Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 631 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 30 Paź 2014 08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
Ja właśnie jestem z Mogadorem w kontakcie odnośnie kupowania wejściówek. A powiedz, da sie przenieść na inną datę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#442 PostWysłany: 30 Paź 2014 08:45 

Rejestracja: 30 Paź 2014
Posty: 2
Nie da się... Eventim paryski nie daje możliwości rebookingu czy zwrotu kasy. Stąd cały kłopot, bo sam chciałem to przenieść na grudzień (30.12.) - wtedy będę we FR, ale kompletnie nie mogłem się z nimi porozumieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#443 PostWysłany: 30 Paź 2014 12:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
rydzo napisał(a):
Jestem w trakcie planowania zwiedzania Paryża.
Chciałbym zobaczyć Wersal, zwłaszcza, że jest za darmo przy kupnie Museum Pass.



I wpadł mi pomysł do głowy aby Wersal potraktować jako pierwszą atrakcję.
W sobotę o 7:40 mam wylot z Okęcia, po 10ej jestem na CDG.

I teraz pytanie ile może potrwać podróż do Wersalu? Rozumiem, że z CDG najlepiej RER B, na stacji St-Michel – Notre-Dame przecina się z linią RER C. Czy w ten sposób się dostanę do Wersalu w miarę szybko? Bo widzę, że linia C ma jakieś rozgałęzienia i nie do końca jeszcze to ogarnąłem ...

I kwestia biletu? Jak to by wyszło cenowo?

Czy ten pomysł ma sens? Bo z dziewczyną będziemy mieć bagaże podręczne, nocleg w Westin przy placu Vendome. I pytanie co można zrobić z bagażami bo check-in jest o 15ej. Czy na stacji przy Wersalu są jakieś schowki?

Będę wdzięczny za jakieś porady. Ogólnie na Paryż jakieś 3.5 dnia bo od 10ej w sobotę do wylotu we wtorek 19:30.


EDIT: Mniej więcej znalazłem rozwiązanie.
Czyli RER B z CDG do St-Michel – Notre-Dame, przesiadka w RER C, dokładnie C5 kierunek Versailler Rive - Gauche.
http://cdn-1.aparisguide.com/maps/rer.gif

Czas podobno ~ 90min. Bagaż można zostawić w Pałacu Wersalskim:

"At the entrance
- Free left-luggage office for your stroller, backpacks, suitcases and umbrellas"


Pytanie jeszcze o cenę biletu. RER B z CDG do centrum to 9.75 EUR. Czy w ramach tego można pojechać dalej RER C do Wersalu? Bo to strefy 1-4 czyli nie dalej niż CDG.
Ale gdzieś wyczytałem,że bilety kupuje się dokładną podróż od stacji do stacji czyli rozumiem,że trzeba kupić kolejny aby dojechać do Wersalu. Dobrze rozumiem?
Jest gdzieś jakiś dobry cennik tych biletów?


Do Wersalu z lotniska będzie najprościej dojechać tak jak napisałeś, RER B i przesiadka w RER C na St-Michel – Notre-Dame.
Ja miałem tygodniowy bilet po Paryżu i jako że Paryż nie znajduje się w granicach obowiązywania tego biletu w kasie po prostu dopłacałem różnicę, tak jakbym kupował bilet do Wersalu od pierwszej stacji poza granicami obowiązywania mojego biletu tygodniowego. Dopłat z tego co pamiętam wyszła nie więcej niż 4€. Najlepiej jak będziesz kupował bilet w kasie to zapytaj, ja trafiałem zwykle na ludzi mówiących po angielsku.

Zobaczenie Wersalu ma jak najbardziej sens o ile uda Ci się przechować bagaże. W Wersalu proponuje skupić się nie tylko na całym pałacu ale również podejść do Grand i Petit Trianon a także zobaczyć małą wioskę którą Maria Antonina kazała sobie wybudować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#444 PostWysłany: 30 Paź 2014 17:24 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Dzięki.
Nocny research doprowadził mnie do tych samych wniosków.

Przy okazji znalazłem stronkę gdzie można sprawdzić połączenia, oraz pokazuje cenę biletu:
http://vianavigo.com/fr/itineraire-plan-de-quartier/

W przypadku trasy CDG-Wersal wyszło 12.5 EUR.
Chyba cennik aktualny bo CDG-centrum Paryża pokazuje 12.5 EUR.

