Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Sty 2015 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Cześć,
planujemy samochodową wycieczkę po Omanie, ok. 14 dni. Mam dylemat czy wynajmować samochód z napędem 4x4 na jakiś krótszy okres czy może samochód miejski na całe 14 dni. Różnica w cenie jest spora.

Planujemy jeździć po całym kraju, od Muscatu do Salalah, śpiąc na dziko w namiocie. Konkretny plan pewnie ustalimy dopiero na miejscu. Nie mam doświadczenia w jeździe w terenie, więc nie wiem czy wykorzystalibyśmy w pełni możliwości napędu 4x4.

Wiem że nikt nie będzie w stanie zdecydować za mnie, ale z Waszych doświadczeń - które z miejsc byłyby nieosiągalne dla samochodu bez napędu 4WD / które miejsca musieliście odpuścić bo nie mieliście odpowiedniego samochodu ? Dzięki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 07 Sty 2015 03:18 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 20
Hej,

z tego co pamiętam, aby wjechać na Wielki Kanion na pewnym odcinku nie da rady bez auta 4x4.

Kiedyś czytałam relację na blogu (nie mogę odnaleźć) pary z dzieckiem, która zwiedziła Oman (Muscat-Salalah) wyłącznie osobówką.

Na pewno wygodniej jeździ się dużym samochodem 4x4, ale nie jest on niezbędny do podróżowania po Omanie - tak naprawdę zależy dokąd chcecie pojechać, ale do większości miejsc spokojnie dojedziecie zwykłym autem. Polecam świetną książkę, która okazała się niezwykle przydatna: Oman off-road (Explorer) - nie pamiętam, która wersja, bo już jej nie mamy (poszła w świat). W każdym razie znajdziecie tam trasy, czas przejazdu, wskazówki dojazdu oraz, co najważniejsze, informacje na temat stopnia trudności trasy (znaczące przy wyborze auta).

Więcej informacji znajdziecie tutaj: oman-jakiekolwiek-aktualne-informacje,1216,47549?start=20
_________________
Zapraszam na blog o Malezji: http://azjatyckisloik.wordpress.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Sty 2015 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Cześć, dzięki za odpowiedź! Raczej zdecydujemy się na wynajęcie osobówki, skoro i tak możemy sporo objeździć bez napędu 4x4, tym bardziej że różnica w cenie jest naprawdę ogromna.
Z drugim wątkiem już się zapoznałem, a książkę chętnie poszukam - może się przydać :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Sty 2015 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lis 2013
Posty: 101
Loty: 166
Kilometry: 357 801
My jeździliśmy osobówką, ale byliśmy dość krótko i nie dotarliśmy aż do Salalah, zresztą w wypożyczalni się pytali dokąd chcemy jechać i w warunkach wynajmu było napisane, że nie możemy jechać do Salalah (może zależy od wypożyczalni, nie wiem). Na pewno do wielu miejsc przydaje się auto 4x4
_________________
http://mamasaidbecool.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Sty 2015 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
becool napisał(a):
My jeździliśmy osobówką, ale byliśmy dość krótko i nie dotarliśmy aż do Salalah, zresztą w wypożyczalni się pytali dokąd chcemy jechać i w warunkach wynajmu było napisane, że nie możemy jechać do Salalah (może zależy od wypożyczalni, nie wiem). Na pewno do wielu miejsc przydaje się auto 4x4


Pamiętasz jeszcze co to była za wypożyczalnia? Chcielibyśmy do Salalah jednak dotrzeć, o ile to możliwe osobówką... ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Lut 2015 10:52 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
Terenowy samochód potrzebny jest tylko tak naprawdę w górach, no i aby powygłupiać się na plaży :D
Lepiej wypożyczyć osobówkę. Przejazdu przez pustynie nie polecam samochodem - lepiej po prostu wynająć 2 razy w Maskacie i Salalah, a po za tym większość wypożyczalni ma limit 200 km dziennie (każdy następny km 0,075 OMR), więc drogo by to bardzo wyszło.
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Mar 2015 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Wróciliśmy już z Omanu, wynajęliśmy ostatecznie samochód osobowy i nie żałujemy. Przez 2 tygodnie zrobiliśmy prawie 2500km, zbliżając się do limitu wypożyczalni. Atrakcyjnych miejsc osiągalnych osobówką nie brakuje, a cena wynajmu trzykrotnie niższa niż 4wd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Mar 2015 21:41 

