Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 153 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Lip 2014 12:51 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 77
Witajcie, mam pytanie do forumowiczów którzy mieli okazję odwiedzić zachodnie wybrzeże USA, a dokładnie Vegas i okolice.

Czy możecie polecić, który z parków narodowych w okolicach Las Vegas jest najbardziej warty poświęcenia dnia na odwiedziny:
- Zion, ok. 2,5h jazdy od LV: http://pl.wikipedia.org/wiki/Park_Narodowy_Zion
- Bryce Canyon, ok. 4h od LV: http://pl.wikipedia.org/wiki/Park_Narodowy_Bryce_Canyon
- Dolina Śmierci, ok. 2,5h od LV: http://pl.wikipedia.org/wiki/Park_Narod ... 5%9Amierci
- Kanion Antylopy i Lake Powell, ok. 4,5h od LV (wiem, że to nie parki narodowe, ale też spore atrakcje): http://pl.wikipedia.org/wiki/Kanion_Antylopy oraz http://pl.wikipedia.org/wiki/Powell_(jezioro)

Oczywiście, zaraz obok Vegas jest też Wielki Kanion, ale o nim jest inny wątek na forum. Na miejscu nie będę miał za dużo czasu i wszystkiego nie dam rady zobaczyć, stąd zastanawiam się które z tym parków są najciekawsze.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 22 Lip 2014 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Na mnie Antelope zrobił największe wrażenie, ale jak chcesz obrócić w ciągu dnia to warto zajrzeć do Zion+Bryce. W tym ostatnim koniecznie zejdź na dół.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Lip 2014 13:21 

Rejestracja: 24 Mar 2014
Posty: 30
Loty: 57
Kilometry: 140 801
Zion, zdecydowanie Zion :-)
_________________
„Świat to księga, ktoś kto nie podróżuje czyta jedną jej stronę” Św. Augustyn
Góra
 Profil Relacje PM off
skrzat uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 22 Lip 2014 13:26 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
cart napisał(a):
Na mnie Antelope zrobił największe wrażenie, ale jak chcesz obrócić w ciągu dnia to warto zajrzeć do Zion+Bryce. W tym ostatnim koniecznie zejdź na dół.


Jak chcesz pochodzić to zdecydowanie Bryce i Zion, chociaż będzie ciężko wrócić do LV w jeden dzień. Po drodze, przejedź przez Valley of Fire State Park. Jeśli wolisz pojeździć autem i zatrzymywać się w punktach widokowych to wtedy raczej Death Valley, gdzie też jest sporo fajnych miejsc.

Jak dla mnie, to nie parki są w okolicach Las Vegas, tylko raczej Las Vegas jest w okolicach parków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Lip 2014 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 576
niebieski
parki foto w 3D
http://3dparks.wr.usgs.gov/index.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Lip 2014 13:33 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 218
Loty: 180
Kilometry: 424 089
niebieski
Myślę, że warto wyrwać się na 2-3 dni i zaliczyć Zion + Bryce oraz Antylope. Z kolei
z Page masz już skok do Monument Valley, które też jest warte uwagi.

Jednak jak masz tylko 1 dzień, a lubisz dużo wędrować to polecam Zion + Bryce.
Koniecznie dużo wcześniej zapoznaj się z dostępnymi trasami (polecam Angels landing)
i wyjedź jeszcze przed wschodem słońca, co maksymalnie wykorzystasz czas. Jeśli
planujesz też Grand Canyon lub inne parki to najoptymalniejsza będzie karta roczna
($80 na samochód i chyba 4 pasażerów).

Z kolei do Page to już większy kawałek, wstęp do Antylopy nie jest objęty kartą parkową,
a najdłuższa wycieczka foto (małe grupy, najlepszy czas wizyty ze względu na świetlne
słupy) kosztuje ok. $100.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Lip 2014 13:37 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 77
Bede miec wlasnie 2-3 dni, wiec zastanawialem sie nad taka dluzsza pętla dookola GrandCanyonu: od Vegas przez Bryce i Zion, dalej do Antelope i powrot dolem, zahaczajac jeszcze o South Rim Wielkiego Kanionu. Tylko wtedy odpada Dolina Smierci (tyle ze w sierpniu jest tam ponoc niemilosiernie goraco, wiec i tak byloby trudno zwiedzac).

