Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 631 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 21 Mar 2012 14:26 

Rejestracja: 19 Lut 2012
Posty: 17
Ja to samo sobie wszystko wydrukowałam z opisu dokonanego przez guma00 i też zamierzam tym opisem posługiwać się w Paryżu! Guma00 jesteś super facet!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#42 PostWysłany: 21 Mar 2012 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 164
Jak Was tak czytam to nabrałam chęci na wyjazd. :mrgreen:
Jak tylko zaliczę Londyn,wezmę się za planowanie Paryża.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 22 Mar 2012 00:48 

Rejestracja: 19 Lut 2012
Posty: 17
Ja już Londyn zaliczyłam!
Zaliczyłam też Berlin, Pragę, Ateny, Londyn, Rzym, a teraz Paryż!
Mam nadzieję, że będzie OK! Ale ja jadę dopiero na początku października!
Co rok to inna stolica europejskiego państwa!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 22 Mar 2012 01:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 164
Cytuj:
Ale ja jadę dopiero na początku października!

Myślę o wrześniu,jak już się rok szkolny w Europie zacznie i dziki tłum do domów powróci.
Myślisz,że w październiku będzie jeszcze ciepło?
Nowy Jork mi się marzy ale poczekam aż dziecię podrośnie.

Cytuj:
Co rok to inna stolica europejskiego państwa!

Do Kopenhagi zapraszam.
A Nicee i całą Prowansję polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 22 Mar 2012 10:19 

Rejestracja: 20 Mar 2012
Posty: 11
Guma, a napisz ile czasu w Paryżu trzeba się zebrać w troki, żeby zdążyć na samolot, tzn. kiedy trzeba już wsiadać w metro z centrum i jechać na przystanek tych busów na lotnisko, żeby się ze wszystkim wyrobić ?
I jeszcze jedno pytanie. Czy wstęp na dzwonnicę Notre Dame jest płatny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 23 Mar 2012 00:12 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 12
jeżeli chodzi o dzwonnicę to nie mam pojęcia, bo tam nie byłem,

busy są dopasowane do danego odlotu.. odjeżdżają z Porte Maillot 3:15 minut przed danym lotem (tak mają napisane na stronie)... na busach są kartki z nazwami miasta do jakiego leci samolot, tak więc nie sposób się pomylić..
ja miałem samolot o godz 14:15, natomiast bus odjeżdżał (z tego co pamiętam) jakoś o godz. 11... najlepiej się upewnić jeszcze tutaj: http://www.aeroportbeauvais.com/bus.php?lang=eng

z domu wychodziłem jakoś przed 10 i nie było problemu z czasem.. z 20 minut jeszcze czekaliśmy :)
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 23 Mar 2012 10:18 

Rejestracja: 20 Mar 2012
Posty: 11
dzięki za info, czyli wychodzi, że trzeba być ok 3h przed odlotem na przystanku tych busów, przypuszczam też, że można wsiąść w jakikolwiek bus, który jedzie na lotnisko (nie tylko ten, który ma napisaną konkretną destynację) - prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 23 Mar 2012 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
guma00

Doskonala relacja.
Wydrukowane i wpiete w segregator w oczekiwaniu na realizację

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 25 Mar 2012 01:47 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 12
mariobros, dokładnie tak :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 26 Mar 2012 15:34 

Rejestracja: 28 Mar 2011
Posty: 27
Loty: 70
Kilometry: 136 451
Relacje bardzo mi pomogły w ułożeniu własnego planu spędzenia czasu w Paryżu. Dzięki.
Lecz nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia, czy mając 17 lat posiadam ulgę na wejścia do różnych atrakcji (nie licząc muzeów) takich jak wieża Eiffla, wieża Montparansse?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 27 Mar 2012 19:09 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 841
niebieski
Witam

Jako że już w czwartek lecę do Paryża zainteresowało mnie kupno biletu online na wieżę Eiffla http://ticket.toureiffel.fr/

Tylko dlaczego nie można wybrać daty marcowej lub każdej innej tylko czerwcową???
_________________
Image

https://www.youtube.com/watch?v=cNfBn4Fn1Hw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 28 Mar 2012 23:02 

Rejestracja: 28 Mar 2012
Posty: 1
Hej,

Mam do Was pytanie.
Orientujecie się czy tam gdzie jest darmowy wstęp do 26 roku życia wystarczy pokazać kartę EURO student 26?

Pozdrawiam
Anka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 28 Mar 2012 23:30 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
ja wchodzilem z kobieta wszedzie na dowody osobiste
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 31 Mar 2012 15:20 

Rejestracja: 20 Mar 2012
Posty: 11
1. Do której godziny kursuje metro, RER, (kolejka podmiejska) od pn-pt?
2. Czy jak samolot wyląduje w Beauvais o 19:10 to zdążę się dostać do Colombos do domu tej Pani Magdy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 31 Mar 2012 15:25 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1861
HON fly4free
Sprawdź sam - skąd, dokąd, kiedy, czym:

http://www.ratp.fr/itineraires/en/ratp/ ... he-avancee

Kilka informacji o RER-ach wraz z godzinami pierwszych i ostatnich odjazdów:

http://parisbytrain.com/paris-rer/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 01 Kwi 2012 12:47 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 841
niebieski
w sobotę wróciłem z Paryża i miałem tego nie pisać, żeby nie wyszło jaki ze mnie jeleń ale potraktujcie to jako przestrogę

