Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Lip 2013 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
bardziej turystyczne: Hangzhou, Suzhou, Huangshan, Wuzhen.
mniej turystyczne: Tongli niedaleko Suzhou lub Shaoxing, rzut beretem od Hangzhou.
O Hangzhou i Suzhou troche u mnie na stronie. W Shaoxing bede w ciagu 2tygodni, TOngli tez chyba odwiedze.
Jesli to przed twoja wizyta to zajrzyj na strone beda foty i jakies opisy.
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#2 PostWysłany: 27 Lip 2013 19:28 

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 2
W tym roku bylem w hangzhou i suzhou. To drugie polecam jednak olac. To pierwsze gdyby nie straaaszne tlumy moglo by nawet ujsc w tloku. Moim zdaniem jak masz tydzien w szanghaju to 3 dni daj sobie na szanghaj a reszte warto poswiecic na gore huang shan - chyba 200 km od szanghaju. Wchodzisz na gore i spisz w hostelu na gorze. Piekne widoki i ponoc super widoki do kontemplacji. Ja przejechalem po miejscowosciach dookola szanghaju i zaluje. Kolega pojechal na gore i byl zachwycony ;) przemysl to!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Lip 2013 01:46 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 813
Kilometry: 1 220 941
srebrny
Ja byłem i w Hangzhou i w Suzhou i nie żałuję ale myślę że po jeden dzień wystarczy. W Suzhou są naprawdę piękne ogrody. A co do tłumów Chińczyków - to prawda, wszędzie straaaszne tłumy! :roll:
Oba miasta leżą po przeciwnych stronach Szanghaju więc raczej opłaca ci się wrócić do Szanghaju bo i tak będziesz przez niego przejeżdżał.
W Żółtych Górach (Huang Shan) nie zdążyłem być i bardzo żałuję bo podobno są piękne. Więc tak jak @marta_loty radzi przemyśl co bardziej cię kręci: miasta z ich atrakcjami i zabytkami czy piękne góry, przyroda i widoki..?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Lip 2013 07:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
HuangShan pod jednym warunkiem, ze wiesz na co sie piszesz.
Bylem tydzien temu:
http://www.chiny-info.pl/Przewodnik/Miejsca(wbudowie)/HuangShan.aspx
radze rzucic okiem i indywidualnie podjac decyzje, bo ta atrakcja nie jest dla kazdego.
Suzhou rowneiz bym olal, ale Hangzhou moim zdaniem warto,
pzdr....z Hangzhou;)
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Lut 2014 00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Czy możliwa jest opcja: rano wyjazd Szanghaju do Huangshan i wieczorem powrót do Szanghaju
kolejny dzień: wyjazd z Szanghaju do Hangzhou i wieczorem powrót do Szanghaju
Czy mają sens takie dwa 1-dniowe tripy?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Lut 2014 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Cytuj:
Czy możliwa jest opcja: rano wyjazd Szanghaju do Huangshan i wieczorem powrót do Szanghaju

Pomysl kompletnie pozbawiony sensu. Trase Szangha-Huangshan-Szanghaj w 1 dzien zrobisz, ale w gory nie pojdziesz, chyba ze na 10minut. Autobus w jedna strone jedzie 6 godzin

Cytuj:
kolejny dzień: wyjazd z Szanghaju do Hangzhou i wieczorem powrót do Szanghaju

Tu juz wiecej sensu, miasta polaczone sa szybka koleja. Wystartujesz rano to bedziesz miec caly dzien w Hangzhou, starczy aby pokrecic sie po 'West Lake'.

Prawda jest taka ze na Zolte gory z Szanghaju potrzebujesz 2 dni.
Hangzhou na wyskok jednodniowy z Szanghaju mozna zrobic.
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Lut 2014 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Cytuj:
Prawda jest taka ze na Zolte gory z Szanghaju potrzebujesz 2 dni.


Mógłbyś mi podpowiedzieć czy dotrę tam szybciej niż autobusem np. pociagiem? Jakie są ceny?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Lut 2014 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
pociag 11,5h 174rmb hard sleeper, 93rmb hard seat,
bus 6h ok, 140rmb chyba 4 dziennie z South long distance bus station. Autobusy te chyba jada przez Tunxi i dalej do parku.
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 13 Paź 2015 10:38 

chiny-info.pl napisał(a):
HuangShan pod jednym warunkiem, ze wiesz na co sie piszesz.
Bylem tydzien temu:
http://www.chiny-info.pl/Przewodnik/Miejsca(wbudowie)/HuangShan.aspx
radze rzucic okiem i indywidualnie podjac decyzje, bo ta atrakcja nie jest dla kazdego.

