niby można otrzymać taki zwrot od 25% wartości biletu, ale wartość zwrotu musi wynosić przynajmniej 4euro/os...
ja złożyłem taki wniosek o pociąg opóźniony 62minuty, ale w odpowiedzi dostałem informację że wartość zwrotu jest poniżej 4euro od osoby i nici ze zwrotu :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 06 Lut 2016 16:14 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Skoro jest taki zapis o progu minimalnym, to niestety nic nie dostaniesz. Można sobie natomiast policzyć od jakiej ceny biletu zwrot się należy:

kurs Euro w PKP na dziś: 4,48 PLN, zatem 4 EUR to 17,92 PLN,
czyli cena biletu w przypadku opóźnienia wynoszącego od 60 do 119 minut to minimum 71,68 PLN,
w przypadku opóźnienia wynoszącego 120 minut lub więcej jest lepiej - minimalna cena to 35,84 PLN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 06 Lut 2016 16:18 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Ja mam jeszcze pytanie, które jest wróżeniem z fusów, ale czy ktoś wie czy będę mógł kupić 6 biletów Warszawa Gdańsk w cenie superpromo, czy takiej ilości biletów po 49 zł nie ma?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 06 Lut 2016 16:30 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Szansa jest. Teraz spróbowałem kupić bilety na tej trasie za 30 dni (pn 7 marca) i dwa przetestowane popołudniowe pociągi miały co najmniej 6 miejsc w superpromo. Problem może być w pociągach z największym obłożeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 07 Lut 2016 10:03 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2199
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Nie wiem czy zauważyliście ale w panelu klienta PKP powstała możliwość wymiany biletu na bilet tej samej destynacji bez straty na potraceniu! Bardzo fajna opcja własnie skorzystałem...
Widzę takze oprócz oczywistych korzyści jeden minus. Jesli drugi bilet jest droższy od pierwszego to nie dopłacamy różnice tylko ponownie płacimy cała kwotę. A wiadomo ile czasem sie czeka na zwrot kasy... Ale moim zdaniem zmiana bardzo na plus!
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
 
      
#187 PostWysłany: 07 Lut 2016 11:25 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@gruby_inversia, problem jest tylko taki, że zmienili też regulamin i teraz można wymieniać tylko na takie same lub dłuższe bilety wzdłuż dawnej trasy, a nie na dowolne jak było do tej pory.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 07 Lut 2016 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
gruby_inversia napisał(a):
Nie wiem czy zauważyliście ale w panelu klienta PKP powstała możliwość wymiany biletu na bilet tej samej destynacji bez straty na potraceniu! Bardzo fajna opcja własnie skorzystałem...

Jeszcze 2 tygodnie temu ta wymiana polegała na kupieniu nowego biletu i zwrocie za stary bez potrącania. Nie wiem czy coś się zmieniło od tej pory/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 07 Lut 2016 11:35 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2199
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Nie wiem jak było 2 tygodnie temu bo nie zauważyłem wtedy tego ? I tak uważam ze jest to spoko kiedyś trzeba było zwrócić bilet i kupić nowy, przynajmniej nie pamietam zeby była automatyczna możliwość zmiany?
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 18 Lut 2016 17:07 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Dobra zmiana ;) Bilety dla psa, na rower i na bagaż są wreszcie dostępne online.

http://www.intercity.pl/pl/biletdodatkowy.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 25 Lut 2016 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Trwają konsultacje społeczne odnośnie rozkładu jazdy 2016/2017 w Spółce PKP IC.

