Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 12 Paź 2015 14:01 

Rejestracja: 12 Paź 2015
Posty: 14
Cześć.

Mam pytanie odnośnie odprawy na lotnisku. Lecę z Krakowa do Chicago z przesiadką we Frankfurcie Lufthansą i piszecie, że lepiej odprawić się na lotnisku niż przez Internet. Czy taka odprawa jest dodatkowo płatna? Na infolinii informowali mnie również, że do 24h przed lotem mogę wybrać sobie za darmo miejsca w samolocie, jak to wygląda?

Pozdrawiam,
Beata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
#22 PostWysłany: 12 Paź 2015 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
bezpłatna na lotnisku... tak w internecie możesz sobie wybrać miejsca podczas odprawy online ( czyli 24h przed lotem)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 12 Paź 2015 14:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Odprawa na lotnisku jest darmowa.

Tak, 24 godziny przed wylotem możesz wybrać miejsce w samolocie i wydrukować karty pokładowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 12 Paź 2015 14:47 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
beatadz napisał(a):
Lecę z Krakowa do Chicago z przesiadką we Frankfurcie Lufthansą i piszecie, że lepiej odprawić się na lotnisku niż przez Internet.
Pozdrawiam,
Beata


No już tak nie generalizujmy. Jedna osoba napisała, że "lepiej na lotnisku", ale druga, tzn ja, pisze, że lepiej on-line :)
Gdzie jak gdzie, ale w Lufie odprawa on-line (de facto mam na myśli mobilną- ktoś dziś jeszcze nie ma smartfona i woli drukować papierzyska? :) ) działa super i moim zdaniem szkoda na to czasu na lotnisku.
Jedyne co, to trzeba być uważnym w przepisywaniu danych paszportowych i adresu zameldowania w USA.

A jeszcze (jak podejrzewam) jak lecisz klasą ekonomiczną, to przy odprawie on-line bagaż rejestrowany możesz zrzucić na stanowisku dla klasy biznes. A odprawa economy w Krakowie na loty do FRA Lufą potrafi się przykorkować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 12 Paź 2015 15:04 

Rejestracja: 12 Paź 2015
Posty: 14
Czyli polecasz odprawę on-line? Z tego względu, że do tej pory latałam tylko tanimi liniami to nie do końca umiem odnaleźć się w lotach międzykontynentalnych i tym bardziej obawiam się odprawy w automacie. Czy odprawę online dokonujemy maks 24h przed odlotem czy mogę to zrobić już teraz pomimo że lecę w listopadzie ?

Doczytałam również, że przy odprawie on-line wymagane jest podanie danych wizowych. Orientuje się ktoś jak ta sprawa wygląda? Lecę do USA podróżować, przygodę zaczynam od Chicago i w zasadzie nie wiem, w których hostelu będę nocować więc nie mam dokładnego adresu pobytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 12 Paź 2015 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
24h przed lotem, dopiero wtedy system pozwala na odprawę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 12 Paź 2015 15:17 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Beata, odprawa w Lufie nie jest trudniejsza niż gdziekolwiek indziej. Prowadzi Cię za rączkę. Mało tego- możesz się odprawić wygodnie na komputerze (co by nie mówić o smartfonach, to jednak nadal wolę pisać na klawiaturze laptopa ;) ) a później jedynie pobrać karty pokładowe na aplikację Lufthansa.

Gdybyś miała jeszcze jakieś wątpliwości, to Lufthansa ma na stronie nawet filmiki instruktażowe do odprawy on-line. Znajdziesz na pewno.

"Dane Wizowe" to w praktyce tylko dane z paszportu + dane właśnie do wjazdu do USA (system APIS). To są identyczne dane, o które spytanoby Cię przy odprawie tradycyjnej na lotnisku. Wszystkie, poza adresem, znajdziesz w paszporcie.

Musisz mieć jakiś adres w USA. W praktyce przyjmuje się że jak nie ma faktycznie zarezerowanego noclegu, to wpisuje się adres miejsca, w którym podejrzewasz, że będziesz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 24 Paź 2015 12:57 

Rejestracja: 12 Paź 2015
Posty: 14
Dzięki wielkie za pomoc i wyjaśnienie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 09 Lis 2015 12:57 

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 6
Hejka
Jeśli dobrze zrozumiałem to potwierdźcie tylko proszę - lecąc do USA z przesiadką 1 w EU , bagaż odbieram na miejscu.
Wracając z 2 przesiadkami ORD - JFK , odbieram w NY i nadaję do docelowego miejsca ?
Bez względu na ponowną przesiadkę w EU ?

