Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 28 Mar 2015 20:24 

Rejestracja: 28 Mar 2015
Posty: 4
właśnie paszport mam bez odcisków, bo były podobno bardzo nieczytelne (wyrabiałam miesiąc temu), wizę wyrabiałam rok temu i musiałam parę razy przykładać ręce do tego czytnika więc trochę czasu mi to zajęło, ale w końcu się udało. Dlatego jest to kolejna rzecz która mnie stresuje, co będzie jeśli urzędnik na lotnisku się zdenerwuje i nie będzie mu się chciało kilka razy próbować ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#62 PostWysłany: 28 Mar 2015 20:29 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
pomysli sobie: o ja głupi nawet czytnika nie potrafię włączyć i powie do Ciebie: dziękuję, miłego pobytu! ;)

nie martw się tym kompletnie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 28 Mar 2015 20:37 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
drop napisał(a):
Lx13 napisał(a):
Wchodzę bo tak nie jest. Obserwacje mam z rożnych lotnisk. JFK, EWR, BOS, ORD, IAD, ATL, SFO, LAX w YUL, YYZ i w Irlandii podczas odprawy imigracyjnej do USA tez tak jest. Mam okazje obserwować to 2/3 razy w miesiącu od ponad 10 lat.


byłeś w USA ponad 250 razy? szacun!



Dziękuje, ale ja na to patrzę z innej perspektywy, wg mnie jestem/byłem poza USA 250 i więcej w sumie razy :)

Jesli ktokolwiek dziwi sie moim lekkim zdenerwowaniem w tym temacie to spieszę wyjaśnić. Wyprawa do USA, przekraczanie granicy i sam proces uzyskania wizy jest obarczony cała masa kretyńskich opowieści, głownie ludzi którzy maja coś na sumieniu i albo wjechać nie mogą, albo ich nie wpuszczają itp itd. Staram sie obalać mity. Przyznaje ze niektóre z powyższych wpisów mogą sie przydarzyć, ale jest to mniej niż jakiś tam promil wszystkich wjazdów do USA.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 16 Wrz 2015 15:27 

Rejestracja: 16 Wrz 2015
Posty: 3
Witam
Chce wybrać się do USA turystycznie i mam pytanie - mam kolegę który ma zieloną kartę i planuje się u niego zatrzymać - na wniosku o wizę mam podać jego adres czy lepiej nic nie mówić i podać adres jakiegoś hotelu?

Z góry Dziękuje za odpowiedź ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 17 Wrz 2015 22:51 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 26
Możesz podać adres kolegi, nie powinno mieć to znaczenia. Wg mnie nie ma się czym martwić jeśli powiesz im że masz powód aby wrócić do polski jak np. trwające studia czy pracę. Ogólnie dobrze jest wyluzować i nie stresować rozmową o wizę czy późniejszą kontrolą na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 18 Wrz 2015 04:28 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
najbezpieczniej podaj adres dowolnego hotelu, bo przeciez Ty PLANUJESZ dopiero gdzie sie zatrzymasz... Równie dobrze możesz podać adres centrum handlowego jako Twój kontakt.
Po co masz tłumaczyć, ze kolega nie przygotowuje dla Ciebie pracy...

Edit: literówka


Ostatnio edytowany przez drop, 18 Wrz 2015 15:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 18 Wrz 2015 11:23 

Rejestracja: 16 Wrz 2015
Posty: 3
Dziękuje za pomoc ;)
A czy jak już będę w samolocie i będę wypełniać deklarację to mam podać adres hotelu gdzie wcześniej nie robiłam rezerwacji?muszę zrobić rezerwację wcześniej przez neta chociaż nie będę się tam zatrzymywać?
Mam pracę w PL i jakie mam zabrać dokumenty do USA żeby udowodnić im że nie chce tam zostać na stałe? i czy mają to być przetłumaczone na ang przez tłumacza przysięgłego? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 18 Wrz 2015 12:45 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 26
starss, nic nie musisz udowadniać, chyba, że zaczną się sami domagać. Ja bym nic nie brał. W moim przypadku (2 razy) nikt tej deklaracji nawet nie czytał. Za 1 razem na lotnisku zapytali po co przyjechałem i co będę robił, to w 2 zdaniach streściłem im plan wycieczki, za drugim razem zapytali tylko w jakim celu przyleciałem i po sprawdzeniu odcisków, zrobieniu zdjęcia życzyli miłego pobytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 18 Wrz 2015 15:03 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
chyba nie zrozumieliście Jej pytania, Ona pyta o dokumenty przy składaniu wniosku o "wizę" a nie co robić na immigration, a to troche różnica...
Tak czy siak podejdź do tego z duuuzym luzem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 18 Wrz 2015 15:17 

Rejestracja: 16 Wrz 2015
Posty: 3
Dziękuje Wam wszystkim za pomoc ;) wrzucam na luzzz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: pierwszy raz do USA
#71 PostWysłany: 22 Maj 2016 17:46 

Rejestracja: 22 Maj 2016
Posty: 2
witam
pod koniec czerwca lece z mama do usa na lotnisko O`Hare i jest to moj piewszy lot :oops:
mam pare pytan...

lecimy z przesiadka Krakow --> Wieden , Wieden -> Chicago
miedzy lotami mamy 1,45 h czasu i nie ukrywam troche sie boje
lotniko wyglada na bardzo duze plus do tego dochodzi obcy jezyk malo czasu i stres zwiazany z pierwszym lotem...
Moze ma ktos jakies rady jak szybko sie odnaleźć i na co zwracac uwaga. ( lece austrian tu i tu ) :!:

Moja mama w ogole nie zna angielskiego -
czy moze ze mna podejść pod okienko i nie bedzie z tym zadnych problemow ?

