Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 28 Lip 2014 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 576
niebieski
raku napisał(a):
jas_wedrowniczek napisał(a):
tu sa średnie koszty:
Załącznik:
koszty.jpg

koszty turysty w Polsce
Załącznik:
koszty_pl.jpg



Mogę wiedzieć gdzie takie bajery można wygenerować?:)

http://www.eardex.com/index.php?language_code=EN

http://www.numbeo.com/common/

http://www.priceoftravel.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#62 PostWysłany: 28 Lip 2014 15:13 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
raku napisał(a):
jas_wedrowniczek napisał(a):
tu sa średnie koszty:
Załącznik:
koszty.jpg

koszty turysty w Polsce
Załącznik:
koszty_pl.jpg



Mogę wiedzieć gdzie takie bajery można wygenerować?:)

edit: już znalazłem:) http://www.eardex.com

Czyli jednak nie trivago ;)
dzieki za link
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 28 Lip 2014 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 576
niebieski
mathew77 napisał(a):
raku napisał(a):
jas_wedrowniczek napisał(a):
tu sa średnie koszty:
Załącznik:
koszty.jpg

koszty turysty w Polsce
Załącznik:
koszty_pl.jpg



Mogę wiedzieć gdzie takie bajery można wygenerować?:)

edit: już znalazłem:) http://www.eardex.com

Czyli jednak nie trivago ;)
dzieki za link

no nie ;-)
to jest bardziej szczegółowe : http://www.numbeo.com/cost-of-living/ci ... ity=Warsaw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 28 Lip 2014 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Moim zdaniem to dobre, ale odbiega czasem trochę od realiów, np. w porównaniu do znanych mi cen z Biedronki:

Markets [Edit] Avg. Srednio min w Biedronce
Milk (regular), (1 liter) 2.77 zł 2.50 2,39 za 3,2% w niektórych sklepach 2,19
White Bread (500g) 2.87 zł 2.50 1,60
Eggs (12) 7.96 zł 6,83 3,49 za 10 szt
Water (1.5 liter bottle) 2.03 zł 2.00 69 gr
Bottle of Wine (Mid-Range) 25.00 zł od 7 zł, może nie "middle", tylko "middle middle class"
Domestic Beer (0.5 liter bottle) 3.09 zł od 1,5 zł, warka od 2 zł / szt, lech, żubr czy tyskie w 4/6 pakach od 2,17 zł / szt


I tak dalej...
Podobnie to wygląda dla innych krajów.
W tanich dyskontach ceny są niższe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 28 Lip 2014 18:45 

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 181
Loty: 57
Kilometry: 99 151
Pewnie, nie ma tam najniższych cen. Narzędzie nie jest perfekcyjne. Jednak pozwala użytkownikowi wyobrazić jaki jest szacunkowy poziom cen poszczególnych, najbardziej popularnych dóbr konsumpcyjnych.

Pamiętaj, że takie strony są tworzone przez użytkowników. Wyniki są pewnie uśredniane lub brana jest mediana. Możesz dołożyć swoją "cegiełkę", aby ulepszyć rezultaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 28 Lip 2014 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 419
Kilometry: 793 822
srebrny
Japonka76 napisał(a):
:lol: Widzę, że wszyscy zaczęli się licytować i wyszukiwać ofert, jakby to był ich pierwszy raz. To takie ekscytujące. Ale...
Pierwszy wyjazd nie powinien być w wersji "bida", że szczypiemy się na wszystko i tylko pozostanie żal, że nas nie stać na atrakcje. Tysiące kilometrów przelecianych i nic zobaczone. Liczymy tu przelot, spanie i jedzenie, a atrakcje kosztują najwięcej. Wejścia do muzeów, parków narodowych, oceanariów, etc.
Po za tym wycieczka ma być w lutym. W Polce może być wtedy -20 stopni, ale na Sycylii może być wtedy raptem 5 i lać cały czas.
Ja zaczęłabym od wybrania kierunku, gdzie jest największe prawdopodobieństwo dobrej pogody. Można spędzić dzień w porcie z butelką wina i własnymi kanapkami. Gdy leje i wieje, trzeba się gdzieś schronić. A każda knajpa to wydatek.
Zwiedzanie w smugach deszczu też jest urokliwe, ale bardziej kosztowne. Ale i siedzenie na kwaterze i popijanie łyskacza też jest fajne. :D


