Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Perhentian
#1 PostWysłany: 22 Paź 2011 08:30 

Rejestracja: 30 Mar 2011
Posty: 9
Witaj mam pytanie jak dotrzeć do tych wysp Perhentian
Czy lepiej z Kuala Lumpur i jak z lotniska ?
ja laduje w Singapurze i zaczynam ukladać sobie plany i te wyspy to ciekawy pomysł
dzięki i PZDR
jaroslaw
jaroslaw.malinowski@vp.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN
 Temat postu: Re: Perhentian
#2 PostWysłany: 22 Paź 2011 08:41 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Ja się przemieszaczałem Air Asia do Kota Bharu z Kuala Lumpur (lata jeszcze Firefly). Na lotnisku busik 20 zł od osoby + łódka 40 zł w dwie strony od osoby. Planować i rezerwować niczego z wyprzedzeniem nie musisz - na lotnisku jest kantorek, ceny oficjalne.

Taniej można lokalnym busem. Najpierw lotnisko do centrum Kota, następnie bus publiczny. Na łódkę jesteś zdany tę samą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Perhentian
#3 PostWysłany: 27 Paź 2011 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2010
Posty: 89
mozesz tez doleciec z KL Air Aisia do Kuala Terrenganu - tyle że mniej polaczeń dziennie i troche dalej do przystani w Kuala Besut. Taniej jak Kamil napisal: Bus miejski do Kota Bahru (2,6 ryngita, przystenek to nie oznakowana wiata z lewej strony lotniska przy ulicy) tylko, ze nie ma rozkladu, autobusy jezdza jak chca - niby co 30 min. Na stacji w Bahru do Kuala Besut autobusy co godzine (6 ryngitow) 90 min jazdy. Reszta tak jak Kamil napisal tylko ze ja za lodz placilem 70 zł RT - Kamil przeplacilem za speedboata???
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Perhentian
#4 PostWysłany: 27 Paź 2011 19:41 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Ja mialem speedboat oplacony razem z noclegiem. Tzn abdul chalet juz sie dogadalo z lodkowym i tyle mialem zaplacic.


---
- Sent from my iPhone using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Perhentian
#5 PostWysłany: 11 Kwi 2014 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Czy transfer na wyspy (łodzią) odbywa się przez cały dzień? Jaki jest czas przeprawy?
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Perhentian
#6 PostWysłany: 11 Kwi 2014 14:26 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Nie, nie przez cały - chyba ostatnie są o 16 jakoś. Jest bardzo wiele firm z speedboatami, odpływają one o różnych godzinach (zazwyczaj jedna firma ma ok 3 kursów dziennie, jeśli w danej nie ma już miejsca, poszukaj innej). A płynie się od 30 do 45min w zależności w które miejsce na wyspach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Perhentian
#7 PostWysłany: 11 Kwi 2014 18:38 

Rejestracja: 01 Mar 2014
Posty: 75
podepnę się do pytania.
Jadę tam w lipcu, czyli w sezonie.
Czy ktos w tym okresie tam był? Chodzi mi o noclegi. Czytałem na tripadvisor, że może być problem w tym okresie z tańszymi opcjami - czyli noclegami za ok. 100 zł/noc pokój-domek. Jednak przez net jest bardzo mały wybór lub ceny sa 2 lub 3x wyższe - za wcale nie specjalne domki.
Do kilku miejsc pisałem, odpisało może z 20% i ceny raczej bliżej 200 zł niż 100.
Pytanie, czy faktycznie takie ceny sa tam i rezerwować, czy lepiej na miejscu szukać, choć jak sezon, to żeby się nie okazało, że wszystko pozajmowane. Co poradzicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Perhentian
#8 PostWysłany: 11 Kwi 2014 18:43 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Zależy czego oczekujesz - ładnego miejsca - rezerwuj przez net, tak prawdopodobniej wyjdzie Cię taniej; najtańszego miejsca - jedź na miejsce, za 40-50 są najtańsze opcje (choć by je znaleźć musisz się nachodzić, największa szansa trafienia oczywiście na long beach)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Perhentian
#9 PostWysłany: 11 Kwi 2014 18:56 

