Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 27 Lip 2014 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Andaluzja to cudowne miejsce dla każdego, o ile masz wypożyczone auto.
Waszyngton rozgrzał mnie do czerwoności : oczarowani-brazylia,212,48591&p=395366&hilit=torremolinos#p395366
Ale jest tego na forum dużo więcej.
Ja też tam byłem, trochę niedoinformowany, bardzo mi przypadły do gustu Buenalmadena (np. fajna Marina w arabskim stylu) i Fuengirola, okoliczne wioski w górach rozpostartych nad wybrzeżem. Jest Lidl i masa apartamentów. Do tego ten klimat wakacji na plażach. Warto.
Chociaż sama Malaga nijak mi nie przypadła do gustu, wprawdzie nie przykładałem się za bardzo, tylko zwiedzanie z auta.
Ot, typowe hiszpańskie miasto w wąskimi uliczkami zapchanymi pojazdami. Ale na pewno wiele przegapiłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#22 PostWysłany: 28 Lip 2014 06:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
radar napisał(a):
Droga Elwirko!

A ja chłopakowi chętnie pomogę!

Leżę unieruchomiony jeszcze 2 tygodnie to zrobię coś pożytecznego ;)

Pozdro



Pomagaj, ja nie bronię. A Dareks będzie wydziwiał: "słyszałem, że Malaga brzydka"! I to napisał człowiek, który nie był nigdy za granicą. Wmawiacie mu tę Malagę, a on jednak chyba wybierze Maltę, bo na forum przeczytał relację, że da się tam pojechać za 1000 zł we dwójkę.

Moim skromnym zdaniem, człowiek 24-letni (bo jak sądzę 1990 to jego data urodzin), który nie wie gdzie chce jechać powinien zostać w domu i trzymać się dalej spódnicy mamusi. On jeszcze nie dojrzał do samodzielnego podróżowania. Jego wpis na forum, "mam 500 zł wymyślcie mi zimową wycieczkę w ciepłe kraje na tydzień z hotelem, jedzeniem i atrakcjami" po prostu drażni. Człowiek, który nie potrafi znaleźć podstawowych rzeczy w necie będzie miał problem z ogarnięciem samodzielnej podróży. I ciekawa jestem, czy jeśli po trzech dniach napisze (oczywiście z błędami): "Skończyła mi się kasa, pomóżcie! Przecież twierdziliście, że 120 euro wystarczy!" czy wtedy będziecie tacy chętni do pomagania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 28 Lip 2014 07:00 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 144
A ja myśle że powinien zacząć od czegoś Tropikalnego.....

http://www.tropical-islands.de/pl/atrak ... ropikalna/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 28 Lip 2014 08:03 

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 59
elwirka nie wiem o co Ci chodzi ... Jestem ciekaw czy Ty planując pierwszy wyjazd też wszystko wiedziałaś?
Nigdy nie miałbym pretensji do osób z forum że ktoś mi źle oszacował wyjazd błagam Cię za kogo Ty mnie masz. A wracając do tej "sukienki mamusi "to już od kilku lat jestem samodzielny finasowo. Jeszcze raz powtarzam że kwota padna jest kwotą przykładowo. Napisze dokładnie moją sytułacje.
Na chwilę obecną mam odłożone 1000 zł przeznaczone na wyjazd cały czas pracuje i nie wiem ile dokładnie jeszcze odłożę ale kolejne 1000 zł napewno.
Nawet jeśli zabraknie mi pieniędzy na wakacjach to mam zaoszczędzone pieniądze na inny cel niż wakacje do których mam dostęp za pośrednictwem karty płatniczej.
Wracając do Malagi to skąd mogę wiedzieć jeśli tam nie byłem jak tam jest? Rozumiem że Ty wiesz dokładnie jak jest w miejscu którym jeszcze nie byłaś?
Dlatego czytam opinie innych żeby poznać opinie innych o danym miejscu.
Dlaczego jestem zainteresowany Malto, ponieważ bardzo dużo osób mówi tam po angielsku a to jedyny język obcy w którym się dogadam.
Malta ma dobrze rozwinięto komunikacji (mam na myśli autobusy )cena bilety tygodniowego kosztuje ok 10 euro.
Malta jest niewielka dlatego przez okres 7 dni byliśmy w stanie sporo zobaczyć.
Zaoszczędzone pieniądze będę mógł wydać na inne atrakcje tego miejsca.
Oczywiście nie oznacza to że jestem zainteresowany tylko Malto szukam też inych miejsc które mógłbym wybrać gdyby okazało się że nie ma tanich lotów na malte albo trafił się tani lot w ciekawe i przystępne miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 28 Lip 2014 08:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
dareks1990 napisał(a):
czytałem trochę o maladze i podobną jedną z najmniej urokliwych miast w hiszpani?
Czytają relację z Malty jestem coraz bardziej przekonany do tego miejsca tylko przeglądając oferty lotów jest bardzo mało.


