Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 24 Sie 2014 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
yogibabu napisał(a):
Czy ktoś posiada kontakt do agencji, które pomogą z organizacją wycieczki na wodospady po stronie argentyńskiej.
Dostałem mail do jednej z hotelu, w którym mam spać i cena 192 reale od osoby to trochę dużo...


A po co Ci agencja? Podjeżdżasz pod wejście, kupujesz bilet i cieszysz się wodospadami :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#102 PostWysłany: 24 Sie 2014 14:32 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
jw. nie bierz agencji, wydaje mi sie ze w relacji jasno przedstawilem jak udac sie tam na wlasna reke, nie jest to trudne :)
Jesli chodzi o internet to na nasze potrzeby wifi wystarczylo - jest ono wszedzie latwo dostepne w hotelach i knajpach (a na ulicy moze lepiej nie korzystac)
Zreszta to raczej ogolniswiatowy trend, pisze wlasnie z Filipin z hotelu ktory ma niedzialajaca toalete - ale wifi jest :P
Co do szczepien to my na tyle regularnie jezdzimy w tropiki ze mamy caly pakiet aktualny, nie doszczepialismy sie wiec przed tym wyjazdem. Obowiazkowych zreszta nie ma, a zalecane latwo znajdziesz w internecie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 25 Sie 2014 23:42 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Dziekuje za info. Jedynie obawiam sie o dostepność peso i mozliwości wstepu do parku. Czy nie bedzie problemu z wypłatą gotówki z bankomatu przy wejściu....Czy moze warto zaopatrzyć sie w argentynską walute już w brazylii...Washingotn czy moza opłacić wejście w innej walucie tj. USD?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 28 Sie 2014 17:41 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Podejmę wyzwanie i za waszymi radami rezygnuje z agencji... Myślę, iż jest to do ogarnięcia własnymi siłami...Jedyne co mnie zastanawia to kwestia wjazdu do Argentyny a co za tym idzie posiadania pieczątki w paszporcie. Czy są jakieś znaczące problemy w przypadku kontroli i nie posiadania w/w pieczątki...Washington pisał ,iż autokar nawet się nie zatrzymuje... czy tak jest zazwyczaj czy to był przypadek...Czy jest gdzieś po stronie brazylijskiej kantor aby posiadać przed wyjazdem arg. peso?
Najlepiej coś w okolicach terminala autobusowego...Chciałbym mieć gotówkę w łapie i nie zastanawiać się czy działa bankomat po stronie argentyńskiej...Ostatnie już pytanie czy mastercard jest powszechnie "akceptowalny" w Brazylii i Argentynie...Pytanie wynika z faktu,iż ostatnio byłem w Amsterdamie i wszędzie królował Maestro... trochę tego jest ale pierwszy raz będę w ameryce pld. i chciałbym sie jakoś przygotować. Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedzi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 31 Sie 2014 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 298
Loty: 26
Kilometry: 46 405
niebieski
https://www.facebook.com/video.php?v=758604670831263
z komentarzy wynika że to w Pantanal:]
_________________
Codzien­nie pat­rz na świat, jak­byś oglądał go po raz pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 01 Wrz 2014 15:47 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
Wejscie tylko za argentynska walute. Ale o bankomaty bym raczej sie nie marywil bo stoja przy wejsciu bodajze 3 - ktorys z nich na pewno bedzie dzialal ;)
Z dostepnoscia mastercard nie ma problemu. Ale raz bankomat chcial prowizje (nie pamietam jak duza) a dla visy nic juz o prowizjach nie wspominal. Najlepiej miec zawsze 2 rozne karty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 01 Wrz 2014 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
yogibabu napisał(a):
Dziekuje za info. Jedynie obawiam sie o dostepność peso i mozliwości wstepu do parku. Czy nie bedzie problemu z wypłatą gotówki z bankomatu przy wejściu....Czy moze warto zaopatrzyć sie w argentynską walute już w brazylii...Washingotn czy moza opłacić wejście w innej walucie tj. USD?


Pamiętaj, że bankomat wypłaca po kursie oficjalnym, czyli tracisz ok. 50% swoich pieniędzy... Lepiej wymienić kasę np. na dworcu autobusowym po argentyńskiej stronie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 09 Wrz 2014 11:31 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Jeszcze raz dzięki...zaczynam ogarniać temat :)...wracając do wymiany walut...to możliwa jest wymiana w kantorze np. w Rio de janeiro reali na peso... Nie wiem czy było o tym ale czy na stronie brazylijskiej będą szafki na bagaże...wylatujemy zaraz po wyjściu z parku więc będziemy targali rzeczy..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 15 Wrz 2014 14:03 