Co do Wersalu to będę jak najwięcej chciał ogarnąć. Z Museum Pass z tego co zrozumiałem wejście jest do pałacu oraz kompleksu Trianon.

Z tym bagażem to mam nadzieję, że ich strona nie kłamie. Ale już na tripadvisor widziałem odpowiedzi, że tam można jak coś zostawić ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#445 PostWysłany: 04 Lis 2014 15:19 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Wieża Eiffela lepiej o godz. 12:00 czy 21:00 ? Pytam o termin LISTOPADOWY.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#446 PostWysłany: 04 Lis 2014 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 61
Loty: 2
Kilometry: 2 056
warsawghoster napisał(a):
Wieża Eiffela lepiej o godz. 12:00 czy 21:00 ? Pytam o termin LISTOPADOWY.

Ja osobiście wybrałabym godzinę 12, ze względu na to,że będzie jasno i będziesz mógł podziwiać piękną panoramę miasta. Podświetlone miasto nocą również ma swoje swoje zalety, ale po zmroku wystarczyło mi oglądanie samej iluminacji z dołu :D
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawghoster uważa post za pomocny.
 
      
#447 PostWysłany: 07 Lis 2014 02:25 

Rejestracja: 31 Paź 2014
Posty: 19
Podobnie jak poprzednik polecam 12:00. Byłam na wieży tydzień temu około godziny 14. Trafiła nam się piękna, słoneczna pogoda i widoki były super. Wieczorem natomiast wieża pięknie wygląda oświetlona z dołu :D
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawghoster uważa post za pomocny.
 
      
#448 PostWysłany: 11 Lis 2014 23:18 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
sylwiaaka napisał(a):
Podobnie jak poprzednik polecam 12:00. Byłam na wieży tydzień temu około godziny 14. Trafiła nam się piękna, słoneczna pogoda i widoki były super. Wieczorem natomiast wieża pięknie wygląda oświetlona z dołu :D


A jak z kolejka tydzien temu? Ile trzeba czekac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#449 PostWysłany: 13 Lis 2014 12:04 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Mój plan zwiedzania Paryża, lecę w sobotę Wizzairem, wracam Ryanairem z Warszawy:
1) Lądowanie 8:40 Beauvais
2) Port Maillot 10:30
3) Arc de Triomphe o 11:00
4) Wieża Eiffela 12:00 - zamierzam na nią wjechać :)
5) Champ de Mars od 14:00 spacer
6) Place des Invalides 15:00
7) Place de la Concorde 15:30
8) Louvre (tylko z zewnątrz) do 16:30
9) Place Saint German 17:00
10) Katedra Notre Dam, do 18:00
11) Przyjazd do hotelu - przy metro Riquet około 18:30 (metrem)
12) po szybkim prysznicu, wyjazd do świątyni Sacre Coeur - około 20:00 (metrem)
13) Moulin Rouge
14) Place Clichy
15) powrót do hotelu (metrem)

Drugi dzień (niedziela):
1) Wyjazd z hotelu 9:00
2) Galeries Lafayette 9:30
3) Place Concorde 10:30
4) Spacer Polami Elizejskimi
5) Około godz. 12:30 transport prywatny na Beauvais
6) Wylot o 15:45 na WMI Ryanem :)

Czy ktoś ma jakieś uwagi, spostrzeżenia, pomysły? Lecę z dziewczyną, zależy mi by zobaczyć jak najwięcej, wiem ,że plan jest dosyć ambitny, a godziny są luźne :)
Potem oczywiście będzie relacja, po trzech hiszpańskich, w końcu napiszę z innego kraju :)
Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#450 PostWysłany: 16 Lis 2014 15:27 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 35
Będzie ekspresem.
Napisz po powrocie czego nie udało się zrealizować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#451 PostWysłany: 16 Lis 2014 15:33 

W końcu jedzie do kraju kolei dużych prędkości TGV (o tej porze roku będzie ciężko, ale do zrealizowania, w lecie jakbyś zaległ pod Wieżą Eiffla z piwkiem lub winem to cały pozostały plan by się posypał)

Ja osobiście zwiedzanie Paryża rozpocząłem od godzinnego rejsu po Sekwanie, dla mnie okazał się on bardzo pomocny w dalszym zwiedzaniu
Góra
 PM off  
      
#452 PostWysłany: 22 Lis 2014 08:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Wie ktos moze skad jest taki widok na wieze?