No przecież sam to napisałeś;-) Nie byłeś w Maladze, ale wiesz, że najmniej urokliwe. Ja byłam i wiem, że tak nie jest.
Jedź na Maltę. Tylko potem nie płacz, że nikt cię nie ostrzegał, bo ty chciałeś w ciepłe kraje, a na Malcie w lutym zimno i pada;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 28 Lip 2014 08:32 

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 59
elwirka nie będę odpowiadać na Twoje ataki bo cała nasza rozmowa jest bezproduktywna . Jeśli ktoś ma jakieś propozycje to napewno rozważę. Jeśli nie to i tak się dużo dowiedziałem. Za wszystkie informacje dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 28 Lip 2014 09:16 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
Rozważ wyspy Kanaryjskie. Luty to fajny czas by tam się nieco poopalać, a i doloty mogą być atrakcyjne bo z Modlina ryanairem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 28 Lip 2014 09:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
dareks1990 napisał(a):
planujemy wyjazd najlepiej w lutym lub marcu gdzieś gdzie jest ciepło .
Myślałem nad : malta . maroko , sycylia z nastawienie na malte ..

Ciepło w lutym-marcu to z tych wymienionych krajów, to tylko Maroko.
Na Malcie może być zimno w tym terminie. Na Sycylii w lutym też nie ma upałów.
1000 zł na tydzień wraz z przelotem dla osoby bez doświadczenia to nie lada wyzwanie :o ale spokojnie do zrobienia.
Zacznij już teraz szukać biletów i noclegów.

ps. Nie ma czegoś takiego, że jak jednym udaje się polecieć za 100 zł i mieszkać w hotelu za 0 zł to każdemu też tak się uda. To kwestia doświadczenia, układów, pomysłów, koneksji, wypracowanych upustów i bonusów. 8-)
_________________
Ιαπόνκα76


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 28 Lip 2014 09:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 28 Lip 2014 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
kubap1 napisał(a):
Rozważ wyspy Kanaryjskie. Luty to fajny czas by tam się nieco poopalać, a i doloty mogą być atrakcyjne bo z Modlina ryanairem


Bardzo proszę, rozpisz mi kalkulację wydatków na Wyspy Kanaryjskie z Modlina w lutym na tydzień. Mam tysiąc, w pół roku odłożę drugi. Zabieram dziewczynę ze sobą. Ale żeby w tym było wszystko: hotele, jedzenie, transport i atrakcje. Mimo szczerych wysiłków sama nie potrafię tego zrobić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 28 Lip 2014 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 633
niebieski
dareks, jak nie masz większego doświadczenia w podróżowaniu to będziesz oczarowany zarówno Maltą, jak i Malagą. Oba miejsca są cudowne w porównaniu do polskiej szarzyzny. Za 500 zł na osobę jesteś w stanie tam przeżyć ale nie licz na luksusy, bo tyle to można równie dobrze wydać w jeden dzień stołując się w knajpach, czy tez korzystając z atrakcji typu park wodny itp. gdzie sama wejściówka może kosztować kilkadziesiąt Euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 28 Lip 2014 11:30 

