Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 631 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
#381 PostWysłany: 24 Cze 2014 12:04 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 405
niebieski
Witam!

Nie wiedziałem w którym dziale mogę wrzucić swoje pytania.
Wybieram się z Żoną w najbliższą niedzielę do Paryża (powrót w czwartek). Przylatuję na CDG o 10 rano. Wyjazd w czwartek 19.00.
Zastanawiam się nad najkorzystniejszą opcją zakupu biletów i wejść do muzeów.

Będę mieszkał przy metrze Sentier (więc centrum, 10 min do Luwru piechotą), planuję wizyty:
-Montmarte,
-La Defense,
-Wersal,
-D'Orsay,
-Pompidou,
- +standardowe zabytki

Mam kilka pomysłów i chciałbym prosić o weryfikację oraz rady.

Opcja1:
Bilet na 2 dni na strefy 1-5 (cena 2x34E), który pozwoli mi dojechać do centrum z CDG, zwiedzić pierwszego dnia Montmarte oraz dojechać do Wersalu. Powrót na CDG (2x10E)
Opcja2:
10 sztuk T+ na dojazdy do Montmarte, La Defense, ew. pod wieżę (13E). na CDG i z CDG RERem za 2x10E x2osoby. Oddzielnie wtedy muszę dokupić bilet do Wersalu i z powrotem (2x8,5E).

Wiem że istnieje jeszcze możliwość dojazdu autobusami 350 i 351,ale ReR podjeżdża pod sam hotel więc tutaj nie będę kombinował.

Chciałem też wykupić Museum Pass na 2 dni i dzięki niemu zwiedzić w cenie Wersal, Luwr, Łuk, D'Orsay, Panteon, Pompidou oraz Notre Dame.

Koszt to 42E od osoby.

Dodam, że oboje mamy ponad 26 lat więc zniżki nas nie obowiązują (Museum Pass także dlatego, że spodziewam się masakrycznych kolejek do kas).

Proszę o rady, wszystkie mile widziane!

Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#382 PostWysłany: 24 Cze 2014 13:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Ja wybrałabym Opcje 2: 10 biletów.
Wbrew pozorom można w miarę szybko przemieszać się po Paryżu piechotą np: Centrum Pompidou, katedra Notre Dame oraz Muzeum D'Orsay,
2 dni na wszystkie wymienione przez Ciebie atrakcje nie są możliwe do zaliczenia. Sam Wersal (z dojazdem) oraz Luwr zajmują mniej więcej po 3/4 dnia każdy. O'Orsay jest na pół dnia.
Dojazd i pobieżne zwiedzanie La Defense to 2-3 godziny. Reszta tych atrakcji to także po min. godzinę. Albo zwiedzasz z zewnątrz i nie wchodzisz do środka, albo musisz przeznaczyć więcej czasu na te wycieczkę do Paryża.
Jeszcze mała taka moja rada: La Defence proponuje zaliczyć rano, w południe Pompidu, Notre Dam i jak dacie rade d'Orsey oraz wieżę, a Montmartre zaplanujcie na wieczór. Następnego dnia z rana pojechać do Wersalu, a po południu pozwiedzać resztę Paryża. Trzecie dzień przeznaczcie na Luwr. Nawet zwiedzając go w biegu i przystając tylko przy ważniejszych eksponatach wyjdziecie z muzeum tak zmęczone, że będzie Wam się marzyć tylko lampka wina gdzieś nad Sekwaną.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#383 PostWysłany: 24 Cze 2014 14:31 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 405
niebieski
Japonka76, dzięki za odpowiedź.

Skoro twierdzisz, że mój plan zwiedzania w 2 dni nie ma szans powodzenia, chyba zdecyduję się na Museum Pass na 4 dni (różnica 14E na osobie). Będę mógł spokojnie to ogarnąć i bez pośpiechu zobaczyć wszystko co mam w planie.

Co do rannej wizyty na La Defense. Chcemy odpuścić wieżę (będziemy mieli po co wrócić :)), ale chciałbym wjechać na najwyższy budynek w tej dzielnicy. Zrobić to podobno najlepiej jak już się ściemnia - aby ujrzeć Paryż w dzień oraz po zmroku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#384 PostWysłany: 24 Cze 2014 16:10 

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 72
sloniklbn napisał(a):
Witam!

(Museum Pass także dlatego, że spodziewam się masakrycznych kolejek do kas).



