Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pamukkale
#21 PostWysłany: 30 Sie 2015 16:17 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
W autobusie aż tak bardzo sie nie wypocznie, bo z reguły jeżdżą busy wielkości dolmusza (zwłaszcza w cenie 30 euro nie liczyłbym na autokary),więc plus dla auta.
Na to "zatrzymywanie się" to też aż tak dużo czasu mieć nie będziesz bo z Alanyi to jest ok. 400 km, do tego dolicz korki w Antalyi itp. więc masz już ok.8h czystej jazdy. Tak więc auto nie jawi sie aż tak atrakcyjnie.
Wydaje mi się że chyba jednak warto jechać na coś zorganizowanego. Przynajmniej dostaniesz przewodnika i dowiesz się czegoś ciekawego nie tylko o samym Pamukkale ale i z wiedzy ogólnej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DAD uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Pamukkale
#22 PostWysłany: 30 Sie 2015 16:27 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Do tego jeszcze trzeba doliczyć koszty paliwa, które jest w Turcji mniej więcej o 1PLN droższe niż u nas. Trzeba liczyć, że wydasz na paliwo około 60 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off
DAD uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#23 PostWysłany: 30 Sie 2015 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2015
Posty: 45
Loty: 69
Kilometry: 121 360
DAD napisał(a):
Czy jest ktoś na forum, kto był ostatnio i może coś dodać do tego tematu? Planuje pojechać do Pamukkale właśnie z Alani w polowie października i nie spodziewam się juz bajkowych widoków jak z folderów, nie mniej nie chciałbym oglądać suchej skały.

Przy okazji pytanie dodatkowe. Warto wydać 30 euro (x2 osoby) za wycieczkę z Alanii do Pammukale, czy lepiej wynając za 40euro auto na cały dzień. Z jednej strony jade i mam wszystko gdzieś, odpoczywam mimo wszystko w autobusie, z drugiej strony po drodze zatrzymuje się gdzie tylko chcę. Tylko czy tam po drodze jest coś wartego do zatrzymania się?


Ja jechałam do Pammukale właśnie z Alanii. Miałam wykupioną wycieczkę z przejazdem autokarem. Droga faktycznie długa, ale ja np. prawie całą drogę przespałam.
Myślę, że miejsce mimo wszystko jest warte odwiedzenia. Większe wrażenie by pewnie na mnie wywołało gdyby było mniej ludzi... chociaż w sumie odchodząc trochę w bok można było uciec od tłumów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DAD uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#24 PostWysłany: 31 Sie 2015 21:39 

Rejestracja: 28 Lip 2015
Posty: 73
Loty: 23
Kilometry: 58 104
[quote="Iris"][quote="DAD"]Czy jest ktoś na forum, kto był ostatnio i może coś dodać do tego tematu? Planuje pojechać do Pamukkale właśnie z Alani w polowie października i nie spodziewam się juz bajkowych widoków jak z folderów, nie mniej nie chciałbym oglądać suchej skały.


Zdecydowanie coś zorganizowanego.
Nie umordujesz się jazdą czasowo i prowadząc samochód
(prowadzenie samochodu przez Turków to osobny temat,
jazda po środku drogi, jazda na czerwonym świetle itd)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#25 PostWysłany: 31 Sie 2015 21:43 

Rejestracja: 26 Cze 2015
Posty: 53
Byłem w Pamukkale trzy tygodnie temu.

- chodzić można tylko wyznaczoną ścieżką, na której są sztuczne baseny (ale już obrosły wapieniem i nie wyglądają źle), zasilane wodą. Wstęp na naturalne baseny, jak już parę osób pisało, jest zabroniony. W sierpniu były wyschnięte na pieprz ale czy są takie cały rok, nie wiem. Może w porze większych opadów wypełniają się/są wypełniane wodą. To tłumaczyłoby dlaczego podróżujący tam w maju czy październiku widzieli wodę

- uważam, że warto zobaczyć Pamukkale i tak (popełniłem mały opis z wycieczki na blogu, kto chce może zerknąć na zdjęcia)

- zawsze wyżej stawiam wypożyczenie auta niż wycieczkę z biura niemniej w tym wypadku... Ja jechałem z Didymy, miałem krótszą drogę ale to i tak było ponad 200 km i nic poza Pamukkale z ruinami Hierapolis mi się w planie wycieczki nie zmieściło, nie było czasu. Uwzględniając wypożyczenie, benzynę i wstępy (zakładam, że są w cenie wycieczki) kosztowo może wyjść nawet nieco więcej niż wycieczka. Z drugiej strony w ramach wycieczki grozi Wam pewnie zwiedzanie jakiegoś sklepu ze "sławnymi tureckimi wyrobami skórzanymi" czy innego badziewia.

Podsumowując: jechać warto. Lubisz prowadzić i cenisz niezależność - auto. Nie chcesz się zbytnio zmęczyć i wydać więcej niż konieczne - raczej wycieczka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#26 PostWysłany: 01 Wrz 2015 03:29 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Okowita napisał(a):
Z drugiej strony w ramach wycieczki grozi Wam pewnie zwiedzanie jakiegoś sklepu ze "sławnymi tureckimi wyrobami skórzanymi" czy innego badziewia.

