Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 631 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Lut 2012 17:39 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 12
Witam serdecznie,
Dnia 11 III 2012 wyjeżdżam z kolegami do Paryża (wylot 15 III, godz 14:15). Celem naszym jest zwiedzanie miasta. Chciałbym poprosić o kilka informacji dotyczących zwiedzania. To jest mój pierwszy wyjazd za granicę - w dodatku tylko z przyjaciółmi (4 osoby) i zupełnie nie wiem jak się za to wszystko zabrać.. Czytam fora, przeglądam strony internetowe całe dnie i jak to zwykle bywa nie na wszystkie info znalazłem odpowiedzi, także gdyby ktoś był tak uprzejmy i mi pomógł byłbym bardzo wdzięczny.

po 1: planowany przylot to 13:45 (niedziela), lotnisko: Paryż Beauvais - Tille. Jeżeli chodzi o dojazd do miejsca zamieszkania - 97 bld Marceau 92700 Colombes to myślę, że sobie poradzę, gdyż mniej więcej wiem co i jak. Liczę na to, że z lotniska uda mi się tam dotrzeć koło godziny 17:00-17:30, pół godziny zejdzie na rozpakowanie i zapoznanie z domem (lecę tylko z bagażem podręcznym, także nie ma co rozpakowywać zbytnio). Tak więc o godz. 18:00 byłbym już wolny. Czy opłaca się jeszcze gdzieś wychodzić i coś zwiedzać? Nie chciałbym tracić całego wieczoru, gdyż przyjeżdżam 11 III a wracam już 15 III. Proszę mi powiedzieć co można było by zobaczyć o tej godzinie, bo domyślam się, że jak najbardziej coś ciekawego się znajdzie,

po 2: szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia co zwiedzać danego dnia - w tym również, co jest warte uwagi, a co ze względu na ograniczony czas wycieczki po prostu sobie odpuścić.. wiem, że to kwestia indywidualna, aczkolwiek domyślam się, że są w Paryżu pewne miejsca, których po prostu odpuścić sobie nie można (czy nie będą to przypadkiem: wieża Eiffela, Katedra Notre-Dame, Łuk Triumfalny, Bazylika Sacré Coeur, Les Invalides - ze względu na miejsce pochówku Napoleona, Luwr, Musée d'Orsay, Aleja Pól Elizejskich, Rue de Rivoli, Pere Lachaise - miejsce pochówku Chopina, no i do tego może jakiś park?) Jeżeli byłby ktoś tak łaskawy i wypisał mi co mógłbym zobaczyć w pon, wt, śr (i np jak do tego miejsca się dostać; boję się, że metro mnie zniszczy; nigdy metrem nie jeździłem i najbardziej boję się sytuacji, że wsiadam w złe metro i ląduję nie wiadomo gdzie),

po 3: w czwartek planowany wylot mam o godz. 14:15, także jak to w przypadku dnia przylotu, domyślam się, że również da radę w ten dzień coś ciekawego zobaczyć... jeżeli chodzi o dojazd na lotnisko, uważam, że jak trafię z lotniska do kwatery to i na odwrót sobie poradzę... jednakże tutaj się rodzi problem, że gdybym przed wylotem chciał coś zobaczyć to ze względów oczywistych, dochodzi zmiana linii metra itp itd no ale po kilku dniach ogarniania metra chyba i ten temat udźwignę,

po 4: ze względu na to, iż jestem fanem piłki nożnej chciałbym zwiedzić stadion Parc de Princes... jak tu wyglądałaby sytuacja? czym tam dojechać i czy w ogóle jest sens zwiedzania tego stadionu, możliwie niepotrzebnie zabierając sobie czas na zobaczenie o wiele ciekawszych rzeczy?

po 5: co warto wiedzieć zwiedzając Paryż? Może jakieś wskazówki?

Tak jak pisałem wcześniej, jest to mój pierwszy wyjazd za granicę i każda informacja, nawet najbardziej prozaiczna będzie dla mnie ciekawa i godna uwagi.

