Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Palau
#1 PostWysłany: 05 Maj 2016 23:46 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Gdzie szukać? Być może ktoś już był i może polecić sprawdzone miejsca. Myślę nad takim prawdziwym odpoczynkiem. Na luzie, może nie high budget, ale też bez totalnie spartańskich warunków. :) Najlepiej przy piaszczystej plaży. Ktoś, coś?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Palau
#2 PostWysłany: 02 Cze 2016 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 245
Loty: 200
Kilometry: 457 357
Nie byłem, ale szukałem :)

lehnsmotel@palaunet.com - Lehns Motel
Pisałem bezpośrednio do nich. Udało się wynegocjować 40$/2os/noc z darmowym przewozem z/na lotnisko.

Drugim polecanym przez Lehns Motel hostelem jest Ms. Pinetrees hostel.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Palau
#3 PostWysłany: 02 Cze 2016 15:57 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Zarezerwowałem najtańszy nocleg w hotelu czyli DW Hotel (70$/noc/2 os.). Ale warto poszukać jakiegoś lokum z airbnb, widziałem że są tańsze i z opisów wynikało że chyba sympatyczniejsze... Miejsce w namiocie też jest do wynajęcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Palau
#4 PostWysłany: 02 Cze 2016 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ja rezerwowałem jakiś czas temu w Guest Logde Palau, wówczas ceny były tam niższe niż w DW Hotel (66$/3os. + 12% tax = 74$). Teraz chyba wychodzi podobnie.
http://www.guestlodgepalau.com/
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Sie 2016 02:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 94
Loty: 232
Kilometry: 592 703
Dostałem właśnie e-mail od Lehns Motel, że cena mojego pokoju została obniżona z 50$ na 40$. Oferują też transport z/na lotnisko (20$ one-way). Taksówka podobno ~30$.

40$ - Pokój z prywatną łazienką, AC i łóżkiem dla 2 osób.
35$ - Pokój("norka") jedynie z łóżkiem i jedną szafką

Kontakt - tallynaka@gmail.com
_________________
Facebook → https://www.facebook.com/hubertpleskot/
Kontakt → hubertpleskot@gmail.com
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 26 Sie 2016 13:56 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
ZAKWATEROWANIE:
najtańsze są kwatery prywatne np. z airbnb ale trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem.
Ja zdecydowałem się na DW Motel, 70$ za pokój dwuosobowy + 12$/dzień podatek miejski. Przy płatnością kartą doliczają 5% więc płaciłem gotówką. Parę słów o hotelu:
1. Bardzo dogodne położenie, parę metrów od głównej ulicy, którą w 5-10 min można dojść do sklepów z pamiątkami, restauracji i centrów handlowych.
2. Właściciele sympatyczni, pomogą w załatwieniu wycieczek i różnych spraw.
3. Pokój umeblowany skromnie, w szafie na ubrania przydałoby się choć parę półek (są tylko wieszaki). Łóżka duże i wygodne, w pokoju lodówka, klimatyzacja chodzi jak żyleta. W całym obiekcie czysto.
4. Motel oferuje bezpłatne korzystanie z kuchni, dobrze wyposażonej (np. lodówka, mikrofala, aparat do gotowania ryżu, różnorakie przyprawy). W lobby zestaw do przyrządzania kawy, herbaty, cukier i śmietanka w proszku woda stołowa w baniakach - wszystko gratis!
To jest ważne bo większość posiłków sami sobie gotowaliśmy z produktów zakupionych w supermarketach, wychodziło taniuśko.
5. Karta do internetu kosztuje 10$ za 7 godz, sygnał dobry. Pralka i szuszarka (2$), wypożyczanie rowerów (10$/dzień)
6. Transfer hotelowy z lotniska kosztuje 20$ za osobę (w obie strony zniżka). Taksówka z lotniska do centrum Koror kosztuje 20-25$ (w obie strony taniej) a więc przy dwóch osobach lub więcej nie opłaca się brać transportu oferowanego przez hotel.
7. Check-out o 11:00, dosyć rygorystycznie przestrzegany, można przedłużyć pobyt w pokoju za 10$/godz lub bezpłatnie spędzić czas w lobby.
Nie reklamuję jakoś specjalnie tego hotelu bo wiem, że niektórym z Was udało się znaleźć tańsze obiekty i jeszcze ponegocjować rabacik!

Załączniki:
DW Motel kuchnia.jpg
DW Motel kuchnia.jpg [ 58.79 KiB | Obejrzany 2297 razy ]
DW Motel wielkie łóżka.jpg
DW Motel wielkie łóżka.jpg [ 47.94 KiB | Obejrzany 2306 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Palau
#7 PostWysłany: 23 Paź 2016 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ja sprawdziłem opcję Palau Beach Bungalows.
Są to bodajże 4 domki - bungalowy, położone w miejscowości Melekeok. Bungalowy są 3-osobowe - jeden pokój z łóżkiem podwójnym i klimatyzacją oraz łóżko pojedyncze w kuchni. Warunki raczej skromne, ale za cenę 40$/dobę + podatek (czyli 53,6$) za osobę domek, zdecydowanie nie ma co narzekać. Oczywiście w każdym z domków jest toaleta i prysznic (tylko zimna woda ze strumienia, zasilanego prawdopodobnie z jeziora Ngardok). Toaleta jest odgrodzona od pokoju "harmonijką", więc prywatność znikoma, a osoby w pokoju narażone są na dźwięki i zapachy wiadomego pochodzenia (na myśl przychodzi cytat "nie zarzucać, na grubo się kręci" :). Wodę można podgrzać na kuchence. Obok bungalowów jest laundromat (1$ za pranie, własny proszek).
Ogromną - jak dla mnie - zaletą jest położenie - chyba jedyna na Palau publiczna, piaszczysta plaża, położona jest 100 metrów od domków. Zawsze pusta, więc w praktyce można uważać ją za prywatną. Obok również kamienne molo, a w głębi lądu, po 10 minutowym spacerze przez dżunglę - bai (tradycyjna palauańska chata - miejsce zgromadzenia starszyzny). Wybierając ten wariant raczej samochód jest konieczny, ponieważ w okolicy nie ma za dużo do roboty - są dwa sklepiki zaopatrzone w podstawowe produkty i restauracja czynna tylko w porze śniadań i obiadów - o niej napiszę w odpowiednim wątku.
Do właścicielki najlepiej pisać przez fb: https://www.facebook.com/PalauBeachBungalows/?fref=ts. Dla zainteresowanych adres e-mail w pw.
PS - to miejsce to raj na ziemi :) Mimo spartańskich warunków.