Hej, ten link nie działa. Mógłbyś wrzucić poprawny? Dzięki
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Paź 2015 10:41 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6254
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
hej wystarczy uciąć to co jest w nawiasie i zostawić /miejsca/ i wybrać na mapie :cry:
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Paź 2015 10:53 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 543
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
W okolicach West Lake w Hangzhou są plantacje bardzo drogiej herbaty (jednej z droższych w Chinach chyba)
po za tym są tam fajne górki by pochodzić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Maj 2016 12:08 

Rejestracja: 07 Kwi 2011
Posty: 66
Loty: 80
Kilometry: 142 920
We wrześniu wracam do Chin na 9 dni. Wcześniej widziałam już najważniejsze rzeczy (Pekin, Szanghaj, Xi'an, Luoyang, Guilin). Teraz chciałam się skupić na mniej oczywistych rzeczach, mniej więcej na trasie Szanghaj-Tianjin.
Myślałam na razie o Hangzhou, Huangshan (wyjście w góry), Suzhou (ogrody) i Wuzhen albo Zhujiajiao. Albo jakimś mieście nadmorskim po drodze, żeby chwilę poplażować (oczywiście coś z tego wybiorę, bo mam mało czasu).
Może ktoś przemierzał tę trasę i może polecić coś, co sam widział albo odkrył zupełnym przypadkiem? Będę wdzięczna za wskazówki i wszelkie typy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Maj 2016 12:40 

@Diomeda, byłem w Wuzhen, Huangshan, Hangzhou. Tutaj relacja:
a-na-obiad-deser-z-ryzem-szanghaj-huang-shan-hangzhou,216,94451
Góra
 PM off
Diomeda uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 21 Maj 2016 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Diomeda napisał(a):
. Teraz chciałam się skupić na mniej oczywistych rzeczach, mniej więcej na trasie Szanghaj-Tianjin.
Myślałam na razie o Hangzhou, Huangshan (wyjście w góry), Suzhou (ogrody) i Wuzhen albo Zhujiajiao. Albo jakimś mieście nadmorskim po drodze, żeby chwilę poplażować (oczywiście coś z tego wybiorę, bo mam mało czasu).


Obok HuangShan sa Xidi i Hingcun, kameralne(jak na Chiny) i moim zdaniem nie zalatuja tandeta:
Hongcun:
http://www.chiny-info.pl/chiny/hongcun-i/
http://www.chiny-info.pl/chiny/hongcun-ii/
http://www.chiny-info.pl/chiny/hongcun-iii/

Obok Suzhou sprawdz Tongli- podobne klimaty tylko mniej zatloczone. W Szanghaju(pod Szanghajem) moze Zhujiajiao:
http://www.chiny-info.pl/chiny/zhujiaji ... zanghajem/

HuangShan subiektywnie:
http://www.chiny-info.pl/przewodnik/miejsca/Huangshan/

Plazowanie w Chinach sobie odpusc, nie ten kierunek..
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Diomeda uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 06 Cze 2016 02:17 

Rejestracja: 17 Paź 2015
Posty: 24
Zbanowany
Witam, bardzo proszę o pomoc:
planuję kilka dni w Szanghaju i zakładam, że jeśli uznam, że znudzi mi się samo miasto, to że chciałbym zrobić sobie jednodniową wycieczkę poza miasto (zostając w hostelu w Szanghaju gdzieś w centrum) - gdzie na taki czas warto się wybrać aby wyjść koło 11 i wrócić przed wieczorem?
Czy Suzhou i Hangzhou wchodzą w grę?
To pierwsze wydaje się ciekawe bo jest taka chińska "Wenecja". Drugie - nie rozumiem, czemu jest polecane, bo na zdjęciach to jezioro w mieście wygląda na bardzo przeciętne, czy jest tam jeszcze coś innego?
A więc, skoro ciekawsze wydaje mi się Suzhou czy możecie co nieco napisać:
- skąd odjeżdża pociąg w Szanghaju (rozumiem, że na taką trasę bilety kupuję przed wyjazdem bezpośrednio na dworcu)
- czy jak dojadę na miejsce to będę u celu czy jeszcze muszę się tam po mieście czymś transportować do tego "starego miasta" na wodzie?
- czy w 7-8 godzin wyrobię się na taką wycieczkę w dwie strony?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Lip 2016 02:46 

Rejestracja: 07 Kwi 2011
Posty: 66
Loty: 80
Kilometry: 142 920
Ile dni przeznaczyć na Huangshan (chciałabym spędzić ten czas w górach), a ile w Hongcun? [żeby obejrzeć oba miejsca bez napinki i pośpiechu]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 20 Lip 2016 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Diomeda napisał(a):
Ile dni przeznaczyć na Huangshan (chciałabym spędzić ten czas w górach), a ile w Hongcun? [żeby obejrzeć oba miejsca bez napinki i pośpiechu]


Hongcun- można w kilka godzin obejść, ale polecam zostać na noc, wieczorem jest dobry klimat i spokój.
Huangshan też minimum 1 nocleg/2 całe dni żeby wschód/zachód słońca spróbować 'zaliczyć'.
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Diomeda uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 09 Paź 2016 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 117
Loty: 22
Kilometry: 67 312
Witajcie,

Jako że trafiła się okazja w postaci promocji Qatarczyków do Szanghaju to prócz mnie i mamy (pierwotny skład który planował pojechać ), dołączyły się także 3 inne osoby i jedzie cała rodzinka :) Jako że lubię planować sobie ogólny plan wypadu (który oczywiście może ulec zmianie w trakcie, nie mówię że nie) zawczasu, nawet jeśli zostało jeszcze kilka miesięcy - to na mnie spoczął ten "obowiązek".