Pozdrawiam, Guma00
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 17 Lut 2012 17:48 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
http://www.fly4free.pl/paryz-w-5-dni-po ... raktyczny/
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Lut 2012 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Metra w Paryżu nie ma się co bać, nawet zielony połapie się momentalnie o co w tym wszystkim chodzi :) Wystarczy mieć mapkę, żeby wiedzieć gdzie się przesiadać itd. Polecam kupić na wstępie 10 biletów. Jedno z piękniejszych miejsc jakie widziałem w Paryżu, to Ogrody Luksemburskie, ale ogrody mają to do siebie, że mogą inaczej wyglądać w marcu, a inaczej we wrześniu-wtedy ja byłem.

Image

Sam jestem wielkim fanem piłki nożnej, ale zwiedzanie stadionów sobie odpuściłem.

Wieczorem mogę polecić kilka rzeczy: wycieczkę pod Wieżę Eiffle'a, spacer na Łuk Triumfalny (jeśli nie ukończyliście 26 lat, wstęp jest darmowy na górę, świetna panorama La Defense z tego miejsca. Można też iść właśnie na La Defense, lub wybrać się na rejs Sekwaną, sam byłem gdy już było ciemno i nie żałuję :)

Jeśli wybierasz się na zwiedzanie Luwru, proponuję przybyć na miejsce tak pół godziny przed otwarciem, unikniesz wtedy ogromnych kolejek, zobaczysz w spokoju większe dzieła, bez walczenia o to by się dostać bliżej np. Mona Lisy :)

Jeśli byłbyś zainteresowany mogę podesłać na priva, link z moją relacją i zdjęciami z Paryża :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Lut 2012 18:28 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 12
serdecznie poproszę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Lut 2012 19:02 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 34
Nie chcę Cię martwić, ale jeśli lecisz z Beauvais to rano pozostaje mało czasu na zwiedzanie...
ale dacie radę w 3 dni zobaczyć te najsłynniejsze/najpiękniejsze miejsca :)
Kilka dni temu wróciłam z Paryża (3 dni) - jak się ogarnę to w ciągu kilku dni napiszę.
Metro pierwszego dnia (mimo, że nie byłam pierwszy raz) przerosło mnie kompletnie. jednak potem człowiek szybko łapie i nie ma problemów. Połączenia są naprawdę GE-NIA-LNE - szybko, sprawnie, pod główne atrakcje.
Zazdroszczę, bo ja już za Paryżem tęsknie :)

a ogrody luksemburskie piękne - jednak pora roku jest taka, że nie robią wrażenia i na tak krótką wycieczkę, chyba bym sobie odpuściła...
powiedzmy - jako plan awaryjny ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Lut 2012 19:15 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 12
pasadena - jeżeli jest taka możliwość, proszę o odpowiedź na moje pw.
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Lut 2012 12:08 

Rejestracja: 19 Lut 2012
Posty: 17
Ja wyjeżdżam do Paryża dopiero w październiku 2012 roku!
Przeczytałam, że Ty wybierasz się do Paryża już teraz w marcu 2012 roku więc jak możesz to proszę o informacje:
Lądujemy również na lotnisku Paryż Beauvais - Tille
Będziemy też mieszkać: 97 bld Marceau 92700 Colombes
Czy możesz nam napisać jak dojechać z lotniska?
Dojazd jest na stronie: http://www.pokoje-w-paryzu.com/mapage/index.html
Ale jakbyś mógł po powrocie z Paryża faktycznie napisać nam jak dojechać z lotniska (przetestowanie trasy)
Jaki faktycznie jest ten dojazd? Jaki to autobus (numer, nazwa)?
Jak dojść na przystanek autobusowy po wyjściu z odprawy lotniczej? Skąd dokładnie odchodzi ten autobus?
Gdzie trzeba wysiąść aby dojechać do mieszkanka?
Jak faktycznie wygląda to mieszkanko w Paryżu?
Napisz po powrocie co zwiedzałeś w Paryżu i jak się poruszałeś po Paryżu?
Chcielibyśmy też możliwie najwięcej zwiedzić w ciągu 5 dniowego pobytu w Paryżu (wieża Eiffla, Luwr i nie wiem co jeszcze?) Może nam po powrocie coś polecisz do zwiedzania?
My też jesteśmy fanami piłki nożnej i też chcielibyśmy zobaczyć stadion, napisz czy tam byłeś i jak dojechałeś?
Życzę miłego pobytu w Paryżu i nie zapomnij po powrocie o podzieleniu z wrażeniami z pobytu!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Lut 2012 13:13 

Rejestracja: 19 Lut 2012
Posty: 13
Mieszkając w Colombes radzę jednak kupić bilet kilkudniowy a nie 10 przejazdów. Już sam przejazd z parkingu gdzie dowozi autobus z lotniska do hotelu zużyjecie przynajmniej 2 bilety... Wieczorem gdy dotrzecie do Paryża polecam spacer polami elizejskimi:).

