Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Kwi 2015 22:50 

Rejestracja: 26 Kwi 2015
Posty: 7
Witam serdecznie,

na początku tego miesiąca razem z mamą odwiedziłam Paryż i obie dałyśmy się zrobić jak dzieci... Uznałam, że napiszę - może kogoś uchronią nasze błędy i nie wykaże się podobną naiwnością.
Otóż, wysiadłyśmy z shuttle'a na Porte Maillot i kierowałyśmy się w stronę stacji metra. Zaczepiła nas dziewczyna, która pokazała legitymację, powiedziała, że jest wolontariuszką z informacji i po angielsku zapytała nas, czy szukamy metra - zgodnie z prawdą odpowiedziałyśmy, że tak. Dziewczyna pokazała kierunek i sama zresztą zaczęła iść w tamtą stronę. Przez głowę przeszła mi myśl, że może za tę pomoc będzie chciała pieniędzy... Doszłyśmy na stację i musiałyśmy kupić bilety. Pytałam tę dziewczynę co i jak, ale okazało się, że ona mówi tylko łamanym angielskim, a po francusku w ogóle - mówiła po rosyjsku. Tak czy inaczej próbowała nas odwieść od pomysłu kupna karnetu (tzn. biletu na 10 przejazdów), twierdząc, że bilet jednorazowy to bilet na 1 albo 2 przystanki i nigdzie tak nie dojedziemy. Proponowała bilet turystyczny na 2 czy 3 dni, oczywiście dużo droższy od pojedynczych. Bardzo dziwne nam się to wydało, ale tak uparcie o tym opowiadała, że zwątpiłyśmy w to, co same myślałyśmy do tej pory. Usłyszałam, że przy drugim automacie bilety kupują Polacy - zapytałam więc, jak to jest z tymi biletami; czy naprawdę bilety jednorazowe to bilety na 1 przystanek - przecież to byłby nonsens. Oni odpowiedzieli, że nie wiedzą, ale pomaga im jakiś facet (też mówiący po rosyjsku) i żeby jego spytać. Podeszłyśmy do automatu i powiedziałam, że chciałybyśmy kupić 1 karnet - tak, żeby każda z nas dostała po 5 biletów. Dowiedziałam się, że to niemożliwe - bo "karnet" to pojedynczy bilet, ale dziesięcioprzejazdowy, wobec czego każda z nas musi mieć swój. Na ekranie wybrał więc dwa karnety, na ekranie wyświetliła się cena zgodna z cennikiem (28 euro), typ szybko zapłacił swoją kartą, z automatu wyleciały 2 bilety, których nawet dokładnie nie obejrzałam, i zażądał zwrotu pieniędzy. Moja mama wyjęła portfel i zapłaciła, ja nawet nie protestowałam, tak byłam zaszokowana tą całą szybką akcją.
Ale przeszłyśmy przez bramki i pojechałyśmy metrem do hotelu. Że coś jest nie tak, zorientowałyśmy się, kiedy próbowałyśmy przejść przez bramki w metrze drugi raz, chcąc pozwiedzać. Okazało się, że maszyna nie chce nas przepuścić przez bramki, pojawiał się komunikat, że bilet jest nieważny. Spytałam przechodzącego obok Francuza, o co w tym może chodzić - w końcu kupiłyśmy karnet; skierował nas do informacji.
W informacji oczywiście nikt po angielsku nie mówił, byłam więc zdana na mój francuski, a 3 Francuzów siedzących za szybą i mówiących do mikrofonu bardzo szybko jeden przez drugiego wcale nie ułatwiało nam zadania. Zostałyśmy potraktowane fatalnie, bo tak jak gdybyśmy same chciały wyłudzić bilety. Kiedy wytłumaczyłam pokrótce problem i pokazałam bilety, zostałyśmy w niegrzeczny sposób zapytane, czy jesteśmy dziećmi - okazało się, że bilety są dziecięce, i gdyby w metrze była kontrola, zapłaciłybyśmy karę. Ja, idiotka, mówiąca po francusku, nie zwróciłam uwagi na napis "reduit" na bilecie. Zaproponowałam więc, że może w takim razie zostawimy te bilety i dopłacimy resztę, tak, żeby dostać bilety dla dorosłych - nie było takiej możliwości + oczywiście kilka krzywych komentarzy, że to moja wina i mój problem (streszczając). W końcu kupiłyśmy 1 carnet w okienku; chciałyśmy zostawić te nasze bilety - bo może komuś by się przydały. Na koniec okazało się, że bilety nie tylko były dziecięce, a jeszcze jednorazowe.

