Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 430 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 12 Sie 2012 10:47 

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3
Witam Forumowiczów. Mój pierwszy post.

Nawiązując do tematów i Paryża powiem że to był mój pierwszy wypad z małżonką na wyjazd zagraniczny. W moim przypadku pierwszej rezerwacji dokonałem w serwisie booking.com i nocowałem w tym hotelu http://www.booking.com/hotel/fr/ha-tel- ... a8d;dcid=2 Hotel Leonard da Vinci II. Cena patrząc na cenę na miejscu okazała się przystępna 65 euro za pokój, gdzie na miejscu cena wynosi 80 euro. Pokój przyjemnie wykończony niestety łazieneczka trochę jak dla mnie mało wystarczająca była. Minusem moim zdaniem była niemal nieistniejąca recepcja. Lecz moim celem nie było przesiadywanie w pokoju bo większość czasu spędziłem w mieście do późnych godzin nocnych. Bardzo blisko stacja metra Commerce i ogólnie dojazd w każde miejsce bezproblemowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#122 PostWysłany: 12 Wrz 2012 15:51 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 455
niebieski
Nikt się nie wpisał, a ja również bardzo chętnie bym się dowiedział jakis opinii o tym portalu. Planuję skorzystać w grudniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 16 Wrz 2012 00:48 

Rejestracja: 16 Wrz 2012
Posty: 6
Witam :) Ze znajomymi szukamy taniego noclegu (tak ok.20euro za noc) w Paryżu w dobrym miejscu. Co prawda nie wiem czy jest możliwość znalezienia takiego, ale warto próbować :))
Byłyby to 3 dni od 29.12.2012-01.01.2013 dla 7-8 osób.
I tak przy okazji chciałam zapytać czy wiecie może jak wygląda parkowanie w Paryżu, w sensie opłaty za parkingi i czy stawanie przy ulicy jest bezpieczne?
Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc :)
Pozdrawiam
Karolina
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 16 Wrz 2012 20:28 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 23
Witaj
Poruszanie się po Paryżu samochodem nie ma sensu, zewzględu na korki; lepiej zostawić gdzies na parkingu i poruszać sie metrem. Slynne paryskie parkowanie (centrum) polega na przepchnieciu do przodu samochodu przed Toba aby mozna było wyjechać, więc to troche sport ekstremalny, no i czasem samochód znajdujesz kawalek dalej niz zostawiłaś. Co do taniego noclegu na Sylwestra, to chyba łatwo nie będzie, ale próbuj :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 17 Wrz 2012 00:06 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 17
Ja z kolei z jeżdżeniem po Paryżu mam zgoła odmienne doświadczenia - co prawda jeździłem przez kilka dni, ale tak dobrze jak tam, nie jeździło mi się chyba nigdzie. Fakt korki są, ale przez to, że w Paryżu wykorzystuje się każdy kawałek miejsca, korek rozładowuje się szybko i sprawnie. Tam gdzie u nas ustawiłyby się 2 rzędy samochodów, w Paryżu zmieszczą się 3-4. Jeździ się z ręką na klaskonie, ale nie pełni on fukncji dyscyplinującej, ale ostrzegawczą, żeby nikt w tym samym czasie nie wjechał w lukę, w którą właśnie próbujesz się wpasować. Z parkowaniem przy ulicy podobnie jak u nas - czasem trzeba objechać jakiś kwadrat 2-3 razy lub poszukać kilka ulic dalej. Co do cen, to nie pamiętam, ale tu masz link, który może Ci pomóc:
http://www.paris.com/tourism/parking
Pamiętam natomiast, że bardzo dużo było parkingów podziemnych, więc na pewno gdzieś zaparkujesz.

Co do bezpieczeństwa - jeździłem Fordem Mondeo (wtedy był nowy zarówno jako model, jak i egzemplarz) i przez te kilka dni nic mu się nie stało (fakt - samochód był z wypożyczalni, więc miał francuskie rejestracje). Nie zdarzyło mi się też, żeby ktoś przepchnął mi auto na parkingu zderzakiem, albo żeby ludzie parkowali jakoś nonszalancko, nie patrząc czy stukną w inny samochód, czy nie. Kultura parkowania jak wszędzie - czyli starasz się zrobić to ostrożnie. A że parkuje się ciasno, to musisz się liczyć z jakąś drobną rysą. Nie sądzę natomiast, żeby prawdopodobieństwo uszkodzenia samochodu na parkingu było tam większe niż np. w Warszawie.