Do eldog63: Lądujesz w Paryż Beauvais. Wychodzisz z terminala i od razu widzisz stanowisko autobusowe (nie sposób przegapić). W budce obok kupujesz bilet (radzę wyprzedzić innych wychodzących z samolotu, by ominąć kolejkę) kupujesz bilet i wsiadasz do autokaru.Wysiadasz na Porte Maillot‎. Idziesz do metra kupujesz odpowiedni bilet (jak już mówiłem ja radzę kilkudniowy - może i drogi, ale nie myślisz ile przejazdów ci jeszcze zostało). Wsiadasz do żółtej linii. Jeśli najpierw chcesz pojechać do hotelu na stacji Concorde przesiadasz się do zielonej linii i dojeżdżasz na dworzec Saint-Lazare‎ tam przesiadasz się do pociągu, który w 12 minut dowozi cię do Colombes (bilety kilkudniowe są ważne). I tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Lut 2012 20:57 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 12
dzięki wielkie cog za info.
eldog - postaram się mniej więcej zapisać te ważniejsze info oraz trasy, jak do danego miejsca dojechać..
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Lut 2012 21:24 

Rejestracja: 14 Lut 2011
Posty: 110
Loty: 31
Kilometry: 72 801
ad.4
Co do stadionów w Paryżu, ja będąc rok temu wybrałem się na Stad de France i nie żałuję :)
Dojazd bardzo dobry z centrum, potem wystarczy się przejść kawałeczek piechotą i już można wejść do sklepiku stadionowego.
Rok temu bilet studencki kosztował (mieliśmy ISIC-i ze sobą), 10e. Trzeba było jednak poczekać około 20-30minut, aż uzbiera się większa grupa osób by razem z przewodnikiem, móc rozpocząć zwiedzanie. Przewodnik to młody chłopak, mówił zarówno w j.angielskiem (dla mnie i kolegi, oraz pary Australijczyków) jak i w j. francuskim. Wszystko fajnie, miło i przyjemnie, z humorem, trochę ciekawostek, możliwość wejścia w okolice murawy, do szatni, filmik pokazowy w szatni, muzeum stadionowe. Wszystko trwało około 1h, może 1.5h, ale wg mnie było warto bo stadion zrobił na mnie wrażenie.

Jeśli jeszcze mogę coś poradzić, to polecam wizytę właśnie w La Defense wieczorem, lub o świcie :) Bo naprawdę ładnie to wygląda.
Zakupy polecam robić Carrefourze, najtaniej chyba wychodzi, dosyć sporo widziałem restauracji MC Donalds, gdzie można napić się kawy i skorzystać z darmowego WiFi. Ja akurat byłem tylko dwa dni, więc głównie chodziliśmy pieszo, ale w metrze jak już trzeba było gdzieś podjechać, bez problemu można dać sobie radę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Lut 2012 21:35 

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 9
Pierwszego dnia po rozpakowaniu ;) możecie udać się metrem pod Wiezę i tam wsiąść na wieczorny rejs po Sekwanie. Naprawdę warto.
http://www.vedettesdupontneuf.com/index.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Lut 2012 21:55 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 12
mam pytanie odnośnie biletów na metro i RER..

rozumiem, że bilet to już według własnych upodobań.. jeżeli chodzi o bilet kilkudniowy.. co lepiej zakupić?
do wyboru jest:
bilet "T+" - wyczytałem, że bilet taki obowiązuje na całą sieć metra i kolejkę Montmartre, do tego na kolejkę RER (RATP i SNCF) w obrębie Paryża (czy Colombes zalicza się do obrębu Paryża? Czy Paryż to nie same centrum, a to co dalej, to już pobliskie miejscowości? w tym Colombes?)... na połączenia z przesiadkami w obrębie całej sieci metro i kolejki RER w obrębie Paryża, pod warunkiem że odstęp pomiędzy pierwszym wejściem do pojazdu a ostatnim wejściem do pojazdu jest nie większy niż 1h 30min
- na autobusy nocne Noctilien ale bez możliwości przesiadki
karnet 10 biletów: 11,10 Euro