w Porte Maillot do którego dojeżdża się z Beauvais kupowaliśmy bilety na metro - chcieliśmy bilety Paris Visite dwudniowe - podeszliśmy pod automaty do biletów i mieliśmy się zabrać za kupno - temat znałem bo poczytałem forum i wiedziałem jak się poruszać w temacie
wtedy podszedł do nas bardzo miły czarnoskóry młodzian i zaczął klikać na automacie pomagając w zakupie
niestety owa pomoc okazała się "orżnięciem" nas na 57 euro - młodzian płacił swoją kartą - co wydawało mi się dziwne że jest tak chętny do pomocy i kiedy my szukaliśmy kasy po portfelach żeby mu oddać niby wyłożone ponad 64 euro on szybko wycofał transakcję i kupił najtańsze możliwe bilety jedno przejazdowe dla dzieci - jakie było nasze zdziwienie kiedy powtórnie chcieliśmy się przejechać metrem - wkładamy bilety i echo - bramka zamknięta - drugi raz to samo
podeszliśmy do okienka informacji i pani w okienku współczuła nam bardzo i wiedziała o podobnych incydentach na stacjach metra

tak więc przestroga dla wszystkich - gość wydawał się naprawdę miły, jego podejście do sprawy zaskakujące mimo że nie prosiliśmy i to nas tak zaskoczyło, że daliśmy się "okuć"

a po za tym miasto piękne, ktoś tu trafnie napisał że nie ma co za dużo planować - po prostu chce się spokojnie posiedzieć na trawce popijając bordo

w winiarniach można poprosić o otwarcie butelki i kubeczki, a w sklepach można otworzyć wino otwieraczem z półki i podejść do kasy 8-)

no i uważajcie na wszelakich naciągaczy z kolorowymi sznurkami i z wieżami eiffla w ręku - masa tego

kolejka na wieżę eiffla schodami na 15 minut - na windę do góry dużo większa kolejka - wszędzie ludzi mnóstwo tak że nie wyobrażam sobie zwiedzania paryża w sezonie

a pogoda niesamowita - wszystko kwitnie -świeci słońce podczas gdy w katowicach 5stC i deszcz ze śniegiem
_________________
Image

https://www.youtube.com/watch?v=cNfBn4Fn1Hw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 01 Kwi 2012 13:58 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 494
niebieski
Wspolczuje naprawde. Kiedys jakis Wloch chcial mi 'pomoc' w Mediolanie, ale po cholere mi czyjakolwiek pomoc jak wszystko jest po angielsku, a automat z biletami to nie zadna czarna magia. Poza tym bylem tam 2gi raz. A najgorzej, ze bezczelnie pchal paluchy do naciskania jak juz stalem przy automacie, jakbym sam nie umial wybrac jezyka. Stanowczo kazalem mu odejsc. Wiadomo, ze ta bezinteresowna pomoc nagle okaze sie jednak albo platna, albo Cie orzna jakims im znanym sposobem. Jest to przestroga, lepiej ze sprawami, ktore wiaza sie z pieniedzmi radzic sobie sami. A nawet trzeba uwazac na ludzi, ktorzy od razu rwa sie do zrobienia ci zdjecia, albo chca zarz uciec z aparatem, albo beda chcieli za to kase. Lepiej poprosic jakas pare turystow o pomoc ze zdjeciem. Takie orzniecie moze popsuc samopoczucie na wakacjach, wiec uwazajcie, trzeba byc czujnym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 02 Kwi 2012 17:32 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 34
Do okocim - b. dobrze, że piszesz takie rzeczy. (szkoda tylko, że na samym początku humor do bani...).
Niby nikt nie chce wyjść na jelenia, wszyscy mają się za super wyjadaczy - a w pośpiechu, stresie etc. - człowiek daje się zrobić bez mydła :)

Ostatnio jeden pan pomógł mi we Włoszech (wciskałam banknot do automatu, a trzeba było tylko nacisnąć "next step" - potem dopiero pchać banknot... ). I słysząc historie jak Twoje - od razu mi się włączyło - "czego on chce?".
Raczej zrobił to bezinteresownie, bo sekundę potem go nie było, nie stał mi za plecami, o nic nie pytał, nic nie mówił, nie obserwował etc.
Poczłapał spokojnie do innego automatu - szukać zapomnianej reszty - drobniaków z biletów - ale to już chyba zupełnie inna rzecz... :)

Wielokrotnie pomagali mi zupełnie bezinteresownie bardzo różni ludzie, czasem sam ich wygląd był.... hmmmm... "niecodzienny" :)
(np. ogromny, łysy facet cały pokryty tatuażami, czy grupka słaniających się na nogach, szwajcarskich dresiarzy wracających w środku z imprezy przez dworzec kolejowy w Lozannie) - ale czasem to tylko przypadek i łut szczęścia, czy damy się orżnąć, czy nie :)
Reasumując: w dużych miastach, na dworcach, w metrze etc. - trzeba mieć jednak ograniczone zaufanie do innych.

pozdrawiam - życząc samych życzliwych osób spotkanych w podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 09 Kwi 2012 10:58 

Rejestracja: 19 Lut 2012
Posty: 17
Okocim23 dziękuję za przestrogę!
Ja zapewne też dałabym się nabrać! Cholera szkoda kasy!?
Ja nie znam angielskiego więc zakup biletu będzie dla mnie wyzwaniem ale muszę dać sobie radę sama!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 11 Kwi 2012 09:33 

Rejestracja: 20 Mar 2012
Posty: 11
Może ktoś z was ma pomysł jak to logistycznie załatwić? Chcę kupić bilet Paris Visite - 3dni na strefy 1-3. Jednak chcę pojechać jednego dnia do Wersalu, który jest chyba w 4 strefie. W którym momencie kupić dodatkowy bilet na ten odcinek, którego już nie obejmuje Paris Visite. Czy zanim przesiąde się do RER, który tam jedzie i skasować go przy wejściu na stacji "głównej w Paryżu". Jak to zrobić, żebym nie zapłacił żadnej kary u kanara?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 631 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group