Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pekin
#21 PostWysłany: 09 Lis 2015 05:20 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Trochę mnie trafia szlag jak pomyślę,że w kilkunastomilionowym mieście nie ma metra po 23...
Choć kiedy jeździ jest genialnie rozplanowane,warto zapisywać wyjście z metra lub sprawdzać znaczki, to ńie Warszawa, ze nie ma większej różnicy którym wyjściem wyjdziemy.
Co do dojazdu wieczorem na lotnisko to 100¥ + 10¥ za autostradę to cena która trzeba zapłacić o czym mówili mi poznani lokalni w Pekinie. Z ciekawości zapytałem naganiacza ile chce. 400 a stanęło na 150, legalny 150 pojechał. Za 90+auto.
P.s gdyby ktoś leciał nad ranem z 2terminala to polecam jechać na 3 zjeść sobie zupkę i posiedzieć.
2 jest mały ingeneralnie syf totalny i masa Koreańczyków do Kima lecących, w sklepiku pachnie tak złe ze nie dało się jeść wiec wróciłem na 3xD
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Pekin
#22 PostWysłany: 04 Sty 2016 22:24 

Rejestracja: 11 Sie 2011
Posty: 44
Loty: 36
Kilometry: 78 687
TrąbałaGd napisał(a):
Jakieś praktyczne ,świeże informacje dojazdu?


Ja bym jeszcze dodała, że autobusem też można się dostać z lotniska do centrum Pekinu i jest dużo tańszy, zatrzymuje się m.in. przy dworcu kolejowym w centrum Pekinu.

A co do wymiany waluty, to najlepszą opcją jest wymiana w Bank of China (na lotnisku znajduje się na terminalu 3, można tam podjechać darmowym autobusem kursującym między terminalami). Kurs jest najlepszy jaki możesz dostać, nie oszukają Cię plus nie ma dodatkowej opłaty. I polecam wymieniać dolary.
_________________
Zapraszam na mojego bloga, w którym opisuje swoje różne podróże. :)

194 kraje

Aktualnie opisany wyjazd do Pragi, na Born To Be Wild, Pangaea, a teraz relacja z Serbii, a później z Rygi (;
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pekin
#23 PostWysłany: 07 Mar 2016 11:46 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 5
a ja polecam pytać w guesthousach lub nawet hostelach w ktorych sie zatrzymujemy bo czesto maja opcje wlasnego transportu za całkiem przyzwite pieniądze. Przyjezdzacie, wsrod tlumu odnajdujecie swoje nazwisko i jedziecie wprost do celu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#24 PostWysłany: 13 Kwi 2016 13:14 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Czy w nocy jest jakiś transport z lotniska do centrum? Rozumiem, że metro nie działa już. Przylot miedzy 0:30-1:30. Muszę załatwić visa free transit, wiec jak dostać sie z lotniska do centrum ok 3-4rano?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#25 PostWysłany: 13 Kwi 2016 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Z tego co pamiętam pierwsze busy skomunikowane z metrem startują o 4.40, to i tak wcześniej niż express, bo on startuje w okolicach godz. 6.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#26 PostWysłany: 11 Maj 2016 16:12 

Rejestracja: 17 Paź 2015
Posty: 6
Zbanowany
Witam, mam lot z Pekinu do Hong Kongu około 20 wieczorem. Czy ktoś wie ile czasu zajmie mi dojazd z miasta (będę spała w jakimś hotelu) i na jakie koszty się nastawiać - co jest najpopularniejszym, tanim dojazdem na lotnisko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#27 PostWysłany: 25 Maj 2016 14:50 

Rejestracja: 17 Paź 2015
Posty: 24
Zbanowany
podbijam pytanie - do której jeździ metro, o której najpóźniej przylecieć aby nie przepłacać za taxi z lotniska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#28 PostWysłany: 25 Maj 2016 18:40 

Rejestracja: 21 Kwi 2016
Posty: 3
Metro funkcjonuje gdzieś do ok. 22.30. Później jest jakiś autobus i ewentualnie taxi. W zeszłym tygodniu ok. północy dojechaliśmy pod plac Tiananmenn za 100 yuanów taxi - choć tak na prawdę to było prywatne auto - taką cenę domówiliśmy i taka była. Do centrum jest ok 25 km.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#29 PostWysłany: 20 Wrz 2016 17:57 

Rejestracja: 22 Lis 2012
Posty: 31
Dla osób lądujących w nocy, które nie lubią się targowac: stanowczo omijać nagabywaczy oferujących pseudo oficjalne taxi i wyjść z terminala na postój prawdziwych taxi. Kurs nocny z T2 pod dworzec główny: ok. 100 CNY. Nie zwracajcie uwagi na identyfikatory i plakietki nagabywaczy bo to wszystko lipa.