Załączniki:
mDSC_8453.jpg
mDSC_8453.jpg [ 217.88 KiB | Obejrzany 1761 razy ]
mDSC_8454.jpg
mDSC_8454.jpg [ 210.09 KiB | Obejrzany 1761 razy ]
mDSC_8455.jpg
mDSC_8455.jpg [ 203.82 KiB | Obejrzany 1761 razy ]
mDSC_8457.jpg
mDSC_8457.jpg [ 312.02 KiB | Obejrzany 1761 razy ]
mDSC_8460.jpg
mDSC_8460.jpg [ 289.3 KiB | Obejrzany 1761 razy ]
mDSC_9001.jpg
mDSC_9001.jpg [ 389.55 KiB | Obejrzany 1761 razy ]
mDSC_9007.jpg
mDSC_9007.jpg [ 261.34 KiB | Obejrzany 1761 razy ]
mDSC_9174.jpg
mDSC_9174.jpg [ 277.47 KiB | Obejrzany 1761 razy ]
mDSC_9214.jpg
mDSC_9214.jpg [ 296.35 KiB | Obejrzany 1761 razy ]
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Palau
#8 PostWysłany: 29 Lis 2016 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
krasnal napisał(a):
Ja rezerwowałem jakiś czas temu w Guest Logde Palau, wówczas ceny były tam niższe niż w DW Hotel (66$/3os. + 12% tax = 74$). Teraz chyba wychodzi podobnie.
http://www.guestlodgepalau.com/


Guest Lodge - 55 USD + 12 USD tax, ale to opcja przez stronę www.
Po przyjeździe na miejsce, prosto z wyprawy kajakowej, chcieli od nas 67 USD + 12 tax. Bez problemu stargowane na 60 USD + tax.
Pokoje duże, klima chłodzi należycie, słaby internet. Relacja tekstowa z meczu Borussia - Legia odświeżała mi się średnio co dwa gole :lol:
Lokalizacja bardzo dobra. Centrum, ale nie przy głównej ulicy, więc cicho i spokojnie.

Jeśli chodzi o transport, to akurat miła pani (właścicielka?) dała nam nieoczekiwanie cenę 15USD za dwie osoby. Okazało się, że akurat musiała 3/4 trasy na lotnisko pokonać razem ze swoimi wnuczkami:)

Ms Pinetrees - brane przez booking, 75 USD z taxem za dwójkę. Tak jak opisywałem w zbiorczym wątku, udało się przyjechać z lotniska za 5 USD/osoba. Obiekt wygląda bardziej jak kwatera z airbnb. Jest to duży dom z pokojami. Warunki ok, choć gorsze niż w Guest Lodge, a cena wyższa. Klima działa. Łazienka dzielona.
Lokalizacja - dalej od ścisłego centrum (rozumiem to jako plac pocztowy i WCTC), ale nadal niezła. 500m od Main Street. Na miejscu przeuroczy piesek.
W obiekcie działa internet PNCC.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Palau
#9 PostWysłany: 20 Mar 2023 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Paradise Comfort na https://www.booking.com/hotel/pw/paradi ... en-gb.html 75 dolarow za wiekszy pokoj "z widokiem na morze", ktorego absolutnie tam nie ma. Mniejszy pokoj musi byc duzo tanszy w dolarach, bo wychodzilo okolo 40 funtow na booking.com. Z tego co widze, teraz sa 4 pokoje na liscie Booking. Byc moze reklamuje sie tez na Facebooku czy Airbnb. Bezposrednio u wlascicielki pokoj 60 dolarow za noc. Pani bardzo mila, moze doradzic w sprawie roznych rzeczy i podala mi swoj numer w razie potrzeby kontaktu.

Apartment with Sea View: faktycznie spory pokoj z duzym lozkiem, stolem, jest kuchnia i lazienka. Widok jest na nic, bo pokoj jest na pierwszym pietrze. Nawet z drugiego pietra budynku ledwo co widac powierzchnie okolicznej wody. Wlascicielka oferuje transfer z lotniska za 30 dolarow, ktory wyglada tak, ze jej kumpel albo sasiad jedzie (zapewne) za wiele mniej, a ona kasuje reszte. Z powrotem odwiozl mnie sasiad jej samochodem.

Lokalizacja przy glownej ulicy, jakies 20 minut na piechote od "centrum" z duzymi sklepami. Mi akurat pasowalo, bo mialam 20 minut na piechote do sklepow i 20 minut do firmy kajakowej. Na parterze jest restauacja koreanska, na przeciwko mini sklep.

Na korytarzu jest pralka i suszarka, 2.50 dolara pranie, 2.75 suszenie. Akurat moglam "wyprac sie" po kajaku, zeby nie wozic brudnych i mokrych rzeczy ze soba.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group