Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Okinawa / Naha
#1 PostWysłany: 21 Gru 2012 10:32 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Jak się prezentuje Okinawa pod względem turystycznym? Warto się wybrać? Ktoś był?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
 Temat postu: Re: Okinawa / Naha
#2 PostWysłany: 21 Gru 2012 10:53 

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 38
No ... Zależy co kto lubi .... Naha to typowe japońskie miasto, ma rownież swoje lokalne przysmaki-wódkę awamori, potrawy z wieprzowiny i gorzkiego ogorka czy pyszne lody kręcone z solą morska ! Jak się wypożyczy samochód można podjechać do oceanarium ... Ale tak na prawdę to polecam wyprawę promem na wyspę Aka /Akajima/,najlepiej latem,fajne plaże i wiejska-sielska atmosfera
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Okinawa / Naha
#3 PostWysłany: 21 Gru 2012 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Potwierdzam. Jeżeli interesują Cię widowiskowe plaże i nienaruszona przyroda, to musisz być przygotowany, że Naha i główna wyspa Okinawa to dopiero przedsionek takich miejsc. Za najbardziej dzikie i spektakularne uchodzą wysunięte daleko na południe wyspy Yaeyama. W bliskim sąsiedztwie Naha można natomiast popłynąć na wyspy Zamami i Tokashiki z małego archipelagu Kerama (można obrócić promem z Naha tam i z powrotem w jeden dzień, wyspa Aka też należy do tej grupy, ale z tego co wiem, rzadko zapuszczają się tam turyści).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Okinawa / Naha
#4 PostWysłany: 21 Gru 2012 12:39 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Ok, dzięki za wskazówki. Z tego wynika, że na wyspę (i/lub mniej lub bardziej odległe wyspy sąsiednie) najlepiej wybrać się na nieco dłużej, niż 2-3 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Okinawa / Naha
#5 PostWysłany: 21 Gru 2012 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Po mieście Naha nie spodziewajcie się zbyt wiele. Centrum wygląda raczej przeciętnie, nabrzeże jest zagospodarowane przemysłowo i nie ma tam żadnej plaży. Pół dnia można poświęcić na rejon Zamku Shuri. Do tego jeden dzień na Akwarium Churaumi i jeden na podróż do którejś z pobliskich wysp, i moim skromnym zdaniem, to wystarczy, jeżeli nie macie bardzo dużo czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Okinawa / Naha
#6 PostWysłany: 24 Gru 2012 22:27 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
czy macie jakieś namiary na promy z Naha na te sąsiednie wyspy? jak kursują i ile kosztuja? będziemy na Okinawie w terminie 15-17.01, ktoś chciałby się przyłączyć? macie pomysł jak czas zagospodarować?
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Odp: Okinawa / Naha
#7 PostWysłany: 24 Gru 2012 22:43 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 69
możesz pojechać do oceanarium
jakieś 90km z naha

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Okinawa / Naha
#8 PostWysłany: 24 Gru 2012 23:05 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
ok, ale czym sie tam poruszac? widze, ze samo naha ma swoja kolej a co poza naha?
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Okinawa / Naha
#9 PostWysłany: 25 Gru 2012 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Dojazd do Akwarium Churaumi (autobus)
Opis dojazdu: http://www.japan-guide.com/e/e7109.html
Rozkłady: http://www.kotsu-okinawa.org/en/map_north.html
Oprócz autobusu nr 111, o którym wspomina japan-guide, odcinek Naha - Nago można też pokonać linią nr 20 (jest wolniejsza, bo nie jedzie autostradą, ale kosztuje trochę mniej i umożliwia późniejszy powrót). Uwaga na taksówkarzy, którzy będą chcieli Was naciągać na wysokie sumy za przejazd taksówką zamiast autobusami.

Dostęp do wysp Kerama (Zamami i Tokashiki)
http://wikitravel.org/en/Zamami
http://www.vill.zamami.okinawa.jp/villa ... L=R&LK=134 (rozkład po lewej pod hasłem Boat Schedule)
http://wikitravel.org/en/Tokashiki
http://www.shimanavi.com/tokashiki/accessIkikata.html (rozkład pod hasłem 冬期)
Promy kursują z portu Tomarin w północnej części Naha. Na obu trasach są dwa rodzaje połączeń - szybsze turystyczne i wolniejsze samochodowe. Rezerwacje nie są wymagane, ale radzę przyjść z 30 min. przed odpłynięciem. Nie ma połączeń bezpośrednich między Zamami a Tokashiki. Uwaga na jadowite węże.