W strefie przylotów T2 jest kilka bankomatów, w tym Bank of China, gdzie karta dolarowa kantoru Aliora zadziałała bez problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pekin
#30 PostWysłany: 13 Paź 2016 10:38 

Rejestracja: 23 Sty 2013
Posty: 688
Loty: 194
Kilometry: 167 870
niebieski
lecę w grudniu AirChina i mam przesiadkę w Pekinie (przylot 16:30, wylot 3:30). O ile po przylocie problemu z wyborem dojazdu nie będzie, o tyle niepokoi mnie powrót na lotnisku po 22).
Pytania moje:
- ile realnie wynosi czas dojazdu między przylotem a dojazdem do Dongzhimen/centrum razem z załatwieniem immigration?
- immigration jest razem z kontrolą paszportową czy to dwa oddzielne punkty?
- jakies rady na transport po ostatnim metrze? Jest jakieś wyjście inne niż taksówka i czy w Pekinie zdarzają sie wieczorne korki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#31 PostWysłany: 13 Paź 2016 15:40 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
- ile realnie wynosi czas dojazdu między przylotem a dojazdem do Dongzhimen/centrum razem z załatwieniem immigration? - we wrześniu zajeło to około 2h
- immigration jest razem z kontrolą paszportową czy to dwa oddzielne punkty? - jedno okienko, ale pytanie ile samolotów ląduje w tym czasie bo od tego zależą kolejki

zastanów się co chciałbyś zobaczyć bo zanimdojedziesz będzie ciemno, w grudniu zachód słońca jest przed 17
Góra
 Profil Relacje PM off
WojtekGA uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pekin
#32 PostWysłany: 15 Sty 2017 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Gru 2015
Posty: 49
Loty: 26
Kilometry: 90 094
Potrzebuję informacji jak i o której najlepiej wyjechać z centrum Pekinu żeby dostać się na lotnisko. Wylot mam 08:10.
O której powinienem być na lotnisku, żeby bez stresu przejść odprawę bagażową i celną.
Czas kursowania autobusów różne strony różnie podają (od 5, 6 lub 7 rano).
Airport Express pierwszy jest o 6:00 i przyjeżdża na lotnisko około 6:40 więc trochę za późno.
Czy zostaje tylko taxi?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#33 PostWysłany: 26 Sty 2017 15:27 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
o ktorej masz przyjechac nikt ci nie powie, przylatywalem i odlatywalem z tego lotniska 4x i za kazdym razem inna historia. Ludzie sie nie spiesza na celnej i na sile robia czasem problemy tam gdzie ich nie ma po 10x sprawdzaja karte pokladowa itp. Najdluzyszy czas to ponad 1,5h w samej celnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#34 PostWysłany: 30 Sty 2017 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 57
Lecę do Bangkoku przez Pekin i mam 9h. Da radę wyskoczyć do centrum?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#35 PostWysłany: 30 Sty 2017 01:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Da radę. Ale na bardzo szybkim tempie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#36 PostWysłany: 30 Sty 2017 01:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 57
Czyli jak liczyć mniej więcej - 3h na lotnisku + 3h w centrum +3h na dojazd i dojście do gate'u?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#37 PostWysłany: 30 Sty 2017 08:34 

Najwięcej czasu niestety spędzisz na lotnisku. Kolejki są zazwyczaj bardzo duże.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#38 PostWysłany: 11 Lip 2017 11:45 

Rejestracja: 29 Kwi 2017
Posty: 5
Chciałbym się upewnić - czy te 72 bezwizowe godziny działają jeśli będę mieć dwa osobne bilety (Warszawa->Pekin, a po niecałych 72h Pekin-Tajpej). Czy jednak trzeba mieć to wszystko na jednym bilecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#39 PostWysłany: 30 Lip 2017 10:54 

Rejestracja: 07 Wrz 2016
Posty: 26
Witam!!!Lece z Londynu do Manili przez Pekin mam tam 8 godzinny postój i moje pytanie jest,czy zdążę dotrzec metrem na plac Tiananmen i z powrotem w tym czasie.Dziekuje za odpowiedź czy jest to mozliwe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#40 PostWysłany: 30 Lip 2017 11:02 

Jest to możliwe, ale będziesz się musiał sprężać.
Góra
 PM off
Magiel80 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group