Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1549 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 78  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 12 Sie 2013 09:38 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 79
snav napisał(a):
Witam, za miesiąc lecę do Polski, i chciałbym sobie kupić jakieś dobre perfumy, ale wiem, że na odprawie jest z tym problem, mogę kupić ile ml chce? Czy są jakies wymogi?



Perfumy to ciecz. Jak będą w buteleczkach do 100ml i łącznie nie będziesz miał więcej niż 1000ml to nie będzie z tym najmniejszego problemu.
_________________
"Imagination is more important than knowledge" Albert Einstein
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#242 PostWysłany: 12 Sie 2013 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
vincenz napisał(a):
Witajcie. Co jakiś czas przez forum przewijają się okazje dotyczące lotu z niemowlakiem (infant, bebe, neonati itp.). Czy w przypadku stawienia się bez dziecka nie ma żadnych problemów na lotnisku? Czy podanie zmyślonych danych nie grozi żadną odpowiedzialnością (ew. podanie prawdziwych danych np. siostrzeńca)? Będę wdzięczny za głosy osób, które już latały w ten sposób.



Odbyłem tak kilka segmetnow Lotem i nie było problemu, po prostu dzieci sie rozchorowały i po temacie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 13 Sie 2013 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Cześć i czołem.
Pytanie dwuczęściowe od nowicjusza.
O ile lot z BKK do ARN (Bangkok - Sztokholm) może z waszego doświadczenia się wydłużyć względem opisu na Norwegian?
I w związku z tym czy taka opcja ma sens:
- lądowanie Norwegian w ARN z BKK - 15:15 w środę.
- wylot Ryanair do Krakowa ze Skavsty o 19:15 w środę.
Jest szansa, że którymś z opisywanych w różnych miejscach opcjach transportu między tymi dwoma lotniskami się zdąży?
(odbiór bagażu, dojścia, przejazd, dojście, odprawa, nadanie bagażu...)
Czy ryzyko jest za duże i zostaniemy w Sztokholmie prawdopodobnie?

Około 1800zł za trasę Wawa - BKK - Kraków (z przesiadkami w Sztokholmie) z bagażem tylko podręcznym to dobra cena?
Czy w tej cenie z PL da się tam polecieć z bagażem rejestrowanym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 13 Sie 2013 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Zielony^ napisał(a):
I w związku z tym czy taka opcja ma sens:
- lądowanie Norwegian w ARN z BKK - 15:15 w środę.
- wylot Ryanair do Krakowa ze Skavsty o 19:15 w środę.
Jest szansa, że którymś z opisywanych w różnych miejscach opcjach transportu między tymi dwoma lotniskami się zdąży?
(odbiór bagażu, dojścia, przejazd, dojście, odprawa, nadanie bagażu...)
Czy ryzyko jest za duże i zostaniemy w Sztokholmie prawdopodobnie?


Lot miedzykontynentalny, bagaz nadawany i zmiana lotniska w 4h?? Opcja dla zyjacych na krawedzi ;) Raczej licz sie z przymusowym pobytem w Sztokholmie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 13 Sie 2013 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Magaa napisał(a):
Zielony^ napisał(a):
I w związku z tym czy taka opcja ma sens:
- lądowanie Norwegian w ARN z BKK - 15:15 w środę.
- wylot Ryanair do Krakowa ze Skavsty o 19:15 w środę.
Jest szansa, że którymś z opisywanych w różnych miejscach opcjach transportu między tymi dwoma lotniskami się zdąży?
(odbiór bagażu, dojścia, przejazd, dojście, odprawa, nadanie bagażu...)
Czy ryzyko jest za duże i zostaniemy w Sztokholmie prawdopodobnie?


Lot miedzykontynentalny, bagaz nadawany i zmiana lotniska w 4h?? Opcja dla zyjacych na krawedzi ;) Raczej licz sie z przymusowym pobytem w Sztokholmie.

Ok. Problem z powrotną trasą udało mi się rozwiązać.
Teraz w drugą stronę się zastanawiam.
Mam dwie opcje:
- lądowanie w Skavsta w piątek wieczorem i kilkanaście godzin do przeżycia, zjedzenia czegoś i dotarcia na Arlande. Czyli kasa wydana na jedzenie, ale szansa na autostop.
- lądowanie w Skavsta w sobotę o 12:15. Wylot z Arlandy 15:45. Chyba bez problemu powinno się udać, nie? Zaoszczędzona kasa na jedzenie w Sztokholmie, ale wydana na przejazd. Tylko ryzyko, czy WizzAir nie będzie miał opóźnień...

Inna sprawa - orientuje się ktoś jakie są ceny posiłków w Norwegian? Na stronie mają podane składy przykładowych menu, ale cen brak... A nie jestem pewien czy dam radę nic nie zjeść przez 17h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 14 Sie 2013 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Zielony^ napisał(a):
- lądowanie w Skavsta w sobotę o 12:15. Wylot z Arlandy 15:45. Chyba bez problemu powinno się udać, nie? Zaoszczędzona kasa na jedzenie w Sztokholmie, ale wydana na przejazd. Tylko ryzyko, czy WizzAir nie będzie miał opóźnień...