Kurczę, ubiegłaś mnie! Chciałam dokładnie w tym stylu podsumować temat. Wersja "bida" i spanie w namiocie na dzikiej plaży, jeden posiłek czyli bagieta popijana najtańszym winem oraz zwiedzanie w stylu, gdzie nas nogi doniosą, tam dojdziemy, bo na komunikację szkoda. Prawdopodobnie wtedy dałoby się zamknąć w kwocie mniejszej niż 1000 zł;-) No i wersja "na bogato, ale dalej budżetowo" czyli tani hotel z dwoma posiłkami (obojętne czy przyrządzanych samemu, czy w cenie hotelu) i zwiedzenie chociaż kilku atrakcji do których uda się dotrzeć komunikacją miejską, bo wynajęcie auta jednak sporo kosztuje (ubezpieczenie, paliwo). O wieczornym piwie/wódce/drinku nie wspomnę. I tu bym oszacowała koszty w granicach 1500 zł na osobę.

W sumie Dareksowi w tym temacie trochę się oberwało ode mnie. Ale wierzcie mi, nie chciałam źle. Według mnie niektórzy z was nakręcają się zbyt mocno licytując, że można taniej. Że ja kupiłem za tyle, że wynająłem auto za 22 euro na 3 dni, nie wspominając, że było to 3 lata temu. Dajecie tym samym Dareksowi złudną nadzieję, że on też tak będzie miał. A to nieprawda.
Południe Europy, a zatem i Wyspy Kanaryjskie to nie są kraje tanie. Kasa leci szybko. Nie zawsze mamy hotel obok najtańszego supermarketu. Co więcej, zazwyczaj te najtańsze dyskonty są na obrzeżach miast. Nie mając samochodu nie dojedziemy do nich i zmuszeni jesteśmy przepłacać w kurortowych sklepach. A czasem po prostu, po 4 dniach jedzenia kebabów nasz żołądek się zbuntuje i zapragniemy zjeść zwyczajny obiad. Czasem pójdziemy promenadą i dziewczyna tęsknie popatrzy na zakochane pary pijące kolorowe drinki w koktajl-barach. No i wtedy unosimy się ambicją i fundujemy dziewczynie coś lepszego niż ciepłe piwo z marketu. Dareks pisał jeszcze o wspomnieniach z wakacji. A skoro to ich pierwsze wakacje, to szkoda by dziewczyna zapamiętała z nich tylko skąpstwo narzeczonego;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 28 Lip 2014 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Wiem, że nie chciałaś źle.
I masz rację, że jak ktoś tego nie czuje, to raczej na siłę nie ma co się pchać na nieznane wody.
Wszystko można obczaić taniej, ale nie każdy sobie z tym poradzi.
Ale też i nie przesadzaj, bo Lidle i Mercadony są wszędzie, w necie łatwo sprawdzić odległość od hotelu, piwko z lodówki nie jest ciepłe, a takich krewetek jak w Hiszpanii nie uświadczysz nawet za 1000 zł w Polsce.
Z cebulką i czosnkiem pół kilo tego luksusu przyrządzisz sobie za 5 euro.
Piszesz o marzeniu zjedzenia zwyczajnego obiadu. A w Polsce to jadasz zawsze w restauracji?
Kupujesz świeże produkty i gotujesz jak w domu, to chyba nie jest jakaś szczególna krzywda.

Moim zamiarem było nakręcenie pozytywnie paru osób.

