Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Lis 2013 20:15 

Rejestracja: 17 Wrz 2013
Posty: 38
Witam , czy ktoś może mi logicznie wytłumaczyć o co chodzi z tymi strefami w Paryżu - sprawa wygląda tak :

W Paryżu jesteśmy od czwartku wieczora do poniedziałku tj. 28-11-2.12 i proszę mi powiedzieć jakie bilety będą dla nas najatrakcyjniejsze na czwartek i poniedziałek - bo w weekendy kupujemy weekendowy - oczywiste z resztą; a co z tymi 2 dniami pozostałymi? - kupić dobowe?

I mam następny problem - nie wiem jak wyglądają strefy czy wybierając bilet na 3 strefy - to znaczy ze wybieram sobie 3 linie metra lub kolejki czyli np C. A i B np ?
http://www.ratp.fr/plan-interactif/carteidf.php

Będziemy mieszkać przy Belleville wiec aby się dostać do centrum musimy wsiąść w linie 11. Czyli mogę np wybrać sobie linie C, 11 i np 1?

Bo trochę się już gubimy... :shock:


Ostatnio edytowany przez Anonymous 02 Cze 2014 02:24, edytowano w sumie 2 razy
czytelność opisu tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
 Temat postu: Re: Paryż - strefy
#2 PostWysłany: 04 Lis 2013 21:19 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
http://parisbytrain.com/wp-content/uplo ... ne-map.pdf
Strefy nie maja nic wspólnego z liniami. Obejrzyj mapke i zobaczysz gdzie sie kończa poszczególne zony. W zasadzie całe centrum Paryża mieści się w podstawowych strefach 1-2, jedynie aby dojechac gdzieś na przedmieścia (St Denis, La Defence) potrzebujesz biletu na więcej stref.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż - strefy
#3 PostWysłany: 05 Lis 2013 16:35 

Rejestracja: 17 Wrz 2013
Posty: 38
Piękne dzięki - już wszystko jest wyjaśnione ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż - strefy
#4 PostWysłany: 05 Sty 2014 20:49 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 18
Loty: 2
Kilometry: 2 672
w których strefach można jeździć na tych biletach, co jest karnet 10 przejazdów=13.30 euro?
Na pewno nie we wszystkich...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Paryż - strefy
#5 PostWysłany: 05 Sty 2014 21:32 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
RER - tylko pierwsza strefa, metro - wszystkie strefy.
Dlatego np. opłaca się jechać do La Defence lub Stade de France metrem, a nie RERem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Cze 2014 01:42 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 455
niebieski
Dostał ktoś mandat we Francji, za jazde metrem bez biletu ?

Okazało się że przez pomyłkę jechałem na złym bilecie (dla dzieciaków), a że byłem po całym dniu zwiedzania i padałem ze zmęczenia to nawet nie chciało mi się z nimi dyskutować. Wystawili jakiś mandat na chyba 30 euro, od razu go wyrzuciłem.

Będzie im się chciało ścigać, czy powinni olać sprawę ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Cze 2014 16:07 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 36
paisas napisał(a):
Dostał ktoś mandat we Francji, za jazde metrem bez biletu ?

Okazało się że przez pomyłkę jechałem na złym bilecie (dla dzieciaków), a że byłem po całym dniu zwiedzania i padałem ze zmęczenia to nawet nie chciało mi się z nimi dyskutować. Wystawili jakiś mandat na chyba 30 euro, od razu go wyrzuciłem.

Będzie im się chciało ścigać, czy powinni olać sprawę ?

Mieszkam na stałe w Paryżu i to dziwne że wystawili Ci mandat.
Codziennie widzę w środkach komunikacji publicznej że jak ktoś nie ma biletu to albo płaci gotówką albo kartą od razu kontrolerowi biletów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Lip 2014 23:57 

Rejestracja: 16 Lip 2014
Posty: 9
Jadę z Marsylii do Paryża TGV przez Ouigo, pociąg zatrzymuje się na dworcu Marne la Vallée Chessy przy disneylandzie.
Jest tam też stacja metra i moje pytanie, ile kosztuje bilet do centrum Paryża z tej stacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Lip 2014 17:04 

Rejestracja: 17 Cze 2014
Posty: 6
Cześć. W sobotę wybieram się do Paryża na 3 dni. Na weekend kupię bilety Jeunes week-end natomiast w poniedziałek myślałem o Mobilis lub 10 tickets. Jako, że będę nocował w 3 strefie Paryża to jak wygląda sytuacja kasowania biletów ticket t+ w przypadku przejazdu ze strefy 3-1? Musze skasować 2 bilety?
I najważniejsze pytanie - od której do której godziny jest ważny bilet dniowy Mobilis? Bo ok 04:00 rano we wtorek muszę wyjechać busem nocnym do Porte-Maillot. Czy Mobilis o tej godzinie będzie jeszcze ważny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Lip 2014 17:38 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Kończy się najbezczelniej w świecie o północy. Ja miałem taką akcję, że wracam do hotelu, przesiadam się z metra do metra i w obrębie jednej stacji nagle dupa. Na szczęście miałem drugi na zapas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 31 Lip 2014 12:15 