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 60
Loty: 44
Kilometry: 130 265
Możesz napisać przez jaką firmę rezerwowaliście samochód ? i jaką trasę mniej więcej robiliście ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Mar 2015 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
lulet napisał(a):
Możesz napisać przez jaką firmę rezerwowaliście samochód ? i jaką trasę mniej więcej robiliście ?


Rezerwowaliśmy przez brokera rentalcars.com, a samochód mieliśmy z wypożyczalni Thrifty. Toyota Yaris sedan (automat) w cenie 1500zł (z ubezp. bez udziału własnego) za 13 dni.

Uproszczona trasa: Muscat - Bahla - Nizwa - Wadi Bani Khalid - Al Ashkarah - Masirah - Sur - Wadi Shab - Muscat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Mar 2015 19:44 

Rejestracja: 29 Mar 2015
Posty: 53
Loty: 21
Kilometry: 32 723
Przy rezerwacji samochodu przez Internet w większości wypożyczalni nie ma limitu kilometrów. Będąc w Omanie półtora roku temu zrobiłem w 2 tygodnie ponad 4000 km i opcja ta była wręcz konieczna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Mar 2015 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Cześć, wydaje mi się że to jednak zależy od wypożyczalni, nie od tego czy się rezerwuje przez Internet czy na miejscu. Ja rezerwowałem w Thrifty przez brokera rentalcars.com i w warunkach miałem limit 250km dziennie. To samo przy rozważaniu rezerwacji w innych firmach przez tego samego brokera, czy też Hertz bezpośrednio na ich stronie.
Tak czy inaczej, pozostaje uważnie czytać warunki. My zrobiliśmy około 2200km w 13 dni, natomiast najdalej na południe byliśmy na wyspie Masirah. Jeśli ktoś się wybiera na przykład do Salalah, to już sama trasa w obie strony (ok. 2000km) wykorzysta limit na 8 dni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Mar 2015 16:50 

Rejestracja: 29 Mar 2015
Posty: 53
Loty: 21
Kilometry: 32 723
Zarówno Budget, jak i Hertz na lotnisku wspominali o limicie 200 km/dzień. Rezerwacja przez Internet bezpośrednio na stronie firmy wynajmującej zniosła mi ten limit. Aktualnie widzę, że strona omańskiego oddziału Budgetu zniknęła i została przekierowana do ogólnej, ale nadal rezerwuję tam bez limitów. Jak wspomniałeś, warto sprawdzić w warunkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Wrz 2015 11:46 

Rejestracja: 15 Kwi 2014
Posty: 3
A czy przy wynajmie na 14 dni proszą i weryfikują międzynarodowe prawo jazdy? Bo mam się wkrótce wybrać do Omanu , ale prawka międzynarodowego nie mam - i nie wiem, czy na zwykłym polskim nie będzie kłopotów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Wrz 2015 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 300
Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
kicekpicek napisał(a):
A czy przy wynajmie na 14 dni proszą i weryfikują międzynarodowe prawo jazdy? Bo mam się wkrótce wybrać do Omanu , ale prawka międzynarodowego nie mam - i nie wiem, czy na zwykłym polskim nie będzie kłopotów?

To sobie wyrób. Banalna procedura, 2-3 dni czekania i koszt 35zł to chyba nie są problemy nie do przeskoczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Wrz 2015 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
W moim przypadku w wypożyczalni weryfikowano międzynarodowe prawo jazdy. Najbezpieczniej je mieć, nawet jeśli by Ci wynajęli samochód bez międzynarodowego, to już policja może mieć inną opinię i bezwględnie takiego dokumentu wymagać. Tak jak napisał kolega powyżej - procedura jest szybka, prosta i tania więc nie ma się nad czym zastanawiać...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Wrz 2015 21:48 

Rejestracja: 15 Kwi 2014
Posty: 3
Kadet napisał(a):
kicekpicek napisał(a):
A czy przy wynajmie na 14 dni proszą i weryfikują międzynarodowe prawo jazdy? Bo mam się wkrótce wybrać do Omanu , ale prawka międzynarodowego nie mam - i nie wiem, czy na zwykłym polskim nie będzie kłopotów?