Witam,
Też jestem w trakcie planowania wyjazdu (12-15 lipiec)

Czy museum pass daje możliwość nie stania w kolejkach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#385 PostWysłany: 24 Cze 2014 17:15 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Do Luwru praktycznie nie staliśmy w kolejce,było osobne wejście dla posiadaczy kart musem pass. W d'Orsay kolejka była spora ,osobna dla posiadaczy muzeum pass.
Ale i tak dziesięć razy krótsza od tej normalnej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#386 PostWysłany: 24 Cze 2014 20:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
sloniklbn napisał(a):
Co do rannej wizyty na La Defense. Chcemy odpuścić wieżę (będziemy mieli po co wrócić :)), ale chciałbym wjechać na najwyższy budynek w tej dzielnicy. Zrobić to podobno najlepiej jak już się ściemnia - aby ujrzeć Paryż w dzień oraz po zmroku.
Ale sprawdźcie wcześniej, czy ta winda akurat będzie działać tego dnia. Ostatnio była nieczynna jak tam byłam.

-- 24 Cze 2014 21:16 --

gembski napisał(a):
Czy museum pass daje możliwość nie stania w kolejkach?

Zależy kiedy. Jak tam byłam ostatnio to kolejka do d'Orsay była porównywalna czyli strasznie długa.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#387 PostWysłany: 25 Cze 2014 09:55 

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 72
a jak wygląda sprawa kolejek przy wejściu na wieże (posiadając museum pass)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#388 PostWysłany: 25 Cze 2014 10:12 

Rejestracja: 13 Cze 2014
Posty: 27
gembski napisał(a):
a jak wygląda sprawa kolejek przy wejściu na wieże (posiadając museum pass)?


Museum Pass nie pozwala na wejście na Wieżę Eiffel'a. Musisz kupić oddzielny bilet. Jeśli nie chcesz stać kilka godzin w kolejce - proponuję upolowanie biletu przez Internet na konkretną godzinę, konkretnego dnia:
http://ticket.toureiffel.fr/index-css5- ... -lgen.html
Nie zrażaj się, że obecnie właściwie nie ma dostępnych biletów na lipiec i sierpień - co jakiś czas wrzucają nowe na pojedyncze dni / godziny.
Jeśli już taki bilet zakupisz - wtedy musisz się stawić z nim do wejścia na wieżę (osobna kolejka - dla tych co mają bilet z neta) chyba 15 minut przed planowaną godziną wjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#389 PostWysłany: 26 Cze 2014 10:58 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 405
niebieski
MajaMaja napisał(a):
Przypomina mi sie, że ktoś kiedyś pytał na tym forum jak można kupić bilety na wieżę Eiffla gdy jest ich brak na stronie internetowej.
Dzwoniłam do nich i okazuje się że na 4 dni przed planowaną datą dokładają kolejne bilety codziennie rano między 10h00-11h00.
Sprawdzone, nie kłamali....


Jakoś nie mogę dostać tych biletów, ciągle pokazuje że brak. Wrzucają na początku, czy na końcu tego okna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#390 PostWysłany: 26 Cze 2014 14:59 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 36
sloniklbn napisał(a):
MajaMaja napisał(a):
Przypomina mi sie, że ktoś kiedyś pytał na tym forum jak można kupić bilety na wieżę Eiffla gdy jest ich brak na stronie internetowej.
Dzwoniłam do nich i okazuje się że na 4 dni przed planowaną datą dokładają kolejne bilety codziennie rano między 10h00-11h00.
Sprawdzone, nie kłamali....


Jakoś nie mogę dostać tych biletów, ciągle pokazuje że brak. Wrzucają na początku, czy na końcu tego okna?


I jak udało Ci się kupić te bilety?
Jaka jest data kiedy chcesz wjechać na wieżę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#391 PostWysłany: 04 Lip 2014 14:56 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 405
niebieski
Udalo sie! :)
Ale nie byla to godzina 10-11, tylko zupelnie losowa.

Mam prace przy komputerze wiec co jakis czas odswiezalem strone i pojawily sie :)
Idealnie na 30 czerwiec kiedy mam rocznice slubu :)

Dzieki za rady, probujcie :)


Zapraszam do relacji z 4 dni z Paryża (wczoraj wróciłem, więc aktualne info!).

W razie pytań, chętnie pomogę!

Wiele informacji zawartych na forum bardzo mi się przydało i dlatego postanowiłem też się czymś podzielić:

http://www.fly4free.pl/forum/paryz-4dni-zwiedzania-krok-po-kroku,209,51229


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 04 Lip 2014 16:00, edytowano w sumie 1 raz
post pod postem, połączono
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#392 PostWysłany: 12 Lip 2014 09:19 

Rejestracja: 16 Cze 2014
Posty: 1
Właśnie wróciłem z Paryża, w zasadzie wszystko się sprawdziło to co było podane na forum za co bardzo dziękuję.
Ze swojej strony dodam, iż wejście na Łuk jest zamknięte, trwa remont.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#393 PostWysłany: 16 Lip 2014 11:33 