Jeżeli kogoś to interesuje, zima na Okinawie to sezon rejsów z oglądaniem wielorybów.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Okinawa / Naha
#10 PostWysłany: 25 Gru 2012 16:14 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
@Aso
dzięki wielkie za info!
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Okinawa / Naha
#11 PostWysłany: 24 Sie 2015 20:12 

Rejestracja: 24 Sie 2015
Posty: 16
Witam,

we wrześniu wybieram się do Japonii i jednym z punktów wycieczki jest Okinawa. Postanowiłem zwiedzić miasto Naha, oceanarium a także jedną z pobliskich wysp o których wspominacie. Zastanawiam się pomiędzy ZAMAMI a AKA i będę wdzięczny za jakieś małe info ogólne na ich temat od osób które już je odwiedziły. Ponadto przyznam że przestraszyliście mnie trochę tymi wężami i rekinami. Czy to realne zagrożenie? Czy wchodząc normalnie do wody powinienem się obawiać ze coś mnie zaatakuje?

Kolejna sprawą jest kwestia noclegu. Czy można legalnie rozbić namiot gdzieś "na dziko"? Czy może macie jakieś godne polecenia miejsca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Okinawa / Naha
#12 PostWysłany: 28 Paź 2015 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
@c2h5oh, czy możesz napisać po wycieczce już czy lepiej odwiedzić AKA czy ZAMAMI?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Okinawa / Naha
#13 PostWysłany: 05 Mar 2016 12:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Czy jest sens popłynąć na jeden dzień na Zamami? Promy z Naha są dwa razy dziennie. Jeśli sami zdecydujemy się na jednodniową wycieczkę we własnym zakresie, będziemy mieli szansę gdzieś tam posnurkować? Czy są ciekawe miejsca z dostępem z plaży? Czy tylko funkcjonują tam ośrodki dla nurków i nie ma szansy.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Okinawa / Naha
#14 PostWysłany: 05 Mar 2016 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Wyspa Zamami jest maleńska i jeżeli chodzi tylko o wizytę na plaży i popływanie, to ok. 4h pobytu, które wynikają z rozkładu promów powinno w zupełności wystarczyć. Dwie główne plaże (Furu-Zamami, Ama) znajdują się w odległości pieszego dojścia z przystani promowej. Na plaży każdy może robić to na co ma ochotę, chociaż bogactwo morskiego życia rzeczywiście sprawia, że szkoda by było nie zanurkować. Piękne kolorowe ryby i inne wodne stworzenia będą pływać tuż koło Was. Jeżeli będziecie zainteresowani snorkelingiem, to w punktach koło plaży możecie wypożyczyć niezbędny sprzęt.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Okinawa / Naha
#15 PostWysłany: 05 Mar 2016 12:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
@Aso bardzo Ci dziękuję za tę wypowiedz. Właśnie takiej informarcji potrzebowałam.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Okinawa / Naha
#16 PostWysłany: 04 Maj 2016 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Gru 2015
Posty: 49
Loty: 26
Kilometry: 90 094
Zwróć uwagę na przerwy w kursowaniu promów w maju i czerwcu 2016 r.

http://www.vill.zamami.okinawa.jp.e.gz. ... .com/ship/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Okinawa / Naha
#17 PostWysłany: 04 Maj 2016 21:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Dzięki za info. Cały czas się zastanawiamy, 4 godziny tylko na miejscu. Czy jednak nie wykupić całodniowej wycieczki Island Hopping. Wychodzi niewiele drożej niż szybka łódź RT.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Okinawa / Naha
#18 PostWysłany: 04 Maj 2016 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Gru 2015
Posty: 49
Loty: 26
Kilometry: 90 094
Masz jakieś namiary na firmy organizujące takie wypady? Masz rację, że kilka godzin (w moim przypadku tylko 2-3 bo akurat podczas mojego pobytu szybki prom nie kursuje w ogóle) chyba mija się z celem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Okinawa / Naha
#19 PostWysłany: 04 Maj 2016 21:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
coś takiego znalazłam http://www.seasir.com/en/seasir-naha.htm#snorkeling ale jeszcze parę innych wycieczek widziałam
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
adix1982 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Okinawa / Naha
#20 PostWysłany: 05 Maj 2016 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Gru 2015
Posty: 49
Loty: 26
Kilometry: 90 094
Czy ma ktoś doświadczenie z wypłatą pieniędzy polskimi kartami z bankomatów na Okinawie? Lokalizator bankomatów 7Banku czy bankomatów "pocztowych" które zdaję się najlepiej działają z polskimi kartami niestety nic nie wyszukuje na wyspie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group