Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 631 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
#521 PostWysłany: 20 Lip 2015 18:46 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Jak to nie ma kas na 2 pietrze jak są :)
Bilet na schody kupujesz na dole, śmigasz na górę i tam na zewnątrz jest kasa.
Zresztą jak chcesz iść po schodach to na dole można kupić tylko bilet na schody a miła kasjerka poinformuje Cię, że bilet na windę kupisz na 2 piętrze ;)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#522 PostWysłany: 28 Lip 2015 14:38 

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 17
Rzadko zdarza się, żeby kilka pełnych dni nie wystarczyło mi na zobaczenie danego miasta. Ale tak jest z Paryżem. Jest tak rozległy, ogromny, a atrakcji w nim nadmiar, stąd czułam spory niedosyt wyjeżdżając ze stolicy Paryża, chociaż zwiedzanie odbywałam sprawnie. Jak wyselekcjonować tych kilka najważniejszych miejsc z całego oceanu zabytków, galerii, muzeów, placów i dzielnic? ;) Przede wszystkim nie można pominąć tego, co najważniejsze. Oto moja subiektywna lista rzeczy "must see" w Paryżu: Katedra Notre-Dame, Wyspa św. Ludwika, Ogrody Tuileries, Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny, Luwr, Wieża Eiffla, Galeria Lafayette, Opera Garnier, Muzeum Orsay, Cmentarz Pere Lachaise, Bazylika Sacre Coeur, Montmartre, Moulin Rouge. I to tak na szybko ;) Jeśli starczy Wam czasu, to dokładajcie kolejne miejsca ;) Ale pamiętajcie, że po powrocie z takiego wyjazdu każdy Was o nie zapyta ;) D


Ostatnio edytowany przez Roku, 28 Lip 2015 17:56, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#523 PostWysłany: 19 Sie 2015 10:16 

Rejestracja: 21 Maj 2015
Posty: 30
jekyll napisał(a):
Jak to nie ma kas na 2 pietrze jak są :)
Bilet na schody kupujesz na dole, śmigasz na górę i tam na zewnątrz jest kasa.
Zresztą jak chcesz iść po schodach to na dole można kupić tylko bilet na schody a miła kasjerka poinformuje Cię, że bilet na windę kupisz na 2 piętrze ;)


W takim razie ustalmy kiedy są te kasy czynne, bo 20 czerwca 2015 (sobota) na 2 piętrze (przy bramce do windy na górę) wyświetlała się informacja, że kasy na tym piętrze nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off
krymek uważa post za pomocny.
 
      
#524 PostWysłany: 19 Sie 2015 19:28 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
8 czerwca br (poniedziałek) Kasa jest na zewnątrz, nie przy windach.
Nad windami wyświetlał się komunikat, że musisz mieć drugi bilet na ostatnie piętro i uwaga na kieszonkowców ;)
Image
źródło: http://www.eiffeltowertickets.co.uk
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#525 PostWysłany: 28 Sie 2015 20:05 

Rejestracja: 17 Kwi 2010
Posty: 63
Witam,
trochę się już zgubiłem i potrzebuję pomocy...nie ukrywam że nie zdążyłem przeczytać wszystkich stron wątku

Wspólnie z dziewczyną chcemy zwiedzić Wersal. Wylot mamy w niedziel wiec muszę na szybkości coś ogarnąć.

1.Jak najłatwiej tam się dostać? i jakie bilety kupić?
Ona - poniżej 26 roku życia, ja powyżęj - myślę o Paris City Passport z tym że ta karta chyba nie obowiazuje na strefe 4-5?\\

Z góry dziękuję za odpowiedź..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#526 PostWysłany: 28 Sie 2015 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2015
Posty: 175
Loty: 226
Kilometry: 356 765
Wersal lezy w strefie 4 ale to znaczenia istotnego nie ma, bo reszta zabytkow miesci sie w strefie 1-2 i na te tylko strefy wystarczy miec wybrana jedna z opcji biletowych.A opcja zalezy na ile dni przyjezdzacie i jakie macie plany co chcecie zobaczobac z jakich atrakcji skorzystac.Napisz to bilet ci doradze.
Do Wersalu droga prosta jedziesz metrem nr 9 do ostatniej stacji Pont de Sevres to na tym bilecie jaki bedziesz mial..nastepnie wychodzisz z metra prosto na przystanek autobusu 171 ktory za jeden zwykly bilet z karnetu 1,4 e albo kupiony pojedynczo 1,8 e wiezie ciebie pod sam zamek.