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 59
Zdaje sobie sprawę że wyspy kanaryjskie za 2 tys. dla 2 osób może być niewykonalne.
Wiec wybiorę coś z miejsc na które mnie stać czyli ( Malta , Malaga lub Sycylia )
Na razie nie skorzystam z oferty Don_Bartoss i radar mimo że jest korzystna .
Poczekam jeszcze trochę może trafi się jakiś tani przelot do ww. miejsc mam nadzieje że jeśli nic się nie trafi to uda mi się kupić bilety na Malagę w podobnej cenie .
Mam jeszcze jedną pytanie wiem że radar podawał cenę wypożyczenia auta ale czy wartą wynajmować auto dla 2 osob czy może taniej będzie podróżować komunikacją miejska ?
a może wypożyczyć skuter ?
Jedyne mam obawy odnośnie Malagi i Sycylii to bariera językowa .
Jak z dogadaniem się po hiszpańsku lub włosku za pomocą tylko i wyłącznie słownika ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 28 Lip 2014 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 633
niebieski
W większości miejsc spokojnie dogadasz się po angielsku. Ja np po hiszpańsku znam może z 5 słów, a zjechałem ten kraj wzdłuż i wszerz bez większych problemów. Co do auta to wszystko zależy od tego jak dużo i po jakim terenie chcesz podróżować. Jak chcesz np zwiedzać miasta to ruch uliczny w krajach śródziemnomorskich może Ci sprawić sporo kłopotów. Parkowanie to czasami koszmar. Jak nie planujesz przemieszczać się na dużych dystansach albo jeździć do miejsc trudno dostępnych komunikacją miejską to sobie odpuść samochód.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 28 Lip 2014 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
dareks1990 napisał(a):
Zdaje sobie sprawę że wyspy kanaryjskie za 2 tys. dla 2 osób może być niewykonalne.


A niby czemu niewykonalne?

Bilety z Modlina na Kanary można upolować od 400 zł na osobę. Mamy więc 800.
Fajny apartament z basenem na 7 dni/6 nocy znajdziesz spokojnie od 90 funtów, tu przykład Fuerteventura na luty: 91 funtów, 500 zł
czyli jest 1300. jakaś stówka na autobusy, wciąż zostaje prawie 100 zł dziennie na jedzenie - zaopatrując się w Lidlu czy Mercadonie, za 25 euro masz naprawdę wypasione zakupy.

Da się ? Oczywiście, że tak. Tyle, że to nie jest biuro podróży, trzeba trochę poszukać, poczekać aż stanieją bilety, dopasować tanie przeloty do ofert hotelowych, to taka wciągająca zabawa w poszukiwania, przygotowania - dla wielu to ciekawsze, niż sam pobyt ;-)

Załączniki:
ScreenShot604.jpg
ScreenShot604.jpg [ 56.58 KiB | Obejrzany 1201 razy ]
ScreenShot603.jpg
ScreenShot603.jpg [ 127.05 KiB | Obejrzany 1213 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
radar lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 28 Lip 2014 12:16 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
Jak powyżej. W zeszłym roku w lutym właśnie bilety przez Barcelonę (do Girony-pociąg-Barca-Lanzarotte, powrót Santiago de Comp. bergamo Krak) wyszły mi na głowę po ok 300. Tyle że chwilę czekałem i szukałem połączeń. Tydzień na miejscu w apartamencie grosze ( Los Tulipanes cena za 7 nocy PLN 657 na booking.com) znajdziesz jeszcze taniej. W apartamencie kuchnia i ceny wyżywienia spadają na łeb na szyję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 28 Lip 2014 12:23 

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 59
jobi napisał(a):
dareks1990 napisał(a):
Zdaje sobie sprawę że wyspy kanaryjskie za 2 tys. dla 2 osób może być niewykonalne.


A niby czemu niewykonalne?

