Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 132 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 27 Maj 2014 23:46 

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 14
Loty: 43
Kilometry: 94 020
Hubuus napisał(a):
Mam kilka pytań zważywszy na to, że wybieramy się do Omanu:
1. Jedziemy z DXB do MCT autem - jak wygląda sprawa wizy on arrival? Potrzebujemy wizę do 7 dni. Wyżej widzę, że jest to koszt 5 OMR. Correct?
2. Wracamy z MCT do DXB również autem. Jak wygląda kwestia ponownego wjazdu do Emiratów po zniesieniu WIZ dla Polaków. Ta wiza, którą dostaniemy na lotnisku w DXB jest wielokrotnego wjazdu czy należało będzie postarać się o nową, również bezpłatną?

Co "Correct" ? Do Omanu 5 OMR na 10 dni. ( lotnisko, port, przejście lądowe - turysta )
Jeżeli do Emiratów jest bezpłatna, to gdzie widzisz różnice w jednokrotnej lub wielokrotnej, czy nowej "również bezpłatnej" ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 03 Cze 2014 12:19 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
gregor67 napisał(a):
Co "Correct" ? Do Omanu 5 OMR na 10 dni. ( lotnisko, port, przejście lądowe - turysta )



No wlasnie nie "correct", bo ja z zalaczonej informacji wywnioskowalam, ze:
- jesli do Dubaju podlegamy pod liste krajow mogacych sie ubiegac o VOA (a podlegamy, a na dodatek od 22.03 dostajemy takowa na 30 dni BEZPLATNIE)
- to na tej Dubajskiej wizie mozemy udac sie do Omanu i NIE PLACIMY NIC (bo tyle mniej wiecej oznacza ang. "free" :)) i mamy prawo zostac w Omanie do konca waznosci VIA Dubajskiej

Warunek jest tylko jeden: do Omanu nalezy wjechac BEZPOSREDNIO z DXB.
I teraz pytanie: czy przejazd tym busem, ktory startuje z lotniska do Muscatu, to jest przejazd bezposredni?

Correct?

-- 03 Cze 2014 11:26 --

I jeszcze takie info znalezione w internecie:

COMMON VISA FACILITY WITH THE EMIRATE OF DUBAI
National set out List Nos.(1) arriving from Emirate of Dubai to Sultanate bearing an entrance visa or stamp from the Emirate of Dubai are not required to obtain a separate visa for Oman. The Entry stamp/Visa for Dubai is recognized for entry to Oman, whether individually or as groups entering through different land, air or sea terminals regardless of the sex or age after filling in the forms designated that purpose. - Fee: No fees are charged. Fees are only paid to the relevant authorities in the Emirate of Dubai - Procedures On How To Get The Visa: On completion of the joint facility from which is available at the airports and sea port and at Hatta Hotel for those arriving through Al Wajaja terminal. - Visa Validity: The bearer of the visa is allowed to stay for the period of the visa issued to him from the reverent authorities in the Emirate of Dubai or a maximum of 3 weeks for nationals, which do not require entrance visas to the Emirates. - Extension Term And Procedures: The visa may not be extended and the visitor is required to leave when the period expires .As per the law, a fine of OMR 10 per day is charged for an overstay beyond the validity of the visa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 04 Cze 2014 00:16 

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 14
Loty: 43
Kilometry: 94 020
sofizmat napisał(a):
gregor67 napisał(a):
Co "Correct" ? Do Omanu 5 OMR na 10 dni. ( lotnisko, port, przejście lądowe - turysta )



No wlasnie nie "correct", bo ja z zalaczonej informacji wywnioskowalam, ze:
- jesli do Dubaju podlegamy pod liste krajow mogacych sie ubiegac o VOA (a podlegamy, a na dodatek od 22.03 dostajemy takowa na 30 dni BEZPLATNIE)
- to na tej Dubajskiej wizie mozemy udac sie do Omanu i NIE PLACIMY NIC (bo tyle mniej wiecej oznacza ang. "free" :)) i mamy prawo zostac w Omanie do konca waznosci VIA Dubajskiej

Warunek jest tylko jeden: do Omanu nalezy wjechac BEZPOSREDNIO z DXB.
I teraz pytanie: czy przejazd tym busem, ktory startuje z lotniska do Muscatu, to jest przejazd bezposredni?

