Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 24 Lis 2015 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
no dobra szpece ;)

Jestem na etapie zakupu:
- pralko-suszarki
- zmywarki do zabudowy


Mocno wstępne typy na pralki:
    Samsung WD0804W8E
    Hotpoint-Ariston AQD1070D 49 EU / AQD1071D 69 EU

A zmywarka taka się podoba:
    ELECTROLUX ESL8810RO


Jakieś +/- ? ;)
ew. inne propozycje ?
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#22 PostWysłany: 24 Lis 2015 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
a dla kogo ta pralka? ile osób w rodzinie? jaka taryfa prądu? skąd woda?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 24 Lis 2015 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
namteH napisał(a):
a dla kogo ta pralka? ile osób w rodzinie? jaka taryfa prądu? skąd woda?

:oops:

Garść info:

- domek "bliźniaczek"
- osób powiedzmy 4 + 2
- taryfa - nie mam pojęcia, jakaś standardowa, w razie potrzeby zmieni się na odpowiednią
- woda z sieci miejskiej

Wielkość sprzętu nie ma znaczenia. Poziom hałasu w przypadku pralki - też.
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 24 Lis 2015 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
no to teraz zakładając że pralki będą używane na: 80% ta 10kg i 100% ta 8kg oblicz sobie zużycie prądu, wody i z tego oblicz koszt 1 prania.

samsung, pomimo KE B, mi wychodzi taniej, w przeliczeniu na 1kg prania( 0,17 kWh vs 0.183 i 7 lwody vs 7.7)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 25 Lis 2015 11:11 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Żeby nie było, że jestem kompletnym dyletantem: mam tytuł z nauk ścisłych i zawodowo jestem związany z branżą typowo "ścisłą" i poniekąd "inżynierską"... ale tak daleko nie zaszedłem, żeby obliczać zużycie wody i prądu przez... pralkę.

I również żeby nie było- nie piszę prześmiewczo, chcę po prostu się dowiedzieć od kogoś, kto to liczył, o jakich różnicach miesięcznych / rocznych mówimy w przypadku porównania dwóch nowoczesnych pralek.
Namteh?

PS- w jaki sposób wybierasz proszek lub płyn do prania? Też kryterium cenowe (również się nie nabijam- bo to jest trudny temat)? Bo rozstrzał cenowy jest naprawdę znaczny zwłaszcza, jeśli proszku/płynu idzie dużo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 25 Lis 2015 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@john_doe
Dziękuję za Twój głos! Ja również mogę się pochwalić podobnym profilem zawodowym. Ponadto pewną część swojego wolnego czasu parę lat temu poświęcałem właśnie problematyce związanej z efektywnym wykorzystaniem energii w domach.

ale tak daleko nie zaszedłem, żeby obliczać zużycie wody i prądu przez... pralkę
OK, rozumiem Twój punkt widzenia i bardzo chciałbym poznać informacje, na bazie których decydujesz się na zakup tego czy innego urządzenia.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 25 Lis 2015 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
A ja proponuję policzyć te rzekome oszczędności również w odniesieniu do różnicy w cenie porównywanych towarów. Bo często jest tak z tymi elektrooszczednymi superdupercudami, że ewentualne oszczędności na prądzie zwrócą różnicę w cenie po kilku czy kilkunastu latach ;)
I pamiętajcie, ze im bardziej oszczędzamy tym prąd bardziej drożeje, bo dostawcy energii muszą wyjść na swoje :D
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 25 Lis 2015 11:44 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Ja naprawdę pisałem poważnie- nigdy tego nie liczyłem. Poza tym w swoim dorosłym życiu kupowałem aż... jedną pralkę i lodówkę.
Kierowałem się względami głównie estetycznymi oraz po części praktycznymi- zadanymi wymiarami, łatwością obsługi pralki, obsługą trybów prania itd.

Jestem autentycznie ciekaw, ile można oszczędzić, kupując najmniej energochłonną pralkę z podobnej półki cenowej.

A ponieważ mam przeświadczenie, że różnice w cenie nawet w ujęciu rocznym nie będą powalające, to bardziej jestem ciekaw tego, jak wybieracie (nie tylko Ty, Namteh) proszki i płyny. Bo tutaj różnice są bardzo znaczne.
A może ich nie widać i nie warto przepłacać, parafrazując klasyczną reklamę jednego z takich produktów?

@Tomek Zien
Właśnie dlatego pytam, jakie to kwoty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 25 Lis 2015 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@john_doe
Są ludzie, którzy liczą każdy grosz. Aczkolwiek w tym konkretnym przypadku tylko rzuciłem okiem na ceny pralek (chyba były podobne) zakładając, że można coś utargować albo po prostu iść do innego sklepu.
Ja jeszcze nigdy pralki itp sprzętu nie kupowałem ale robiłbym mniej więcej w ten sposób.
Oczywiście czasem o tym decydują całkowicie odmienne cechy urządzenia, np wymiary.

Co do detergentów (płyn do prania konkretnie) to mam +/- obcykane gdzie i kiedy są promocje (zwykle 2 za 1).
Proszki kupuję najtańsze, płyn do prania jakiś markowy do kolorów a płynu do płukania w ogóle nie biorę, bo takie rzeczy wywołują alergie i raka :mrgreen: .
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 25 Lis 2015 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2015
Posty: 7
Loty: 25
Kilometry: 40 816
Cytuj:

A zmywarka taka się podoba:
    ELECTROLUX ESL8810RO


Jakieś +/- ? ;)
ew. inne propozycje ?