Jak wowczas podzielic takie 3 pelne dni na te parki i czy na noclegi wracac do Vegas?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Lip 2014 14:03 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 218
Loty: 180
Kilometry: 424 089
niebieski
Ja bym zrobił tak:

1 Dzień - Zion Park lub Zion Park + Bryce Canyon - nocleg możesz znaleźć gdzieś blisko
Bryce, ale jest tam mniejsza baza i ceny mogą być wyższe - ja zawsze wolę jechać
wieczorem, więc wybrałbym już to Page i się dłużej wyspał.
2 Dzień - Antylope Canyon, Lake Powell (opcja Monument Valley) - nocleg Page
3 Dzień - Grand Canyon South Rim - powrót Route 66 przez Kingman i Oatman (polecam do Vegas).

Jakby udało Ci się wygospodarować jeszcze dzień to możesz jeszcze więcej zobaczyć na Route 66.
W tych małych miasteczkach co rusz jest jakieś klimatyczne miejsce, a polecam Oatman, miasteczko
w stylu westernowym, w którym o 12 można zobaczyć pojedynek rewolwerowców. Wracając do
Vegas od południa koniecznie pamiętaj o Zaporze Hoovera.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Lip 2014 17:38 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 77
Czyli podsumowując, nie warto zamieniać np. Antylope Canyon i Lake Powell na zobaczenie Doliny Śmierci (tym bardziej przy sierpniowych temperaturach;))?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Lip 2014 18:15 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Death Valley jest jakby "w drugą" stronę od reszty, w tym kontekście nie warto. W dzień jest tam 50 stopni C w cieniu, co sprawia, że nawet podczas lekkiego spaceru np. do Cathedral (2 km) można wyzionąć ducha.

Parę wskazówek ode mnie. Wejściówkę do Upper Antelope Canyon można zarezerwować w każdym hotelu, z transferem (moim zdaniem, wygodne i opłaca się). Zwykły tryb zwiedzania dla amatorów fotografii wystarczy, bo i tak zwiedzanie polega głównie na robieniu zdjęć, przeważnie tego co nad głowami. Natomiast warto mieć na uwadze sąsiedni Lower Antelope Canyon (bardziej urozmaicony) - uwaga - o 14-tej jest już za późno na wejściówkę. Wejścia można kupić też bezpośrednio u Indian Navaho.

Nie przeoczyć malowniczego zakrętu rzeki Colorado, nazywanego Horseshoe Bend (tuż obok Page)!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Lip 2014 18:35 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Istvan napisał(a):
Czyli podsumowując, nie warto zamieniać np. Antylope Canyon i Lake Powell na zobaczenie Doliny Śmierci (tym bardziej przy sierpniowych temperaturach;))?


Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, ile godzin chcesz spędzić w aucie i ile spać. Propozycja użytkownika Joker uwzględniająca Zion, Bryce Canyon, Monument Valley i South Rim GC to - według Google Maps - 25 godzin w aucie.

Jak już się wybierasz w te rejony to koniecznie weź udział w loterii wejściówek do the Wave!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Lip 2014 19:46 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Bryce i zion obowiązkowo. Dolina śmierci moim zdaniem warta na zasadzie byłem, widziałem, przeżyłem ;) a byłem tam 2 razy i pewnie będę jeszcze dwa ( ze swoimi dziećmi i ich dziećmi ;) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Lip 2014 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Zdecydowanie Zion w pierwszej kolejności. Później Antylope.
Góra
 Profil Relacje PM off
francuz2 uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 22 Lip 2014 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Mnie akurat Zion najmniej się podobał z okolicznych parków, ale jest po drodze więc na pewno warto zahaczyć.
Rozważ pojechanie na Grand Canyon North Rim zamiast South Rim. Ja byłem na North, prawie nie było ludzi, a widoki równie obłędne. Skrócisz też trasę, bo nie musisz jechać dookoła.
Jak zmieścisz Antelope Canyon w planie to już w ogóle super. Ja się biłem z myślami (i pieniędzmi) czy wydawać na wejście tam, ale minutę po zejściu przestałem żałować czegokolwiek.