Rejestracja: 17 Cze 2014
Posty: 6
Witam. Mógłby mi ktoś potwierdzić jak to jest dokładnie ze zwiedzaniem atrakcji turystycznych w Paryżu dla osób do 26 roku życia? Ponieważ w Internecie natrafiłem na sprzeczne informacje: jedni piszą, że należy odstać w kolejce do kasy po darmowy bilet, inni, że wystarczy okazać dowód osobisty przy bramkach. Więc jak to w końcu jest?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#394 PostWysłany: 16 Lip 2014 16:27 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Zwykle są to jednak darmowe bilety wydawane w kasach; nie zawsze trzeba stać do okienka, są też automaty (też mają darmowe bilety)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#395 PostWysłany: 22 Lip 2014 00:12 

Rejestracja: 21 Lip 2014
Posty: 2
My się wybieramy z 10-latkiem i dla siebie chcemy kupić kartę Museum Paris Pass i zastanawiam się co z dzieckiem. Czy nie bedziemy musieli stać w kolejkach po bilety dla niego. Jeśli chodzi o transport to chcemy kupić karty Navigo, ale mam pytanie, bo gdzieś się pojawiło takie info, że trzeba ją kupić do środy, aby była na kolejny tydzień, a my będziemy w Paryżu w niedzielę i chcieliśmy ja wtedy kupić, aby była od poniedziałku do niedzieli. Wiecie jak to jest jest w praktyce z Navigo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#396 PostWysłany: 02 Sie 2014 12:21 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 39
ak47 napisał(a):
Witam. Mógłby mi ktoś potwierdzić jak to jest dokładnie ze zwiedzaniem atrakcji turystycznych w Paryżu dla osób do 26 roku życia? Ponieważ w Internecie natrafiłem na sprzeczne informacje: jedni piszą, że należy odstać w kolejce do kasy po darmowy bilet, inni, że wystarczy okazać dowód osobisty przy bramkach. Więc jak to w końcu jest?!


W Luwrze i przy Łuku Triumfalnym musisz przy kasie okazać się dowodem osobistym/paszportem z datą urodzenia i na tej podstawie wydają darmowy bilet. Kolejki nie są przesadne, więc bez paniki.
Jeśli chodzi o inne muzea to podejrzewam, że procedura jest podobna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#397 PostWysłany: 01 Wrz 2014 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 109
Loty: 45
Kilometry: 100 697
Cześć,
nie znalazłam dotychczas na forum opinii na temat katakumb - czy ktoś z Was był i może powiedzieć czy warto? Długo się czeka w kolejce? Gdzieś natknęłam się na informację o 3-godzinnej kolejce, ale nie wiem, na ile to jest prawdziwa informacja.
Z góry dziękuję za odpowiedź:)
_________________
ulasko_88
http://kolekcjonerzyprzezyc.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#398 PostWysłany: 02 Wrz 2014 08:41 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Do katakumb próbowałem ze trzy razy (często bywam w Paryżu), za każdym razem widok kolejki i perspektywa czekania odstraszały mnie.... ale, z tego co wiem, warto. Czeka się raczej mniej, powiedzmy do 2 godzin, stąd o wiele lepiej jest przyjechać na godzinę przed otwarciem (mi się nigdy nie chciało...) i ustawić.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#399 PostWysłany: 02 Wrz 2014 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 61
Loty: 2
Kilometry: 2 056
Kuba989 napisał(a):
ak47 napisał(a):
Witam. Mógłby mi ktoś potwierdzić jak to jest dokładnie ze zwiedzaniem atrakcji turystycznych w Paryżu dla osób do 26 roku życia? Ponieważ w Internecie natrafiłem na sprzeczne informacje: jedni piszą, że należy odstać w kolejce do kasy po darmowy bilet, inni, że wystarczy okazać dowód osobisty przy bramkach. Więc jak to w końcu jest?!


W Luwrze i przy Łuku Triumfalnym musisz przy kasie okazać się dowodem osobistym/paszportem z datą urodzenia i na tej podstawie wydają darmowy bilet. Kolejki nie są przesadne, więc bez paniki.
Jeśli chodzi o inne muzea to podejrzewam, że procedura jest podobna.


Byłam w maju w Luwrze i pan z punktu informacji powiedział, że nawet nie muszę iść do kas po bezpłatny bilet, po prostu przy bramkach pokazałam dowód i zostałam wpuszczona do muzeum :) Jedynie w Pompidou było trzeba podejść do kasy i poprosić o bilet, ale tam nie ma raczej ogromnych kolejek :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#400 PostWysłany: 02 Wrz 2014 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
W Les Invalides podobnie, też trzeba odebrać swój bilet :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 631 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group