Mam na co dzień do czynienia z tą zmywarką. Wiem, ładnie wygląda... Ale myje raczej średnio, suszy za to wcale. Za tę kasę oczekuję, że nie będę musiała stać ze ścierką i wycierać szklanek, niczym nasze babcie. Polecam coś tańszego, z mniejszą ilością plusów, jako że ich ilość przekłada się na realną oszczędność tylko u najwytrwalszych i najcierpliwszych maniaków oszczędzania.
Góra
 Profil Relacje PM off
rysiekkk uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 25 Lis 2015 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1475
złoty
namteH napisał(a):
@john_doe

Proszki kupuję najtańsze, płyn do prania jakiś markowy do kolorów a płynu do płukania w ogóle nie biorę, bo takie rzeczy wywołują alergie i raka :mrgreen: .


A i tak cenowo mało co jest w stanie pobić pod tym względem orzechy piorące... Dodatkowo są neutralniejsze dla materiału - więc wolniej się niszczą ubrania - i naszej skóry :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 25 Lis 2015 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@abelincoln
Mógłbyś przybliżyć temat?
Te orzechy to widziałem ale jak ktoś całe życie w proszku pierze...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 25 Lis 2015 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
asado napisał(a):
Cytuj:

A zmywarka taka się podoba:
    ELECTROLUX ESL8810RO


Jakieś +/- ? ;)
ew. inne propozycje ?



Mam na co dzień do czynienia z tą zmywarką. Wiem, ładnie wygląda... Ale myje raczej średnio, suszy za to wcale. Za tę kasę oczekuję, że nie będę musiała stać ze ścierką i wycierać szklanek, niczym nasze babcie. Polecam coś tańszego, z mniejszą ilością plusów, jako że ich ilość przekłada się na realną oszczędność tylko u najwytrwalszych i najcierpliwszych maniaków oszczędzania.

cenny wpis

Zmywarka nie musi w ogóle wyglądać.
Ma być pojemna, dobrze zmywać i być eko ;)
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 25 Lis 2015 12:47 

@rysiekkk - zwróć uwagę na długość gwarancji u poszczególnych producentów albo na koszt i warunki jej przedłużenia.
A po zakupie koniecznie .....opij % żeby się sprzęty nie psuły :D .
Góra
 PM off
rysiekkk lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 25 Lis 2015 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Apropos kosztów
ciekawe wyliczenie, zmywarka czy mycie ręczne
http://jakoszczedzacpieniadze.pl/zmywar ... cie-reczne
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 25 Lis 2015 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1475
złoty
namteH napisał(a):
Mógłbyś przybliżyć temat?
Te orzechy to widziałem ale jak ktoś całe życie w proszku pierze...


Kwestia przekonań. Efekty prania podobne, tylko nie ma zapachu - orzeczy pachną intensywnie, natomiast pranie wogóle. Orzechów się dodaje kilka (w woreczku) i wymienia co kilka prań, więc jest to dużo bardziej ekonomiczne niż proszek. Nie do końca nadaje się do prania biały ubrań - szarzeją po iluś praniach. Nie wiem też czy przy mocnych zabrudzeniach sobie poradzą.

Najlepiej kupić małe opakowanie, przekonać się i przekonać żonę. To drugie trudniejsze... :D
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 25 Lis 2015 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
namteH napisał(a):
@john_doe
Są ludzie, którzy liczą każdy grosz. Aczkolwiek w tym konkretnym przypadku tylko rzuciłem okiem na ceny pralek (chyba były podobne) zakładając, że można coś utargować albo po prostu iść do innego sklepu.
Ja jeszcze nigdy pralki itp sprzętu nie kupowałem ale robiłbym mniej więcej w ten sposób.
Oczywiście czasem o tym decydują całkowicie odmienne cechy urządzenia, np wymiary.

Ja kupowalam juz kilka pralek, zmywarek i jedna lodowke. Patrze na wytrzymalosc sprzetu (recenzje), energooszczednosc i funkcjonalnosc. Nie liczylam nigdy zuzycia pradu czy wody na kg prania. W sumie wszystkie sprzety przezyly za mojej kadencji i zaden sie nie popsul, odpukac w niemalowane drewno ;-) W lodowke sporo zainwestowalam i ma sie dobrze po 13 latach, przeprowadzce zagranice i jeszcze jednej na miejscu. Niedlugo czeka ja kolejna przeprowadzka i mam nadzieje, ze ja przezyje.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 25 Lis 2015 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Aga_podrozniczka napisał(a):
... Nie liczylam nigdy zuzycia pradu czy wody na kg prania....

W tym tutaj przypadku ja to zrobiłem i wyszło, że niby klasa B zużywa mniej prądu i wody niż A, więc nie wiem jak oni te klasy ustalają.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 25 Lis 2015 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Moze tak jak spalanie w samochodach ;-) Wybieraja jakis jeden program podstawowy czy ten co najmniej pradu zuzywa i bazuja to na tym. Zartuje, nie znam sie, ale nie zdziwilabym sie jakby te testy byly podobnej jakosci jak ustalanie norm spalania.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 25 Lis 2015 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
singielka_1976 napisał(a):
opij % żeby się sprzęty nie psuły :D

nie no oczywista oczywistość :roll:

w zasadzie to może zacznę już na etapie poszukiwania sprzętów co by zakup był udany :D :lol:

Mój kolejny typ co do zmywarki Bosch SMV69N70EU
ktoś coś ? :roll:
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: h3rlitz oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group