Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 27 Maj 2013 10:20 

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 31
Antia napisał(a):
Hejka

Trase Puno-Cuzco pokonalam pociagiem Andean Explorer. Swietna opcja dla tych, co lubia odrobine spokoju i podziwianie pieknych widokow bez strachu o swoje zycie ;)
Pociag na 70 osob, siedem wagonow, ostatni barowy, przeszklony z platforma obserwacyjna dookola. Podczas podrozy dwa posilki, bardzo smaczne i wyszukane. Kelnerzy w bialych unifromach, muzyka na zywo, drinki i pokazy. Kameralna wycieczka.

Podroze peruwianskimi pociagami opisalam na swoim blogu: http://dopacanowa.blox.pl/2013/04/Pociagiem-po-Peru.html



Ale to chyba nie jest wyjazd płacony w solach tylko chyba w dolarach, co? i to w ładnej sumce....i z całą szopką
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
#242 PostWysłany: 27 Maj 2013 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 402
Loty: 985
Kilometry: 2 186 000
złoty
nika71 napisał(a):
Antia napisał(a):
Hejka

Trase Puno-Cuzco pokonalam pociagiem Andean Explorer. Swietna opcja dla tych, co lubia odrobine spokoju i podziwianie pieknych widokow bez strachu o swoje zycie ;)
Pociag na 70 osob, siedem wagonow, ostatni barowy, przeszklony z platforma obserwacyjna dookola. Podczas podrozy dwa posilki, bardzo smaczne i wyszukane. Kelnerzy w bialych unifromach, muzyka na zywo, drinki i pokazy. Kameralna wycieczka.

Podroze peruwianskimi pociagami opisalam na swoim blogu: http://dopacanowa.blox.pl/2013/04/Pociagiem-po-Peru.html



Ale to chyba nie jest wyjazd płacony w solach tylko chyba w dolarach, co? i to w ładnej sumce....i z całą szopką


Hej

Nie rozumiem. W dolarach, znaczy zle, nie pasujaco tu do Forum? Nie kazdy liczy sole i szuka najtanszego rozwiazania, niekoniecznie dla niego najlepszego.
Mam sie biczowac z tego powodu, bo placilam w dolarach???
Lub milczec i nie podzielic sie z innymi swoimi doswiadczeniami?
_________________
Image

Same fotki, czyli https://www.instagram.com/atamancia/
Blog o moich podróżach http://atamanka.pl uwaga, dużo zdjęć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 27 Maj 2013 17:52 

Rejestracja: 03 Lis 2011
Posty: 40
Pociąg z Ollanty do Aguas Calientes kosztuje na 100% 80 soli bo taki cennik widziałem na dworcu. Pytanie jak ten bilet kupić, pewnie jest niemożliwy do zarezerwowania przez neta tak samo jak bilet z Hydroelectricy do Aguas Calientes, a jedyna możliwość zakupu jest w dniu wyjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 28 Maj 2013 08:28 

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 31
Antia napisał(a):
nika71 napisał(a):
Antia napisał(a):
Hejka

Trase Puno-Cuzco pokonalam pociagiem Andean Explorer. Swietna opcja dla tych, co lubia odrobine spokoju i podziwianie pieknych widokow bez strachu o swoje zycie ;)
Pociag na 70 osob, siedem wagonow, ostatni barowy, przeszklony z platforma obserwacyjna dookola. Podczas podrozy dwa posilki, bardzo smaczne i wyszukane. Kelnerzy w bialych unifromach, muzyka na zywo, drinki i pokazy. Kameralna wycieczka.