Ps.Dziewczyny wiek pozwoli na bezplatne wejscie do muzeow ale nie zwolni jej z kosztow jazdy komunikacja. Wiec i tak bilet musi miec.Zamierzacie duzo przemieszczac sie komunikacja? Jak dlugi jest waszxpobytGdzie jest nocleg?w ktorej strefie?
Statkiem chcecie plynac? Autobusem otwartym wycieczkowym tez ?karta paris city passport to full serwis ale trzeba przyznac ze dosc drogi.
Przykladowo ja na 7 dni pobytu wydalam 92e w to wszedl bilet tyg navigo decouvert ,karta museum pass 4 dniowa i bilet na rejs statkiem...za to samo kupujac karte paris city pasport zaplacilabym 130e i byloby tylko na 5 dni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#527 PostWysłany: 13 Wrz 2015 22:28 

Rejestracja: 17 Kwi 2010
Posty: 63
Serdeczne dzięki za odpowiedź. Poradziłem sobie ze wszystkim i ogarnąłem a odpowiedź dopiero odczytałem będąc w Paryżu :)

Dojazd do Wersalu jak się okazuje jest prostu, powrót zresztą też..
przy okazji dodam by co niektórzy nie popełenili błędu jaki my zrobiliśmy: W poniedziałek-Wersal zamknięty, Wtorek-Luwr. Być może dla większości jest to oczywistość, niemniej nam to umknęło przygotowując się do podróży i zwiedzania.

Potwierdzam też opinie innych - należy uważać na młode cyganki. Najczęściej zagadują pytając się czy mówisz po angielsku :)
Polecam widok z wieży (zarówno z 2 piętra jak i wyżej) jak i sam Wersal - bajka :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#528 PostWysłany: 07 Paź 2015 00:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 1987
Loty: 112
Kilometry: 141 978
srebrny
Jeśli nie chcecie tracić czasu w kolejce do Luwru i nie zależy Wam na wejściu przez piramidę (wszak zawsze możecie tamtędy wyjść) to polecam skorzystać z wejścia Porte des Lions. Przydaje się zwłaszcza podczas darmowych niedziel - w ostatnią staliśmy przed właśnie tym wejściem około 1 minutę, podczas gdy przy piramidzie czas oczekiwania wynosił około 2h.

Wejście jest tu:
Załącznik:
porte-des-lions.png
porte-des-lions.png [ 175.85 KiB | Obejrzany 4073 razy ]

UWAGA: wejście jest zamknięte w środy i piątki oraz prawdopodobnie nie sprzedają tam biletów. Na pewno jednak otwarte jest w darmowe niedziele :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#529 PostWysłany: 13 Lis 2015 22:41 

Rejestracja: 06 Lip 2013
Posty: 39
Nawiązując do dyskusji dotyczącej Wieży Eiffela i możliwości kupna biletu na szczyt na drugim piętrze, chciałem się podzielić świeżymi informacjami.
Z powodu dużych kolejek do kas zdecydowałem się na wyjście schodami (koszt 6 EUR) licząc się z tym, że być może nie uda się wjechać na szczyt. Kolejka była krótka, czekałem ok. 15min. Po wyjściu na drugie piętro wypatrzyłem kasę z biletami. Nie było przy niej nikogo, co w porównaniu z gigantyczna kolejką na dole wydawało się nieprawdopodobne. W kasie dokupiłem wyjazd na szczyt ( 7 EUR), załapałem się na pierwszą windę. Zdecydowanie polecam takie rozwiązanie - taniej, szybciej, a spacer schodami daje wiele wrażeń.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#530 PostWysłany: 09 Sty 2016 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Był może ktoś ostatnio w katakumbach? Chodzi mi o ceny biletów. Nie mogę się połapać na ich stronie.
Rate per person : 7 € + admission fee : 30 € (concessions : 5 € + admission fee : 30 €)
To w końcu ile 37 €? :shock:
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#531 PostWysłany: 09 Sty 2016 14:46 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Nie byłam ale na ich stronie cena to 12 bądź 16e ze zwiedzaniem krypty
http://www.catacombes.paris.fr/en/visit ... -admission
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
lapka88 uważa post za pomocny.
 
