Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zasada NO SHOW nie funkcjonuje w ' tanich liniach '
Ryanair, Wizz, itp
można wykorzystać 'powrót' nie lecąc 'tam'

Również w przypadku Pegasusa opuszczenie pierwszego odcinka lotów łączonych na jednej rezerwacji NIE WPŁYWA na kolejny odcinek.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 27 Maj 2015 10:41 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Odpisali ze nic nie moga z tym zrobic niestety, jak automat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
#142 PostWysłany: 03 Sie 2015 09:52 

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 7
Witam,

Będę wracał do Europy w listopadzie na bilecie BA z SFO-PHL-LHR-SVG. Lece z zona i dzieckiem na jednej rezerwacji. Jednakże Ja i bagaż chcemy wysiąść w LHR, zaś zona i dziecko z podręcznym lecą dalej do Stavanger. Zakładając ze nadam bagaż do LHR bez problemu i nie wsiądę na lot do Norwegii to nie anuluje się automatycznie cala rezerwacja i zona wraz dzieckiem dolecą sobie dalej BA do Norwegii? Ćwiczył już ktoś taki przypadek?

Z góry dziękuje za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 03 Sie 2015 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Nie bedzie problemu. Zona niech tylko powie przy wsiadaniu, ze nie lecisz, zeby Cie nie szukali na lotnisku i nie czekali. Ja mialam rezerwacje z mezem na jednym bilecie, ja zrobilam ostatni odcinek, on nie i nie bylo problemu. Powiedzialam tylko, ze pasazer na miejscu XX nie leci i zaznaczyli sobie. Jak nie powie, ze nie lecisz i zaladuja Twoj bagaz do samolotu, to potem beda musieli go wyladowac jak sie nie pojawisz i bedzie opoznienie.

A jestes pewien, ze uda Ci sie odebrac bagaz na LHR? Czytalam, ze Amerykanie nie chca odprawiac bagazu do posredniego lotniska. Chyba, ze masz jakis dluzszy postoj na tym lotnisku albo zmieniasz na inne. Podobno mozna isc do obslugi bagazu na LHR i poprosic o wyciagniecie torby z z systemu, ale trwa to 1-2h.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 03 Sie 2015 15:28 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
W temacie warto poczytac to: http://www.headforpoints.com/2015/07/20 ... u-tickets/

Wychodzi na to, ze BA zamierza sie tematem zajac... Z tego co zauwazylem kupujac ostatnio lot z przesiadka w MAD - zaczeli dodawac taka notke na stronie:

"If you do not check your bags through to your final destination, you may incur multiple and/or additional baggage charges."

Nigdy tego wczesniej nie widzialem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 03 Sie 2015 16:40 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 542
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
jak ktoś ma 3 dniowy stopover po drodze to chyba weźmie sobie walizkę ze sobą i nada później na kolejny lot
a jak ktoś chce wysiąść po drodze to nada puste pudło a sam z lotniska wyjdzie ;)

taki na siłę ten przepis (ciekawe, że jest tylko o bagażu a nie o osobistym stawieniu się na odcinek lotu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 03 Sie 2015 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Przeczytanie komentarzy czy dyskusji na FT wyraznie pokazuje, ze nie maja za bardzo opcji, zeby scigac za to. Moga tylko uprzedzic obsluge, zeby nadawala bagaz tylko do koncowego lotniska, jesli nie ma stopover albo zmiany lotniska po drodze.

Poza tym jednorazowe opuszczenie lotu raczej nie bedzie scigane, co innego nagminne akcje tego typu. Moze chodzi raczej o to, ze ludzie opuszczali lot, a bagaz generowal potem opoznienia, bo musial byc wyladowany z samolotu.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 03 Sie 2015 18:04, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 03 Sie 2015 16:54 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 542
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
to skala zjawiska musi być całkiem spora ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 03 Sie 2015 17:04 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Oczywiscie, ze skala zjawiska jest dosc spora.