Czy naprawdę podróżowanie to musi być obżerka w drogiej restauracji przy plaży???
Nie można trochę pochodzić czy pojeździć autobusem?

Dla mnie ta Teneryfa w lutym była jednym z pierwszych wypadów "europejskich", zmierzenie się z mitem, że "gdzie ojro tam tojro".
Na wszelki wypadek wziąłem wtedy 5-gwiazdkowy hotel na pierwsze 3 noce, a na kolejne 4 - najtańszy apartament.
Bardzo potem żałowaliśmy tego hotelu (Mediterranean Hotel Playa de las Americas), wewnątrz 90% to emeryci, niczego ciekawego nie uświadczyliśmy.
Apartamenty dały nam swobodę wyboru posiłków, więcej prywatności i mnóstwo oszczędności.
Od tego czasu odwiedziłem Hiszpanię około 10 razy, bo to najtańsza miejscówka.
Nie kręci mnie droga Francja, kręcą Włochy (też mają Lidla), ale jednak trochę drożej wychodzą (głownie hotele, no może poza niedrogim Rzymem).
Te hiszpańskie apartamenty to raj dla studentów i innych turystów ze skrajnie niskim budżetem.
Chociaż jak komuś zależy tylko na żarciu i piciu, bez problemu znajdzie na kwiecień/maj hotele z All Inclusive w cenie około 100/noc.
Tym razem niestety tylko na kontynencie (np. w lloret), ale skoro obiad najważniejszy, to tam jest wszystkiego "dla żołądka" do bólu.

Chociaż znowu zgadzam się z Tobą w kwestii, że na pierwszy wypad takie sknerstwo to niekoniecznie.
Poza tym nie każdemu musi się coś takiego podobać, ale w końcu ta dziewczyna Dareksa chyba umie czytać i słuchać.
W każdym razie da się i może być przyjemnie, wszystko zależy od dobrego przygotowania, oczekiwań i nastawienia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 28 Lip 2014 21:51 

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 59
Dziękuje wszystkim za wskazówki i rady .
Podsumowanie to mnie dotarło i rozumiem że jak komuś się udało spędzić wczasy bardzo tanio to nie koniecznie a raczej na pewno mi się to za pierwszym razem nie uda, lepieju założyć że wyjazd wyniesie więcej i na koniec miło się zaskoczyć jeśli coś zostanie niż zakładać że zwiedzę wszystko na parę złotych
Dlatego też gdzie ostatecznie polecę zależy od tego ile jeszcze odłożę i co uda mi się ciekawego natrafić .
Zdaje sobie sprawę że to właśnie atrakcje zależności od miejsca mogą wynieść najwięcej , ale ja nie nastawiam się na zwiedzenie i korzystanie wszystkiego co jest godne uwagi a nawet i więcej .
Dla mnie i mojej dziewczyny liczy się fakt że może zabrzmi to jak banał ale że będziemy mieli okazje wyjechać po raz pierwszy poza granice naszego kraju , zwiedzać i poznać nowie miejsca .
Mieliśmy już kilka wypadów tylko w kraju gdzie założeni były różne i nie zawsze najlepiej wspominaliśmy wakacje gdzie aktywnie korzystaliśmy z atrakcji danego miejsca .
Oczywiście nie mówię że nie warto zwiedzać , wynajmować i korzystać z tego co oferuje miejsce naszego pobytu , mam na myśli tylko to że dla mnie i mojej dziewczyny nawet piesze spacerowanie po obcym mieście , plaży jest już ciekawo atrakcja zresztą pewnie nie tylko dla nas .
Nie zakładałem że cały pobyt spędzimy na jeżdżeniu po prawie całym kraju i jedzeniu tylko w restauracjach na pewno wybralibyśmy kilka miejsc nie koniecznie dalekich i drogich .
Ogólnie dziękuje nawet Tobie elwirka bo trochę zmieniłaś moje myślenie odnośnie wyjazdu i kosztów z nim związanych , może w trochę nie zbyt przyjazny sposób ale ważne że efekt jakiś jest . ;)
To nie pozostało mi nic więcej jak z rozwagą szukać tanich lotów do niedrogich miejsc, a jeśli już coś zarezerwuje to szukać informacjo żeby jak najlepiej spędzić ten wyjazd .
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 28 Lip 2014 23:16 

