Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1549 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 78  Następna
Autor Wiadomość
#921 PostWysłany: 20 Kwi 2015 15:20 

Rejestracja: 09 Kwi 2013
Posty: 138
Loty: 63
Kilometry: 71 702
Wystarczy dowód osobisty. Pewnie ta informacja wynika z tego, że norwedzy nie posługują się takowym dokumentem. Dopiero ich rząd zamierza go wprowadzić w ciągu kilku lat...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#922 PostWysłany: 20 Kwi 2015 15:27 

Rejestracja: 12 Kwi 2015
Posty: 5
A czy fakt, że Wielka Brytania nie należy do strefy Schengen ma znaczenie, może ten zapis o paszporcie ma jakieś znacznie i nie jest pomyłką?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#923 PostWysłany: 20 Kwi 2015 15:29 

Rejestracja: 09 Kwi 2013
Posty: 138
Loty: 63
Kilometry: 71 702
Nie ma znaczenia, należy do UE i to wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#924 PostWysłany: 22 Kwi 2015 16:54 

Rejestracja: 09 Sty 2015
Posty: 42
Loty: 2
Kilometry: 8 740
witam, jakiego pośrednika do kupna biletów najlepiej wybrać?
gotogate ma najtaniej, ale lece pierwszy raz i nie chce w razie kłopotów zostać na lodzie.

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#925 PostWysłany: 22 Kwi 2015 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
@BeFree

Skoro ma najtaniej to bierz, upewnij się tylko czy nie dolicza sobie opłaty za kartę. Martwić się można jeśli najlepszą cenę ma jakiś bardzo egzotyczny przewoźnik albo wyjątkowo źle oceniany.
Góra
 Profil Relacje PM off
BeFree lubi ten post.
 
      
#926 PostWysłany: 23 Kwi 2015 21:43 

Rejestracja: 09 Sty 2015
Posty: 42
Loty: 2
Kilometry: 8 740
@miki_fly dzięki za odpowiedź. A lepiej zapłacić kartą, czy to nie ma różnicy jaki sposób płatności, bo chciałbym zapłacić przez paypal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#927 PostWysłany: 01 Maj 2015 11:35 

Rejestracja: 30 Wrz 2012
Posty: 13
Na początku napisze że wybieram się w "długi lot" (ok. 10 godzinny) planujemy spędzić ten czas w 787 Dreamliner floty LOT i tutaj nasuwa mi się kilka pytań w głównej mierze z klasami w tym samolocie. Nigdy jeszcze tak długo nie lecieliśmy samolotem i nie wiemy na co zwrócić uwagę.
1. Czy na taki długi lot decydować się na wyższe klasy?
2. Czym się różnią od siebie Premium i Biznes Elite. (wiem że fotele inne itd.)
- Jak wygląda sprawa jedzenie i napojów
- Jakości obsługi
- Boarding
- Saloniki na lotnisku
3. Czy warto jest inwestować duże pieniądze w wyższą klasę?

Ogólnie interesuje mnie jak najwięcej informacji na ten temat.

Z góry dzięki za odpowiedzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#928 PostWysłany: 01 Maj 2015 12:53 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 156
@jizgeren
Zależy od Twoich preferencji. Jak najbardziej w wyzszych klasach będzie wygodniej, wiecej miejsca i lepsza micha (w Locie w eco z tego co kojarze alkohol dodatkow płatny jest od jakiegoś czasu).
Czy warto to musisz sam określic czego chcesz i czego potrzebujesz. Bo np w wyższych klasach możesz zabrać wiecej bagazu i dostajesz wiecej mil w programach.
Góra
 Profil Relacje PM off
jizgeren lubi ten post.
 
      
#929 PostWysłany: 01 Maj 2015 13:49 

Rejestracja: 18 Sie 2012
Posty: 468
Loty: 30
Kilometry: 33 014
Na stronie LOT jest całkiem dobrze wszystko opisane.

http://www.lot.com/pl/pl/dreamliner-787
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#930 PostWysłany: 01 Maj 2015 18:43 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Nie leciałem Dreamlinerem LOT, ale miałem okazję lecieć ostatnio dreamlinerem United (w Eco) i muszę stwierdzić, że jest to najbardziej niewygodny samolot jakim w życiu miałem okazję lecieć. Po 2h locie (DEN-IAH) czułem się jak po pokonaniu atlantyku i naprawdę byłem szczęśliwy, że to już koniec. Głównym problemem jest upakowanie siedzeń - szerokość to 17.3" i jest to ewidentnie za mało dla "normalnego" człowieka. Nie kojarzę innego samolotu, gdzie ludzie byliby tak ściśnięci.

W LOT teoretycznie jest jeszcze gorzej, bo tam jest 16.9" zamiast 17.3", aczkolwiek inne siedzienia mogą oznaczać że samolot nie jest aż tak niewygodny.

Poza tym samolot całkiem OK, dość cichy, wszystko pachnie nowością. Jak masz wybór to raczej unikaj 787 w eco
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jizgeren lubi ten post.
 
      
#931 PostWysłany: 01 Maj 2015 22:09 

Rejestracja: 30 Wrz 2012
Posty: 13
livien napisał(a):
Na stronie LOT jest całkiem dobrze wszystko opisane.

http://www.lot.com/pl/pl/dreamliner-787

Zapoznałem się z tą stroną przed zadaniem pytania. Strona ta mówi w głównej mierze o "specyfikacji" a mnie bardziej interesują odczucia.