Niekoniecznie. Są PL biura, które nie obwożą po marketach i salonach skór.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#27 PostWysłany: 11 Wrz 2015 22:44 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Byłem dziś w Pamukkale. W kilku naturalnych basenach jest woda, ale daleko temu do widoku z pierwszego posta. Chodzi się wyznaczona ścieżka wśród sztucznych basenów i jest to spora frajda. Długo zastanawialiśmy się czy jechać do Pamukkale, ale zaczęło się nam nudzić i nie żałujemy wyjazdu. Z Izmiru dojazd dla djednej osoby to koszt 62 liry (autobus Izmir - Denizli) + 7 lir (dolmusz Denizli -Pamukkale ). Podane ceny tam i z powrotem.

W Pamukkale pierwszy raz podczas trzytygodniowej podróży po Turcji spotkaliśmy tłumy turystów. Mamusiu ratuj!

Przy okazji polecam Izmir. Przez 5 dni spotkaliśmy tylko czwórkę Francuzów, a to trzymilionowe miasto. Oczywiście są turyści, ale tylko Turcy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#28 PostWysłany: 12 Paź 2019 17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
Świeże informacje, nie warto uderzać tam wieczorem/koło zachodu słońca. Są ogromne tłumy, totalnie bez sensu. Polecam jechać tam z samego rana (południowa brama otwiera się o 0630) nie ma nikogo, piękny wschód słońca i balony. Bajecznie, czuć trochę klimat Kapadocji. Balony maja pare punktów startowych, ale finalnie zawsze lecą nad tarasy. Jak ja byłem to startowały stad:
https://goo.gl/maps/7hxNumEH7TnHN8r36
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#29 PostWysłany: 09 Lis 2019 14:23 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 16
Byłem w zeszłym tygodniu, warto pojechać. We wszystkich basenach na "ścieżce" turystycznej jest woda, co nie o każdej porze roku jest pewnikiem. Nie jest tak gorąco jak w sezonie i ilość ludzi nawet na zachodzie słońca z z dnia na dzień jest coraz mniejsza. Duża cześć sezonowych hoteli w Turcji zamyka się z końcem Października, więc jak ktoś chce pozwiedzać bez tłumów to teraz jest najlepszy czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#30 PostWysłany: 30 Gru 2019 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Byłem dziś. Dojazd z Denizli ze stanowiska 76 za 5 lirów. Wstęp 60 lirów. Wszedłem od strony miasteczka i jedyna droga to przez tarasy... Kazali ściągnąć buty. Nogi mi mega odmarzały, bo było mniej niż 5 stopni, ale na szczęście zaraz potem woda zaczęła spływać, a ona ma ze 40 stopni i była ulga :)
Miejsce bardzo ładne i pomimo deszczu zdecydowanie polecam. Na początku byłem sam, zanim dotarły autobusy z Japończykami i Koreańczykami.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Doczu uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#31 PostWysłany: 31 Gru 2019 16:27 

Rejestracja: 16 Gru 2019
Posty: 14
Rzeczywiście może to być super atrakcja także i taką porą. O tym nie pomyślałem. Na pewno lecąc do Turcji warto zaliczyć to miejsce, zdjęcia robią wrażenie, a na żywo jeszcze lepiej to wygląda, choć nie jest to taki duży obszar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#32 PostWysłany: 14 Paź 2020 09:38 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Hej
planuje wybrać się do Pamukkale.Jestem w Turcji do marca.
Według was kiedy warto się wybrać? Jaki miesiąc? Jak z pogodą? W zimie da się zwiedzać ?
Pozdrawiam
Laura
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#33 PostWysłany: 03 Mar 2021 22:46 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Czy ktoś z Was brał “wycieczkę” z lokalnego biura w Izmirze lub Kusadisi ? Najtaniej znajazłem 75usd/pax ale to chyba jakieś agregatory wycieczek.Wynajem samochodu wychodzi minimalnie taniej ale dochodzi 6h za kółkiem.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#34 PostWysłany: 03 Mar 2021 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Możesz dojechać pociągiem/autobusem bardzo sprawnie. Na pewno wyjdzie mniej niż połowę tych 75$.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#35 PostWysłany: 01 Lip 2021 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5498
HON fly4free
Byłem wczoraj. Dojechałem z Izmiru (Basmane) koleją za 28,50 TRY do Denizli. Z Denizli busem za 5,50 TRY do Pamukkale (dworzec autobusowy jest bardzo blisko kolejowego). To samo stanowisko, 76, schodami w dół. Obecnie wstęp kosztuje już 110 TRY. Dla porównania: Efez za 120 TRY. Kto widział Baalbek czy chociażby algierską Dżemilę ten ma porównanie. Pamukkale jest, pomimo tego, co napisali moi przedmówcy, jak najbardziej godne odwiedzenia. Bardzo fotogeniczne miejsce. Błękit nieba i ta biel, tworzą piękny kontrast 😊.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Wintermute lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pamukkale
#36 PostWysłany: 15 Cze 2022 12:05 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
Ceny już trochę wyższe. Dojazd z dworca w Denizli ze stanowska 76 za 9 TRY.
Wstęp do Pamukkale 150 TRY. Info z początku czerwca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group