Correct?

-- 03 Cze 2014 11:26 --

I jeszcze takie info znalezione w internecie:

COMMON VISA FACILITY WITH THE EMIRATE OF DUBAI
National set out List Nos.(1) arriving from Emirate of Dubai to Sultanate bearing an entrance visa or stamp from the Emirate of Dubai are not required to obtain a separate visa for Oman. The Entry stamp/Visa for Dubai is recognized for entry to Oman, whether individually or as groups entering through different land, air or sea terminals regardless of the sex or age after filling in the forms designated that purpose. - Fee: No fees are charged. Fees are only paid to the relevant authorities in the Emirate of Dubai - Procedures On How To Get The Visa: On completion of the joint facility from which is available at the airports and sea port and at Hatta Hotel for those arriving through Al Wajaja terminal. - Visa Validity: The bearer of the visa is allowed to stay for the period of the visa issued to him from the reverent authorities in the Emirate of Dubai or a maximum of 3 weeks for nationals, which do not require entrance visas to the Emirates. - Extension Term And Procedures: The visa may not be extended and the visitor is required to leave when the period expires .As per the law, a fine of OMR 10 per day is charged for an overstay beyond the validity of the visa.


Tego zapisu nie znałem, Polskę dopisano do listy w kwietniu, po uzyskaniu darmowych wiz do ZEA.
Co do busa z ZEA do Muscatu , nie pomogę, nie jechałem, nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 04 Cze 2014 10:53 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
Juz sobie sama pomoglam - free visa dziala przy przejezdzie busem, bo bus jedzie przez Hatta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 10 Lip 2014 14:05 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
A jak wygląda kwestia wypożyczenia samochodu w Dubaju i jazdy nim po Omanie? Nie ma problemów z przekroczeniem granicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 12 Lip 2014 11:56 

Rejestracja: 09 Maj 2010
Posty: 193
Podpinam się pod pytanie poprzednika o samochód.
A przy okazji, czy ktoś może finalnie potwierdzić kiedy darmowa wiza do Omanu obowiązuje a kiedy nie? Nie łapie się w tych kombinacjach pomiędzy emiratami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 20 Sie 2014 15:12 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
KubaaJ napisał(a):
Podpinam się pod pytanie poprzednika o samochód.
A przy okazji, czy ktoś może finalnie potwierdzić kiedy darmowa wiza do Omanu obowiązuje a kiedy nie? Nie łapie się w tych kombinacjach pomiędzy emiratami.


Wpozyczenie samochodu w Dubaju nie wchodzi w gre - chyba ze ktos lubi sterczec pol dnia na granicy w celu odprawienia samochodu oraz placic dodatkowe "frycowe" pogranicznikom. Szkoda zachodu ...

Visa facility jest podsumowana - jesli wjezdzasz przez Dubaj i masz wize dubajska, to automatycznie i bezplatnie otrzymujesz omanska. Jedynie w Dubaju trzeba podejsc rzekomo do odpowiedniego okienka i powiedziec, ze w ramach common visa facility bedziesz wyjezdzac do omanu, bo te stempelki rzekomo sie czyms roznia.

Nie wiem, jak wyglada okienko, bo osobiscie nie bylam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 03 Lis 2014 20:57 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 76
Loty: 20
Kilometry: 30 570
Tylko pytanie, czy wiza emiracka (dubajska) jest jednorazowa, czy wielokrotnego użytku (tzn. mogę sobie jechać na niej do Omanu i potem znaleźć się na terytorium ZEA po raz drugi)? Z informacji na stronie msz wynika, że "Wizy te są bezpłatne, umieszczane w paszporcie w postaci pieczęci i zezwalają na jednorazowy pobyt w ZEA do 30 dni.". Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 03 Lis 2014 21:11 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
mp90 napisał(a):
Tylko pytanie, czy wiza emiracka (dubajska) jest jednorazowa, czy wielokrotnego użytku (tzn. mogę sobie jechać na niej do Omanu i potem znaleźć się na terytorium ZEA po raz drugi)? Z informacji na stronie msz wynika, że "Wizy te są bezpłatne, umieszczane w paszporcie w postaci pieczęci i zezwalają na jednorazowy pobyt w ZEA do 30 dni.". Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?