Rejestracja: 11 Cze 2014
Posty: 3
Bardzo przydatna relacje.
Wybieram się do Pantanalu za trzy tygodnie. W swojej relacji opisywałeś próbę wynajęcia auta w Cuiaba. Pamiętasz jaka to była firma, może masz do niej adres?
Próbuję zarezerwować auto z Polski, ale mam problem aby znaleźć firmę oferującą wynajem z pełnym ubezpieczeniem. Każdy oferuje ubezpieczenie z udziałem własnym rzędu od 100 do kilku tyś. USD. Wiesz może jak to wygląda? Czy można wynająć auto z pełnym ubezpieczeniem, bez wyłączeń?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 21 Wrz 2014 19:00 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
Hej, sorry że z opóźnieniem odpowiadam, ale co dopiero wróciłem z dłuższej podróży.
Ja rezerwowałem auto przez pośrednika - vipcars.com z firmy Thrifty. Nie brałem pełnego ubezpieczenia, a wymagana blokada (udział własny) była niewielka jak na wypożyczalnie (o ile dobrze pamiętam - 1000 reali - oczywiście przed wypożyczeniem sprawdź dokładnie warunki). Za samo auto zaś chcieli 75 BRL za dzień - czyli też nie najgorzej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 21 Wrz 2014 19:54 

Rejestracja: 11 Cze 2014
Posty: 3
Dzięki za info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 22 Wrz 2014 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 137
Loty: 49
Kilometry: 99 772
No Washington widziałem Twoją podróż na http://washington.fly4free.pl/ :) 2 miesiące w Azji pozazdrościć:) nie daj ludziom długo czekać na relację ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 22 Wrz 2014 09:22 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
Dzięki za zachętę :) Relacja jest w trakcie przygotowania - a właściwie to dwie - pierwsza będzie z Chin, a druga z Filipin ;)
(w tym roku będę musiał trochę mniej podróżować, ale za to więcej będzie czasu na grafomaństwo - może relacje z jakiś zaległych podróży się pojawią)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 22 Wrz 2014 09:26 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 413
Loty: 145
Kilometry: 309 536
niebieski
no to kolejna zachwycajaca lektura . Czekam z niecierpliwoscia :) już Twój opis miejsc nurkowych na Filipinach rozbudzil emocje . Jak zwykle ogromny profesjonalizm .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 05 Paź 2014 00:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 137
Loty: 39
Kilometry: 102 845
Chcialam bardzo podziekowac za ta relacje - jestesmy teraz w brazylii i lektura tej relacji pomogla nam zaoszczedzic czas i $ :-) pozdrawiamy!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 05 Paź 2014 08:28 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
yogibabu napisał(a):
Podejmę wyzwanie i za waszymi radami rezygnuje z agencji... Myślę, iż jest to do ogarnięcia własnymi siłami...Jedyne co mnie zastanawia to kwestia wjazdu do Argentyny a co za tym idzie posiadania pieczątki w paszporcie. Czy są jakieś znaczące problemy w przypadku kontroli i nie posiadania w/w pieczątki...Washington pisał ,iż autokar nawet się nie zatrzymuje... czy tak jest zazwyczaj czy to był przypadek...Czy jest gdzieś po stronie brazylijskiej kantor aby posiadać przed wyjazdem arg. peso?
Najlepiej coś w okolicach terminala autobusowego...Chciałbym mieć gotówkę w łapie i nie zastanawiać się czy działa bankomat po stronie argentyńskiej...Ostatnie już pytanie czy mastercard jest powszechnie "akceptowalny" w Brazylii i Argentynie...Pytanie wynika z faktu,iż ostatnio byłem w Amsterdamie i wszędzie królował Maestro... trochę tego jest ale pierwszy raz będę w ameryce pld. i chciałbym sie jakoś przygotować. Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedzi...


Z pieczątkami nie ma problemu, jest kontrola graniczna ( autobus czeka na pasażerów). Poza tym ruch mały ruch graniczny , charakteryzuje się inna specyfiką. Ponoć nawet wpuszczają i wypuszczają amerykanów bez wizy. Mnie pieczątki sprawdzali jak wsiadałem na autobus do Curitiby Co do płatności w Argentynie , absolutnie nie opłacalne jest używanie karty jak i oficjalna wymiana waluty. W chwili obecnej oficjalny kurs to 8,5 a zamienisz powyżej 15 Peso za $ . Kursy http://www.dolarblue.net/. Generalnie w Argentynie najlepiej wymieniać kasę u złotników "Compre Oro".
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 10 Paź 2014 09:56 

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 39
Wybieram się do Brazylii w listopadzie na 3 tygodnie.
W planach mam Rio (do którego przylatuję), Sao Paolo (z którego wylatuję) oraz Foz do Iguacu.
Czy moglibyście coś jeszcze polecić co warto zobaczyć na "południu" kraju?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 10 Paź 2014 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 327
Loty: 31
Kilometry: 52 322
tasiek napisał(a):
Czy moglibyście coś jeszcze polecić co warto zobaczyć na "południu" kraju?


Na pewno warto zobaczyć Paraty i Ilha Grande.
Góra
 Profil Relacje PM off
Hawi lubi ten post.
 
      
#119 PostWysłany: 10 Paź 2014 10:51 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
Pelna zgoda, to byl wlasnie moj plan B gdybym nie jechal do Arraial do Cabo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 10 Paź 2014 11:40 

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 39
Dzięki!
A coś jeszcze myślicie, że uda mi się zobaczyć?
Czy te 3 tyg na te kilka miejsc jest na styk?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group