Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 631 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
#461 PostWysłany: 26 Lis 2014 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 61
Loty: 2
Kilometry: 2 056
kikolina napisał(a):
niedawno wróciłam z Paryża i pozwolę sobie zaktualizować listę miejsc z darmowym wejściem poniżej 26rż z EOG:

Luwr - wchodzimy tylko na dowód, nie warto stać w kolejkach

Invalides - idziemy do kasy po darmowy bilet, wchodzimy do muzeum armii, sali z makietami oraz grobu Napoleona (kawałek za głównymi budnykami)

Łuk Triumfalny - darmowy bilecik (polecam wchodzenie wieczorem, widok genialny)

Notre Dame - najpierw kolejka do wieży, co 10 minut wpuszczają +/- 20 osób, potem kasa z darmówkami na dowód;

d'Orsay - tylko dowód

Institut Świata Arabskiego - bilety do odebrania w kasie umożliwiają zwiedzanie Muzeum na 7.piętrze

Pompidou - kolejka po bilety; uprawnia do wejścia do muzeum i galerii dzieciecej


Ponadto z przydatnych info:

- polecam się wybrać do laFayette'a albo Printempsa na bulwarze Hausmana: gigantyczne, luksuowe centra handlowe, ciekawa architektura i super widok z góry;
- cmenatrz Cmentarz Père-Lachaise; darmówka, chociaż moim zdaniem trochę strata czasu, Powązki porównywalne momentami ;)
- fajnym miejscem na porannna kawe jest siec Brioche doree - wifi, kontakty i formula express (criossant+expresso za 2eur)
- uwaga pod Sacre Coeur, ciemnoskórzy mężczyźni zaczepiają i wiążą jakieś sznurki na rękach, bardzo napastliwi;
- na całym mieście pod miejscami turystycznymi pełno małych Romunek proszących o podpis pod jakąś listą i podanie numeru dowodu (klasyka, patrzą gdzie chowasz portfel ale podobno też podają dane z dowodu jako swoje w razie wpadki z policją);
u nas naskuteczniejsze na naciągaczy było mówienie po polsku że nie rozumiem, jeszcze się nie trafił, taki co umie po polsku ;)
- nocleg śmiesznie tani rezerwowaliśmy przez Airbnb, wyszło 117euro za 6dni dla 2 osób (https://www.airbnb.pl/rooms/4114424 6.pietro, skromnie, czysto, blisko wszedzie, malutkie ale warte swojej ceny);
- uwaga na crepes na mieście, niektóre powodują zatrucia pokarmowe, podobno to kwestia starej nutelli;
- nie polecam piw i tanich win, natomiast cydry z supermarketu za max.3 euro były rewelacyjne ;)



Nie wiedziałam, że na łuk triumfalny można również wejść za darmo :) Fajnie :) Szkoda, że zdążyłam tylko zobaczyć z zewnątrz, ale zawsze można wrócić nadrobić braki :D Całkiem fajne podsumowanie dla tych, którzy planują wkrótce wyjazd :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#462 PostWysłany: 27 Lis 2014 09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1308
niebieski
I wpuszczają do niego do 21:45, pomimo, iż otwarty jest do 22:30. Dwa tygodnie temu krótko przed 22:00 obeszlismy się smakiem.

wysłane z taptaka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#463 PostWysłany: 27 Lis 2014 11:06 

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 60
mimo wszystko warto wejść i zobaczyć symetrię Paryża nocą ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#464 PostWysłany: 27 Lis 2014 18:30 

Rejestracja: 08 Wrz 2014
Posty: 6
Loty: 20
Kilometry: 47 066
kikolina napisał(a):
niedawno wróciłam z Paryża i pozwolę sobie zaktualizować listę miejsc z darmowym wejściem poniżej 26rż z EOG:

Luwr - wchodzimy tylko na dowód, nie warto stać w kolejkach

Invalides - idziemy do kasy po darmowy bilet, wchodzimy do muzeum armii, sali z makietami oraz grobu Napoleona (kawałek za głównymi budnykami)

Łuk Triumfalny - darmowy bilecik (polecam wchodzenie wieczorem, widok genialny)

Notre Dame - najpierw kolejka do wieży, co 10 minut wpuszczają +/- 20 osób, potem kasa z darmówkami na dowód;

d'Orsay - tylko dowód

Institut Świata Arabskiego - bilety do odebrania w kasie umożliwiają zwiedzanie Muzeum na 7.piętrze

Pompidou - kolejka po bilety; uprawnia do wejścia do muzeum i galerii dzieciecej


Ponadto z przydatnych info:

- polecam się wybrać do laFayette'a albo Printempsa na bulwarze Hausmana: gigantyczne, luksuowe centra handlowe, ciekawa architektura i super widok z góry;
- cmenatrz Cmentarz Père-Lachaise; darmówka, chociaż moim zdaniem trochę strata czasu, Powązki porównywalne momentami ;)
- fajnym miejscem na porannna kawe jest siec Brioche doree - wifi, kontakty i formula express (criossant+expresso za 2eur)
- uwaga pod Sacre Coeur, ciemnoskórzy mężczyźni zaczepiają i wiążą jakieś sznurki na rękach, bardzo napastliwi;
- na całym mieście pod miejscami turystycznymi pełno małych Romunek proszących o podpis pod jakąś listą i podanie numeru dowodu (klasyka, patrzą gdzie chowasz portfel ale podobno też podają dane z dowodu jako swoje w razie wpadki z policją);
u nas naskuteczniejsze na naciągaczy było mówienie po polsku że nie rozumiem, jeszcze się nie trafił, taki co umie po polsku ;)
- nocleg śmiesznie tani rezerwowaliśmy przez Airbnb, wyszło 117euro za 6dni dla 2 osób (https://www.airbnb.pl/rooms/4114424 6.pietro, skromnie, czysto, blisko wszedzie, malutkie ale warte swojej ceny);
- uwaga na crepes na mieście, niektóre powodują zatrucia pokarmowe, podobno to kwestia starej nutelli;
- nie polecam piw i tanich win, natomiast cydry z supermarketu za max.3 euro były rewelacyjne ;)


Dzięki, przyda się w weekend!!! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#465 PostWysłany: 29 Lis 2014 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 86
Loty: 17
Kilometry: 19 476
Co do bazyliki Sacre coeur to właśnie nie polecam odwiedzać jej wieczorem i w nocy, ponieważ na schodach przesiaduje bardzo dużo czarnoskórych osób zanieczyszczających okolicę, spożywających alkohol, słuchających muzyki z boomboxów na cały regulator i zaczepiających turystów. Byłam pod bazyliką w ciągu dnia i byłam zdziwiona śmieciami które tam się znajdowały na schodach itp. jednakże pójście tam w nocy wyjaśniło moją zagadkę.
Mogę powiedzieć, że bardzo ciekawym sposobem jest ominięcie schodów do bazyliki, ponieważ jest specjalna kolejna - coś w stylu kolejki na gubałówkę (jeżeli ktoś widział) tylko taka mikro wersja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#466 PostWysłany: 30 Lis 2014 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 61
Loty: 2
Kilometry: 2 056
dominno napisał(a):
Co do bazyliki Sacre coeur to właśnie nie polecam odwiedzać jej wieczorem i w nocy, ponieważ na schodach przesiaduje bardzo dużo czarnoskórych osób zanieczyszczających okolicę, spożywających alkohol, słuchających muzyki z boomboxów na cały regulator i zaczepiających turystów. Byłam pod bazyliką w ciągu dnia i byłam zdziwiona śmieciami które tam się znajdowały na schodach itp. jednakże pójście tam w nocy wyjaśniło moją zagadkę.
Mogę powiedzieć, że bardzo ciekawym sposobem jest ominięcie schodów do bazyliki, ponieważ jest specjalna kolejna - coś w stylu kolejki na gubałówkę (jeżeli ktoś widział) tylko taka mikro wersja.


W Sacre coeur byłam w godzinach porannych, był moim pierwszym punktem zwiedzania, bo miałam do niego najbliżej i polecam właśnie udać się rano:) W połowie schodów faktycznie stoją muzycy/uliczne grajki albo ludzie z boomboxami. A z tymi naciągaczami rzeczywiście jest plaga, zlewajcie ich, nie pozwalajcie się nigdzie zaciągnąć, ani nic nałożyć na rękę, nie grzebcie wtedy w plecalu/torbie. Sacre cour był jednym z dwóch miejsc gdzie czułam się ''napastowana'' przez chęć sprzedania swojego towaru etc. Drugim był Pałac Inwalidów, w innych miejscach było w miarę spokojnie:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#467 PostWysłany: 30 Lis 2014 13:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22495
Racja co do Sacre coeur. Na schodach można zobaczyć coś takiego

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#468 PostWysłany: 30 Lis 2014 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 61
Loty: 2
Kilometry: 2 056
Zeus napisał(a):
Racja co do Sacre coeur. Na schodach można zobaczyć coś takiego

Image


Dobre :o
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#469 PostWysłany: 02 Gru 2014 13:04 

Rejestracja: 08 Sie 2014
Posty: 81
Witam! Przyjeżdżam do Paryża 9:55 autobusem z Beauvais, na lotnisko autobus powrotny mam o 12:45. Co warto zobaczyć w tak krótkim czasie? Do Łuku jest niedaleko z tego co wiem, wieża też dość blisko, a czy zdążę zobaczyć Katedrę Notre Dame, most, jak myślicie, co polecacie, co radzicie na takie szybkie zwiedzanie? Czy komunikacja jest dość sprawna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#470 PostWysłany: 02 Gru 2014 13:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22495
Łuk, Trocadero i chyba tyle na spokojnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#471 PostWysłany: 03 Gru 2014 17:21 

Rejestracja: 08 Sie 2014
Posty: 81
Zeus napisał(a):
Łuk, Trocadero i chyba tyle na spokojnie :)


Może do Notre Dame zdążę, metrem będzie szybko ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#472 PostWysłany: 15 Gru 2014 15:13 

Rejestracja: 15 Gru 2014
Posty: 69
Zbanowany
Ja dodam swoje 3 grosze.