Człowieku zastanow sie, chyba chcesz spedzic urlop w Szwecji a nie w Tajlandii. Zakładajac brak opoznien i tak nie do zrobienia z bagazem rejestrowanym. Przeciez musisz go odebrac a to trwa czasem dlugo i potem miec czas zeby go nadac. Te lotniska dzieli 150 km i trzeba przez Sztokholm przejechac. Nie wiem jakie sa opcje transportu miedzy nimi ale nawet taksowka to bardzo ryzykowne.
Ludzie przy takich kombinacjach to sobie zostawiaja wiecej czasu nawet jak nie musza zmieniac lotniska. Jak tak koniecznie chcesz oszczedzic na jedzeniu to wez z Polski kanapki.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 14 Sie 2013 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Spokojnie olus ;).
Poprawiłem się, że to bez bagażu rejestrowanego.
3,5h między lądowaniem i startem wydawały mi się sensowne i do zrobienia, ale faktycznie odpuszczę.
Wiem już że same przejazdy to ok 2h, a do tego dojścia, odprawy itd...

A oszczędzanie na jedzeniu o którym z przekąsem piszesz + pozostałe koszty "pobytu" są absurdalne jak na tak krótką chwilę (przylot wieczorem dzień wcześniej, zamiast tych 3,5h):
- transfer między lotniskami - 80-140zł/os
- nocleg - 80-120zł/os
- obiad w bylejakiej knajpie - 40-60zł/os
- jakiekolwiek małe zakupy - powiedzmy 40zł/os
i nagle z "transferu" robi się 240-360zł...
Jak dla mnie gra warta świeczki, bo to 2-3 dni w Tajlandii...
Stąd pytania.
Spokojnie olus...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#248 PostWysłany: 14 Sie 2013 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Zielony^ napisał(a):
Spokojnie olus ;).
Poprawiłem się, że to bez bagażu rejestrowanego.
3,5h między lądowaniem i startem wydawały mi się sensowne i do zrobienia, ale faktycznie odpuszczę.
Wiem już że same przejazdy to ok 2h, a do tego dojścia, odprawy itd...

A oszczędzanie na jedzeniu o którym z przekąsem piszesz + pozostałe koszty "pobytu" są absurdalne jak na tak krótką chwilę (przylot wieczorem dzień wcześniej, zamiast tych 3,5h):
- transfer między lotniskami - 80-140zł/os
- nocleg - 80-120zł/os
- obiad w bylejakiej knajpie - 40-60zł/os
- jakiekolwiek małe zakupy - powiedzmy 40zł/os
i nagle z "transferu" robi się 240-360zł...
Jak dla mnie gra warta świeczki, bo to 2-3 dni w Tajlandii...
Stąd pytania.
Spokojnie olus...


To jest nie do zrobienia nawet zakładając, że wszystko będzie o czasie. Tak wielkie ryzyko to moim zdaniem kompletna głupota. Stracić wakacje, lot za grubą kasę robiąc coś takiego.
Przy takich łączonych lotach w sensie LCC w Europie jako dolot do lotów kontynentalnych wiele osób zostawia sobie cały dzień, żeby nie było wtopy i nie przepadły im loty , hotele itd za dużą już kasę.

PS. Ja jestem zdaniem, że zawsze należy uwzględniać, że coś może pójść nie tak i lepiej mieć zapas niż wszystko na styk. Co innego robić przesiadkę w 45min z LCC na LCC mając dupochrona a co innego przesiadka na lot do Azji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 14 Sie 2013 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Zielony^ napisał(a):
Spokojnie olus ;).
Poprawiłem się, że to bez bagażu rejestrowanego.
3,5h między lądowaniem i startem wydawały mi się sensowne i do zrobienia, ale faktycznie odpuszczę.
Wiem już że same przejazdy to ok 2h, a do tego dojścia, odprawy itd...

A oszczędzanie na jedzeniu o którym z przekąsem piszesz + pozostałe koszty "pobytu" są absurdalne jak na tak krótką chwilę (przylot wieczorem dzień wcześniej, zamiast tych 3,5h):
- transfer między lotniskami - 80-140zł/os
- nocleg - 80-120zł/os
- obiad w bylejakiej knajpie - 40-60zł/os
- jakiekolwiek małe zakupy - powiedzmy 40zł/os
i nagle z "transferu" robi się 240-360zł...
Jak dla mnie gra warta świeczki, bo to 2-3 dni w Tajlandii...
Stąd pytania.
Spokojnie olus...


O kanapkach to byla dobra rada. Jak jechalam do Szwecji to wzielam jedzenie na caly kilkudniowy pobyt, wlasnie ze wzgledu na te absurdalnie wysokie ceny. I myslę ze nawet te 360 zl za transfer (chociaz akurat cena jest mocno zawyzona) jest warte poswiecenia jesli drugą opcją jest całkowita utrata wakacji.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Manchester T3
#250 PostWysłany: 15 Sie 2013 04:14 

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 2
Witam lecę z Krakowa na Manchester T3 mam 45 minut na przesiadkę do Dublina z tego samego terminalu. Pytanie czy zdążę i czy terminal 3 ma strefę tranzytową?


