Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Paź 2015 23:16 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Czy ktoś wypożyczał tam samochód?
Czy można na izraelskich blachach pojechać do Jordanii do Aqaby i do Petry?


Ostatnio edytowany przez krasnal, 20 Sty 2018 10:21, edytowano w sumie 1 raz
Tytuł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 06 Paź 2015 10:27 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Do Jordanii na pewno nie pojedziesz wypożyczonym autem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Paź 2015 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
Z tego co wiem, to niestety nie ma na lotnisku wypożyczalni samochodów.
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Paź 2015 09:19 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Chyba jednak coś jest - większość multiwyszukiwarek nic nie znajduje , ale billigerze znalazłem coś takiego gdy rozważałem wyjazd z rodzinką. Biorąc pod uwagę cenę transferów w sobotę 177E nie jest tragiczne za tydzień.

PS Nie weryfikowałem czy potwierdzą rezerwację i jak w praktyce wygląda odbiór na lotnisku :!:

Załączniki:
ovda.png
ovda.png [ 35.44 KiB | Obejrzany 13671 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Paź 2015 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
Niestety znowu bajerują, sprawdź adres odbioru.
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Sty 2016 14:38 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 89
Kilometry: 206 184
Czy komuś już udało się wypożyczyć samochód z odbiorem na lotnisku w Ovdzie?
Jeśli tak, to jaka to wypożyczalnia, ile mniej więcej to kosztowało?
Czy może lepiej wypożyczyć w Eilacie?
Z góry dziękuję za informacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Lut 2016 11:46 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 89
Kilometry: 206 184
Ok, porzuciłem pomysł odbioru auta na lotnisku Ovdzie.
Będę prawdopodobnie wypożyczał auto w Eilacie i zwracał na lotnisku w Tel-Avivie.

Znalazłem wypożyczalnie enterprise.com, ale cena jest dziwnie niska:
TIME & DISTANCE 5 DAILY @ $8.81: $44.05
Extras: Unilimited Mileage
Included: Taxes & Fees
DROP FEE: $29.00
Savings: Account Adjustment: $-2.20
Estimated Total $70.85(5dni - one way)

Czy korzystał ktoś z enterprise.com w Izrealu? Może doliczają dodatkowe opłaty?

W warunkach nie znalazłem informacji o dodatkowy obowiązkowych opłatach, oprócz możliwości blokady na karcie i Vatu dla obywateli Izraela.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Lut 2016 12:36 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Zwróć uwagę na ubezpieczenie, prawdopodobnie w cenie nie jest uwzględnione żadne, łącznie z tym obowiązkowym.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 23 Lis 2016 16:45 

Rejestracja: 10 Lis 2016
Posty: 8
Cześć

Jadę z grupą 9 znajomych do Izraela lądujemy w Ovdzie i mam kilka pytań :

Czy samochód można wynająć na miejscu bez wcześniejszej rezerwacji samochodu.
-Szukamy jakiegoś nie drogiego samochodu i czy jeżeli wykupimy dodatkowe ubezpieczenie wypożyczalnia blokuje kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Lis 2016 16:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Zapewne można, ale wybór może być już ograniczony. Lepiej zamówić wcześniej przez net. Pamiętaj, że w sobotę wypożyczalnie są nieczynne.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Lis 2016 16:59 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Z tego co się orientuję lotnisko w Ovdzie nie ma żadnej wypożyczalni, najbliższa w Eilacie.

Pozdro, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Lis 2016 19:25 

Rejestracja: 10 Lis 2016
Posty: 8
Ma ktoś jakiś link sprawdzony do wypożyczalni samochodów w Eilat? Mam pytanie jeszcze bo mam 24 lata i czy przez to cena wzrośnie? Dodatkowo czy wykupując dodatkowego ubezpieczenie (Widziałem taką opcje w Budget) to czy blokują kwotę na karcie kredytowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Lis 2016 19:49 

Rejestracja: 10 Lis 2016
Posty: 8
Czy wiecie może jaką kwotę blokują na koncie? I czy ma ktoś jakąś sprawdzoną wypożyczalnie w Eilat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Lis 2016 19:54 

Rejestracja: 22 Gru 2015
Posty: 4
ja wypożyczałem samochód w lutym tego roku w Eilacie. Oszczędzę Ci czasu i doradzę, że najtańszą ofertę znalazłem w wypożyczalni Eldan, w centrum Eilatu (choć tam wszystko jest centrum) namiary bezpośrednio na ich przedstawiciela z którym korespondowałem:daniel.mo@eldan.co.il. Jak wypożyczałem to miałem 25 lat i nie było żadnych problemów ani zwiększonych stawek w związku z tym. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Bajexe lubi ten post.
Bajexe uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 27 Lis 2016 18:10 

Rejestracja: 10 Lis 2016
Posty: 8
W wypożyczalni którą poleciłeś jest w regulaminie prawo jazdy międzynarodowe, czy polskie prawo jazdy przejdzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Gru 2016 14:45 

Rejestracja: 12 Sty 2012
Posty: 18
1. wystarczy POLSKIE prawo jazdy

2. do Autonomii i poza granice Izraela wjeżdża się na własną odpowiedzialność, bo nie obowiązuje tam żadne Izraelskie ubezpieczenie auta.
TIPS: Po głównych drogach Autonomii właściwie nie ma obaw jeździć, 1-ka czy 90-ka to właściwie konieczność, żeby gdziekolwiek pojechać i nie robić niepotrzebnych kilometrów.