Podroze peruwianskimi pociagami opisalam na swoim blogu: http://dopacanowa.blox.pl/2013/04/Pociagiem-po-Peru.html



Ale to chyba nie jest wyjazd płacony w solach tylko chyba w dolarach, co? i to w ładnej sumce....i z całą szopką


Hej

Nie rozumiem. W dolarach, znaczy zle, nie pasujaco tu do Forum? Nie kazdy liczy sole i szuka najtanszego rozwiazania, niekoniecznie dla niego najlepszego.
Mam sie biczowac z tego powodu, bo placilam w dolarach???
Lub milczec i nie podzielic sie z innymi swoimi doswiadczeniami?




dziewczyno spokojnie!!!!wszystkich dobija to jak każdy sie pyta skąd mamy kasę na podróże. Nie o to tutaj chodzi. Dla mnie możesz nawet lecieć prywatnym odrzutowcem płaconym w funtach.. Ale może lepiej założyć osobny wątek jak można inaczej podróżować po Peru, bo jak spojrzysz wyżej to każdy informuje o najtańszym dotarciu do celu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 28 Maj 2013 09:57 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 1
polecam przejazd promem w strone iquitos. zeby sie tam dostac trzeba przejechac z limy przez andy do pucallpa. potem 5 dni promem (do iquitos) ze wszystkim co tylko da sie zabrac. jedzenie spoko. ludzie tez bardzo mili. lepiej zapłacić troche więcej i mieć własną kabinę i trzeba uważać na kradzieże.

https://picasaweb.google.com/1107569063 ... directlink
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 02 Cze 2013 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
http://kochamyperu.pl/inna-strona/po-napadzie-na-polskiego-przewodnika-bezpieczne-peru-chyba-w-reklamach/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 23 Cze 2013 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 828
srebrny
Czy ktoś skorzystał z ostatniej promocji TAM'a i wybiera się do Peru w okresie 10-24 października?
Chętnie spotkam kompanów z forum f4f :)
_________________
Image

http://mamasaidbecool.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#248 PostWysłany: 11 Sie 2013 00:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
Dojazd do Machu Picchu przez Santa Maria/Santa Teresa to bułka z masłem. Korzysta z tego tak wiele ludzi, ze cały dzień można znaleźć transport (w Santa Maria od około 4 rano do 22). Bilet Cusco - Santa Maria to koszt 20-25 soli, Santa Maria - Hidroelectrica (nie trzeba przesiadać się w Santa Teresa) 10-15 soli. Potem maks 1,5 godz wzdłuż torów (w przeciwna stronę minęliśmy co najmniej 100 osób, wiec szlak uczęszczany, po drodze są nawet restauracje) i to tyle.

Po drodze można łatwo tez zwiedzić 'Las Salineras de Maras'. Jeżeli poprosicie kierowce to wysadzi was za Urubamba (nie przed gdzie czekają drogie taksówki!) w miejscu z którego idzie się do salin tylko pół godz spacerkiem. Po zwiedzeniu łapiecie busa do Ollantaytambo za 2 sole i tu możecie wybierać pociąg lub trasa powyżej.

Jeśli chodzi o wejście schodami do bramek na MP to nam zajęło to 50 min normalnym tempem od mostu (otworzyli o 5 rano) a byli od nas szybsi. Niestety trudno zdążyć przed autobusami :/. O 5.50 była już długa kolejka.

Bilety kupowaliśmy dzień wcześniej i nie było problemu. Co prawda skończyły się wejściówki na Montana Machu Picchu ale po krótkich negocjacjach ;) Pani wystawiła nam bilety z data 3 dni do przodu po czym poprawiła ręcznie datę na 'jutrzejsza'. Widoki z Montana Machu Picchu super - ta góra jest 400 m wyższa od Huayna Picchu.