      
#532 PostWysłany: 09 Sty 2016 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Ok, dzięki, bo aż się przestraszyłem. Ta cena była na stronie rezerwacji on-line, nie wiem skąd to wzięli.
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#533 PostWysłany: 14 Lut 2016 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Informacja sprzed dwóch dni. Porte des Lions jest zamknięte ze względu bezpieczeństwa.
Wejścia do Luwru teraz są tylko dwa. Z zewnątrz przy piramidzie oraz od dołu czyli przy odwróconej piramidzie.
Na dole czekaliśmy 20min. Jakby ktoś chciał wcześniej zaplanować zwiedzanie to załączam zdjęcia:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#534 PostWysłany: 14 Lut 2016 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Można też wejść na stronę...
http://www.louvre.fr/en/plan
...i plan sobie ściągnąć:
http://www.louvre.fr/sites/default/files/medias/medias_fichiers/fichiers/pdf/louvre-plan-informacja-polski.pdf
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kleyo lubi ten post.
 
      
#535 PostWysłany: 18 Mar 2016 20:16 

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 88
Po powrocie z Paryża chciałam się podzielić kilkoma spostrzeżeniami. Spędziliśmy tam 5 dni, od 9 - 13 marca. Od razu chciałam podziękować użytkownikom tego forum, którzy wyszukują tanie loty, gdyż od tego się właśnie zaczęło. Lot z Poznania za 39 zł. Na początku, gdy to przeczytałam, pomyślałam ściema, ale po sprawdzeniu wszystko się potwierdziło, tak więc jeszcze raz dzięki wszystkim wyszukiwaczom tanich lotów. Prawdę mówiąc od tego momentu, sprawdzam forum kilka razy dziennie ;) Wracając jednak do Paryża. Lecieliśmy w 4osoby, w tym 2 dzieci (9 i 11 lat). Ze względu na dzieci dokupiliśmy bagaż rejestrowany do 23 kg. Cena lotu 4 osoby RT plus 1 bagaż rejestrowany 478 zł. Lecieliśmy na BVA. Tak więc transport z lotniska na Porte Maillot i z powrotem kosztował tyle samo co bilety lotnicze. Zarezerwowałam przejazd u pana Pawła, niestety nie wywiązał się z umowy, gdyż ponoć odebrano im licencję na transport i wszystkie rezerwacje zostały odwołane. Pojechaliśmy więc autokarem razem z resztą pasażerów. Bilety kupione na miejscu 17 euro/os OW. Uwaga oszukują przy wydawaniu reszty. Mnie na 4 euro, ale jak już wcześniej pisałam od tego momentu byłam bardzo czujna, a zresztą nikt więcej nie próbował.
Kupiliśmy Museum Paris Pass na 2 dni - 48e, dzieci wchodziły za darmo. Myślę, że w centrum Paryża jest zbyt mało miejsc gdzie można kupić Pass, nam się udało w Panteonie. Nie trzeba czekać w kolejce na darmowe bilety dla dzieci, wchodzi się bezpośrednio. Dodatkowe opłaty to wjazd an wieżę eiffla 17e dorosły, dzieci chyba 9e. Galeria ewolucji (fajna atrakcja dla dzieci) 12e dorosły, dziecko za free. Wieża montparnasse 50e za naszą czwórkę, katakumby 12e dorosły, dzieci free (ta atrakcja mnie zawiodła, na zdjęciach w internecie wyglądało to znacznie ciekawiej).
Najdłużej czekaliśmy w kolejce po bilety na eiffla, do katakumb oraz na wieżę notre dame. Reszta raczej płynnie. Byliśmy w Wersalu, Luwrze, Muzeum Orsey, Łuk Triumfalny, Sainte Chapelle, Conciergerie - to wszystko na Pass. Niestety spóźniliśmy się do Pałacu Iwalidów, który jest zamykany o 17.00.
Spaliśmy w 9 dzielnicy, przy stacji metra Anvers. Hotel z wspaniałym widokiem na Bazylikę Sacre Coeur. Pokój 4 osobowy, 4 noce ze śniadaniem 506 e. Hotel czysty, choć cudów nie było. Śniadanie codziennie to samo:croissant, bułka, masło, dżem, ser topiony, szklanka soku, kawa, herbata lub czekolada, dla nas wystarczyło.
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo w mieście. Nie ukrywam, że po lekturze forum trochę się obawiałam. Ale nic bardziej mylnego. Czuliśmy się bardzo bezpiecznie. Nikt nas nie zaczepiał, przeciwnie sami Francuzi oferowali pomoc, np. gdy widzieli nas szukających czegoś na mapie. Chętnie mówili po angielsku, nawet ci, którzy mieli z tym problem, próbowali na migi.
Podsumowując koszty 1650/os. Myślę jednak, że można taniej. Jeśli ktoś ma pytania to w miarę możliwości postaram się pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
 