3. w zimie ( listopad-luty) przypuszczam że cały czas jest taka sama sytuacja tzn. aut na wspólnym parkingu wypożyczalni w Eilat pełno. Biura Avis, Budget, Eldan i innych są wszystkie obok siebie: https://www.google.pl/maps/place/%D7%90 ... 6176?hl=en
Z tego też względu myślę, że spokojnie można zaryzykować i wypożyczać na miejscu.

4. Jakichś tam drobnych odprysków kamieni nikt nie sprawdza, myślę że można brać auto bez dodatkowych ubezpieczeń (i tak ani podwozie, ani lusterka ani koła nie są nim objęte); Jeśli nie jeździ się bardzo offroadowo i wyczyści autko przed zwrotem, powinno pójść gładko i obyć się bez dodatkowych potrąceń. [ps. np. Timna jest w co najmniej połowie dostępna tylko mniej lub bardziej dziurawym szutrem; Red Canyon to 100% szutru i jeszcze duże kamienie na bokach]

5. Większość aut jest z automatem, do tego kraj dosyć górzysty. Zrobiliśmy coś między 1400 a 1500 km spalając ok 80-90L; Paliwo (95ka) na pd. tańsze ~5nis, na płn. droższe ~6nis. Automat docenić można w zatłoczonych miastach gdzie korków jest najwięcej; a także w północnej części kraju gdzie gęsto jest od świateł i rond (zresztą rond wszędzie jest pełno); Super sprawdza się on także gdy parkujesz w dziwacznych skośnych miejscach.;
Manual mógłby być przyjemniejszy na długaśnych i pustych odcinkach na południu kraju.

6. Parkowanie wiadomo - CZERWONE=zakaz, NIEBIESKIE=płatne, SZARE=za friko; Zimą wszędzie jest miejsc pod dostatkiem; Polecam zadaszony parking przy hotelu Mount Zion/Hebron Rd. w Jerusalem: https://www.google.pl/maps/place/%D7%97 ... 9713?hl=en
Ale po zachodniej stronie tej górki, trochę wyżej na północ wzdłuż King David też zaparkujecie za free ;
Niedaleko hostelu Stay Inn jest też górka wyglądająca mi na dziki parking, ale ta informacja wymaga potwierdzenia. Oto widok na wspomniane miejsce:
https://www.google.pl/maps/@31.7791037, ... !1e1?hl=en

W Tel Awiw/Jaffie można spokojnie wjeżdżać na klepisko przy starym porcie, o którym wspominano na forum już parę razy: https://www.google.pl/maps/place/Zelda+ ... 1404?hl=en


to tyle spostrzeżeń, powodzenia!
_________________
gdyby ktoś potrzebował - posiadam kartę Wizz Xclusive
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Gru 2016 10:32 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 46
Odnośnie wypożyczenia auta w Eldan :
Jaką kwotę zablokowali Ci na karcie kredytowej jako depozyt przy wypożyczeniu auta ?

Czy wypożyczenie jest na 24H ( np 9:00 - 9:00 ) Pytam bo na Korfu trzech było oddać do max 22giej tego samego dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Kwi 2017 11:50 

Rejestracja: 30 Wrz 2015
Posty: 72
Loty: 78
Kilometry: 139 106
Hej.

Mam w planach wizytę w Ejlacie w listopadzie. Lot do VDA. Wiem, że na lotnisku nie ma żadnej wypożyczalni ale czy jest opcja dostarczenia samochodu na lotnisko za dodatkową opłatą? Jeżeli tak, to jaka wypożyczalnia ma taka opcję (mile widziane namiary)?

Dzięki za wsparcie,
bs13
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Kwi 2017 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 168
Loty: 122
Kilometry: 353 215
niebieski
Ale kombinujesz,chyba żadna wypożyczalnia nie podpisze z Tobą umowy na kolanie i ktoś kto przyjedzie "Twoim" autem jak wróci do Ejlatu? Odwieziesz Go :) . Najprościej busem za 21,5 ILS do Ejlatu i tam załatwić formalnośći.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Paź 2017 23:20 

Rejestracja: 30 Paź 2012
Posty: 150
Jechał ktoś do Petry autem wypożyczonym w Eliacie? Nie ma problemów na granicy, lub w Jordanii z powodu izraelskich blach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group