Zaskoczeniem była wieża Eiffla ,a dokładnie 1 piętro.
Wszyscy wjeżdżają na ostatnie piętro i
się zachwycają widokami.
Po zjeździe z tarasu widokowego,ujrzeliśmy lodowisko,
salę kinową (jak powstawała wieża) oraz szklaną podłogę
wokół wieży .Super ubaw, fajne,niepowtarzalne foty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#473 PostWysłany: 18 Gru 2014 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Polecam msze w katedrze Notre-Dame w niedziele o 11:30. Jest to msza międzynarodowa i jeśli ktoś jest praktykującym katolikiem to na pewno będzie to duże przeżycie. Katedra, witraże, kadzidła, śpiew chóru, międzynarodowe towarzystwo - to wszystko naprawdę wpływa na niepowtarzalną atmosferę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#474 PostWysłany: 26 Gru 2014 12:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
dominno napisał(a):
Co do bazyliki Sacre coeur to właśnie nie polecam odwiedzać jej wieczorem i w nocy, ponieważ na schodach przesiaduje bardzo dużo czarnoskórych osób zanieczyszczających okolicę, spożywających alkohol, słuchających muzyki z boomboxów na cały regulator i zaczepiających turystów.

Hmmm a ja właśnie lubię pójść tam wieczorem. Kupujemy wino, jakiś ser i przekąski, siadamy na schodach i cieszymy się życiem. Podziwiany zachód słońca, a potem światła Paryża. Wokół masa ludzi gra na różnych instrumentach i wszyscy się bawią.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#475 PostWysłany: 28 Gru 2014 12:04 

Rejestracja: 26 Gru 2014
Posty: 5
Będziemy (2os) "przelotem" w Paryżu 1,5 dnia i zastanawiam się właśnie nad T10 za 13,5 euro, czy to wyjeździmy..
Wiadomo, że w tak krótkim czasie za dużo nie można zobaczyć, jednak chcemy bez zbytniego szaleństwa (żona jest w ciąży)coś zobaczyć.
Robiliście może podobne 1 -1,5 dniowe wypady do Paryża? co wtedy zobaczyliście?

Z innej beczki - wiadomo coś o cenach komunikacji miejskiej w Paryżu w 2015r? Czytałem, że jest możliwy wzrost cen biletów, jednak nie śledzę na bieżąco informacji z Francji; może ktoś ma świeżę wiadomości na ten temat, najlepiej prosto z Francji ;)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#476 PostWysłany: 30 Gru 2014 03:31 

Rejestracja: 29 Gru 2014
Posty: 4
Jeżeli chodzi o Sacre Ceur również polecam zwiedzenie tego miejsca wieczorem/nocą, ponieważ bardzo ładnie wtedy panorama Paryża oddaje swój urok.

Polecam jeszcze odwiedzenie nowszej części Paryża, czyli drugi łuk i plac wokół.
Miejscowy, polski przewodnik jednak niezastąpiony, naprawdę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#477 PostWysłany: 03 Sty 2015 22:53 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Teledysk Indila - Dernière Danse (np:

) i kadr z niego poniżej.
Ktoś wie, co to za miejsce z takim widokiem?

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#478 PostWysłany: 04 Sty 2015 01:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Jedyne co mi przychodzi do głowy z podobnych widoków to okolice Bazyliki Sacré-Cœur - ale głowy za to nie dam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#479 PostWysłany: 05 Sty 2015 16:29 

Rejestracja: 21 Lip 2013
Posty: 36
Loty: 39
Kilometry: 83 437
przemo85 napisał(a):
Z innej beczki - wiadomo coś o cenach komunikacji miejskiej w Paryżu w 2015r? Czytałem, że jest możliwy wzrost cen biletów, jednak nie śledzę na bieżąco informacji z Francji; może ktoś ma świeżę wiadomości na ten temat, najlepiej prosto z Francji ?


Ceny biletów wzrosły do 14.20 za T10 i 10 euro za RER B (cdg-centrum).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#480 PostWysłany: 29 Sty 2015 16:28 

Rejestracja: 18 Lut 2014
Posty: 44
Loty: 14
Kilometry: 16 140
Cześć,

Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę, ale nie wie ktoś może jak dojechać do ośrodka treningowego PSG? ;)
_________________
zapraszamy na nasz blog: www.sightseeingwithlove.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 631 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group