Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Gru 2014 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Proszę o spokój, jeżeli któryś z postów uważacie za łamiący regulamin proszę używać funkcji [raport].

rw30 na pewno nie będzie zadowolony, że zamykamy taki piękny OT :mrgreen:
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#22 PostWysłany: 22 Gru 2014 23:26 

Przejrzałem wątek " Podsumowanie sezonu 2014” i mam takie wnioski.
Oczywiście każdy podróżuje tak jak lubi, ale podawanie zawrotnej liczby lotów, w ciągu jednego roku, to trochę sztuka dla sztuki.
Jaki jest sens lecieć na 3 dni np na Kanary. Co można poznać lub zobaczyć , w tak krótkim czasie ? I to jeszcze jakimiś "składakami" zabierającymi dodatkowo czas.
Po prostu nic.
Ale można sobie dopisać loty i przebyte kilometry w flighdiary itp.
Od trzech dni jeżdżę po maleńkiej w końcu Malcie, od rana do wieczora i nie zobaczyľem nawet ćwierci , godnych uwagi miejsc. A jeszcze Gozo czeka.
A inni załatwiają to szybciutko i loty dopisane "do rozkładu" :D
Może za wolno jeżdżę i chodzę ? :mrgreen:
Góra
 PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 22 Gru 2014 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
To już ten wiek :D że szybko nie można.

Zostaw Maltę wal na Gozo.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 22 Gru 2014 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Tak w skrócie - biorąc pod uwagę częste korzystanie z promocji lub raczej "promocji" oraz dostępność wolnego czasu oraz chęci, wolę nawet na 2 czy 3 dni skoczyć na Sycylię, do Turcji czy nawet na te przysłowiowe Kanary (choć tam mnie nie było) niż miałbym nie zobaczyć nic. To tak, generalnie rzecz ujmując:)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
orfik11 lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 23 Gru 2014 02:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Anonymous napisał(a):
Przejrzałem wątek " Podsumowanie sezonu 2014” i mam takie wnioski.
Oczywiście każdy podróżuje tak jak lubi, ale podawanie zawrotnej liczby lotów, w ciągu jednego roku, to trochę sztuka dla sztuki.
Jaki jest sens lecieć na 3 dni np na Kanary. Co można poznać lub zobaczyć , w tak krótkim czasie ? I to jeszcze jakimiś "składakami" zabierającymi dodatkowo czas.
Po prostu nic.
Ale można sobie dopisać loty i przebyte kilometry w flighdiary itp.
Od trzech dni jeżdżę po maleńkiej w końcu Malcie, od rana do wieczora i nie zobaczyľem nawet ćwierci , godnych uwagi miejsc. A jeszcze Gozo czeka.
A inni załatwiają to szybciutko i loty dopisane "do rozkładu" :D
Może za wolno jeżdżę i chodzę ? :mrgreen:


@jacakatowice - generalnie się z Tobą zgadzam, poza jednym ale, które w sumie już kolega wyżej powiedział: lepsze 3 dni na Kanarach niż 3 dni w domu :)

Sam jeszcze 2-3 lata temu mówiłem sobie, że np. nigdy w życiu nie polecę lotem międzykontynentalnym na krócej niż 2 tygodnie, bo inaczej to bez sensu, że za krótko jak na taki dystans itp. Tymczasem wskoczyła opcja wideroe, której nie można było przepuścić, miałem do dyspozycji nie więcej niż tydzień i poleciałem. Źle? Raczej nie, choć przez to że miałem tylko 7 dni skupiłem się tylko na NY, ale i tak nie żałuję, bo jak na pierwszy raz było super, rozsądnie cenowo i dzięki temu rozpocząłem 10-letni okres amortyzowania wizy :D