Trochę to bardziej skomplikowane ale można zabrać 3 osoby w miejsce 2 tylko by bagażu nie pogubić ;) .
pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 09 Lis 2015 13:12 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Wracjąc z USA odbierasz bagaże w porcie docelowym, bez względu na liczbę przesiadek i to, czy są one w USA, czy w Europie. Idea jest taka, żeby skontrolować bagaż podczas jego przybycia do USA (czyli na pierwszym lotnisku na terytorium USA). To, co z USA wywozisz w zasadzie nikogo tam nie interesuje. Tak więc w przypadku lotów np. ORD-JFK-FRA-WAW odbierasz bagaż od razu w Warszawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 09 Lis 2015 13:16 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 160
jarek65w napisał(a):
Jeśli dobrze zrozumiałem to potwierdźcie tylko proszę - lecąc do USA z przesiadką 1 w EU , bagaż odbieram na miejscu.


Tak.

jarek65w napisał(a):
Wracając z 2 przesiadkami ORD - JFK , odbieram w NY i nadaję do docelowego miejsca ?


Nie. Odbiór bagażu przy przesiadce w US konieczny jest tylko jeśli do miejsca przesiadki przylatujesz z zagranicy, czyli dla trasy Europa-USA-USA bagaż odbierasz w "pierwszym USA" a przy locie USA-USA-Europa bagaż odbierasz na lotnisku docelowym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 09 Lis 2015 13:58 

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 6
Dzięki za odpowiedzi.
To fajnie w takim razie że przesiadka w USA jest na powrocie , ganianie po nieznanych lotniskach przyjemne może nie być.
pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 01 Gru 2015 15:19 

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 3
Hej. Czy ktoś leciał Norwegianem do USA? Mam wylot z Krakowa z międzylądowaniem w Sztokholmie i trochę jestem pogubiony. Pierwszy raz lecę.
Na stronie podane jest że trzeba podać informacje na 72h przed odlotem do USA...m.in numer paszportu itp. Na stronie nie ma w ogóle opcji wpisania tego..zweryfikowania tego. Piszą też o padaniu informacji o miejscu pierwszego noclegu na terenie USa...Czy te dane podaję im podczas odprawy..skoro odprawić mogę się tylko na dobę przed odlotem?...Nie rozumiem tego...może ktoś z Was miał już podobne pytania?
Z góry dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 01 Gru 2015 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 446
Kilometry: 724 949
@krzychOH Tak z ciekawości zerknąłem na swoją rezerwację na luty 2016 i wchodząc na ich stronę a dokładnie na https://www.norwegian.com/ssl/pl/moje-p ... els/lookup po wpisaniu numeru rezerwacji i nazwiska wyskakuje możliwość uzupełnienia swoich danych oraz adresu w USA .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 01 Gru 2015 18:12 

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 3
@hudyts własnie wpisuje i nie mam takiej opcji..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 01 Gru 2015 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5639
HON fly4free
Daj sobie z tym spokój i niczym się nie przejmuj, na lotnisku podczas odprawy wpiszą sobie sami do systemu wszystko co im potrzebne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 03 Gru 2015 16:57 

Rejestracja: 03 Gru 2015
Posty: 3
Hej!

Pisaliście tutaj że jeżeli lecę z przesiadką do USA to będę musiał na pierwszym lotnisku w Stanach odebrać mój bagaż i nadać go jeszcze raz?
Czy to obowiązuje również jeśli cała moja podróż jest operowana 1 przewoźnikiem (Delta) i na tym samym bilecie (w sensie na jednej rezerwacji wszystkie odcinki lotu)?
Przylatuję z Europy do Detroit i mam tam przesiadkę
Dziękuję z góry za udzielone odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 03 Gru 2015 17:18 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 105
Dokładnie tak :-)
Trzeba odebrać w Detroit i ponownie nadać :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
cotinus uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 19 Lut 2016 13:50 

Rejestracja: 17 Lip 2014
Posty: 31
Witam
Zakupiłem przez flipo lot do USA. Kato -> Wawa -> NY. Jeden numer biletu na całość podróży. Przesiadka w Wawie wynosi tylko 60min. Dzwoniłem do LOTu i Pani powiedziała, że wszystko powinno być ok. Jednak zostały obawy, bo na stronie LOTu jest napisane, że na loty do USA bramki zamykąja 1h wcześniej, czyli w momencie mojego lądowania! Rozumiem, że najpierw wpisuje dane do odprawy na stronie flipo. Choć jest też opcja odprawy internetowej na stronie LOTu i wyboru miejsc wcześniej. Która opcja lepsza? Czy należy obie wykonać. Następnie na lotnisku w Kato nadaję bagaż do NY i w Wawie niby korytarzem transferowym przechodzę pod bramkę do NY. Pani na infolinii powiedziała, że tam odbędzie się odprawa celno/wizowa. Mógłby ktoś opisać jak to wygląda dokładnie? Jak najlepiej sie przygotować, żeby w Wawie nie tracić czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 19 Lut 2016 13:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
I po raz n-ty opowiemy to samo

Jeżeli linia sprzedała bilet z przesiadką 60 minut, to jest realne. Jak nie zdążysz, to linie przebookuje ci bilet
Możesz się odprawić w lot.com albo w check inie w KTW
Bagaż poleci do JFK
Mieć gotowy paszport i promesę amerykańską
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group