Rejestracja: 01 Mar 2014
Posty: 75
względny standard chciałbym zachowac bo jedzie z nami dziecko, najtańsza opcja pewnie odpadnie z tego powodu. Choć widziałem ciekawą miejscówkę własnie na long beach, ale nie odpisali - fajne domki 120 R na noc.
pewnie pójdę za Twoją radą i będę polował przez neta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Perhentian
#10 PostWysłany: 11 Kwi 2014 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
sauronek napisał(a):
względny standard chciałbym zachowac bo jedzie z nami dziecko, najtańsza opcja pewnie odpadnie z tego powodu. Choć widziałem ciekawą miejscówkę własnie na long beach, ale nie odpisali - fajne domki 120 R na noc.
pewnie pójdę za Twoją radą i będę polował przez neta.

Pisałem kiedyś do jednego hotelu na Langkawi - po angielsku - nie odpisali. Moja żona napisała po malajsku przez google translate i odpisali od razu po...angielsku ;) Może spróbuj tak ;)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Perhentian
#11 PostWysłany: 11 Kwi 2014 19:26 

Rejestracja: 01 Mar 2014
Posty: 75
bonieq dzieki za kolejną wskazówkę:)

teraz napisze laurkę odnośnie bonieq2 - bo naprawdę facet jest fenomenalny. Wiem, że poszukiwani byli moderatorzy i ten użytkownik byłby świetny bo jest bardzo pomocny. W prywatnych wiadomościach dostałem multum bardzo przydatnych wskazówek odnośnie Indonezji. Dzięki takim osobom, wiadomo, że jak się wejdzie na f4f otrzyma się naprawde cenne rady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Perhentian
#12 PostWysłany: 11 Kwi 2014 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
My jechaliśmy też z Singapuru. Lokalnym busem przez granicę do Johor Bahru. Dalej do Mersing i na Pulau Tioman. Stamtąd znowu Mersing i nocnym autobusem gdzieś w pobliże wiochy skąd pływa się na Perenthiany.

Na bank będzie autobus bezpośredni z Johor Bahru do miejsca skąd odpływają łódki na Perenthian.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Perhentian
#13 PostWysłany: 11 Kwi 2014 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Ja mogę polecić nocleg na Long Beach u Chińczyka, jest miły i pomocny, przepiękne drzewo w restauracji (z takimi zielonymi owocami-kulami jak lampiony, nie wiem co to za cudo natury, ale piękne), domki bardzo minimalistyczne, mały taras, moskitiera, jest wiatrak i uwaga tylko jedno gniazdko, więc albo wiatrak albo ładowarka (no wiadomo, trzeba mieć "złodzieja").
Łazienki na zewnątrz, na prysznicach siedzą śliczne miniaturowe żabki. cena 70 MYR za noc, załatwiane na miejscu.
Lokalizacja - pierwsze domki po lewej stronie plaży.
Warany są częstymi gośćmi, ogólnie fajny klimat, byliśmy tam z żoną i córką, było ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Perhentian
#14 PostWysłany: 11 Kwi 2014 20:32 

Rejestracja: 01 Mar 2014
Posty: 75
jobi no oczywiście, polecaj mi ten nocleg, daj mi jakieś namiary jak możesz:) bo jak się domyślam to nie nazywa się " u Chińczyka":)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Perhentian
#15 PostWysłany: 11 Kwi 2014 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Ale jakie namiary? Wsiadasz do łodzi, wysiadasz na Long Beach (pytają, gdzie chcesz wysiąść), na piasek dostarczy Cię "water taxi" za 4 myr.
Kierujesz się plażą w lewo może ze 100m, jak się plaża kończy, jest pod górkę, zobaczysz to piękne drzewo i resort u chińczyka.
Nic więcej nie musisz wiedzieć.
Ale dobra, jak jesteś zainteresowany, poszukam zdjęcia.