kolejną opcją jest karta "PARIS VISITE PASS" -ważna w: metrze, kolejce RER, autobusach, tramwaju, naziemnej kolejce linowej na Montmartrze, w Montmartrobusie, autobusach nocnych (Noctilien), pociągach podmiejskich (SNCF), autobusach ADATRIF i APTR, dzięki którym można dojechać aż do Disnejlandu, Wersalu albo na lotniska paryskie.
Bilet ten pozwala na podróżowanie przez 1, 2, 3 lub 5 dni do wyboru, niezależnie od tygodnia kalendarzowego, w obrębie stref na jakie wykupiło się kartę. Paris Visite można wykupić na strefy 1-3 (obszar miasta i sieć metra), lub 1-6 (region Île-de-France, gdzie kursują autobusy RATP i pociągi RER). (również pytanie, czy jeżeli będę mieszkał w Colombes, to czy ta karta ewentualnie wystarczy na wszystkie podróże)
strefy 1-3, 3 dni 18,60, 5 dni 27,20; strefy 1-6, 3 dni 38,10, 5 dni 46,60

przylot w nd, wiadomo jakoś do miejsca noclegowego trzeba się dostać, wieczorem planuję wypad pod wieżę Eiffla, pozostaje pon, wt, śr całodziennego zwiedzania, no i czw to tylko jakiś spacer i wyjazd na lotnisko.. Co w tej sytuacji najbardziej się opłaca? Pytam o coś co raz zakupię i nie będę musiał się martwić o transport publiczny.

Przyznam się szczerze, że troszkę nie rozumiem sytuacji kiedy trzeba skasować następny bilet (jeżeli bierzemy pod uwagę bilet jednorazowy), czy ważny jest on na metro i RER? Jeżeli moim miejscem noclegowym jest Colombes to jakie strefy należałoby brać pod uwagę (np. gdybym zdecydował się na paris visite pass),
no i pytanie odnośnie wypowiedzi cog'a -napisałeś, że aby dotrzeć z lotniska do Colombes trzeba skasować minimum 2 bilety jednorazowe? dlaczego? teoretycznie, czy 1 bilet jednorazowy nie styknie na przejazd z Porte Maillot do Colombes? Mam mnóstwo pytań, domyślam się, że nie wszystkim będzie chciało się odpisywać i tłumaczyć ale jeżeli znalazłby ktoś czas to z całego serca dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Lut 2012 23:21 

Rejestracja: 19 Lut 2012
Posty: 13
Ja mieszkając w Columbes wybrałem Paris Visit - strefa 1-3 obowiązuje też w Columbes. Co do pojedynczych biletów... na ostatni dzień kupiłem zwykłe T+. Przy wejściu na stację RER w Columbes bramka mnie nie przepuściła...
A i w metrze jeśli nie wychodzisz na zewnątrz przy T+ możesz się przesiadać, ale do RER będziesz musiał skasować kolejny bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Lut 2012 22:07 

Rejestracja: 19 Lut 2012
Posty: 17
Dziękuję za rzeczowe informacje dotyczące dojazdu z lotniska do mieszkanka w Paryżu!
Adres mieszkania:
97 bld Marceau 92700 Colombes
Może to jest i dobra propozycja zakupu biletu na miejską komunikację od razu na kilka dni ... ale ile to kosztuje?
Ja będę z mężem 5 dni w Paryżu, jaki to koszt?
A ile kosztuje bilet na wszystkie linie na 1 dzień (dobowy), 2 dni, 3 dni, 4 dni a ile na 5 dni?
Zapewne zakup biletów na kilka dni lepiej się opłaca!
Ale czy będę umiała dokonać zakupu biletów komunikacji miejskiej na 3 lub 5 dni (takie bilety na wszystkie linie) w automacie bez znajomości języka francuskiego? Znam trochę niemiecki i angielski ale tylko trochę ... i to wszystko!
Jeszcze mam sporo czasu do wyjazdu więc może się trochę nauczę!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Lut 2012 22:28 