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 181
Loty: 57
Kilometry: 99 151
dareks1990 napisał(a):
Dziękuje wszystkim za wskazówki i rady .
Podsumowanie to mnie dotarło i rozumiem że jak komuś się udało spędzić wczasy bardzo tanio to nie koniecznie a raczej na pewno mi się to za pierwszym razem nie uda, lepieju założyć że wyjazd wyniesie więcej i na koniec miło się zaskoczyć jeśli coś zostanie niż zakładać że zwiedzę wszystko na parę złotych


Bardzo dobre podejście.

Jeszcze dodam wskazówkę od siebie. Starajcie się wchodzić do knajp tam gdzie jest najwięcej lokalnych. Na pewno będzie smacznie, miło i duża szansa że tanio. W typowo turystycznej Teneryfie może to być trudne, ale kto wie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 29 Lip 2014 08:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
elwirka napisał(a):
Czasem pójdziemy promenadą i dziewczyna tęsknie popatrzy na zakochane pary pijące kolorowe drinki w koktajl-barach. No i wtedy unosimy się ambicją i fundujemy dziewczynie coś lepszego niż ciepłe piwo z marketu. Dareks pisał jeszcze o wspomnieniach z wakacji. A skoro to ich pierwsze wakacje, to szkoda by dziewczyna zapamiętała z nich tylko skąpstwo narzeczonego;-)
Ale zawsze potem może napisać książkę "Jak stracić dziewczynę w 7 dni na wakacjach", która zostanie bestselerem. A potem Dareks będzie już bogaty i będzie jeździł tylko na wypasione wakacje :D
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 29 Lip 2014 08:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 126
Loty: 19
Kilometry: 36 462
dareks1990 napisał(a):
To nie pozostało mi nic więcej jak z rozwagą szukać tanich lotów do niedrogich miejsc, a jeśli już coś zarezerwuje to szukać informacjo żeby jak najlepiej spędzić ten wyjazd .


I wygląda na to, że warto było trochę powałkować ten temat, bo kolega przeszedł z postawy "słyszałem, że można tanio więc pokażcie mi jak, najlepiej wyłóżcie wszystko na srebrnej tacy" do "wiem, że da się tanio, ale muszę SAM nad tym popracować" i chyba o to tutaj chodzi :)

Powodzenia w organizowaniu wycieczki, mam nadzieję, że będzie udana! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 29 Lip 2014 13:56 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
A jak w końcu trafisz na Kanary to napisz czy się podobało i czy przymierałeś głodem :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 29 Lip 2014 14:08 

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 59
ok napiszę może nawet jeszcze w trakcie pobytu będę pisał o wysłane jakiejś symbolicznej kwoty na jedzenie :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 29 Lip 2014 15:13 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 67
Loty: 51
Kilometry: 88 379
dareks1990 napisał(a):
ok napiszę może nawet jeszcze w trakcie pobytu będę pisał o wysłane jakiejś symbolicznej kwoty na jedzenie :lol:


Kolego,
w Twoim wieku tydzień to można przeżyć miłością się karmiąc.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 31 Lip 2014 14:31 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
Taki dowcip a propos (mam nadzieję, że nikogo nie urazi :-):
Młode małżeństwo, tuż po ślubie. Żona pyta ukochanego "Jak my to będziemy żyć, tak mało zarabiasz", mąż odpowiada "Nie bój nic, będziemy żyć miłością". Następnego dnia wracając z pracy widzi swoją żonę zjeżdżającą po poręczy, wybiegającą po schodach i ponownie zjeżdżającą w dół i tak w kółko. "Kochanie co ty robisz" pyta zaskoczony. Ona odpowiada "Misiu obiad Ci podgrzewam".