Wniosek nr 1) "carnet" to 10 osobnych biletów - nic innego.
Wniosek nr 2) Nie należy przyjmować pomocy od nieznanych ludzi i wszystko załatwiać samemu, sprawdziwszy dokładnie przed wyjazdem.

Jest mi strasznie głupio i wstyd za siebie, bo czytając to co napisałam i w ogóle wspominając tę całą sytuację, nie jestem w stanie zrozumieć, jak dwie wykształcone kobiety dały się oszukać w taki żałosny sposób. Sporo się nazwiedzałam i nigdy wcześniej taka sytuacja mnie nie spotkała, wydawało mi się, że jestem "swiadoma" niebezpieczeństw, jakie mogą czyhać na turystów. Jak widać - nie. Szukałam w Internecie opisów tego typu sytuacji i nie znalazłam - nie wiem, może to nowy proceder, ale w każdym razie w drugą stronę, tzn. idąc na powrotny shuttle, też spotkałam młodych chłopaków "oferujących pomoc". Może ktoś to przeczyta i nie będzie potem pluł sobie w brodę jak my teraz.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
13 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 26 Kwi 2015 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Proceder stary i znany, był nawet kiedyś opisywany na forum. W sumie to nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, ale nigdy nie mogę zrozumieć jak można dać się tak złapać, bo po pierwsze już rosyjski język nie pasuje i ogólna 'chęć pomocy' przez innych, a zwłaszcza 'wykładanie' kasy swoją kartą, a po drugie obsługa tych bile tomatów jest tak intuicyjna, że skoro piszesz że znasz francuski (i angielski pewnie też) to wszystko idzie banalnie i 'łopatologicznie' jak w bankomacie :) Nawet nie znając angielskiego nie ma problemu, żeby kupić to co trzeba :) Są tam chyba nawet graficzki, że bilet 10 przejazdowy to 10 oddzielnych biletów :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cool_aka_romeo lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 26 Kwi 2015 23:39 

podobny post z 2012r.:
okocim23 napisał(a):
w sobotę wróciłem z Paryża i miałem tego nie pisać, żeby nie wyszło jaki ze mnie jeleń ale potraktujcie to jako przestrogę


w Porte Maillot do którego dojeżdża się z Beauvais kupowaliśmy bilety na metro - chcieliśmy bilety Paris Visite dwudniowe - podeszliśmy pod automaty do biletów i mieliśmy się zabrać za kupno - temat znałem bo poczytałem forum i wiedziałem jak się poruszać w temacie
wtedy podszedł do nas bardzo miły czarnoskóry młodzian i zaczął klikać na automacie pomagając w zakupie
niestety owa pomoc okazała się "orżnięciem" nas na 57 euro - młodzian płacił swoją kartą - co wydawało mi się dziwne że jest tak chętny do pomocy i kiedy my szukaliśmy kasy po portfelach żeby mu oddać niby wyłożone ponad 64 euro on szybko wycofał transakcję i kupił najtańsze możliwe bilety jedno przejazdowe dla dzieci - jakie było nasze zdziwienie kiedy powtórnie chcieliśmy się przejechać metrem - wkładamy bilety i echo - bramka zamknięta - drugi raz to samo
podeszliśmy do okienka informacji i pani w okienku współczuła nam bardzo i wiedziała o podobnych incydentach na stacjach metra

tak więc przestroga dla wszystkich - gość wydawał się naprawdę miły, jego podejście do sprawy zaskakujące mimo że nie prosiliśmy i to nas tak zaskoczyło, że daliśmy się "okuć"

a po za tym miasto piękne, ktoś tu trafnie napisał że nie ma co za dużo planować - po prostu chce się spokojnie posiedzieć na trawce popijając bordo

w winiarniach można poprosić o otwarcie butelki i kubeczki, a w sklepach można otworzyć wino otwieraczem z półki i podejść do kasy 8-)

no i uważajcie na wszelakich naciągaczy z kolorowymi sznurkami i z wieżami eiffla w ręku - masa tego