Główne założenia planu:
1. Jako że nie mamy aż tak dużo czasu (odliczając przeloty, tj. wydaje mi się że nie jest to "tak dużo czasu"... choć mogę się mylić :oops: ) to nie chcemy aż tak daleko odjeżdżać do Szanghaju i raczej pokręcimy się "po okolicy", bo wiem że odległości w Chinach między miastami są sporeeeeee i tylko tak się wydaje że to "niedaleko".
2. 4 osoby lubią zwiedzać, więc całodzienne chodzenie aż tak nam nie przeszkadza, ale jedna osoba jest: a) "nowa" w temacie wycieczkowym, b) nie aż tak "kocha" Azję (nie bardzo się interesuje tymi regionami/kulturą), c) nie jest przyzwyczajona do chodzenia i zwiedzania nonstop cały dzień, więc trzeba by wypośrodkować gdzieś ilość atrakcji by jej nie zamęczyć/nie nie zniechęcić na przyszłość (mój facet 8-) )
3. Wiem, po swoim przykładzie, że chyba moje plany na zwiedzanie są "za bardzo ambitne"/za dużo mają napchane atrakcji - akurat w Korei nam to nie przeszkadzało (choć parę zmian w planie było bo nam "się już nie chciało"), ale przy 5 osobach ciężko wypośrodkować i zrobić plan który nie wymęczy wszystkich (w szczególności tej jednej nie przyzwyczajonej do wyjazdów osoby). Tym razem chyba będziemy woleli zobaczyć ciekawe rzeczy, ale nie umrzeć przy okazji z wycieńczenia ;)

Na Google Mapsach zaznaczyłam już "najważniejsze" atrakcje i teraz przydało by się je trochę posegregować. Ja osobiście jestem zwolenniczką "historyczno-kulturowych" zabytków (czyli pałace, świątynie, stara zabudowa itp), ale miło by było dać coś nowoczesnego, by inni się nie nudzili - wszak Szanghaj nowoczesną metropolią jest :D

Na razie plan wygląda następująco, ale rezerwacje w Booking.com można pozmieniać, a dwa jeszcze nie wiemy o której godzinie (rano czy na noc będziemy się przemieszczali pomiędzy miastami).

Dzień 1 - wylot z Wawy
Dzień 2 - przylot do Szanghaju o 16:20 więc zanim przejdziemy przez sprawdzanie, odbierzemy bagaż, dotrzemy do hotelu to raczej sił już nie będzie na zwiedzanie i lepiej odpocząć/zwalczyć jetlag?
Dzień 3 - Szanghaj
Dzień 4 - Szanghaj
Dzień 5 - Szanghaj -> Suzhou - przejazd na noc? (czyli 1,5 dnia w Suzhou)
Dzień 6 - Suzhou
Dzień 7 - Suzhou -> Hangzhou - przejazd na noc? (czyli ok. 2 dni w Hangzhou)
Dzień 8 - Hangzhou
Dzień 9 - Hangzhou
Dzień 10 - Hangzhou -> Szanghaj - przejazd rano? (czyli zostaje 1,5 dnia w Szanghaju)
Dzień 11 - Szanghaj wylot o 23:50

Tak więc, jakieś podpowiedzi co do planu (może nie będę dawała pełnej listy atrakcji, które już sobie w Googlach zaznaczyłam bo to za dużo tego :lol: ) A może by tak uszczuplić jeden dzień w Szanghaju i w Hangzhou i dodać Nankin? :O

Jeśli macie jakieś propozycje co zwiedzić to bardzo proszę o jakieś podpowiedzi - za wszystkie będę niezmiernie wdzięczna. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Paź 2016 03:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Bardzo dobre podejście do tematu. Zamaist ganiać po kraju trzymacie się planu Szanghaj+okolice.
Obok Suzhou jest sopkojniejsze Tongli, Hangzhou ma bardzo przyjemne Xidi/Hongcun niedaleko.
Suzhou-Shanghaj-Hangzhou są połączone szybką koleją więc z transportem powinno być gładko, na te pociągi bilety nie wyprzedają się tak ekspresowo jak na 'zwykłe' składy.
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 11 Paź 2016 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 117
Loty: 22
Kilometry: 67 312
Dzięki @‌chiny-info.pl‌

Czy znasz może jakieś "nowoczesne" atrakcje, które zaciekawiły by osobę którą nie zna się aż tak bardzo na kulturze Chin (bo ileż też można ciągle chodzić po klasycznych ogrodach i trochę odmiany się przyda :D)

Prócz taki podstawowych nowoczesnych atrakcji (jak rejs po rzece w Szanghaju, wjazd na taras widokowy oraz odwiedziny w Oceanarium) - coś jeszcze jest godne polecenia (Disneyland chyba nie dla nas XD).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group