Ostatnio edytowany przez kukuano, 15 Sie 2013 16:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Manchester T3
#251 PostWysłany: 15 Sie 2013 08:41 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 93
Zbanowany
Na pewno nie zdążysz. 1,5 godziny to minimum na przesiadkę. Ale każdy uczy się na błędach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Manchester T3
#252 PostWysłany: 15 Sie 2013 11:07 

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 67
A dlaczego nie? Jak wylądujesz o czasie i postarasz się być pierwszy na kontroli dokumentów to masz szanse. T3 nie jest wielkim terminalem

Powodzenia :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Manchester T3
#253 PostWysłany: 15 Sie 2013 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 213
Loty: 87
Kilometry: 188 854
kukuano napisał(a):
Witam lecę z Krakowa na Manchester T3 mam 45 minut na przesiadkę do Dublina z tego samego terminalu. Pytanie czy zdążę i czy terminal 3 ma strefę tranzytową?


Byłem już kilka razy w Manchesterze i znam to lotnisko. Uwierz mi, że nie masz szans zdążyć nawet jeśli byś biegł i wszędzie był pierwszy. Pamiętaj, że musisz się jeszcze przejść chceck-in na lot do Dublina bo tranzytu nie ma a z tym różnie bywa. Ja w zeszły weekend byłem po raz kolejny w MAN na 1,5 h przed odlotem..... bramki zamykali 5:50... a wstawiłem się o 5:55 moje szczeście takie, że trafiłem na kolejkę w której już zostało kilka osób do wejścia na pokład. Ja bym nie ryzykował... zwłaszcza, że nawet jeśli wyjdziesz z samolotu pierwszy zajmie ci trochę na przebiegnięcie do check-inów na lot do Dublina a jeśli nie znasz lotniska to tym bardziej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: bagaż rejestrowany
#254 PostWysłany: 15 Sie 2013 20:28 

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 3
witam, mam takie pytanie:
czy mogę przenieść bagaż rejestrowany na inny lot? chodzi mi o to, że chce zrezygnować z bagażu rejestrowanego, jutro, lecąc do Londynu, ale chciałabym mieć go podczas powrotu. Czytałam, że nie mogę domagać się zwrotu pieniędzy za niego, więc jest możliwość jego przeniesienia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 15 Sie 2013 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Skoro można przenieść na inną osobę, to to pewnie też przejdzie. Dzwoń i się dowiesz.

BTW: zapomniałaś podać przewoźnika

BTW2: czemu w tym dziale?
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 15 Sie 2013 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
niusia15 napisał(a):
witam, mam takie pytanie:
czy mogę przenieść bagaż rejestrowany na inny lot? chodzi mi o to, że chce zrezygnować z bagażu rejestrowanego, jutro, lecąc do Londynu, ale chciałabym mieć go podczas powrotu. Czytałam, że nie mogę domagać się zwrotu pieniędzy za niego, więc jest możliwość jego przeniesienia?


Jak linia? W Wizzair czasami da się to załatwić na infolinii. Gdy przenosi się bagaż w tej samej rezerwacji. W praktyce zależy to od tego na jakiego konsultanta się trafi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 15 Sie 2013 20:43 

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 3
a przepraszam, tak chodzi o Wizzair :D
nie wiem, czemu w tym dziale, to mój pierwszy temat :)

a myślicie, że się da to zrobić, nawet jak nie mam jeszcze zabukowanego powrotnego? :/ planuje go kupić tak 25 sierpnia, a chce wracać ok 30-31 sierpnia, też wizzairem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 15 Sie 2013 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
niusia15 napisał(a):
a przepraszam, tak chodzi o Wizzair :D
nie wiem, czemu w tym dziale, to mój pierwszy temat :)

a myślicie, że się da to zrobić, nawet jak nie mam jeszcze zabukowanego powrotnego? :/ planuje go kupić tak 25 sierpnia, a chce wracać ok 30-31 sierpnia, też wizzairem.


@niusia15
A jak Ty to sobie wyobrażasz? Dzień dobry chciałabym przenieść bagaż na lot w przyszłości ale jeszcze nie wiem na kiedy ...
Nic nie wskórasz dopóki nie będziesz miała innej rezerwacji. A takie przeniesienie bagażu (między dwiema rezerwacjami) zależy od humoru konsultanta
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: opodo - wybor miejsc
#259 PostWysłany: 17 Sie 2013 23:31 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Pierwszy raz zamierzam wykupic bilet lotniczy przez opodo i mam pytanie - czy jest tam mozliwosc wyboru konkretnych miejsc w samolocie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 18 Sie 2013 15:59 

Rejestracja: 11 Kwi 2013
Posty: 150
Generalnie otrzymasz numer rezerwacji i powinieneś wybrać sobie miejsce poprzez zakładkę Zarządzanie rezerwacją na stronie linii lotniczej. Większość 'normalnych' linii to umożliwia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1549 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 78  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group