Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 06 Lip 2014 17:09 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Wpuszczą Cię do Izraela, ale w zależności od urzędnika na granicy, albo wszystko pójdzie gładko, albo odeślę do specjalnego pokoiku.

Ja wjeżdżałem z żoną (oboje byliśmy w Iranie rok wcześniej) i ją przepuścili, a ja spędziłem dodatkowe półtorej godziny na lotnisku.

Ale nie odczułem choćby na chwilę, że mogłyby być jakiekolwiek problemy z wjazdem. Nawet zaprzeczali, że przesłuchanie jest związane z moim pobytem w Iranie i jest to standardowa procedura. Zastanawiam się, po co było im potrzebne imię mojego dziadka? :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#22 PostWysłany: 06 Lip 2014 18:25 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Sudoku napisał(a):
Zastanawiam się, po co było im potrzebne imię mojego dziadka? :D

Skoro przybywasz z Polski, to dziadek mógł mieć na imię np. Mosze. I wówczas dostałbyś powitalny kosz kwiatów.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 08 Lip 2014 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 113
Loty: 65
Kilometry: 88 013
Otóż to, sprawdzali z ciekawości, czy nie masz korzeni żydowskich, przy okazji procedury. Nie było to związane z resztą przesłuchania. ;)
_________________
Madera Lizbona Barcelona Ibiza Neapol Ischia Rzym Florencja Piza Bergamo Rimini Wenecja Paryż Londyn Bruksela Brugia Amsterdam Berlin Drezno Wiedeń Budapeszt Praga Wilno Ryga Tallinn Karlskrona Stavanger Ateny Lefkada Patra Saloniki Larnaka Pafos Nikozja TelAviv Jerozolima
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 08 Lip 2014 15:51 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Najgorsze jest to, że zważywszy iż w czasach, gdy urodzili się nasi dziadkowie imię to nie miało obecnych konotacji, dziadek mógł równie dobrze mieć na imię... Adolf.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 10 Wrz 2014 13:13 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
Bylem w Izraelu dwa razy w tym roku, zadnej pieczatki do paszortu mi nie wbijali tylko zeskanowali strone paszportu ta ze zdjeciem i w ramach swojego formularza wydrukowali taka karteczke kolorowa wielkosci mniej więcej strony paszportowej, no trochę mniejszej moze i to byla wiza do Izraela, sprawdzana potem przy kontrolach na miescie lub przy wjezdzie do autonomi Palestynskiej /West Bank/, takze sprawdzana przy wylocie z Izraela. Za pierwszym razem wystalem sie w kolejce ze dwie godziny zeby dostac ta wize, za drugim razem nie bylo ludzi bo media wystraszyly turystow,czesc samolotow np z Niemiec odwolala loty, bez kolejki bylo. Zawszwe jednak pytali o plany podrozy po Izraelu i trzeba bylo pokazac rezerwacje noclegow. Jesli chodzi o bezpieczenstwo to nie widzialem zadnych wybuchow, walk zbrojnych, alarmow, bijatyk z policja na przelomie czerwca i lipca oraz lipca i sierpnia. Bylo duzo policji na ulicach i wojska z karabinami maszynowymi także kobiet żołnierek. Widzialem tylko dwie pokojowe demonstracje Palestynczyków w Jerozolimie, a zjedzdzilismy Izrael wzdluz i w szerz, lacznie z palestynska czescia gdzie mnie tez nie zjedli, za wyjatkiem oczywiscie Strefy Gazy, gdzie rzadzi Hamas i byly starcia zbrojne. Musze tez przyznac ze kontrolerzy na lotnisku Ben Guriona pokrecili glowami jak zobaczyli u mnie w paszporcie pieczatki z panst arabskich /Zjednoczone Emiraty Arabskie i Maroko/ pewnie pomysleli oj nieladnie nieladnie, ale tlumaczylem im ze jestem turysta i odwiedzam rozne kraje. Bylo to raczej bez znaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 06 Paź 2015 18:56 

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 71
Cześć,
Moje pytanie jest z drugiej strony :) planuje lecieć do Algierii i zastanawiam sie czy to nie przeszkodzi w odwiedzeniu Izraela. Ktoś coś może się orientuje... czy jest to jakiś problem jak będę miała w paszporcie wizę z Algierii
Lecę w lutym do Izraela ( mam już bilety) jednak dostałam teraz zaproszenie do Algierii stąd moja obawa ponieważ w lutym muszę sie stawić w Izraelu :/

z góry dziękuję , pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 06 Paź 2015 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Możesz wyrobić sobie drugi "równoległy" paszport, albo przygotować się na solidne odpytywanko w Izraelu (lub jak leciesz ElAl, dodatkowo w kraju wylotu).
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 06 Paź 2015 20:23 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Dokładnie tak, jak pisze krasnal.

Drugi paszport, choć jest to rozwiązanie kosztowne, bo zdaje się, że jest droższy niż pierwszy.