by Tapatalk

Załączniki:
uploadfromtaptalk1416636300941.jpg
uploadfromtaptalk1416636300941.jpg [ 32.69 KiB | Obejrzany 1524 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#453 PostWysłany: 22 Lis 2014 08:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
juliaka napisał(a):
Wie ktos moze skad jest taki widok na wieze?



by Tapatalk

Nazwy nie znam ale dość blisko (po drugiej stronie Sekwany) są schody z których jest taki piekny widok. Też mam takie zdjęcie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#454 PostWysłany: 22 Lis 2014 08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Dzieki! Wlasnie o to mi chodzilo czy to po drugiej stronie Sekwany. Czyli to chyba plac Trocadero.

by Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#455 PostWysłany: 22 Lis 2014 08:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Tak to jest na 100% Trocadero.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#456 PostWysłany: 22 Lis 2014 11:18 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 39
Loty: 12
Kilometry: 25 477
Nie sposób przeczytać cały wątek, więć być może ktoś o tym wspominał, ale polecam stworzyć mapę w Google Mapa i na każdy dzień innym kolorem zaznaczyć punkty do zobaczenia. Łatwo się potem zwiedza, jak wystarczy czasu można coś zaliczyć z dnia następnego, co jest najbliżej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#457 PostWysłany: 22 Lis 2014 11:50 

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 289
Loty: 36
Kilometry: 61 969
niebieski
@juliaka, tylko teraz na tym placu jest remont i jest trochę przysłonięte ogrodzeniem. Info z 17.11 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#458 PostWysłany: 22 Lis 2014 12:23 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 35
Tak ale tylko lewa część jest remontowana. Na spoczko zrobisz z placu super foty :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#459 PostWysłany: 23 Lis 2014 15:30 

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 60
plac jest remontowany już od jakiegoś czasu, więc niestety do usunięcia barierek polecam photoshopa :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#460 PostWysłany: 26 Lis 2014 17:16 

Rejestracja: 26 Lis 2014
Posty: 3
niedawno wróciłam z Paryża i pozwolę sobie zaktualizować listę miejsc z darmowym wejściem poniżej 26rż z EOG:

Luwr - wchodzimy tylko na dowód, nie warto stać w kolejkach

Invalides - idziemy do kasy po darmowy bilet, wchodzimy do muzeum armii, sali z makietami oraz grobu Napoleona (kawałek za głównymi budnykami)

Łuk Triumfalny - darmowy bilecik (polecam wchodzenie wieczorem, widok genialny)

Notre Dame - najpierw kolejka do wieży, co 10 minut wpuszczają +/- 20 osób, potem kasa z darmówkami na dowód;

d'Orsay - tylko dowód

Institut Świata Arabskiego - bilety do odebrania w kasie umożliwiają zwiedzanie Muzeum na 7.piętrze

Pompidou - kolejka po bilety; uprawnia do wejścia do muzeum i galerii dzieciecej


Ponadto z przydatnych info:

- polecam się wybrać do laFayette'a albo Printempsa na bulwarze Hausmana: gigantyczne, luksuowe centra handlowe, ciekawa architektura i super widok z góry;
- cmenatrz Cmentarz Père-Lachaise; darmówka, chociaż moim zdaniem trochę strata czasu, Powązki porównywalne momentami ;)
- fajnym miejscem na porannna kawe jest siec Brioche doree - wifi, kontakty i formula express (criossant+expresso za 2eur)
- uwaga pod Sacre Coeur, ciemnoskórzy mężczyźni zaczepiają i wiążą jakieś sznurki na rękach, bardzo napastliwi;
- na całym mieście pod miejscami turystycznymi pełno małych Romunek proszących o podpis pod jakąś listą i podanie numeru dowodu (klasyka, patrzą gdzie chowasz portfel ale podobno też podają dane z dowodu jako swoje w razie wpadki z policją);
u nas naskuteczniejsze na naciągaczy było mówienie po polsku że nie rozumiem, jeszcze się nie trafił, taki co umie po polsku ;)
- nocleg śmiesznie tani rezerwowaliśmy przez Airbnb, wyszło 117euro za 6dni dla 2 osób (https://www.airbnb.pl/rooms/4114424 6.pietro, skromnie, czysto, blisko wszedzie, malutkie ale warte swojej ceny);
- uwaga na crepes na mieście, niektóre powodują zatrucia pokarmowe, podobno to kwestia starej nutelli;
- nie polecam piw i tanich win, natomiast cydry z supermarketu za max.3 euro były rewelacyjne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
myca007 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 631 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group