Pozdrowienia :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 31 Lip 2014 14:36 

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 59
Witam akurat teraz są dobre ceny do Budapesztu .
Myślałem o wyjeździe na 2 dni od 12,11,2014 do 14,11,2014 .
Rozglądałem się już za jakimś hotelem
znalazłem taki
https://www.airbnb.pl/rooms/2261718?che ... s=2&s=BkeG
chyba w nie najgorszym miejscu ?
Pytanie czy warto jechać na 2 dni ? i ktoś pisał że z polecenia na airbnb jest zniżka może kogoś polecić ?
Ps. przepraszam że nie na tema ale za radą Don_Bartoss chce spróbować swoich sił z pierwszym wyjazdem .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 31 Lip 2014 14:43 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
Budapeszt super. Warto jechać (lecieć?) nawet na dwa dni. W zeszłym tygodniu spałem w:
http://www.booking.com/hotel/hu/r6-apar ... f9e;dcid=2
Fajny, świetna lokalizacja. Jak chcesz to wyśle Ci maila do właścicielki, na pewno będzie taniej bezpośrednio zarezerwować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 31 Lip 2014 14:45 

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 59
kubap1 napisał(a):
Budapeszt super. Warto jechać (lecieć?) nawet na dwa dni. W zeszłym tygodniu spałem w:
http://www.booking.com/hotel/hu/r6-apar ... f9e;dcid=2
Fajny, świetna lokalizacja. Jak chcesz to wyśle Ci maila do właścicielki, na pewno będzie taniej bezpośrednio zarezerwować.

ok wyślij
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 31 Lip 2014 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 126
Loty: 19
Kilometry: 36 462
dareks1990 napisał(a):
Witam akurat teraz są dobre ceny do Budapesztu .
Myślałem o wyjeździe na 2 dni od 12,11,2014 do 14,11,2014 .
Rozglądałem się już za jakimś hotelem
znalazłem taki
https://www.airbnb.pl/rooms/2261718?che ... s=2&s=BkeG
chyba w nie najgorszym miejscu ?
Pytanie czy warto jechać na 2 dni ? i ktoś pisał że z polecenia na airbnb jest zniżka może kogoś polecić ?
Ps. przepraszam że nie na tema ale za radą Don_Bartoss chce spróbować swoich sił z pierwszym wyjazdem .


Po pierwsze to nie jest hotel, tylko apartament wynajmowany od prywatnej osoby.
Po drugie na airbnb za zarejestrowanie się z czyjegoś kodu polecającego jest 19 euro do wykorzystania. Jak już się zarejestrujesz i podasz swój link polecający komuś innemu to dostaniesz za to także pieniądze do wykorzystania, ale dopiero gdy ta osoba zarezerwuje i skorzysta z noclegu.
Tu wątek, w którym możesz się podpiąć do łańcuszka poleceń -> airbnb-kod-referencyjny-19euro-na-start,81,13423&p=422979&hilit=airbnb#p422979
A po trzecie - staraj się więcej używać wyszukiwarki, bo tematów chociażby na temat Budapesztu i Airbnb jest całkiem sporo :)

Czy warto jechać? Pewnie, Budapeszt to świetne miasto i łatwe do ogarnięcia na pierwszy raz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 31 Lip 2014 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 576
niebieski
to mieszkanko bez znizek ok. 200zł w takiej cenie znajdziesz hoteli sporo
Ja to bym poszedł już w sieciowe, pkt, statusy itp.. w Twoich datach:
Załącznik:
ibis.jpg
ibis.jpg [ 41.25 KiB | Obejrzany 457 razy ]

inny przykład 4* przy głównej stacji kolejowej
Załącznik:
goldenpark.jpg
goldenpark.jpg [ 53.23 KiB | Obejrzany 457 razy ]


Ostatnio edytowany przez jas_wedrowniczek, 31 Lip 2014 20:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group