Ja wjeżdżałem z wizą irańską i spędziłem półtorej godziny na lotnisku w celu "przebadania".
Planując dojazdy itp. musisz mieć taki dodatkowy postój uwzględniony w planach, choć oczywiście nie musi się tak wcale zdarzyć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 06 Paź 2015 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Cytuj:
opłata za wydanie drugiego paszportu w kraju wynosi 280 zł; wysokość opłat za paszporty i paszporty tymczasowe wydawane za granicą przez konsulów jest uregulowana rozporządzeniem Ministra Spraw Zagranicznych z dnia z dnia 23 kwietnia 2013 r. w sprawie opłat konsularnych (Dz. U. z 2013 r. poz. 522);

https://msw.gov.pl/pl/sprawy-obywatelsk ... zport.html
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 06 Paź 2015 21:15 

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 71
dzięki za odpowiedź. Tak, nowy paszport to ostateczność :/

Dobrze rozumiem, że z wizą z Algierii mimo wszystko zostanę wpuszczona ewentualnie może to dłużej trwać lub mogą mnie dopytywać itp, itd.. czy porostu nie zostanę wpuszczona i 'zostanę' na lotnisku ;) w takim wypadku wole robić nowy paszport.. :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 06 Paź 2015 21:26 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Paradoksalnie większe problemy możesz mieć przy wyjeździe . W najgorszym razie pewnie przesłuchanie + kontrola osobista, ale może udać się bez większych problemów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 06 Paź 2015 21:47 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
patiomkin4 napisał(a):
dzięki za odpowiedź. Tak, nowy paszport to ostateczność :/

Dobrze rozumiem, że z wizą z Algierii mimo wszystko zostanę wpuszczona ewentualnie może to dłużej trwać lub mogą mnie dopytywać itp, itd.. czy porostu nie zostanę wpuszczona i 'zostanę' na lotnisku ;) w takim wypadku wole robić nowy paszport.. :/


Bardzo rzadko się zdarza, aby kogoś nie wpuścili - w Twoim przypadku nie ma takiego ryzyka. Jedynie musisz się liczyć z tymi dodatkowymi "atrakcjami".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 27 Paź 2015 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
Czy ktoś z Was był może ostatnio ma południu? Lece niedługo do Eilat i zastanawiam się czy rownież na tym lotnisku zamiast pieczątki dostaje się osobną kartkę z wizą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#34 PostWysłany: 08 Lis 2015 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
ciekawe co powiedzą na moją pieczątkę z Maroko i Turcji i dodatkowo powiem im że przyleciałem tu aby dostać się do Jordanii :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#35 PostWysłany: 08 Lis 2015 11:02 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 9
adriano84 no to przygotuj się na pare dodatkowych pytań ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#36 PostWysłany: 08 Lis 2015 11:24 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 9
nie, pytali tylko o rzeczy związane z pobytem w Izraelu typu: gdzie byłeś, z kim byłeś, co robiłeś, gdzie spałeś, kto Cię pakował, czy coś kupiłeś (ponoć trzeba mieć rachunki ale tego nie wiem na 100% )... tą dziewczynę, którą tak sprawdzali pytali nawet o imiona osób z pokoju, w którym spała (w Eilacie mieszkała w hostelu), może dodatkowo podejrzane było dla nich to, że była sama...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#37 PostWysłany: 08 Lis 2015 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
Anonymous napisał(a):
Na szczęście w moim paszporcie jest tylko kilka pieczątek z Ukrainy więc nie będę miał chociaż pytań o wizyty.

Boję się tylko o to jak będą pytać o pracę bo mam trochę dziwną pracę bo jestem "tajemniczym klientem" nie wiem co mówić, jeśli będą pytać co robię w Polsce? Czy ktoś miał pytania na temat czym się zajmuje w Polsce, o pracę?


Powiedz po prostu, że jesteś audytorem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#38 PostWysłany: 08 Lis 2015 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2011
Posty: 173
Jak bardzo dokładne jest to "trzepanie"? Rozumiem, że wiza irańska w paszporcie nie pomoże, ale czy sprawdzają np. telefon/'social media' pod kątem utrzymywania kontaktów towarzyskich z 'wrogami'?
_________________
Image
https://www.facebook.com/polaknapustyni/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#39 PostWysłany: 08 Lis 2015 13:43 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Anonymous napisał(a):
bo mam trochę dziwną pracę bo jestem "tajemniczym klientem" nie wiem co mówić, jeśli będą pytać co robię w Polsce?


Przecież to badania rynku jak każde inne- "Marketing Research", "I'm a pollster, doing research". Załatwione.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#40 PostWysłany: 08 Lis 2015 14:43 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
prz napisał(a):
Jak bardzo dokładne jest to "trzepanie"? Rozumiem, że wiza irańska w paszporcie nie pomoże, ale czy sprawdzają np. telefon/'social media' pod kątem utrzymywania kontaktów towarzyskich z 'wrogami'?


Ja dzięki wizie irańskiej spędziłem dodatkowe półtorej godziny po przylocie do Tel Awiwu.
Telefonu nie sprawdzali, ale musiałem wypełnić formularz, w którym trzeba było podać nr komórki, maila itp. rzeczy, więc to im w razie czego wystarczy do dalszego badania czy nadzoru nad delikwentem.
Pytali się, gdzie byłem w Iranie, kogo spotkałem, ale bez jakiegoś wchodzenia w szczegóły.
Ale chcieli też wiedzieć, jak nazywał się mój dziadek :o
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
prz uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group