Nie ma najmniejszego problemu z wjechaniem drugi raz za kilka dni. Tydzień temu moje siostry wróciły właśnie z wyjazdu do Omanu, gdzie lądowały w dubaju i z niego wracały.
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 03 Lis 2014 21:14 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
mp90 napisał(a):
Tylko pytanie, czy wiza emiracka (dubajska) jest jednorazowa, czy wielokrotnego użytku (tzn. mogę sobie jechać na niej do Omanu i potem znaleźć się na terytorium ZEA po raz drugi)? Z informacji na stronie msz wynika, że "Wizy te są bezpłatne, umieszczane w paszporcie w postaci pieczęci i zezwalają na jednorazowy pobyt w ZEA do 30 dni.". Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?


Jeżeli jest napisane, że jednorazowa, to jest jednorazowa i nie możesz być dłużej niż 30 dni.
Wyjeżdżasz do Omanu i pobyt w Emiratach się kończy.
Wracasz z Omanu i dostajesz nowe zezwolenie na kolejny wjazd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 03 Lis 2014 21:37 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 76
Loty: 20
Kilometry: 30 570
Sudoku napisał(a):
mp90 napisał(a):
Tylko pytanie, czy wiza emiracka (dubajska) jest jednorazowa, czy wielokrotnego użytku (tzn. mogę sobie jechać na niej do Omanu i potem znaleźć się na terytorium ZEA po raz drugi)? Z informacji na stronie msz wynika, że "Wizy te są bezpłatne, umieszczane w paszporcie w postaci pieczęci i zezwalają na jednorazowy pobyt w ZEA do 30 dni.". Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?


Jeżeli jest napisane, że jednorazowa, to jest jednorazowa i nie możesz być dłużej niż 30 dni.
Wyjeżdżasz do Omanu i pobyt w Emiratach się kończy.
Wracasz z Omanu i dostajesz nowe zezwolenie na kolejny wjazd.


Czy to jest pewna informacja, tzn. znasz osobę, która w ten sposób wjechała i wyjechała z Omanu? Wybacz dociekliwość, ale od tego uzależniam swoje plany, a nie mogę znaleźć żadnych oficjalnych informacji na temat nowej polityki wizowej ZEA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 03 Lis 2014 21:56 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
tak jak napisałem wyżej, moje siostry wyjechały i wjechały tak tydzień temu. Za każdym razem dostajesz pieczątkę do paszportu. Na granicy musiały kupić wizę do Omanu (5 OMR do 10 dni), jechały autobusem.
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mp90 uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 03 Lis 2014 22:09 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 76
Loty: 20
Kilometry: 30 570
dzięki za informację :) zasugerowałem się wcześniej wpisem na wikitravel: http://wikitravel.org/pl/Zjednoczone_Emiraty_Arabskie - "Warto rozważyć zaglądnięcie do Omanu, ponieważ wizę do tego kraju obywatele polscy mogą uzyskać na posterunku granicznym. Maskat posiada piękne plaże i oferuje więcej czysto arabskich doświadczeń, jednak powoli idzie w ślady swojego bogatszego sąsiada. Kłopot może sprawić powrót do ZEA, chyba że wcześniej zadbaliśmy odpowiednią wizę emiracką lub mamy samolot z Maskatu przez Dubaj i pozostajemy w strefie tranzytowej."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 03 Lis 2014 23:32 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 280
Loty: 14
Kilometry: 23 177
niebieski
Na temat wiz do Omanu w przypadku wjazdu doń z Emiratu Dubaj wywałkowaliśmy temat na konkurencyjnym (równorzędnym) portalu o tanich biletach. Nie wymieniam jego nazwy, bo może f4f uzna to za reklamę konkurencji. Jest tam też o "common visa". Poczytajcie też tam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 03 Lis 2014 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 300
Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
Nie ma co daleko szukać odnośnie wizy:
http://spolecznosc.fly4free.pl/blog/143 ... u-czesc-1/