Tu masz trochę moich fotek:
Lower Antelope - http://www.piotrwasil.com/?foto=antelope
Bryce - http://www.piotrwasil.com/?foto=bryce
Zion - http://www.piotrwasil.com/?foto=zion
Grand Canyon - http://www.piotrwasil.com/?foto=grandcanyon
Lake Powell i Horseshoe Bend - http://www.piotrwasil.com/?foto=horseshoe
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Lip 2014 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Antylope Canyon fajny, ale też powiedziałabym, że jest "fotogeniczny" ;)
Zion za to IMO ładniejszy w rzeczywistości niż na zdjęciach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Sie 2014 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Dopiero co wróciłem z wyprawy po parkach Nevady, Utah i Arizony i mogę potwierdzić - z całego wyjazdu największą atrakcją był zdecydowanie Bryce Canyon. Poza tym faktycznie, będąc w tamtych okolicach nie można nie zobaczyć Horseshoe Bend (polecam podczołgać się na samą krawędź urwiska i spojrzeć w dół - niesamowite!) oraz Antelope Canyon (my byliśmy w Lower Antelope Canyon - wejście o połowę tańsze niż do popularniejszego Upper, a na miejscu wiele osób twierdziło że po zobaczeniu obu części kanionu Lower jest jednak piękniejsze). Wieczorem wrzucę kilka zdjęć tutaj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Sie 2014 13:21 

Rejestracja: 25 Sty 2013
Posty: 49
Loty: 122
Kilometry: 206 925
A czy da się zrobić Zion + Bryce w jeden dzień bez przesadnego biegania? Będę ruszał z LV wczesnym rankiem, w Zion chcę przejść Angels Landing(to chyba ok 4h) i nie wiem czy starczy czasu żeby do Bryce się tego samego dnia wybrać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Sie 2014 13:31 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
MariuszLP napisał(a):
A czy da się zrobić Zion + Bryce w jeden dzień bez przesadnego biegania? Będę ruszał z LV wczesnym rankiem, w Zion chcę przejść Angels Landing(to chyba ok 4h) i nie wiem czy starczy czasu żeby do Bryce się tego samego dnia wybrać.


Powinno Ci się udać, ale po drodze z Las Vegas jest fajny park stanowy Valley of Fire, który warto zobaczyć, sama trasa przez Zion jest ciekawa, więc też warto pooglądać widoczki, a jadąc do Bryce Canyon warto także podjechać do Coral Pink Sand Dunes.

Gdybyś chciał zrobić tylko Angels Landing i dojechać do Bryce Canyon to zdążysz bez problemu, ale na zejście na dół może być już zbyt ciemno.
Góra
 Profil Relacje PM off
MariuszLP lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 11 Sie 2014 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
blasto napisał(a):
MariuszLP napisał(a):
A czy da się zrobić Zion + Bryce w jeden dzień bez przesadnego biegania? /quote]
Powinno Ci się udać, ale po drodze z Las Vegas jest fajny park stanowy Valley of Fire, który warto zobaczyć
(...)
Gdybyś chciał zrobić tylko Angels Landing i dojechać do Bryce Canyon to zdążysz bez problemu, ale na zejście na dół może być już zbyt ciemno.

Jadąc przez Valley of Fire można też podjechać nad Lake Mead i ochłodzić się w jeziorze.
W Bryce Canyon koniecznie trzeba zejść na dół, nawet nie planuj innego scenariusza - zupełnie inna, niesamowita perspektywa, dopiero z dołu widać jak głęboki jest kanion.

Podsumowując, oba parki w jeden dzień są możliwe choć to karkołomne wyzwanie. Na ewentualny nocleg proponuję zatrzymać się w Kanab - przyjemnie miasteczko, nazywane Little Hollywood (ze względu na liczbę nakręconych tam westernów - można przy okazji zajrzeć do lokalnego muzeum filmów).

edit: Gdziekolwiek będziesz decydował się na nocleg, obejrzyj okolicę na google street view - w usa mają bardzo dobre pokrycie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
MariuszLP lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 12 Sie 2014 19:05 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 110
Po drodze do Zion (I-15 przy St. George) jest jeszcze mały, ale piękny Snow Canyon SP oraz, nieco dalej, Cathedral Gorge SP. Polecam też przejechać się drogą 12 od Kodachrome Basin SP do Capitol Reef NP.

Ale to wszystko raczej dla koneserów, wymienione przez Ciebie + Valley of Fire mają "wyższy priorytet" na pierwszy raz i przy ograniczonym czasie.

Parę zdjęć z okolic: http://flic.kr/jerome666
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 153 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group