Pamiętaj też o skuterach, których jest tam mnóstwo i śmigają slalomem między samochodami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 17 Wrz 2012 11:15 

Rejestracja: 16 Wrz 2012
Posty: 6
Dziękuję bardzo za odpowiedź :)
Noclegu nadal poszukuję. Znalazłam kilka dość tanich hosteli, może jednak się uda coś znaleźć. Co do parkowania, to zakładam że będziemy bardziej ostrożni i nie będziemy kusić losu, ale to wszystko wyjdzie w praktyce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 17 Wrz 2012 12:38 

Rejestracja: 30 Sie 2012
Posty: 3
spróbuj tutaj http://www.pokoje-w-paryzu.com
Ja będę tam w listopadzie. Są pokoje i osobne mieszkanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 17 Wrz 2012 13:09 

Rejestracja: 16 Wrz 2012
Posty: 6
Kilka dni temu napisałam do tej Pani i prawdopodobnie tam właśnie będziemy nocować :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 21 Wrz 2012 20:17 

Rejestracja: 29 Sie 2012
Posty: 89
nesssssa napisał(a):
spróbuj tutaj http://www.pokoje-w-paryzu.com
Ja będę tam w listopadzie. Są pokoje i osobne mieszkanie.


Jeśli mogę spytać ile kosztuje doba dla 2 os. w pokoju ?
Spędzę 3 noce w styczniu i szukam taniego noclegu zanim od razu
zarezerwuję z Booking.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 24 Wrz 2012 00:12 

Rejestracja: 16 Wrz 2012
Posty: 6
z tego co wiem to 20 euro/os.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 24 Wrz 2012 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2012
Posty: 10
Witam,
udało mi się znaleźć taką stronę odnośnie noclegów w Paryżu:
http://www.aijparis.com/framea.htm

Czy ktokolwiek z was był tam zakwaterowany? Orientujecie się jakie panują tam warunki? Komentarze są oczywiście pozytywne ale wolę dopytać. Planuję wybrać się do Paryża w styczniu na swoje urodziny :-) i jest to najtańsze rozwiązanie noclegowe jakie widziałem. Reszta ofert jest kilka razy droższa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 24 Wrz 2012 18:21 

Rejestracja: 20 Lip 2011
Posty: 25
@ damian
własnie też zastanawiam się nad tym hostelem, jedziemy 13-16paźdz więc po powrocie napisze jak było (jeżeli oczywiście zdecydujemy się na ten nocleg:)

a jeżeli ktoś może coś powiedzieć na ten temat to byłabym bardzo wdzięczna!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 24 Wrz 2012 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
DamianRajch napisał(a):
Witam,
udało mi się znaleźć taką stronę odnośnie noclegów w Paryżu:
http://www.aijparis.com/framea.htm

Czy ktokolwiek z was był tam zakwaterowany? Orientujecie się jakie panują tam warunki? Komentarze są oczywiście pozytywne ale wolę dopytać. Planuję wybrać się do Paryża w styczniu na swoje urodziny :-) i jest to najtańsze rozwiązanie noclegowe jakie widziałem. Reszta ofert jest kilka razy droższa.

"Regulation :
Age limit : 30 years (exept for school groups leaders).Age limit: 30 years. Any bookings made for a person over 30 years old will be refused by the hostel."

No to klops a już się nastawiałem na dobrą okazję, na grudniowy wypad do Paryża.

Dla niejęzycznych: "Nie przyjmujemy w hostelu osób powyżej 30 lat, no chyba że są opiekunami" :(
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 25 Wrz 2012 12:40 

Rejestracja: 30 Sie 2012
Posty: 3
mashacra napisał(a):

"Regulation :
Age limit : 30 years (exept for school groups leaders).Age limit: 30 years. Any bookings made for a person over 30 years old will be refused by the hostel."

No to klops a już się nastawiałem na dobrą okazję, na grudniowy wypad do Paryża.