kolejka na wieżę eiffla schodami na 15 minut - na windę do góry dużo większa kolejka - wszędzie ludzi mnóstwo tak że nie wyobrażam sobie zwiedzania paryża w sezonie

a pogoda niesamowita - wszystko kwitnie -świeci słońce podczas gdy w katowicach 5stC i deszcz ze śniegiem


z tematu:
paryz-plan-zwiedzania-oraz-info-praktyczne,1257,10207?start=40

zakup w automacie jest stosunkowo prosty, choć łatwo pomylić zakup biletu 10 przejazdowego z zakupem 20 przejazdów dla dzieci w tej samej cenie
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Kwi 2015 23:58 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Czytałem o tym ponad 2 lata temu na wikitravel / wikivoyage, więc proceder raczej znany.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Kwi 2015 00:05 

Rejestracja: 26 Kwi 2015
Posty: 7
To przepraszam, nie znalazłam... Szkoda, że nie wiedziałam o tym wcześniej.
Trudno mi powiedzieć, jak to się stało, że dałyśmy się tak porobić... Pewnie to że byłyśmy w ferworze walki 8-) i nie wiedziałyśmy, jak ten carnet wygląda (tzn. że to 10 pojedynczych biletów) zrobiło swoje. Trudno, mam nauczkę na przyszłość - podróże kształcą 8-). Dobrze o tyle, że my straciłyśmy 28 euro, a jak widać na przykładzie pana z posta sprzed 2 lat są tacy, którzy głupio potracili i więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Kwi 2015 00:41 

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 18
Nie wyobrażam sobie aktualnie podróży do Paryża bez wcześniejszego zakupu, jednego chociażby z następujących gadżetów: Paris Visit (Transport Pass), Paris Museum Pass lub Paris City Pass.

Czasy kiedy za "parę dolarów" można było jeździć po mieście, i za grosze zwiedzać muzea bezpowrotnie się skończyły. Paryż ma mnóstwo wspaniałych atrakcji, które kosztują i za które trzeba słono płacić. Jednak nie to jest najgorsze. W sezonie, który się zaczyna już w maju, odwiedza to miasto miliony turystów co powoduje, że w kolejkach do muzeów trzeba stać godzinami...

http://booking.parisinfo.com/z6200e2x26 ... sport.aspx

Jeżeli ktoś się nastawia na intensywne zwiedzanie i swobodne podróżowanie po mieście i okolicach (Wersal), koniecznie musi kupic przynajmniej jeden z wymienionych przeze mnie karnetów. Dodatkowy plus, poza niewatpliwą ulgą dla portfela, jest że zabezpieczamy się w ten sposób przed najrozmaitszymi oszustami, którzy w tym tłumie w bardzo prosty sposób wyłapują świeżych przyjeżdnych i oferują swoje "usługi"...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 27 Kwi 2015 00:45 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Wyżej cytowano post, w którym ktoś opisywał, jak oszukali go właśnie przy próbie zakupu Paris Visite :D
No i trzeba dodać, że dużo atrakcji (szczególnie tych najważniejszych jak Luwr czy Wersal) jest za darmo dla osób poniżej 26 roku życia. Dla reszty pewnie te karnety są dobrą opcją. Szczególnie jeśli pozwalają ominąć kolejki np. do ww. miejsc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Kwi 2015 01:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
To w końcu z tego karnetu na 10 przejazdów (10 biletów) mogą korzystać 2 osoby a Rosjanin kłamał bo był z zmowie z Rosjanką?

I jak to się stało że oddałyście mu 28 euro? Na bilecie nie było napisanej ceny ile faktycznie za niego zapłacił?
Też jakoś szybko cofnąć transakcję i niepostrzeżenie wybrał najtańszy bilet dla dzieci?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Kwi 2015 05:49 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Z tego karnetu może i 10 osób skorzystać jak skasuja po jednym bilecie.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Kwi 2015 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Liquay napisał(a):
Jest mi strasznie głupio i wstyd za siebie, bo czytając to co napisałam i w ogóle wspominając tę całą sytuację, nie jestem w stanie zrozumieć, jak dwie wykształcone kobiety dały się oszukać w taki żałosny sposób.