Podobnie z innymi wyjazdami, kiedyś myślałem, że porządne wakacje to też minimum 2 tygodnie by wypocząć, a wyjazd na zwiedzanie to przynajmniej tydzień. W sumie nadal tak myślę, ale niestety tu też życie weryfikuje plany i lepsze 3 dni w Porto niż weekend z 'Porto' przed TV, czy nawet 5 godzinny spacer po Sandefjord niż po Galerii Handlowej w stylu 'nic nie kupuje, tylko sobie pacze' :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 23 Gru 2014 04:11 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Wracając do zasadniczej sprawy czyli pytania - czemu ma służyć wątek pt. "posumowanie sezonu 2014" - ja widzę ten temat bardziej jako rzeczywiście zwięzłe podsumowanie i tylko podsumowanie czyli trochę statystyki, krótki przegląd swoich "dokonań lotniczo-podróżniczych" i parę zdań na temat planów w nadchodzącym sezonie. Rozpisywanie się o swoich podróżach, refleksje, spostrzeżenia, wnioski itd. itp. - na to jest mnóstwo innych działów, w których można sobie sympatycznie popisać...
Niech więc "podsumowanie.." pozostanie stricte podsumowaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 23 Gru 2014 09:51 

Anonymous napisał(a):
Jaki jest sens lecieć na 3 dni np na Kanary. Co można poznać lub zobaczyć , w tak krótkim czasie ? I to jeszcze jakimiś "składakami" zabierającymi dodatkowo czas.
Po prostu nic.


Ty uważasz, że na 3 dni nie warto więc nie latasz na tyle, ja na tydzień lub dłużej mogę gdzieś polecieć raz lub 2 razy w roku a nie lubię siedzieć w domu więc dla mnie nawet 3 dni na Kanarach to fajna wycieczka. Chociażby po to, żeby poleżeć na słońcu w czasie gdy w Polsce jest jesienne plucha. A praktycznie 3 dni na Kanarach to są 3 całodniowe wycieczki, większość osób latających na tydzień czy dwa nawet tyle czasu nie poświęci na zwiedzanie...

Każdy podróżuje tak jak lubi i jakie ma możliwości.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 30 Gru 2014 17:08 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 120
To jest mój pierwszy rok z fly4free i jeszcze nigdy tyle nie podróżowałem. Zwiedzałem głównie europejskie miasta więc parę refleksji się nasunęło;

- są miasta, gdzie jest porządek, jest CZYSTO i wszystko jest po prostu DOBRZE zorganizowane, mam na myśli tutaj Frankfurt czy też Luksemburg,

- nie ma możliwość zwiedzić wszystkie muzea itp. lepiej wybrać jedno, a dobrze go zwiedzić i mieć z tego przyjemność, niż przebiec kilka byleby zobaczyć coś, o czym wszyscy mówią, ale i tak nie wiadomo o co chodzi,

- zwiedzanie dla samego zwiedzania ,,sztuka dla sztuki'' nie ma sensu, dlatego zawsze jak opuszczam dane miejsce, myślę sobie jakie wnioski można wyciągnąć, co się nowego dowiedziałem i jak można to wykorzystać,

- największe wrażenie robi na mnie obserwacja i przeniknięcie lokalną kulturą, zachowaniem ludzi czy też ich podejściem do życia.

To są moje osobiste refleksje, będące podsumowaniem tego roku. Za rok Azja :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 30 Gru 2014 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Odnosnie wczesniejszych wypowiedzi, okolo 90% moich podrozy odbywam samotnie i jestem zadowolona z takiego ukladu. Jezdze na "wakacje rodzinne" z mezem, gdzie tempo zwiedzania jest wolniejsze, jezdze na weekendy fotograficzne z kolega, tez jest fajnie, ale rownie fajnie jest, jak jestem sama i robie co chce i nikogo nie musze sie pytac czy mu pasuje, czy jest zadowolony, czy chce zatrzymac sie na lunch, itp. Nie ma sie co obawiac/bronic przed podrozowaniem solo.

3 dni na Kanarach, to fajne 3 dni. Bylam na takim wypadzie jak Norwegian zaczal loty z Gatwick na Gran Canarie i sporo zobaczylam podczas tego krotkiego wypadu. A co sie najezdzilam po zakretach, to moje. W czasie swiat Bozego Narodzenia moglam siedziec przed komputerem, a moglam gdzies poleciec, to polecialam do Wawy, bo bylo najtaniej z dostepnych opcji. W tym przypadku trudno mowic o zwiedzaniu, ale zawsze to jakis wypad i milo spedzony czas.