Bilety z Modlina na Kanary można upolować od 400 zł na osobę. Mamy więc 800.
Fajny apartament z basenem na 7 dni/6 nocy znajdziesz spokojnie od 90 funtów, tu przykład Fuerteventura na luty: 91 funtów, 500 zł
czyli jest 1300. jakaś stówka na autobusy, wciąż zostaje prawie 100 zł dziennie na jedzenie - zaopatrując się w Lidlu czy Mercadonie, za 25 euro masz naprawdę wypasione zakupy.

Da się ? Oczywiście, że tak. Tyle, że to nie jest biuro podróży, trzeba trochę poszukać, poczekać aż stanieją bilety, dopasować tanie przeloty do ofert hotelowych, to taka wciągająca zabawa w poszukiwania, przygotowania - dla wielu to ciekawsze, niż sam pobyt ;-)

Myślałem że tak jak pisała elwirka w podanym budżecie nie da się .
będę przeglądać oferty lotów na pewno przeglądać też będę oferty na teneryfę może akurat coś się trafi.
Jeszcze raz dziękuje za wszystkie rady .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 28 Lip 2014 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Ja zabieram 2-3 każdego roku kogoś z rodziny do Hiszpanii. W kwietniu lub w maju (jak się uda to wrzesień-październik), na 3-4 dni.
Czemu akurat tak? Bom biedny a rodzina ma jedyną szansę zobaczyć coś więcej, niż sąsiadów ;-)
Prawie zawsze mieliśmy dużo słońca.

Bilety po 100-200 zł na głowę (Barcelona, Girona), często z jakimiś kuponami.
Za apartament w hotelu płaciłem od 50 euro (Europa Apartaments w Blanes) do 200 funtów w opcji All Inclusive (Samba Hotel LLoret, 4 dni, 3 osoby).
Wyjazdy zawsze mieściły mi się w budżecie 1000-1200 zł na 2-3 osoby. W tym często z wypożyczonym autem.
Rekordowo tani wypad miałem na Majorkę w październiku 2012 (@XL_Domenico - jeszcze raz dziękuję).
Wypożyczenie nowiutkiego Focusa kosztowało dokładnie 22 euro na 3 doby, 4-gwiazdkowy apartament (3 pokoje, w tym jeden oszklony z 3 stron, zawieszony na skale, wokoło wszędzie morze) z wyżywieniem HB, wino podawane przez kelnara butelkami w cenie - kosztowała 2 Euro/osoba/doba.

Ale to nie ja decydowałem, kiedy jadę ani dokąd dokładnie się udam - decydował Ryanair i Travelrepublic.co.uk (na przykład) ;-)

Tu mała dygresja - auto wypożyczysz taniutko, jeśli weźmiesz je na 3 doby. Tylko wtedy w większości wypożyczalni jest opcja pobrania i odddania z pełnym bakiem, nie płaci się w wypożyczalni za pełny bak paliwa. Stąd moja skłonność do wypadów 3-dniowych ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 28 Lip 2014 12:49 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
tak jak pisze jobi, Hiszpania jest tania i dużo połączeń. Ale w okresie polskiej zimy półwysep Iberyjski nie oferuje nadmiernych przyjemności. Zgadzam się że prędzej Maroko, choć tam też chłodnawo. Izrael także ok.

-- 28 Lip 2014 11:50 --

100E bez wielkiego wysiłku już teraz wyskakuje z Modlina
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 28 Lip 2014 12:53 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 67
Loty: 51
Kilometry: 88 379
jobi napisał(a):
dareks1990 napisał(a):
Zdaje sobie sprawę że wyspy kanaryjskie za 2 tys. dla 2 osób może być niewykonalne.


A niby czemu niewykonalne?

Bilety z Modlina na Kanary można upolować od 400 zł na osobę. Mamy więc 800.
Fajny apartament z basenem na 7 dni/6 nocy znajdziesz spokojnie od 90 funtów, tu przykład na 18 lutego Fuerteventura: 91 funtów, 500 zł
czyli jest 1300. jakaś stówka na autobusy, wciąż zostaje prawie 100 zł dziennie na jedzenie - zaopatrując się w Lidlu czy Mercadonie, za 25 euro masz naprawdę wypasione zakupy.