Jezeli masz stopover czy odlatujesz z innego lotniska to nie ma sily, zeby Ci nie wydali bagazu i oczywiscie, ze nikt Cie nie zmusi do stawienia sie na kolejny lot, niemniej jednak warte odnotowania jest to ze samo "zjawisko" jest na radarze.

Zgadzam sie z @Aga_podrozniczka - podejrzewam, ze jednorazowe opuszczenie odcinka lotu nie znaczy pewnie za wiele, ale jak ktos to robi notorycznie to pewnie beda zakladac czarna teczke ;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 04 Sie 2015 08:46 

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 7
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Zdaje sobie sprawe ze moze byc problem z nadaniem bagazu tylko do LHR dlatego tez juz mam kupione bilety dla wszystkich ze Stavanger do KTW WIzzairem. Jednakze jako, ze pracuje w Holandii bardziej mi pasuje wysiasc w Londku i nie tracic kolejnych 2 dni urlopu i tak tez bede tlumaczyl sie na lotnisku. Ale jak sie nie uda to plan awaryjny jest.

Jeszcze raz dzieki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 04 Sie 2015 08:51 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Według mnie to nie jest najlepsze tłumaczenie bo wprost mówisz że chcesz opuścić ostatni segment.
Lepiej powiedzieć, ze masz w bagażu cos co potrzebujesz w Londynie (np. leki) a nie wolno tego wziąć do bagażu podręcznego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
simen uważa post za pomocny.
 
      
#151 PostWysłany: 04 Sie 2015 09:14 

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 7
Tak, tylko przesiadke mam standardowa czyli 1,5 h. Nawet w normalnych warunkach na LHR nie ma mowy abym zdazyl odebrac bagaz wyciagnac leki, nadac bagaz i poleciec dalej. Tym samym co bardziej rozgarniety pracownik check inu w zyciu mi nie uwierzy. Nie ma szans. Ale dzieki za rade. Jeszcze mam troche czasu i cos wymysle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 04 Sie 2015 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
To juz lepiej powiedziec, ze niespodziewanie wypadlo Ci spotkanie sluzbowe i polecisz pozniejszym/nastepnym lotem z Londynu. Ewentualnie pilne sprawy rodzinne.

Wszystkim innym planujacym opuszczanie ostatniego odcinka lotu, proponuje w miare mozliwosci zmiane lotniska, co jest latwe w Londynie lub dlugi stopover do 24h. Wtedy dostaniecie bagaz bez problemu i bedziecie mogli zniknac we mgle. Inna opcja, to latanie z podrecznym.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
simen uważa post za pomocny.
 
      
#153 PostWysłany: 04 Sie 2015 09:49 

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 7
I taki wlasnie mam plan. I notabene bedzie to zgodne z prawda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 04 Sie 2015 09:59 

Rejestracja: 29 Maj 2012
Posty: 46
ja miałem taką sytuacę:
lot powrotny (BA) z SNA przez ORD i LHR do ARN (Sztokholm). Plan był żeby wysiąść w Londynie i tam mieliśmy już kupiony lot do TXL.
Przy checkinie pani powiedziała że nie ma żadnej możliwości żeby nadać bagaż do Londynu, pierwszy odcinek był obsługiwany przez AA i tłumaczyła to tym że oni nie są British Airways i mogą nadać bagaż tylko do miejsca docelowego. Mieliśmy plecaki w razie czego w takim wymiarze żeby się zmieściły do podręcznego to wzięliśmy je ze sobą.

Przy wejściu do samolotu kolejny problem, wchodziliśmy do samolotu na samym końcu (wchodzenie było wywoływane) i kończyło się miejsce na bagaże podręczne, jako że mieliśmy duże gabaryty to na wejściu chciano nam zabrać bagaże i nadać jako główny do miejsca docelowego (ARN), po dłuższym awanturowaniu sie (znowy argumenty że nie ma żadnej możliwości nadać do Londynu) łaskawie pozwolili nam wejść na pokład pod warunkiem że znajdziemy miejsce w podręcznym. Miejsce znaleźliśmy.