Załączniki:
Komentarz do pliku: Resort "U chińczyka"
DSCN6012.jpg
DSCN6012.jpg [ 238.94 KiB | Obejrzany 3464 razy ]
Komentarz do pliku: Domki. Szkoda, że na f4f nie można normalnie umieszczać fotek, tylko 3 miniaturki.
DSCN6011.jpg
DSCN6011.jpg [ 252.34 KiB | Obejrzany 3464 razy ]
Komentarz do pliku: Na początek żaba - siedziały ich 3, każda nad swoim prysznicem.
Clipboard001.jpg
Clipboard001.jpg [ 108.73 KiB | Obejrzany 3480 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Perhentian
#16 PostWysłany: 12 Kwi 2014 00:28 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Ja zarezerwowalam u Abdula juz w grudniu, tez jade w lipcu w tym roku. Nie zalezy mi na kasie tylko na opiniach o miejscu. Rowniez jedziemy z dziecmi. Dwa lata temu bylam na Petani, raj na ziemi, rezerwowalam z polrocznym wyprzedzeniem ale to zdecydowanie najlepsza miejscowka na Perhentianach, byla :( Petani kosztowalo 120MYR za czworke za noc u Abdula chyba 250MYR za czworke za noc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Perhentian
#17 PostWysłany: 13 Kwi 2014 20:51 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Ja będę na Perhentianach za 3 tygodnie także dam świeże info co i jak. Póki co zastanawiam się nad noclegiem - jechać tam w ciemno czy kombinować coś wcześniej.
Piszecie o Abdul's chalets - mógłby ktoś opisać wrażenia czy warto wydać aż tyle? Ze względu na to, że są to małę wyspy mam pytanie - jak z możliwością wyżywienia na Perhentianach? Warto wziąć cały pakiet z wyżywieniem czy jest szansa zjeść dobrze i tanio na własną rękę?
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Perhentian
#18 PostWysłany: 13 Kwi 2014 21:50 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Z wyżywieniem nie ma problemu - jest dużo miejsc (skończyły się czasy gdy były 3 cafe na całej long island ;) ), ceny niestety wyższe niż na lądzie, obiad zwykle ok 10-12RM (w wrześniu tyle płaciłem, choć da się i za 7 zjeść najtańsze fried rice jak i znaleźć bardziej wykwintne dania dużo droższe), ale mistrzami woka to oni nie są ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Perhentian
#19 PostWysłany: 13 Kwi 2014 22:06 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Dzięki za szybką odpowiedź :).
Poleci ktoś jakiś nocleg w granicach 100-120 MYR o względnie przyzwoitym standardzie i lokalizacji? Abdul's chalets to minimum 160 MYR, czytałem gdzieś o Mama's chalet ale nigdzie nie mogę znaleźć cennika :/
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Perhentian
#20 PostWysłany: 15 Kwi 2014 11:06 

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 21
Na wakacje z dziećmi long beach raczej odradzam. W nocy potrafi być naprawdę głośno, a w dzień impreza też zaczyna się dość wcześnie ;) Z dzieckiem polecam Perhentian Besar np. Cocohut Chalet, pamiętam, że nocleg kosztował ponad 100MYR, ale był od razu ze śniadaniem.
Dla imprezowiczów oczywiście long beach i np. Rock Resort - fajne widoki i mają ciepłą wodę, choć można znaleźć nocleg taniej.
Generalnie z rezerwacją różnie bywa, jak przypada jakiś długi weekend w Malezji, to może być ciężko. Chociaż z doświadczenia wiem, że jak przyjedziesz o 22 do Kuala Besut, to w agencji załatwisz i nocleg i transport na wyspę jeszcze przed północą ;) Warto udać się do agencji, wytargować dobrą cenę i brać co jest, później zawsze można zrobić rekonesans i się przenieść :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group