Podrozuje w weekendy, bo nie chce tracic dni roboczych. Jak nie pracuje, to mi nie placa, wiec wole latach/jezdzic na wypady weekendowe i cos zobaczyc niz nic. Dzisiaj wlasnie zarezerwowalam szalony weekend lotniczy z przystankiem w Helsinkach. Jak mi sie spodoba na miejscu, to zawsze moge wrocic na dluzej.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 30 Gru 2014 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Podpisuję się pod tym rękami i nogami. Wyjeżdżając z kimś może 3-4 razy w roku udałoby się zrobić coś tak by znaleźć człowieka któremu pasowałby termin, miejsce, i do tego zgrać dobre ceny na loty i noclegi. Samemu jestem w stanie latać 2 razy w miesiącu, nie licząc wyjazdów służbowych, i zobaczyć dużo więcej nie będąc ograniczanym przez ciągłe przystanki 'na kawę', 'na obiad', 'na toaletę', 'na zakupy', 'na piwo' i z miliarda innych powodów. Oczywiście od czasu do czasu nie zaszkodzi trochę się 'zsocjalizować', ale generalnie nie widzę powodu by szukać ludzi na siłę, a nawet gdy ktoś sam się doprasza 2 razy zastanowię się zanim zgodzę się na wspólny wyjazd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 31 Gru 2014 01:17 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 120
Byłem tylko raz z kimś znajomym na takim wypadzie(nie mówię o wyjazdach rodzinnych, których właściwie głównym celem jest spędzenie ze sobą czasu) i nigdy więcej. Nie lubię się dostosowywać, rozumiem różne sytuacje, ale jak jest np. mało czasu na zwiedzanie to wolę np. wcześniej wstać i zobaczyć dane muzeum niż spać do południa. Tutaj pewnie wielu się ze mną nie zgodzi, ale wybitnie nie cierpię zdjęć widokówek, gdzie trzeba wypstrykać każdy mm3 powierzchni i mieć tysiąc zdjęć z weekendowego wyjazdu i w czasie robienie zamiast patrzeć na zabytek to się patrzy na ekran aparatu :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 31 Gru 2014 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Robi się nam OT od OT ;) Miały być uwagi do podsumowania, a zaczyna się ciągnąć temat "Podróżowanie samemu czy w grupie", więc może warto wydzielić z tego osobny wątek?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
m3lm4k lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 31 Gru 2014 11:01 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Mam też wrażenie, że do wątku razem czy w grupie pasuje tez z 1/3 postów w wątku o slomianym zapale :p

Wysłane z mojego GT-I9300
Góra
 Profil Relacje PM off
Juve lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 31 Gru 2014 11:03 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 974
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
DMW ujął to najlepiej: podsumowanie to podsumowanie - statystyka, mapka, plus ewentualnie miesięczna rozpiska lotów. I tak uważam, że ludziska wrzucają za dużo fotek i strony długo się ładują. Jeśli ktoś chce poczytać relacje to można wrzucić link do bloga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 31 Gru 2014 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Juve napisał(a):
Robi się nam OT od OT ;) Miały być uwagi do podsumowania, a zaczyna się ciągnąć temat "Podróżowanie samemu czy w grupie", więc może warto wydzielić z tego osobny wątek?

Byl wczesniej watek o idealnym towarzyszu i pisalam tam o zaletach samotnego podrozowania. Zreszta w Slomiany Zapale chyba tez.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 31 Gru 2014 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
snooka napisał(a):
DMW ujął to najlepiej: podsumowanie to podsumowanie - statystyka, mapka, plus ewentualnie miesięczna rozpiska lotów. I tak uważam, że ludziska wrzucają za dużo fotek i strony długo się ładują. Jeśli ktoś chce poczytać relacje to można wrzucić link do bloga.


mi absolutnie nie chodzilo o relacje, tylko o pare zdan / luznych mysli nt podrozy w minionym roku [vide post orfika z dzisiaj]

co do fotek to masz racje, przeginajo
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 31 Gru 2014 21:24 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Teraz widzę, że wszystkie (kilkanaście :) ) podróże w 2014 zaczynałam od wejścia na F4F ...
Więc-DZIĘKUJĘ! Za podpowiedź, za inspirację...

Ciągle nie odleciałam poza Europę, ale...właśnie dlatego nie uległam chęci zakupu kolejnych,świetnych cenowo biletów.
Wszystkie odwiedzone miejsca były nowe i bardzo mi się podobały. Tak już mam :)
I życzę sobie pozostania w stanie ciekawości świata... Jak najdłużej. Forumowiczom też wszystkiego dobrego! E.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: 4fly, Google Adsense [Bot] oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group