Cytuj:
Po wypełnieniu krótkiego formularza i zapłaceniu 5 OMR (ok. 40zł) uzyskaliśmy 10-dniową wizę omańską i ruszyliśmy w dalszą drogę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 04 Lis 2014 00:33 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 76
Loty: 20
Kilometry: 30 570
Kadet napisał(a):
Nie ma co daleko szukać odnośnie wizy:
http://spolecznosc.fly4free.pl/blog/143 ... u-czesc-1/

Cytuj:
Po wypełnieniu krótkiego formularza i zapłaceniu 5 OMR (ok. 40zł) uzyskaliśmy 10-dniową wizę omańską i ruszyliśmy w dalszą drogę.


Od początku chodziło mi tylko o wizę podczas przekraczania granicy Oman/ZEA wracając z Omanu, czyli odwiedzania ZEA de facto po raz drugi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 04 Lis 2014 01:31 

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 14
Loty: 43
Kilometry: 94 020
Po wylądowaniu w UAE otrzymasz wizę za darmo.
Opuszczasz UAE zwiedzasz Oman i wracasz do UAE otrzymujesz wizę za darmo.
Za omańską płacisz 6 OMR (X ok 8,2 zł ) jednorazowy wjazd na 10 dni .
Jeżeli wypożyczysz auto w UAE musisz zaznaczyć "z ubezpieczeniem na Oman" to jakieś plus 25% podstawowego wynajmu.
3-4 dni na Oman to mało.
Minimum 7-10 dni, +auto 4x4, +namiot, +3 noclegi w hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off
mp90 uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 04 Lis 2014 13:47 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 106
Loty: 6
Kilometry: 6 608
Hej,
moglbys polecic jakies hotele w Khasab (o ile miales mozliwosc nocowac)?

chce wziac wycieczke dubaj-Khasab, fiordy i nastepnego dnia leciec do Muscatu.

Niestety booking pokazuje mi 1 hotel - tulip, ktorey jest jeszcze pelny.

Dzieki za pomoc.!
pozdrawiam,
Dawid
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 05 Lis 2014 01:42 

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 14
Loty: 43
Kilometry: 94 020
dawidowo1 napisał(a):
Hej,
moglbys polecic jakies hotele w Khasab (o ile miales mozliwosc nocowac)?

chce wziac wycieczke dubaj-Khasab, fiordy i nastepnego dnia leciec do Muscatu.

Niestety booking pokazuje mi 1 hotel - tulip, ktorey jest jeszcze pelny.

Dzieki za pomoc.!
pozdrawiam,
Dawid


Nie byłem na polnocnym polwyspie.
Booking pokazuje na listopad i grudzień 8 hoteli w samym Khasab ,
i np w Ras al-chaim 60 km od Khasab .
- Hilton / 240,
- Queen Inn / 230,
- City Hotekl / 200,
Moi omańscy przyjaciele potwierdzili; jeśli masz auto , noclegują na plaży lub w hotelikach po za bookingiem ok. 20 OMR.
Ja najladniejsze klify widziałem pomiędzy Salalah a Jemenem i w zatoce Ras Markas ok. 150km na polnoc od Salalah.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 05 Lis 2014 18:48 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
gregor67 napisał(a):
Po wylądowaniu w UAE otrzymasz wizę za darmo.
Opuszczasz UAE zwiedzasz Oman i wracasz do UAE otrzymujesz wizę za darmo.
Za omańską płacisz 6 OMR (X ok 8,2 zł ) jednorazowy wjazd na 10 dni .
Jeżeli wypożyczysz auto w UAE musisz zaznaczyć "z ubezpieczeniem na Oman" to jakieś plus 25% podstawowego wynajmu.
3-4 dni na Oman to mało.
Minimum 7-10 dni, +auto 4x4, +namiot, +3 noclegi w hotelu.


Czy mógłbyś polecić jakąś wypożyczalnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 132 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group