Dla niejęzycznych: "Nie przyjmujemy w hostelu osób powyżej 30 lat, no chyba że są opiekunami" :(


Gdzie znalazłeś tą informację? Szukam na ich stronie i nie widzę :/
To zabawnie, bo ja robiłam rezerwację na siebie (mam 27lat), ale moja koleżanka ma powyżej 30. I co nie wpuszczą nas? Jeśli robiłam na siebie to chyba powinno przejść? Jeszcze nie ściągnęli mi pieniędzy z konta. Rezerwacja zrobiona 4 września, niedawno do nich pisałam i odpisali, że jeszcze się nie zabrali za realizację rezerwacji i że jak będą kłopoty z kartą to się odezwą. Do dzisiaj nie ma żadnego mejla, a pieniędzy też nie zassali z karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 25 Wrz 2012 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
nesssssa napisał(a):

Gdzie znalazłeś tą informację? Szukam na ich stronie i nie widzę :/
To zabawnie, bo ja robiłam rezerwację na siebie (mam 27lat), ale moja koleżanka ma powyżej 30. I co nie wpuszczą nas? Jeśli robiłam na siebie to chyba powinno przejść? Jeszcze nie ściągnęli mi pieniędzy z konta. Rezerwacja zrobiona 4 września, niedawno do nich pisałam i odpisali, że jeszcze się nie zabrali za realizację rezerwacji i że jak będą kłopoty z kartą to się odezwą. Do dzisiaj nie ma żadnego mejla, a pieniędzy też nie zassali z karty.


na stronie Prices niestety nie mogę podlinkować bezpośrednio :(

Ale już z nimi pisałem i do wyboru jest Bastille Hostel lub Auberge Internationale des Jeunes ta sama ulica nr.6 i 10 ceny minimalnie inne ale i inne pokoje prywatne.

Teoretycznie nie powinni robić problemów ze starszymi osobami
Odpowiedź z maila:
"We are glad to let you know that we do not apply any age limit, although we do mostly welcome young people below 30."

Sprawdzę w grudniu z żoną (my l.34).
Może ktoś ma jakieś doświadczenia z pobytu?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 25 Wrz 2012 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2011
Posty: 93
Loty: 31
Kilometry: 40 220
ja też sie zastanawiam, chciałbym pokój prywanty, ja < 30, druga osoba > 30
_________________
http://www.ozlandtravel.com
Facebook: Ozland Travel, Instagram: Ozland Travel
Australia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 25 Wrz 2012 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 123
Loty: 90
Kilometry: 278 235
Ja wybieram się w październiku i tez jeszcze poszukuję noclegu. Hostel Bastille widzę, że wydaje się dość ciekawy, w przeciwieństwie do aij ma pokój z łazienką (a właściwie tylko z prysznicem ale dobre i to) i naprawdę niezłe jak na tą cenę opinie w internecie. Nocował ktoś tam i może podzielić się opinią? Brałam tez pod uwagę pokoje u Polki, o której czesto tu mowa ale chyba jednak zbyt daleko od centrum... a do tego dojazd RER i metrem. Albo Etap czy Ibis, z łazienką - cena już wyższa a nie wiem czy standard wyższy bedzie niż w ww. hostelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 26 Wrz 2012 20:47 

Rejestracja: 27 Lut 2011
Posty: 36
Potrzebuję w miare tani nocleg w Beauvius.Po przylocie do w/w miasta o 22:00 następny lot mamy dopiero o 8:00 rano. Czy ktoś może polecić jakiś hostel,hotel?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 27 Wrz 2012 11:53 

Rejestracja: 20 Lip 2011
Posty: 25
a czy korzystał ktoś z usług tego hostelu???
http://www.aijparis.com/framea.htm

bo czytam o nim opinie i są bardzo zróżnicowane (głównie chodzi o czystość, bo to że ktoś dostał mało dżemu na sniadanie akurat mnie nie interesuje :) i szczerze to nie wiem czy się zdecydować,

bardzo prosze o info bo wyjazd za prawie 2tyg!!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 28 Wrz 2012 16:04 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 38
Dla mało wymagających moge polecić hotel:

Cheap Beds Rosny

Cena około 50Euro za pokój dwóosobowy z łazienką na hostelworld.com

Hotel położony przyCarrefourze i stacji kolejki RER. Można rano kupić ser, wino i bagietkę i w 30 min jest się w Centrum.

Standard raczej kiepski, ale łóżko wygodne, pościel czysta, ręczniki były i ciepła woda ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 430 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group