Rejestracja: 17 Cze 2014
Posty: 6
Fuck już sam nie wiem... Znalazłem informację z 2012r., nie wiem czy aktualne: "The «Mobilis» ticket is valid for one calendar day from the local traffic’s start of operation (around 5:00 a.m.) until the end of operation after midnight (around 1:00 a.m., on Fridays/Saturdays until 2:00 a.m.). The Noctilien night buses you can take until 5:30 a.m. on the next day. This means that the ticket expires in the early morning hours even when you have bought it e.g. just the evening before. During this period and the booked zone you can make as much rides as you want. «Mobilis’» you get from ticket boxes and ticket machines at every métro or train station."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 31 Lip 2014 12:50 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
A to bardzo dziwne, bo zaprzeczałoby mojej przygodzie. Nawet wtedy jakąś uprzejma Francuzka cofnęła się, by wyjaśnić, czemu bramka nie chce mnie przepuścić, choć już się zorientowałem. Fakt, że miałem na wiele stref, bo przyjechałem z lotniska, ale raczej na pewno to był Mobilis. Choć sam nie wiem, Mobilis niby nie obowiązuje na lotnisku, więc może miałem Paris Visite... Musiałbym poszukać. Ale ja nie jechałem B, tylko autobusem przez Pontoise i Cergy.
A z tego co cytujesz wynikałoby, że mocnym można do rana, a dziennym tylko do 1:00. Ciekawe...

Hm, z tego też wynika, że do północy:
http://www.ratp.fr/fr/ratp/c_21148/mobilis/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Wrz 2014 17:55 

Rejestracja: 02 Sie 2012
Posty: 179
Loty: 33
Kilometry: 36 038
Polecam podpisać bilet weekendowy <26rż. My zapomnieliśmy i chyba kanar chciał nam wypisać mandat. Na szczęście nie chciało mu się dyskutować z osobami, które nie znają francuskiego ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Wrz 2014 18:07 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
obibok napisał(a):
A to bardzo dziwne, bo zaprzeczałoby mojej przygodzie. Nawet wtedy jakąś uprzejma Francuzka cofnęła się, by wyjaśnić, czemu bramka nie chce mnie przepuścić, choć już się zorientowałem. Fakt, że miałem na wiele stref, bo przyjechałem z lotniska, ale raczej na pewno to był Mobilis. Choć sam nie wiem, Mobilis niby nie obowiązuje na lotnisku, więc może miałem Paris Visite... Musiałbym poszukać. Ale ja nie jechałem B, tylko autobusem przez Pontoise i Cergy.
A z tego co cytujesz wynikałoby, że mocnym można do rana, a dziennym tylko do 1:00. Ciekawe...

Hm, z tego też wynika, że do północy:
http://www.ratp.fr/fr/ratp/c_21148/mobilis/


Potwierdzam ważność tylko do północy. Jak kupowałem bilet Mobilis, to zwrócono mi w kasie uwagę na ten czas ważności.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Wrz 2014 09:39 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 1
Loty: 12
Kilometry: 43 184
Ja mam pytanie, niestety nie mogę nigdzie znaleźć wątku :(, Czy gdziekolwiek mogę znaleźć rozkład autobusów z Porte Maillot na lotnisko Beauvais? Kupiłam bilet przez internet i tam jest napisane że muszę się stawić na 3h 15min przed odlotem, ale czy są jakieś konkrety? tam po prostu stoją busy i cały czas odjeżdżają czy jak? Czy ktoś ma doświadczenie w tym zakresie? lot mam o 9:05.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Wrz 2014 09:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
5 sekund na gogle mi to zajęło?

http://www.paris-beauvais.fr/horaire.php?lang=eng
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Paź 2014 12:35 

Rejestracja: 08 Sie 2014
Posty: 81
czy można kupić bilet przez Internet na metro i inne taki dobowy?
proszę o pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Lis 2014 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2014
Posty: 4
Widziałam gdzieś w internecie sklep, który zajmował się sprzedażą internetową biletów na metro w Paryżu, ale w tej chwili nie pamiętam adresu. Do ceny biletów doliczana była opłata za kuriera, oraz opłata rezerwacyjna, więc chyba nie bardzo się to opłaca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Cze 2016 12:48 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 51
Loty: 16
Kilometry: 28 363
czy na Châtelet - Les Halles lub Gare du Nord jest jakaś przechowalnia bagażu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 13 Cze 2016 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Jest na Gare du Nord
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group