Da się ? Oczywiście, że tak.



Możliwości jak widzisz jest wiele.
Na dziś nie widzę biletów za 400, są za 560. Może będzie taniej.
Z samochodu można oczywiście zrezygnować jednak dużo możliwości wtedy tracisz (szczególnie na Teneryfie).
Na Fuercie bez auta łatwiej.
Angielski w zupełności wystarcza, nie trza znać hiszpańskiego.
Wyjątkiem jest miasto Arzachena na Sardynii ;) Tam angielskiego nie zna nikt

-- 28 Lip 2014 11:58 --

jobi napisał(a):
Ja zabieram 2-3 każdego roku kogoś z rodziny do Hiszpanii. W kwietniu lub w maju (jak się uda to wrzesień-październik), na 3-4 dni.
Czemu akurat tak? Bom biedny a rodzina ma jedyną szansę zobaczyć coś więcej, niż sąsiadów ;-)
Prawie zawsze mieliśmy dużo słońca.

Bilety po 100-200 zł na głowę (Barcelona, Girona), często z jakimiś kuponami.
Za apartament w hotelu płaciłem od 50 euro (Europa Apartaments w Blanes) do 200 funtów w opcji All Inclusive (Samba Hotel LLoret, 4 dni, 3 osoby).
Wyjazdy zawsze mieściły mi się w budżecie 1000-1200 zł na 2-3 osoby. W tym często z wypożyczonym autem.
Rekordowo tani wypad miałem na Majorkę w październiku 2012 (@XL_Domenico - jeszcze raz dziękuję).
Wypożyczenie nowiutkiego Focusa kosztowało dokładnie 22 euro na 3 doby, 4-gwiazdkowy apartament (3 pokoje, w tym jeden oszklony z 3 stron, zawieszony na skale, wokoło wszędzie morze) z wyżywieniem HB, wino podawane przez kelnara butelkami w cenie - kosztowała 2 Euro/osoba/doba.

Ale to nie ja decydowałem, kiedy jadę ani dokąd dokładnie się udam - decydował Ryanair i Travelrepublic.co.uk (na przykład) ;-)

Tu mała dygresja - auto wypożyczysz taniutko, jeśli weźmiesz je na 3 doby. Tylko wtedy w większości wypożyczalni jest opcja pobrania i odddania z pełnym bakiem, nie płaci się w wypożyczalni za pełny bak paliwa. Stąd moja skłonność do wypadów 3-dniowych ;-)


Szacun jobi :) takich cen jeszcze nie osiągnąłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 28 Lip 2014 13:11 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
Tak patrząc na to co się dzieje w strefie Gazy, to może trochę po bandzie z Izraelem na pierwsze wakacje. Co prawda mogą być niezapomniane, ale.... Tym niemniej ceny 105E w lutym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 28 Lip 2014 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 576
niebieski
to i ja swoje 5 groszy....
Cena lotów to promile w stosunku do kosztów hoteli, jedzenie, piwa i innych ....
więc czy lot ma kosztować 200 zł czy 400 zł to prawie nie ma większego znaczenia.
Da sie tanio podróżować nawet w fajnych warunkach:
Załącznik:
koszty1.jpg
koszty1.jpg [ 43.08 KiB | Obejrzany 1116 razy ]

tu pierwszy lepszy przykład Fuerteventura
Załącznik:
koszty2.jpg
koszty2.jpg [ 41.56 KiB | Obejrzany 1116 razy ]


wyjazd dla dwóch osób na 7 dni (bez namiotu) w kwocie 1000 zł nie możliwy
ps.
relacje kolesia z tripu do Legolandu z Krakowa, koszt biletów to było 2% całości :lol:
http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne ... 3_dni.html


Ostatnio edytowany przez jas_wedrowniczek 28 Lip 2014 13:21, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group