Niech Ci nie będzie głupio - chwała Ci za to, że zechciałaś się swoim niepowodzeniem podzielić: ku przestrodze. Nie każdy chętnie opisze swój błąd po to, żeby nie narazić się na nieprzyjemne komentarze typu: jak mogłaś być taka nierozsądna, trzeba było przeczytać wcześniej.
Eh - niech podniesie ręke ten, kto nigdy i nigdzie nie wykazał się "zaćmieniem" :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 27 Kwi 2015 09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Oszuści z Port Maillot byli opisywani już wielokrotnie:
komunikacja-paryz-jaki-bilet-najbardziej-sie-oplaca,1437,16272#p346095

Nie zaszkodzi jednak co pewien czas wznawiać takie info - może dzięki temu ktoś nie da się oszukać...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Kwi 2015 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Podobnie nadzialem sie kilka dni temu w Madrycie. Ostatecznie skonczylo sie tym, ze pojedynczy bilet kupilem taniej i przejechalem bez problemu, a dopiero pozniej zorientowalem sie, ze na bilecie jest cena 0,00 EUR i zapewne byla to znizka dla kombatantow i dawcow krwi :) Ale w zyciu bym nie pozwolil, zeby ktos za mnie placil swoja karta bez mojej wyraznej zgody, w Madrycie koles zapewnial, ze mozemy zaplacic mu juz po przejsciu przez bramke. A ze sam kiedys czesto przy automatach odsprzedawalem Bayernticket, to nie wpadlem na to, ze to moze byc taki walek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Kwi 2015 10:41 

Rejestracja: 26 Kwi 2015
Posty: 7
kittycate napisał(a):
To w końcu z tego karnetu na 10 przejazdów (10 biletów) mogą korzystać 2 osoby a Rosjanin kłamał bo był z zmowie z Rosjanką?

I jak to się stało że oddałyście mu 28 euro? Na bilecie nie było napisanej ceny ile faktycznie za niego zapłacił?
Też jakoś szybko cofnąć transakcję i niepostrzeżenie wybrał najtańszy bilet dla dzieci?

Tak, taki karnet to de facto 10 pojedynczych biletow. Po prostu zostalysmy postawione przed faktem dokonanym i teraz, na spokojnie, nie jestem w stanie racjonalnie wytlumaczyc takiej rekacji. Na biletach nie ma cen - 28 euro to cena, ktora wyswietlila sie na ekranie automatu i to qlasnie tyle, ile trzeba zaplacic za 2 karnety. Tez zastanawiam sie, jak on to zrobil. Albo szybko wycofal transakcje, albo jakos podmienil bilety - nie mam pojecia, w koncu caly czas tam stalysmy. A parka musiala byc w zmowie - ona naganiala frajerow, a on wienczyl dzielo :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Kwi 2015 10:57 

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 18
dj3500 napisał(a):
(...) Dla reszty pewnie te karnety są dobrą opcją. Szczególnie jeśli pozwalają ominąć kolejki np. do ww. miejsc.


Zapomniałem dodać (bo dla mnie jest to oczywistą oczywistością), że owe karnety najlepiej kupować on-line. Odnośnie kolejek w Paryżu są one astronomiczne, i chociaż wszystko jest świetnie zorganizowane, żeby przepustowość była optymalna, to jednak swoje trzeba odstać. W ostatni weekend majowy w ubiegłym roku, czyli jeszcze nie w szczycie sezonu, kolejki Luwr/Wersal/Wieża Eiffla były kilkugodzinne. Zmęczeni poprzedniego dnia czekaniem, postanowiliśmy w miarę wcześnie następnego dnia udać się do Wersalu. Zajechaliśmy około 10 rano a kolejka była już ponad godzinna. Gdy wchodziliśmy, zakręcała się 3 razy po placu...