Rejestracja: 19 Lut 2012
Posty: 17
Mam prośbę!
Gumoo Ty jak spędzisz te kilka dni w Paryżu to nie zapomnij napisać później na forum o swoim pobycie w Paryżu o:
-standardzie mieszkania
-transporcie w Paryżu (zwłaszcza koszty biletów, jak lepiej się opłaca!?)
-dostępie do sklepów w okolicy mieszkania 97 bld Marceau 92700 Colombesi
Pamiętaj jak możesz to podziel się wrażeniami z pobytu!
Z góry dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Lut 2012 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Ceny biletów na strefy 1-3 przedstawiają się następująco:


1 dzień - 9,75 EUR
2 dni - 15,85 EUR
3 dni - 21,60 EUR
5 dni - 31,15 EUR


eldog63, tylko teraz sobie przelicz czy taki bilet na pewno jest ci potrzebny. Jeżeli kupisz karnet dziesięcioprzejazdowy, to cena pojedynczego biletu wyniesie 1,26 EUR. Myślę, że w ciągu dnia nie zużyjesz więcej niż 2-3 bilety. W twoim przypadku taki bilet pięciodniowy zacznie zwracać się dopiero powyżej 5 przejazdów dziennie.


Z pozdrowieniami!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Lut 2012 00:25 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 840
niebieski
Witam

Wybieram się do Paryża z końcem marca. Mam pytanie dotyczące biletu dwudniowego na metro. Mam zamiar go kupić około 11 przed południem. Czy trzeciego dnia do 11 rana będzie jeszcze aktywny?

pozdrawiam
_________________
Image

https://www.youtube.com/watch?v=cNfBn4Fn1Hw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Lut 2012 00:42 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
guma00 napisał(a):
po 2: szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia co zwiedzać danego dnia - w tym również, co jest warte uwagi, a co ze względu na ograniczony czas wycieczki po prostu sobie odpuścić.. wiem, że to kwestia indywidualna, aczkolwiek domyślam się, że są w Paryżu pewne miejsca, których po prostu odpuścić sobie nie można (czy nie będą to przypadkiem: wieża Eiffla, Katedra Notre-Dame, Łuk Triumfalny, Bazylika Sacré Coeur, Les Invalides - ze względu na miejsce pochówku Napoleona, Luwr, Musée d'Orsay, Aleja Pól Elizejskich, Rue de Rivoli, Pere Lachaise - miejsce pochówku Chopina, no i do tego może jakiś park?) Jeżeli byłby ktoś tak łaskawy i wypisał mi co mógłbym zobaczyć w pon, wt, śr (i np jak do tego miejsca się dostać; boję się, że metro mnie zniszczy; nigdy metrem nie jeździłem i najbardziej boję się sytuacji, że wsiadam w złe metro i ląduję nie wiadomo gdzie),

po 5: co warto wiedzieć zwiedzając Paryż? Może jakieś wskazówki?

Pozdrawiam, Guma00


Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji, ale sugeruję nienapychanie planu pobytu gonitwą po kolejnych zabytkach; ta metoda w przypadku Paryża zdecydowanie się nie sprawdza - lepiej wybrac kilka najbardziej interesujących miejsc i smakować miasto przez te parę dni... Zdecydowana większość ludzi, którzy tylko biegają po mieście w pogoni za zabytkami jest potem ogromnie zawiedziona Paryżem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 28 Lut 2012 23:30 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 840
niebieski
okocim23 napisał(a):
Witam

Wybieram się do Paryża z końcem marca. Mam pytanie dotyczące biletu dwudniowego na metro. Mam zamiar go kupić około 11 przed południem. Czy trzeciego dnia do 11 rana będzie jeszcze aktywny?

pozdrawiam



odpowie mi ktoś?? bo o ile się nie mylę rano już nie odjadę metrem :?
_________________
Image

https://www.youtube.com/watch?v=cNfBn4Fn1Hw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 29 Lut 2012 00:21 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 12
Z tego co wyczytałem na forach i w przewodniku, bilety na komunikację liczymy nie od godziny pierwszego użycia, a od dnia użycia. Tak więc gdy kupimy bilet 2-dniowy w poniedziałek, będzie on ważny, aż do wt do godz. 24. Jeżeli się mylę, to proszę żeby mnie ktoś poprawił.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 631 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group