Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Lut 2016 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2016
Posty: 22
Loty: 5
Kilometry: 10 423
Chciałabym przedstawić moją, całkowicie subiektywną, listę pięciu najpiękniejszych przyrodniczo miejsc w Izraelu. Subiektywną, bo każdy inaczej definiuje piękno, ale również z tego względu, że nie odwiedziłam każdego skrawka Izraela, a lista obejmuje obszary, które zwiedziłam. Także listę tę uważam za otwartą, mogącą ulec rozszerzeniu lub korekcie.

Dlaczego stworzyłam listę najpiękniejszych przyrodniczo, a nie po prostu najpiękniejszych miejsc w Izraelu? No cóż, dla mnie żadne z dzieł człowieka nie może się równać z tym co stworzyła Matka Natura. Wjeżdzając w piękne miasto, podziwiam zabytki, interesująca jest dla mnie historia miejsc, które odwiedzam, ale nigdy, żadne z nich nie dastarczyło mi takich emocji jakich dostarcza obcowanie z przyrodą. Tak mam.

A więc:

PIĘĆ NAJPIĘKNIEJSZYCH PRZYRODNICZO MIEJSC W IZRAELU:

NUMER 1 - TIMNA PARK

Nad wyborem numeru jeden, nie musiałam się zastanawiać, wybór Timnej był dla mnie oczywisty. Timna, jest uosobieniem Izraelskiej Pustyni Negew. Jest tam wszystko, co w pustyni piękne, zamknięte w ogromnej obszarowo, ale jednak ograniczonej dolinie. Piekne skały, ciekawe formy skalne, kolorowe piaski, rzeczne koryta -wabi. Do tego pustynna roślinność i bogactwo ptactwa, które można tam zaobserwować. Odnajdą sie tam także miłośnicy historii, bo w Parku tym w starożytności wydobywano miedź. Pozostały szyby starych kopalni, naskalne malowidła, pozostałości osiedli górników, czy też świątynia Hathor. Timnej warto poświęcić dwa dni i pochodzić po terenie Parku. Szlaków jest mnóstwo, a dłuższa wizyta pozwoli wczuć się w klimat tego niezwykłego obszaru.

Image

NUMER 2 - RAFA KORALOWA

Rafa koralowa, jest tak niezwykłym tworem, że trudno opisać jej piękno. W Izraelu rafa ta znajduje się w pobliżu Eilatu i zachwyca bogactwem i różnorodnością koralowców oraz ryb, tworzących ten ekosystem. OBOWIĄZKIEM każdego, kto zawita do Eilatu jest ją zobaczyć.

Image

NUMER 3 -MAKHTESH RAMON

Kolejne miejsce na mojej liście to znów pustynne klimaty. Krater Maktesh Ramon, to geologiczny twór, który zajmuje olbrzymią powierzchnię, ciężką do zwiedzenia na piechotę. Ale można. Na pewno nie należy ograniczać się do obejrzenia widoku z Mitzpe Ramon. Jest piekny, ale nie pokazuje całej wspaniałości krateru.

Image


NUMER 4 - WZGÓRZA GOLAN

Wzgórza Golan to obszar położony na północy kraju, przy granicy Syrii i Libanu. Jest to region niezwykle malowniczy, który pokochają wszyscy miłośnicy gór. Ich urok to przede wszystkim piękny, górski krajobraz, liczne strumyki, wodospady, a także archeologiczne zabytki. Świetne miejsce dla tych, którzy lubią wędrować szlakami z plecakiem.

Image


NUMER 5 - JEZIORO GALILEJSKIE

Jezioro Galilejskie, Tyberiadzkie, Kinneret -wiele ma imion, czasami szumnie nazywane morzem, chociaż obwód tego jeziora to 53 km. i można by je obejść w jeden dzień na piechotę. Jest pięknie położone, w depresji, otoczone wzgórzami. Okolice jeziora to obszary, gdzie czujemy oddech historii. Tutaj odnaleziono szczatki człowieka neandertalskiego, tu przebiegały starożytne szlaki handlowe, tutaj znajduje się wiele miejsc ważnych dla chrześcijan.

Image

Więcej zdjęć z tych miejsc możesz obejrzeć na stronie:
https://gramwzieloneblog.wordpress.com/ ... w-izraelu/

Jeżeli masz ochotę przeczytać relację z podróży po Izraelu -dzień po dniu-zajrzyj tutaj:
https://gramwzieloneblog.wordpress.com/ ... 0/dzien-1/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group