Jeżeli macie swój namiot to pole kempingowe kosztuje 15 soli za namiot (fajne miejsce i blisko mostu na drodze do MP). Namiot może stać do wieczora, płaci się tylko gdy zostaje się na noc. Na drugi dzień po zwiedzeniu MP możecie wrócić jeszcze do Hidroelectrica, tam się rozbić za free (fajna miejscówka na betonie przy ścieżce która schodzi się już z torów) i rano wrócić na spokojnie co Cusco. Około 7.30 przyjeżdża pociąg z Aguas Calientes wiec czekają tłumy busów i można bez problemu pojechać do Santa Maria za 10 soli.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 25 Sty 2015 11:33 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 4
polecam moją opowieść o wakacjach w Peru www.holaperu.pl Do Limy przylecieliśmy z jedynie ogólnym pomysłem na to, co chcemy zobaczyć i jak chcemy tam dotrzeć. Dlatego od samego początku do samego końca nasz plan ulegał wielu zmianom. Ogólnie rzecz biorąc, chcieliśmy zatoczyć w Peru koło – dotrzeć do Cusco w linii prostej, a potem, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zjechać w dół mapy i wzdłuż wybrzeża wrócić do stolicy. Pierwszym zaskoczeniem okazał się brak możliwości przejechania z Limy do Cusco jadąc wprost na wschód przez góry. Żadna ze znalezionych przez nas firm transportowych nie oferuje takiego połączenia ze względu na częste zasypywanie się drogi. Dowiedzieliśmy się, że właściwie jest tylko jedna dobra i bezpieczna trasa prowadząca do Cusco – wielkie półkole prowadzące na południe (Pisco), wschód (Arequipa), północ (Puno) – w sumie 2700 km, 35 godzin jazdy autobusem. Tak ostatecznie przebiegała droga naszej podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 25 Sty 2015 12:04 

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 248
może nie mieliście szczęścia w szukaniu, my jechaliśmy przez góry, więc nie ma konieczności jechać w obie strony tą samą trasą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 15 Kwi 2015 04:06 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 5
Hubuus napisał(a):
Czy ktoś skorzystał z ostatniej promocji TAM'a i wybiera się do Peru w okresie 10-24 października?
Chętnie spotkam kompanów z forum f4f :)

My rezerwowaliśmy bilety na 14 - 30 października i też skorzystaliśmy z promocji TAM-a, także jesteśmy bardzo zadowoleni z promocji :-)!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 22 Lip 2015 15:05 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Moglibyście poradzić ile czasu potrzeba na Cuzco i MP? Planuję przylot z La Paz, mam do dyspozycji pewnie max 3 dni, potem lot do Limy, gdzie nocleg i cały dzień, a wieczorem powrót już do Europy. Jak to najlepiej rozplanować? Myslałam, żeby z lotniska (lot pewnie ok popołudnia) od razu przejechać do Ollanta lub Aquas Calientes, żeby rano ruszyć na MP, a następnego dnia wrócić do Cuzco. Tu zwiedzanie - ile dni spędzić? Jakie atrakcje zobaczyć/zrobić?
Jestem otwarta na wszelkie pomysły - wiadomo, że to za mało, ale w pierwszej części podróży będę w Chile, na Atacamie, Salar, lot do La Paz i dalej do Cuzco.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 04 Paź 2016 21:54 

Rejestracja: 14 Lut 2014
Posty: 22
Loty: 20
Kilometry: 25 530
Hej,

Czy ktoś może będąc na wycieczce w Kanonie Colca, korzystał z busa z Chivay do Puno?
Znalazłam taką opcje i zastanawiam się czy się opłaca i nie jest za dużym skróceniem wycieczki. Słyszałam jednak że trasa Chivy - Puno jest bardzo malownicza.

Kojarzycie może agencje: A.I. Travel Tours South Peru?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#254 PostWysłany: 29 Gru 2016 17:06 

Rejestracja: 29 Gru 2016
Posty: 4
Witam

Mam pytanie ponieważ czytam juz kilka opisów z wypraw na Machu picchu i potrzebuje jakoś to wszystko usystematyzować.

Czy wyprawa na Machu Picchu z 18 miesięcznym dzieckiem to za duże wyzwanie dla dziecka.

Pytam tych którzy byli i wiedza jak było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 29 Gru 2016 17:49 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 42
Byłam na Machu Picchu w 2014 i mam aktualnie dziecko w podobnym wieku, więc pokuszę się o odpowiedź.
Pierwsza kwestia to wysokość - o ile Machu Picchu jest położone na 2000-2500m co nie stanowi problemu, to dostanie się tam wymaga pobytu w Cusco na 3500m. Taka wysokość może stanowić obciążenie dla dziecka i polecam konsultację z lekarzem przed wyjazdem (ja dokopałam się tylko do zaleceń PZA, by wysokość noclegowa u dzieci przedszkolnych nie przekraczała 3000 m,a tu mowa o młodszym maluchu).