SPLDER napisał(a):
Nie leciałem Dreamlinerem LOT, ale miałem okazję lecieć ostatnio dreamlinerem United (w Eco) i muszę stwierdzić, że jest to najbardziej niewygodny samolot jakim w życiu miałem okazję lecieć. Po 2h locie (DEN-IAH) czułem się jak po pokonaniu atlantyku i naprawdę byłem szczęśliwy, że to już koniec. Głównym problemem jest upakowanie siedzeń - szerokość to 17.3" i jest to ewidentnie za mało dla "normalnego" człowieka. Nie kojarzę innego samolotu, gdzie ludzie byliby tak ściśnięci.

W LOT teoretycznie jest jeszcze gorzej, bo tam jest 16.9" zamiast 17.3", aczkolwiek inne siedzienia mogą oznaczać że samolot nie jest aż tak niewygodny.

Poza tym samolot całkiem OK, dość cichy, wszystko pachnie nowością. Jak masz wybór to raczej unikaj 787 w eco

Z tego co rozumiem to na dłuższy lot lepiej sobie odpuścić Eco? Znajoma wspominała mi coś o podróży jej szefa i mówiła żeby brać "Biznes Elite" bo on był zachwycony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#932 PostWysłany: 02 Maj 2015 19:39 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Nie leciałem Dreamlinerem lotu, więc nie mogę doradzać - ale biorąc pod uwagę, że jest ciaśniej niż w UA , (w którym już było bardzo źle) nie zdecydowałbym się na lot w eco na 787. Na seatguru economy ma bardzo złe opinie, a premium economy i business bardzo dobre.

Osobiście , jeśli miałbym lecieć w economy to wybrałbym inny samolot, ale w premium economy i business powinno być OK
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#933 PostWysłany: 05 Maj 2015 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Pytanie tak na szybko; jesli kupie ponizsze polaczenie na 1 bilecie to czy w Peru i Kolumbii bede musial oplacic oplaty wylotowe bodajze odpowiednio 31 i 50 usd.. czy spokojnie sobie smigam po strefach transferowych..

Załączniki:
mm.jpg
mm.jpg [ 36.52 KiB | Obejrzany 1794 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#934 PostWysłany: 18 Maj 2015 19:30 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Nie do końca mam gdzie zadać to pytanie ,nie znalazłem odpowiedniego działu.

Robiłem przez expedię rezerwację bezzwrotną hotelu, konkretnie warszawski Aramis. Chciałem przesunąć termin pobytu, ale na infolinii Star Hotels odsyłają do pośrednika. Jest jakaś szansa na zmienienie daty (może jakiś bezpośredni telefon do hotelu Aramis)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#935 PostWysłany: 18 Maj 2015 19:40 

jotpol napisał(a):
. Jest jakaś szansa na zmienienie daty (może jakiś bezpośredni telefon do hotelu Aramis)?


Bezpośredni telefon do hotelu -pierwszy wynik w wyszukiwarce:
http://lmgtfy.com/?q=Hotel+Aramis+Warszawa
Góra
 PM off  
      
#936 PostWysłany: 18 Maj 2015 19:56 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Tak jak napisałem dzwoniłem do nich (pod nr 222078000) jednak odesłali mnie do expedii. Chodziło mi o to czy może komuś się udało przełożyć termin np przez dzwonienie pod inny nr (np na recepcję) lub u innego konsultanta star hotels.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#937 PostWysłany: 18 Maj 2015 20:03 

jotpol napisał(a):
Tak jak napisałem dzwoniłem do nich (pod nr 222078000) jednak odesłali mnie do expedii. Chodziło mi o to czy może komuś się udało przełożyć termin np przez dzwonienie pod inny nr (np na recepcję) lub u innego konsultanta star hotels.


A próbowałeś zadzwonić na recepcję?
Nawet jeśli komuś się udało nie musi oznaczać, że tak samo będzie w Twoim przypadku.
Góra
 PM off  
      
#938 PostWysłany: 19 Maj 2015 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Cześć wszystkim!

Na początek chciałem napisać, że szukałem informacji na forum, ale moja ciekawość nie została zaspokojona, więc jeśli ktoś zna odpowiedź na moje pytania i ma dużą dozę cierpliwości, będę ogromnie wdzięczny!
Biorę z moją kobietą ślub za miesiąc (w sumie od dzisiaj równo ;) ) i jest taki problem, że mamy już loty dawno kupione do Australii na grudzień (budapeszt -> Dubaj -> Manila -> Sydney). Oczywiście moja kobieta ma bilety wszystkie na swoje panieńskie nazwisko i tutaj mam parę pytań:

1. Czy ktoś testował sposób, żeby lecieć z starym paszportem? Ma 60 dni ważności od daty ślubu, no ale nie ma chyba światowej bazy, która by sprawdzała jego aktualność? ;)
2. Czy ktoś z Was wymieniał paszport w konsulacie w Sydney? Oboje chcielibyśmy to zrobić, bo mi zostaje ważność paszportu tylko do 2017 (planujemy dłuższą podróż).
3. Czy zmiana samego dowodu może mieć jakiś wpływ na wyżej wymienione loty?

Jeśli ktoś z Was ma jakieś rady/doświadczenia to dajcie znać, bardzo chętnie przy okazji postawię piwo za sensowne informacje. :)

Pozdrawiam serdecznie,
Piotrek
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#939 PostWysłany: 20 Maj 2015 22:48 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 32 461
Zmiana pasażera w ryanair kosztuje 550 zł za dwie strony? Czy za jedną?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#940 PostWysłany: 20 Maj 2015 22:55 

Jarzab93 napisał(a):
Zmiana pasażera w ryanair kosztuje 550 zł za dwie strony?
Czy za jedną?


W obu wariantach 110 euro/110 funtów loty z UK (rezerwacja OW czyli w jedną stronę lub RT czyli w dwie strony), widać na tym przykładzie, że w tanich liniach lcc jaką jest Ryanair też opłaca się rezerwować loty RT
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1549 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 78  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: girlie oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group