Moja znajomosc angielskiego jest szczerze mowiac slaba , juz nauczylam sie chyba wszystkiego co moga mnie zapytac w Stanach :lol: :lol: ale czy ktos mogly podac o co najczesciej pytaja w samolocie ? :D

Prosze bardzo o pomoc :cry: :cry:


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Maj 2016 08:12, edytowano w sumie 1 raz
Pisownia , proszę o staranność. Poza tym , możesz kliknąć przycisk 'pomógł' pod postami w dowód wdzięczności :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 22 Maj 2016 20:02 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Na lotnisku z Krakowie nadasz bagaż od razu na miejsce i powinniście dostać karty pokładowe od razu na drugi lot. Dzięki temu w Wiedniu będzie należało tylko przejść na drugi lot - co w tym czasie jest do zrobienia bez większych problemów - tym bardziej że pewnie całość jest na jednym bilecie - i nawet gdyby (odpukać!) lot z Krakowa się opóźnił to przewoźnik musi się Wami "zaopiekować" i zapewnić kolejny lot.
Góra
 Profil Relacje PM off
uwagabolece lubi ten post.
uwagabolece uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 22 Maj 2016 20:13 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
Dokładnie tak jak poprzednik napisał. Bagaż zostanie nadany do Chicago, karty pokładowe powinniście dostać na lot Kraków - Wiedeń i Wiedeń - Chicago i w Wiedniu kierować się na transit
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off
uwagabolece lubi ten post.
uwagabolece uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 22 Maj 2016 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
...a w samolocie najczęściej pytają czego się napijecie i który posiłek wybieracie :)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
uwagabolece lubi ten post.
uwagabolece uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 22 Maj 2016 20:24 

Rejestracja: 22 Maj 2016
Posty: 2
A nie orientujecie sie moze Panstwo czy w Wiedniu wywoluja po nazwisku gdy ktos sie nie pojawi ? wiem ze na niektorych lotniskach tak wlasnie jest :?: :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 22 Maj 2016 20:40 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
Ogłaszają, to jest tzw. Final Call czyli ostatnie wezwanie. Wzywają po nazwisku, ale długo czekać na Was nie będą.
Po wylądowaniu w Wiedniu idziesz na Transit, potem wejdziesz do hali odlotów i tam szukasz monitorów, na tych monitorach będzie dużo różnych lotów. Odnajdujesz swój nr lotu oraz destination w tym przypadku Chicago i patrzysz z którego gate (bramki) będzie się odbywał boarding (wejście na pokład).
Także w 1h45m powinnaś się wyrobić, bo wystarczy przejść na Transit i znaleźć swoją bramkę
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off
uwagabolece lubi ten post.
uwagabolece uważa post za pomocny.
 
      
#77 PostWysłany: 22 Maj 2016 20:54 

uwagabolece napisał(a):
czy ktos mogly podac o co najczesciej pytaja w samolocie ?

Jeżeli jakimś cudem będziesz miała miejsce w rzędzie przy wyjściu awaryjnym, to na pytanie stewardessy "Do you speak English?" bez zastanawiania sie odpowiadaj "Jes, Aj du!" a potem kiwaj głową, kiedy pani będzie tłumaczyć jak zachowywać się w sytuacji awaryjnej. W przeciwnym wypadku stracisz komfortową miejscówkę.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
uwagabolece uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 22 Maj 2016 21:32 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Bardziej powinnaś być przygotowana na pytania US Border na lotnisku w Chicago.
Powinnaś zwrócić przede wszystkim uwagę na dokładne wypełnienie formularza, który dostaniesz w samolocie (dane osobowe, numer paszportu, miejsce pobytu z adresem etc).

Na lotnisku w Miami trafiłem na bardzo dokładnego latynosa, który się wkurzał na ludzi, bo mieli źle wypisany papier. Wydłużało to kolejkę, bo każdy musiał przepisywać :) A on się wkurzał. Na szczęście nasza czwórka miała wszystko wypełnione w porządku. I stwierdził, że gdyby tak każdy wypełniał...

Generalnie rozmowa luźna: po co przylatujesz, co zamierzasz zobaczyć, czym się zajmujesz w Polsce. Kolega jest kucharzem, więc zagaił o polskie dania (bigos, kiełbasa, a kolega dorzucił jeszcze czy zna polską wódkę). Nie ma jednak reguły, bo np. na lotnisku w Nowym Jorku nie pytali kompletnie o nic... Sprawdził paszport, wbił pieczątkę i finito.

Piszesz, że znasz podstawy angielskiego i to w zupełności wystarczy. Sam się zdziwiłem jak dobrze mi idzie :) Nie tylko na lotnisku, ale i w innych sytuacjach (metro, taksówka etc.).

Bez stresu i bez obaw.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
uwagabolece lubi ten post.
uwagabolece uważa post za pomocny.
 
      
#79 PostWysłany: 22 Maj 2016 21:58 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
zapewne masz smartfona (jeśli nie to przepraszam), warto sobie przed podróżą ściągnąć słownik polsko-angielski który działa offline, może Ci się przydać
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off
uwagabolece lubi ten post.
uwagabolece uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 22 Maj 2016 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Przy wjezdzie nie powinno byc zadnych problemow. Najwazniejsze, zeby sie nie przejmowac, krotko i rzeczowo odpowiadac na pytania i przede wszystkim mowic prawde.
Ja co prawda nie potrzebuje wizy, ale i tak pytaja po co przyjechalem, jak dlugo chce zostac etc.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
uwagabolece lubi ten post.
uwagabolece uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group