A skoro już darmocha w Paryżu została wspomniana to powoli i te fory dla publiczności sa ograniczane. Jak donosi http://podroze.onet.pl/aktualnosci/pary ... a-do/1cxpt darmowy wstęp do Luwru tylko w pierwszą niedzielę miesiąca od października do marca. Oprócz młodzieży do 26 roku życia, bezpłatne wejście do Luwru/Wersalu nadal przysługuje osobom szukającym pracy oraz niepełnosprawnym z opiekunami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Kwi 2015 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
Warto również dodać że Ci oszuści często wyciągają plakietki ze zdjęciem sugerujące że to pracownik metra. Mnie zaatakował młody łepek który chciał mi pomóc wręcz na siłę. Niedoczekanie jego :lol: zaraz potem zaatakował jakieś zbłądzone kobitki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Kwi 2015 12:13 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Też ich spotkałem jakieś 2 lata temu i jeśli dobrze pamiętam to chcieli wcisnąć mi kartę na 5 dni. Spytałem czy dojadę na tym do Disneylandu a gość powiedział że nie (do dziś nie wiem dlaczego, bo może bym się nawet zgodził, zwłaszcza że to mój debiut wyjazdowy był) więc grzecznie podziękowałem i poszedłem do innego automatu bo chyba były osobne do kart i osobne do biletów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Kwi 2015 12:40 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 71
Liquay napisał(a):
Tak, taki karnet to de facto 10 pojedynczych biletow. Po prostu zostalysmy postawione przed faktem dokonanym i teraz, na spokojnie, nie jestem w stanie racjonalnie wytlumaczyc takiej rekacji. Na biletach nie ma cen - 28 euro to cena, ktora wyswietlila sie na ekranie automatu i to qlasnie tyle, ile trzeba zaplacic za 2 karnety. Tez zastanawiam sie, jak on to zrobil. Albo szybko wycofal transakcje, albo jakos podmienil bilety - nie mam pojecia, w koncu caly czas tam stalysmy. A parka musiala byc w zmowie - ona naganiala frajerow, a on wienczyl dzielo :roll:


Aby za duzo nie kombinowac - nie wycofal transakcji tylko kupil 1 lub 2 karnety za Wasze pieniadze, a te dla dzieci (enfant - reduit) mial przygotowane. Jak sama pisalas bylyscie w ferworze walki.
Jednoczesnie uspienie, odprezenie pn. "juz jestesmy na miejscu" i to wlasnie wykorzystuja roznej masci oszusci. Poza tym malo kto spodziewa sie, ze osoba, ktora deklaruje pomoc oszuka nas.
_________________
Pozdrawiam,
Sebastian
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Kwi 2015 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
A co jeśli taki gnojek wyrwie się, zapłaci własną kartą (bez naszej prośby/zgody) i będzie wołał od razu od nas zwrot pieniędzy a my odmówimy?
Są agresywni? Wołać policję, uciekać, bić się z takim? :)
Raczej nie ma co mu tłumaczyć że tego nie chcieliśmy bo on to doskonale wie i rżnie głupa.


Miałem podobną sytuację w Złotych Piaskach w Bułgarii u leżakowych oszustów którzy oskarżyli mnie o złamanie złamanego już wcześniej parasola i żądali odszkodowania 100 Leva (200 PLN).
Z mojego doświadczenia najlepiej działa głośne krzyczenie "Policja policja" i spokojne choć stanowcze oddalanie się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Kwi 2015 13:14 

Rejestracja: 26 Kwi 2015
Posty: 7
Nie był agresywny, w końcu ofiarował pomoc. Nie wiem jak zachowują się w przypadku odmowy - nie sprawdzałam :roll:. Ale myślę, że w bezpośrednim starciu nie miałabym szans :P. Problem z tym Porte Maillot w naszym przypadku był też taki, że byłyśmy tam same - my i ten typ, więc nawet nie było ewentualnie od kogo prosić pomocy.
A co do tego jak on to zrobił, to teraz najsensowniejsza wydaje mi się opcja z szybkim anulowaniem transakcji i wyborem dwóch jednorazowych biletów dziecięcych - w końcu zapłacił za nie swoją kartą, a od nas dostał gotówkę za karnety. Dla mnie to jest coś niebywałego, bo nawet sama wybrałam najpierw na tym automacie 1 carnet, potem on "sprostował", że musimy wziąć 2, dla każdej po jednym, wybrał na ekranie 2, pojawiła się cena 28 euro, zapłacił swoją kartą, z automatu wypadły dwa bilety. Nie wiem, po prostu jakiś fenomen :roll:.
A legitymacja też się pojawiła - wolontariuszki udzielającej informacji zbłąkanym turystom... :roll:

Łosie jesteśmy, ale może ktoś, kto teraz wybiera się do Paryża i szuka tutaj informacji, dzięki temu będzie ostrożniejszy i nie uwierzy altruistycznym zapędom rosyjskojęzycznych imigrantów :D.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Kwi 2015 15:25 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
Mnie dziwi tu tylko jedno - proceder kwitnie od lat i wszyscy o nim wiedzą a policja nie???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group