Natomiast technicznie MP jest do ogarnięcia pod warunkiem skorzystania z pociągu do Aguas Calientes i potem busa pod bramę Machu Picchu. Można się teoretycznie pokusić o dreptanie na nogach z AC (z dzieckiem w nosidle), ale to jednak 500 m przewyższenia do zrobienia po schodach, więc zależy, kto ma jaką kondycję ;)
Sam teren Machu Picchu można ogarnąć z maluchem chodzącym na własnych nogach, natomiast Inti Punku i Huayna Picchu wymagają też nosidła (a to drugie również ostrożności i wyczucia na śliskich kamieniach).
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#256 PostWysłany: 29 Gru 2016 17:55 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 141
Przede wszystkim będziesz musiał być w Cuzco żeby dotrzeć do Machu. W Cuzco możesz mieć problem z chorobą wysokościową, ja bym się obawiał jak dziecko to zniesie. Samo Aguas Calientes jest niżej i nie czuć wysokości.

W opcji drogiej i najprostszej, czyli dojazd pociągiem, wjazd na górę busem i zwiedzanie ruin to jest do zrobienia. Nie ma szans żeby wziąć dziecko na Huayna Picchu, za stromo i za ciężko dla dziecka. Nie wiem jak na Machu Picchu Montana, ale też pewnie nie da rady bo to 3-4 godziny. Sam spacer po głównych ruinach może się udać, tylko będziesz musiał wytrzymać noszenie dziecka, bo tam wszędzie są schody, często strome. Musze przyznać że nie wiedziałem tam małych dzieci, ale emerytów tam jest sporo :)

No i nie brałbym dziecka na dojazd do Aguas Calientes opcją colectivos+spacer po torach, to również jest męczące i zajmuje cały dzień. Taksówka+pociąg najprędzej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#257 PostWysłany: 29 Gru 2016 19:47 

Rejestracja: 29 Gru 2016
Posty: 4
Do Cuzco planuje samolotem z Limy koszt tego pociągu tez spory no ale jak z dzieckiem to bym juz nie kombinował teraz zostaje przemysleć czy warte to tego żeby po wspinaczce wsiac w samolot i leciec dalej do Santiago de Chile :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 29 Gru 2016 20:17 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 42
Droga Lima-Cuzco to jedno, drugie to sam pobyt w tym mieście. Wyjście na 3500m prosto z poziomu morza potrafi u dorosłego wywołać ból głowy czy jakieś nudności, u dziecka mogą dojść problemy z uszami.

Ogólnie jeśli miałoby to wyglądać tak, że wysiadacie z samolotu, gnacie na MP i potem od razu lecicie dalej do Chile, to ja bym sobie darowała. Raz, że ryzyko związane z wysokością dwa, że tam w okolicy jest masa ciekawych miejsc, którym warto poświęcić kilka dni, jak już młodzież będzie ciut starsza ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#259 PostWysłany: 03 Sty 2017 01:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2011
Posty: 197
Loty: 133
Kilometry: 206 956
ZlotyKoral napisał(a):
Witam

Mam pytanie ponieważ czytam juz kilka opisów z wypraw na Machu picchu i potrzebuje jakoś to wszystko usystematyzować.

Czy wyprawa na Machu Picchu z 18 miesięcznym dzieckiem to za duże wyzwanie dla dziecka.

Pytam tych którzy byli i wiedza jak było.
Na Machu byliśmy sami 3 lata temu, ale przed miesiącem zabraliśmy 16-miesięczną córeczkę na Atacamę w Chile. Na miejscu kilka dni pomiędzy 2.500 - 3.300 mnpm. Zniosła fantastycznie.

Mieliśmy 10 lotów w 13 dni (Wyspa Wielkanocna, Patagonia, itd.) - córeczka zniosła tę podróż świetnie.

https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=58F02123

A Machu jest cudowne, magiczne! Nie wyobrażam sobie ominąć to miejsce będac w Peru.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 16 Sty 2017 17:31 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
Kozi napisał(a):
To zdjęcie co wrzucam jest robione z Machu czy Wayna?


To ja mam pytanie, którą opcje polecacie? Wejście na Machy czy Wayna?
Gdzie są bardziej spektakularne widoki? ;)
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group