To sobie wyrób. Banalna procedura, 2-3 dni czekania i koszt 35zł to chyba nie są problemy nie do przeskoczenia.
Hmmm z tego co zeznają znajomi to trochę dłużej niż 3 dni czekania. A dodatkowo jestem od ponad dwóch tygodni za granicą, stąd to akurat... jest nie do przeskoczenia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Wrz 2015 17:57 

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 50
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć, nie do końca rozumiem o co chodzi. Znalazłam przyzwoitą ofertę na stronie rentalcargroup, samochód z europcar, zainteresowała mnie ponieważ posiada nielimitowane km i jest taniej niż na rentalcar.
Do rzeczy, w warunkach umowy wyskakuje mi:
Optional Insurance OMR
Theft Waiver Plus (reduced excess : 50.00 OMR) STHW 4.00
Collision & Damage Waiver Plus (reduced excess : 50.00 OMR) (SCDW) 4.00
PREMIUM 5.00
Personal Accident cover (PAI) 3.00
MEDIUM 3.00

Wytłumaczcie proszę, rozumiem po angielsku, ale jakoś do mnie nie docierają te dodatkowe opłaty. Chyba, że poleci ktoś jakąś inną firmę, która oferuje nielimitowane km.

Dzięki piękne!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Paź 2015 20:34 

Rejestracja: 15 Kwi 2014
Posty: 3
kicekpicek napisał(a):
Hmmm z tego co zeznają znajomi to trochę dłużej niż 3 dni czekania. A dodatkowo jestem od ponad dwóch tygodni za granicą, stąd to akurat... jest nie do przeskoczenia :)

Przy wynajmie nie miałem żadnych problemów. Nie mam też limitu kilometrów ani żadnych zakazów jazdy do Salalah itp z Muscat.

vetka87 napisał(a):
Optional Insurance OMR
Theft Waiver Plus (reduced excess : 50.00 OMR) STHW 4.00
Collision & Damage Waiver Plus (reduced excess : 50.00 OMR) (SCDW) 4.00
PREMIUM 5.00
Personal Accident cover (PAI) 3.00
MEDIUM 3.00

A czego nie rozumiesz?
na przykład:
Collision & Damage Waiver Plus (reduced excess : 50.00 OMR) (SCDW) 4.00
Płacisz 4 OMR dodatkowo a w przypadku kolizji/zdarzenia na drodze płacisz dopiero po kwocie 50 OMR, czyli jak komuś obrysujesz błotnik i wyceni na 20 OMR to Ci się opłacało, bo płacisz tylko 4 (plus pewnie dla firmy od której pożyczasz coś tam płacisz)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Sty 2018 13:21 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 2
Dzień Dobry,
Wybieram się w marcu 2018 na tygodniowa wycieczkę ZEA oraz OMAN.
Przez brokera EconomyCarRentals zarezerwowałam samochód Toyota Yaris na lotnisku Ras Al Khaimah w wypożyczalni Budget
Chcę na kilka dni wjechać do Omanu.
Mam pytanie:
Czy Budget zezwala na wjazd ich samochodem do Omanu? W warunkach rezerwacji nie mogę się tego doczytać.
Czy wymagany na granicy jest oryginalny dowód rejestracyjny samochodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 13 Sty 2018 13:56 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Generalnie zezwala. Tu masz specjalny temat:
wynajem-auta-w-dubaju-wyjazd-do-omanu,1199,83227&start=40

Ale jak tam wykonywałem taką wycieczkę (dwa lata temu), to musiałem wypożyczyć w Budget większy samochód (coś klasy C). Małe auta - jak Twoje - był zakaz wjazdu do Omanu.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group