Podsumowując, nie było ŻADNEJ możliwośći nadania bagażu tylko do LHR, ani przy checkinie ani już na wejściu do samolotu, żadne argumenty nie przechodziły, zawsze odpowiedź była że oni mogą tylko do miejsca docelowego i koniec tematu.
Góra
 Profil Relacje PM off
simen uważa post za pomocny.
 
      
#155 PostWysłany: 04 Sie 2015 10:27 

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 7
Dzieki. Tym samym plan B musi byc. Zawsze moge zone wyslac z bagazem a Ja sam polece z podrecznym i po prostu nie wsiade na ostatni odcinek. Najwazniejsze dla mnie jest czy nie skasuja mi calej rezerwacji jezeli jedna osoba sie nie stawi na lot. Jezeli tak jest, to jest OK. Damy rade.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 04 Sie 2015 11:40 

Rejestracja: 29 Maj 2012
Posty: 46
mimo wszystko próbuj swój bagaż nadać tylko do Londynu i tłumacz przy checkinie to że wypadła podróż służbowa a reszta leci normalnie, nie uda się to trudno, żona odbierze bagaż w miejscu docelowym. Całej rezerwacji raczej nie mogą anulować (chyba, pewności nie mam) bo na jakiej podstawie, żona powie, że się źle poczułeś i zostałeś w Londynie u rodziny/znajomych i tyle.

jeszcze na temat osób nie lecących dalej, starałem się na LHR poinformować obsługę że nie leciemy następnym lotem (żeby nie czekali itd.) ale nikt nie był tym zainteresowany (zaczepiłem 3 różnych pracowników BA) tylko mówili coś w stylu "ok, nie ma problemu". Dwie osoby z nami podróżujące (osobna rezerwacja) leciały tym odcinkiem który opuściliśmy, przekazali przy boardingu że nas nie będzie (6 osób) i na tym się sprawa zakończyła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 04 Sie 2015 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2190
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale imho żona nie będzie Ci mogła odebrać bagażu bo ten bagaż zgodnie z prawem nie będzie mógł polecieć bez Ciebie. Jak się nie stawisz przy boardingu, a będą mieć w systemie, że twój bagaż został nadany, to będzie sam kłopot - samolot będzie na pewno opóźniony bo będą ręcznie szukać twojego bagażu bo wedle prawa nie może polecieć bez Ciebie.
Ale poprawcie mnie, jeśli się mylę.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
asdop uważa post za pomocny.
 
      
#158 PostWysłany: 04 Sie 2015 12:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
@Bonifacy

Tak jest, musiał by poprosić w check inie, żeby tag był dopisany na żonę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 04 Sie 2015 12:06 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 201
Jako były pracownik agenta handlingowego potwierdzam nie ma najmniejszej możliwości by bagaż leciał w momencie, gdy nie ma tej osoby na pokładzie. Jedyna możliwość to nadanie obu bagaży na osobę, która leci dalej ale z tym też będzie problem jeśli w taryfie nie ma dwóch bagaży. Ewentualnie zawsze można nadać bagaż do miejsca docelowego spóźnić się na lot, bagaż będzie wycofany i cofną go do biura bagażu zaginionego. Ale lepiej żeby żona poinformowała obsługę, że nie zdążysz wtedy odszukają wcześniej bagaż.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
asdop uważa post za pomocny.
 
      
#160 PostWysłany: 04 Sie 2015 12:14 

Rejestracja: 29 Maj 2012
Posty: 46
dziękuję za przydatne informacje,
czysto hipotetycznie: mam lot do miejsca X z przesiadką w miejscu Y. Przy checkinie mimo moich próśb nadają mi bagaż do miejsca X. Ja wysiadam w Y mimo wszystko, to bagaż zostanie wyjęty przez obsługę lotniska i będę mógł go odebrać w miejscach z zagubionym bagażem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group