      
#536 PostWysłany: 21 Mar 2016 14:51 

Rejestracja: 21 Mar 2016
Posty: 2
Witam wszystkich,

bardzo proszę o opinie i pomóc w wyborze lokum.
Będziemy w Paryzu w wakacje tego roku na 4 noclegi, chcielibyśmy co nieco zwiedzić, nie koniecznie wszystkie must have Paryża, ponieważ będziemy 4 osoby dorosłe z dwójką kilkuletnich dzieci, chcielibyśmy żeby była łatwość komunikacji, jakiś niedrogi sklep blisko domu i bezpieczna okolica.

Bardzo proszę o poradę czy lepiej wynająć samodzielne mieszkanie u polki p.Magdy w colombes czy lepiej hotel ibis budget Paris Porte De Montmartre ?

http://www.booking.com/hotel/fr/etap-pa ... al;ucfs=1&


Może jakaś doświadczona osoba pomogłaby nam podjąć decyzję bo naprawdę głowa boli od szukania noclegów i cieżko się zdecydować jeśli się nigdy nie było w Paryżu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#537 PostWysłany: 22 Mar 2016 22:31 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Jeśli korzystałas z Home Away proponuję miejsce, w którym byłam w ubiegłe wakacje. Położenie rewelacja, spokojna dzielnica i duze rozprężenie jak na paryskie warunki (Property 588502a)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#538 PostWysłany: 26 Kwi 2016 17:14 

Rejestracja: 26 Kwi 2016
Posty: 1
Witam

Jutro rodziną 2+2 (8 i 15 lat) lecimy do Paryża na 4 dni . Mam pytanie w sprawie zwiedzania.
Zamierzam wykupić na lotnisku CDG Paris Museum Pass na 2 dorosłe osoby . Niestety nie mają zniżek dla dzieci i młodzieży na te karty.
Przeczytałam tu że w niektórych miejscach wejścia dla dzieci czy młodzieży są za darmo, w niektórych nie. A może najmłodszemu wykupić Paris Pass czy City Passport z przejazdami -jest trochę tańsza, ale włączone przejazdy 1-2, a starszemu Paris Museum Pass w tej samej cenie co u nas?
Dodam jeszcze że wykupiłam 2 dni Open tour , które wykorzystam 2-go i 3-go dnia. A pierwszy i czwarty dzień -Luwr i dużo zwiedzania na nóżkach -jeżeli chłopcy wytrzymają:)

Proszę o poradę
Dziekuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#539 PostWysłany: 01 Maj 2016 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
yogibabu napisał(a):
Byłem ostatnio w Pryżu i odwiedziłem Cmentarz Père Lachaise. Na miejscu był problem z bezpłatnymi mapami. Niestety ale nikt z obsługi takowych nie posiadał. Udało mi się jenak jedną zdobyć, więc wklejam. Mam nadzieję, iż przyda się planującym wyprawę w to miejsce. Mapa bardzo usprawnia poruszanie się po cmentarzu.

https://api-site.paris.fr/images/74643
do pobrania w PDF
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#540 PostWysłany: 01 Maj 2016 18:29 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Można tez po prostu sobie sfotografować mapę stojąca na wejściu na Cmentarz :P


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 631 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group