W terminie za 24.02-05.03 można wypełnić ankietę na stronie: http://rozkladjazdy.badanie.net/

"Chcemy także lepiej dopasowywać rozkłady jazdy do oczekiwań pasażerów. Już dziś nasza oferta na wielu liniach jest coraz bogatsza. Pracując nad nową siatką połączeń, korzystamy ze sprawdzonego narzędzia, konsultacji społecznych. Nawet najdrobniejsza wskazówka może być dla nas bardzo cenna" - Jacek Leonkiewicz, prezes zarządu PKP Intercity.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 25 Lut 2016 11:55 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
takie konsultacje prowadzone są od 3 edycji rozkładu jazdy, można coś wskórać ,z korektą jazdy ale wątpię by PIC brał pod uwagę propozycje kursowania pociągów całorocznych , niektóre te pociągi są na zamówienie MIR .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 25 Lut 2016 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1651
srebrny
Najlepsze jest pytanie, dlaczego decyduję się na podróże pociągami PIC'u. Bo są monopolistami? A PLK daje zaporowe stawki za dostęp do torów dla ewentualnych prywatnych przewoźników? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#194 PostWysłany: 09 Mar 2016 14:39 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
W Pendolino są numerowane miejsca w przedziałach dla rodzica z dzieckiem, ale rezerwując przez internet bilet normalny plus bilet ze zniżką 100% (cud, że w ogóle można to zrobić) nie jesteś automatycznie przydzielany do takiego przydziału. Jeśli wybierasz opcje "wskazane miejsce", to nie możesz wskazać takiego miejsca/miejsc dla 2 osób, więc pozostaje tylko ryzykowane oddzielne kupowanie biletu. I nie wiadomo, czy po przeładowaniu strony nie okaże się, że przedział jest już pełny. Przy zestawie 1+1 jest oczywiście duża szansa, że się uda, ale przy 1+2, 2+2, 2+1 może powstać problem.

Kolejny przykład na to, że system rezerwacji w Intercity jest fatalny...
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 09 Mar 2016 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Może fatalny, może nie. Ja zauważyłem znaczącą poprawę w porównaniu do lat ubiegłych. Zgłosiłeś taką sytuację do przewoźnika, czy tylko na forum się żalisz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 09 Mar 2016 14:48 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Heh, po ostatnim sformułowaniu nie będę odpowiadał. Nie żalę się, informuję innych, po to jest forum.
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 09 Mar 2016 14:51 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Jadąc w grupie zawsze wybieram konkretne miejsce, a później je kupuje. Wadą jest to, że oddzielnie wszystko muszę robić. Ale jest na to sposób - nowy bilet, rezerwacja wskazanego miejsca, wpisuję imię nazwisko podróżnego i klikam dalej. W następnym oknie wciskam "Zapłać później"
Operację powtarzam aż nie "zarezerwuję" sobie wszystkich potrzebnych miejsc. Jeśli widzę, że wszystkie miejsca są możliwe do kupna (w sensie, że nie wyskoczyło, że miejsce jest niedostępne), to po prostu idę opłacać każdą rezerwację z osobna. Działało zawsze bez pudła, rezerwacja wisi 15 min, więc jest 15 min na zarezerwowanie i opłacenie wszystkiego - to jest wystarczająco dużo czasu.

A jeśli któreś miejsce nie będzie dostępne, to albo poczekać 15 min, albo po prostu kliknąć, że jednak się rezygnuje i spróbować szczęścia na innych miejscach.

Może w ten sposób warto próbować brać te z przedziałami dla dzieci?
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#198 PostWysłany: 09 Mar 2016 15:00 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
@michzak

sposób się znajdzie, ale nie jest to niestety sposób dla "przeciętnego pasażera". Dziwne i szkoda, że nie można po prostu wybrać od razu kilku miejsc.
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 09 Mar 2016 15:02 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Ja jeżdżę pociągiem raz na parę miesięcy, ostatnio wychodzi, że rzadziej niż raz na pół roku, więc mogę zakwalifikować się jako przeciętny pasażer :D

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 09 Mar 2016 15:08 

Rejestracja: 22 Gru 2015
Posty: 150
przy próbie rezerwacji wskazanego miejsca w przedziale dla dzieci do 6 lat:
Cytuj:
Nieprawidłowa kombinacja klasy, wagonu, przedziału i/lub miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1362 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 69  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group